|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Osnovne škole u Novom Sadu, "dobre&q...
1.4.2017 21:11:06   
Didy
IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR

Anck, a to kad za neku skolu pricaju da je losa po meni je laz.



Apsolutno se slažem s ovim što je Sanjica napisala. Radila sam u tri osnovne škole u svom mestu i mogu ruku u vatru da stavim da nema boljih i lošijih škola, to je sve lokalni mit. Svoje dete sam upisala u školu koja nam je najbliža, a koja važi za najmanje popularnu. Prezadovoljna sam načinom rada i svim ostalim, nemam nikakve zamerke. On ide sam maltene od prvog dana, sam se vraća i to mi je veliko olakšanje. Učiteljicu mu nisam birala i opet sam prezadovoljna onom koja ga uči, da sam birala, verovatno bih pogrešila.
I nikad ne bih upisala dete u školu u kojoj radim. Draže mi je ovako da je tako gde ide samo još jedan đak u klupi, a ne sin nastavnice.
Moj savet vam je da upišete dete u školu koja mu je najbliža. Moći će vrlo brzo samo da odlazi i da dolazi kući, imaće verovatno u razredu nekoga iz kraja ko će mu usput doneti listić i domaći da prepiše ako iz nekog razloga odsustvuje sa nastave... Ko je nama birao učitelje i škole i šta nam je falilo?

< Poruku je uredio Didy -- 1.4.2017 21:12:12 >


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Osnovne škole u Novom Sadu, "dobre&q...
1.4.2017 21:34:25   
Sanjica26 RR

IZVORNA PORUKA: Didy

IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR

Anck, a to kad za neku skolu pricaju da je losa po meni je laz.




I nikad ne bih upisala dete u školu u kojoj radim. Draže mi je ovako da je tako gde ide samo još jedan đak u klupi, a ne sin nastavnice.
Moj savet vam je da upišete dete u školu koja mu je najbliža. Moći će vrlo brzo samo da odlazi i da dolazi kući, imaće verovatno u razredu nekoga iz kraja ko će mu usput doneti listić i domaći da prepiše ako iz nekog razloga odsustvuje sa nastave... Ko je nama birao učitelje i škole i šta nam je falilo?

Sa ovim se apsolutno slazem.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Osnovne škole u Novom Sadu, "dobre&q...
1.4.2017 21:36:09   
Didy
Našla se dva prosvetara na forumu da se slažu jedno s drugim. user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Osnovne škole u Novom Sadu, "dobre&q...
1.4.2017 21:38:14   
Sanjica26 RR
Za ne poverovatiuser posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Osnovne škole u Novom Sadu, "dobre&q...
1.4.2017 22:01:18   
Didy

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

S druge strane Tesla ima fantastican program! Ima taj neki novi raspored celodnevnog boravka sto meni jaako odgovara. Znaci dete je u skoli do 16h.
Ima dorucak, rucak i dve uzine. Ne uci se po citav dan vec ima raspored kad i sta. Dolazak u skolu u pola 8 a sa nastavom se krece tek u 10 ..pa psle ima jos jedan veeeliki odmor.Posle podne se rade domaci i ne nose se da se rade kuci sem malo vikendom. Onda torbe se ne nosaju vec se donose pon. I odnose petkom.


Poznanica ima mnogo loše iskustvo s ovim sistemom u školi "Nikola Tesla". Kaže da se mnogo pokajala. Dete navodno u boravku radi domaći, a kad u petak donese torbu kući, onda vide da pola nije uradio, pa kaže da im ceo vikend prođe u ispravljanju krivih Drina. Nigde vikendom ne mogu da mrdnu, bukvalno presede da bi nadoknadili sve što nije uradio. Dete preplače vikend jer maltene ne mrdne od svesaka. Verovatno sve zavisi i od deteta. Ukoliko je dete savesno, može se pokazati kao dobro rešenje.
Ja isto mnogo radim i u suprotnoj sam smeni sa svojim detetom. On je sad drugi razred i mnogo se osamostalio, Domaći sav radi sam, mi mu samo pregledamo. Nekad mu pregledam sveske tek kasno uveče kad dođem kući i on tad već spava, ali sam makar koliko-toliko u toku s onim što rade. Iz ovog ugla gledano, ne bih volela da mi dete ostavlja knjige tokom cele radne nedelje u školi.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Osnovne škole u Novom Sadu, "dobre&q...
2.4.2017 11:09:44   
Anck Su Nmaun
Ne znam , ja sam cula samo pozitivna iskustva u vezi svega toga, pa videcemo...

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Osnovne škole u Novom Sadu, "dobre&q...
2.4.2017 17:54:58   
Sanjica26 RR
Didy meni se svakako ne svidja taj produzeni boravak/celodnevni. Ne bi imali predstavu sta nam je dete radilo tokom cele nedelje. I od treceg razreda toga nema. Sto se pre ossmostale u tom bolje.


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Osnovne škole u Novom Sadu, "dobre&q...
25.4.2017 9:02:36   
Peace*

IZVORNA PORUKA: Buba Mira

Malo je off, ali da li neko zna koliko košta taj produžen boravak? Ja sam čula da plaćaš istu cenu boravka bez obzira da li dete ide 1 dan mesečno u boravak ili 20.



Ne sećam se tačno cifre pošto Luka ne ide već 2 godine, ali ako se ne varam, onda je pun iznos oko 3000din.
Nije tačno da plaćaš 20 dana, možeš da plaćaš i manje, ali je onda jako bitno da "odjaviš i prijaviš dete", ne može ostati ako ga nisi prijavila nakon npr bolesti jer mu nije planirana ishrana (kao u vrtiću što je bilo).
Ono što nije moglo je da jedne nedelje ide a druge ne ide (tipa, meni tako odgovara) jer onda vaspitačica ne zna ko kad dolazi i ne može da proverava brojčano stanje - tako mi reče.



IZVORNA PORUKA: Didy

Apsolutno se slažem s ovim što je Sanjica napisala. Radila sam u tri osnovne škole u svom mestu i mogu ruku u vatru da stavim da nema boljih i lošijih škola, to je sve lokalni mit. Svoje dete sam upisala u školu koja nam je najbliža, a koja važi za najmanje popularnu. Prezadovoljna sam načinom rada i svim ostalim, nemam nikakve zamerke. On ide sam maltene od prvog dana, sam se vraća i to mi je veliko olakšanje.


I ja mislim da nema boljih i lošijih škola.
Luka ide u Đorđe Natošević, koja kao važi za dobru školu. Šta znam, nama je na 5min od kuće, što je extra!
Kažu da je u toj školi zastupljeno vršnjačko nasilje među devojčicama, ali ne znam da li je to istina.


Što se tiče tog sistema da sav domaći urade u školi... ne znam... znam da ja nisam bila uvek zadovoljna načinom na koji se domaći uradio u boravku, i tražila sam od Luke da ga radi ponovo kod kuće. Možda sam ja previše zahtevna, ali meni nije odgovaralo. Isto kao što mi nije odgovaralo dok su imali ormariće u školi, prosto, uvek je ostavljao u školi baš one knjige koje mu trebaju kod kuće. Možda sam ja control freak! user posted image


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Buba Mira)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Osnovne škole u Novom Sadu, "dobre&q...
25.4.2017 12:46:58   
Anck Su Nmaun
Pa nisi i ja bih volela svaki dan da vidim sta su radili u skoli i da isproveravam domaci ali ako nas prime u Teslu necu moci .
Inace mozda nema.boljih i losijih skola a li ima boljih i losijih ucitelja i zavisi kako oni prenose njima znanje! Ja sam imala "vrhunsku" uciteljicu ..na glasu..al sam mrzela da idem u skolu zbog nje user posted image nine bila.bas mila i draga sto bi se reklo..

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Osnovne škole u Novom Sadu, "dobre&q...
25.4.2017 13:03:41   
Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: Buba Mira

Nama je najbliža Tozina škola na staroj Detelinari, ali ne mali broj njih mi je sugerisalo da je ta škola loša.


Draga bas sam u poslednje vreme cula da se dosta dece ispisalo user posted image
Jedna moja prijateljica je ispisala cerku u 7 mom razredu user posted image Nisam bas sigurna sta se tacno desilo...

(odgovor članu Buba Mira)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Osnovne škole u Novom Sadu, "dobre&q...
25.4.2017 20:09:08   
Buba Mira
Upisali smo se u Dositejevu, Ank. user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Osnovne škole u Novom Sadu, "dobre&q...
25.4.2017 21:27:28   
Anck Su Nmaun
Super 👍

(odgovor članu Buba Mira)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Osnovne škole u Novom Sadu, "dobre&q...
25.4.2017 22:38:27   
choopa choops

IZVORNA PORUKA: Didy

IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR

Anck, a to kad za neku skolu pricaju da je losa po meni je laz.



Apsolutno se slažem s ovim što je Sanjica napisala. Radila sam u tri osnovne škole u svom mestu i mogu ruku u vatru da stavim da nema boljih i lošijih škola, to je sve lokalni mit. Svoje dete sam upisala u školu koja nam je najbliža, a koja važi za najmanje popularnu.


Vidiš kod nas ima razlike. Recimo, moja djeca su teritorijalno pripadala da idu u područno odjeljenje, gdje se uči do 4-tog razreda, a onda prelaze u matičnu školu do 9-tog. Ja sam ih upisala u matičnu školu u koju smo išli i ja i MM, znači da tu bude od 1-9tog razreda. Elem, ta djeca u područnoj školi skoro da ne učestvuju ni na jednoj školskoj priredbi, slabo su im radovi zastupljeni u školskom listu, ovi stalno idu na neke izlete, oni kao da su izopšteni iz svega. Ja to nisam znala kad sam upisivala djecu, upisala sam ih zbog blizine posla i vrtića, da mi budu usput, ali sad kad to vidim, bude mi ih baš žao nekako. user posted image

A s druge strane, u našem gradu ima nekoliko osnovnih škola, recimo 5 ili 6 nisam sigurna, i jedan srednjoškolski centar. Znači svi đaci na kraju završe na istom mjestu. I godinama najbolje rezultate i nivo znanja zauzimaju baš đaci iz ove naše (najveće) osnovne škole. Recimo, da ne pretjerujem, ali radi se o upoređivanju ocjena gdje jedna trojka važi kao druga četvorka ili čak i petica.


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Osnovne škole u Novom Sadu, "dobre&q...
4.9.2018 15:28:28   
Anck Su Nmaun
H smo upisali u isto skolu kao i T , medjutim nije primljena u celodnevnu nastavu vec rodovnu sto je za nas nemoguca misija. Ona je odusevljena skolom. Jedva ceka svaki dan a mene sad srce boli sto moramo da je prebacimo jer ne mozemo da postignemo sami to odvozenje i dovozenje .

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Osnovne škole u Novom Sadu, "dobre&q...
4.9.2018 16:08:26   
mama Jo
O, ne postoji bas nikakva sansa da je prime?

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Osnovne škole u Novom Sadu, "dobre&q...
5.9.2018 12:56:14   
Anck Su Nmaun
Ne znam, rekose videce za 10 tak dana sto je po meni mnogo. Sto je duze ovde bice joj teze da predje u drugu skolu. Bas mi je zao. Spomenem joj ona se uzasno rastuzi user posted image

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Osnovne škole u Novom Sadu, "dobre&q...
5.9.2018 13:01:02   
Sanjica26 RR
Anck, pretpostavljam da ste pisali molbu. Ni to nije upalilo da je prime u celodnevnu nastavu?

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Osnovne škole u Novom Sadu, "dobre&q...
5.9.2018 13:14:10   
Anck Su Nmaun
Ma kakvi ogromna guzva. Upisano sedam odeljenja prvaka do 31 po odeljenju. Ova druga skola ima tri po 25 -oro. A tako i jos jedna u blizini.
Ovo neka popularna skola izgleda user posted image jako sam popizzzz i ne mogu da verujem da dete moram da prebacujem sad.

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 5.9.2018 13:15:53 >

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Osnovne škole u Novom Sadu, "dobre&q...
5.9.2018 15:20:39   
Rosita
Držim pesnice da ne moraš. Ipak tu ide starija, to je isto aegument važan.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Osnovne škole u Novom Sadu, "dobre&q...
5.9.2018 15:52:53   
IvanaSK RR

IZVORNA PORUKA: Rosita

Držim pesnice da ne moraš. Ipak tu ide starija, to je isto aegument važan.

Ne mora uopšte da bude vazan.
Kod nas u skoli, pre dve godine. Dosao otac da upise cerku u skolu, sin mu ide vec dve godine u istu. Kazu, nema mesta. A teritorijalno pripadaju toj skoli i ova druga im je mnogooo dalja.
Nama su sada izmenjali svasta, upisali ove godine dodatno odeljenje prvaka.
Anck, drzim pesnice da uspete upasti u boravak.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 45
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:







Ide zmija - VIDEO!!!
video
Malo zabave za najmlađe
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here