|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
12.7.2017 13:13:13   
serpica
sad smo dosli iz bolnice,rezultati imnoglobulina nisu dobri,dr kaze da je to i ocekivala,kao sto se i sumnjalo urodjeni deficit imuniteta,ona nema urodjena antitela koja bi je branila od infekcije,upala i ostalih bolesti. Njen organizam je sad otvoren za slobodne radikale,bice podlozna svemu i svacemu. Vestacki,tj lekovima i vitaminima mozemo donekle da odzavamo taj balans,tj da donekle sprecimo da se razboli,ali generalno nista vise od toga. Narednih 5 god bice presudno za njeno dalje zdravstveno stanje,znaci da je cuvam sto vise mogu,kaze dr da bi sa polaskom u skolu uz adekvatnu terapiju mogli da dovedemo imunitet na neki nivo odbrane,ali to treba izdrzati.
Dalje... da nema svrhe da se setam sa odeljenja na odeljenje,tipa,nefrologija,pulomologija,kozno jer sve sto joj se bude desavalo je samo zbog tog deficita i nema razloga leciti nesto cemu je uzrok mnogo dublje. U prevodu,bilo kakva infekcija da se sanira u sto blazem obliku,da ne posecujem ostale specijaliste jer je razlog svemu urodjeni poremcaj imuniteta i da to naglasim ako bude bilo potrebe.
Sledece, sto se vakcina tice to je mac sa dve ostrice,ako ne primi vakcine bice veooma rizicno ako oboli od bolesti protiv kojih je vakcina,s druge strane ona nema anittela da bi se izborila s vakcinom pa i to moze da izazove komplikacije.
Mnogo se lose osecam jer ovo je previse informacija za moj vec otupljeni mozak..
21.jula stizu rezultati aspiratora ( cevcicu su joj gurali uu nosic i izvlacili nesto ) i opet vadili krv,do tad da uradimo urin i urinokulturu i test intolerancije na hranu..
I dalje se vodimo u dnevnoj bolnici pa kad budem uzela otpusnu listu pisacu vam tacno sve diganoze.
Takodje postoji mogucnost pojave neke autoimune bolesti user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
12.7.2017 13:27:29   
Sanjica26 RR
Serpi mnogo mi je mnogo zao. user posted image Samo mogu jedan zagrljaj da ti posaljem.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
12.7.2017 13:38:42   
emicaa
Serpi zao mi je,mrvica mala.Ne znam sta drugo da ti kazem

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
12.7.2017 13:52:55   
Ana RR
Šerpi draga... ne znam šta da kažem...

Da li si razmišljala da se povežeš sa nekim stranim klinikama, možda imaju više iskustva..?

< Poruku je uredio Ana RR -- 12.7.2017 13:53:59 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
12.7.2017 14:15:20   
serpica
Hvala vam drugarice na podrsci....
Anci nisam nikog kontaktirala van Nisa,ova nasa dr vazi za izuzetnog strucnjaka pa joj verujem,videcu kako se budu odvijale stvari,pa cu na kraju da dodjem i u Bg,to je najvise sto mogu da ucinim,za inostrane klinike nazalost nemam
sredstava user posted image ali zlunetrebalo snasla bih se vec ako do toga dodje..

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
12.7.2017 14:24:27   
dddaca
Ne znam ni ja sta pametno da napisem. Stvarno mi je zao sto joj se ovo desava. Znam da finansije mogu da predstavljaju problem, ali sredstva ce se naci, nemoj da te to sputava. Vidi sta sve moze da pomogne detetu, a ako ima nade i u inostranstvu, pristupi nekom humanitarnom fondu, pomoci cemo i mi nekako.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
12.7.2017 14:33:21   
eca89
Šerpi draga, strašno mi je žao. Ali, znam da si ti jedna lavica, sve ćete pregurati, biće ona dobro, mora biti.user posted image user posted image

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
12.7.2017 14:42:30   
mali_mis
Serpi user posted image
Drzi se, ti si zena zmaj user posted image

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
12.7.2017 16:38:23   
IvanaSK RR
Serpice, ljubim vas do neba! Jako mi je zao sto je takva situacija, ali se nadam da ce vremenom ici na bolje.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
12.7.2017 17:46:04   
veselicaa
Serpice draga,mnogo mi je zao.Samo ti saljem zagrljaj i maloj lepotici poljubac,ako bilo sta treba i mi mozemo da pomognemo,tu smo.Mislimo na vas :*

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
12.7.2017 19:30:02   
choopa choops
Au bre bas mi je zao user posted image Nadam se da ce ipak sve izaći na dobro, tj da ce biti bolje s vremenom. Sto se tice vakcina, ja joj isto ne bih dala, mislim da trend nevakcinisanja polako jenjava, i da ce sto vise roditelja vakcinisati svoju djecu, kako bi se smanjio rizik za takve kao sto je Manja.

Bice sve dobro grlimo vas user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
12.7.2017 22:44:43   
degu
Joj serpi ne mogu da verujem. Ali koje je resenje, hoce li uspeti s godinama da izgradi imunitet? Koliko se secam ona je i sisala, za nju bi produzeno dojenje bilo idealno. S njom je od pocetka tvoje trudnoce bilo cupavo, rizicno, ali ste vas dve uvek sve savladale.sigurna sam da cete i sada user posted image user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
12.7.2017 23:30:54   
bubulence
Serpi, draga moja, znam da ce biti sve u redu. Znam.
Da li ste radili mozda test netolerancije na hrranu?
Pitam te jer ne znam da li sam ovde pisala ili tebi privatno da smo mi imali problema (Masa) sa rastom i napredovanjem. Dr su to povezivali sa manjkom vitamina D. Da ne duzim, od kako smo otkrili alergije i iz upotrebe izbacili namirnice koje nam smetaju, moja Masnica se preporodila. Prohodala tek sa 19,5 meseci ali je sada brza od aviona, dete koje je za 5 meseci pilo antibiotik 9x sada nije pila mesecima, propricala je... Eto, kod nje je sve bilo povezano sa alergijama.
Nadam se da ce i kod vas sve biti u najboljem redu, grlim vas puuunoooo

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
13.7.2017 12:11:10   
Sanjalicaaa
Serpice, baš mi je žao štoo prolazite kroz to.
Verujem da će biti sve ok user posted image

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
13.7.2017 23:57:13   
serpica
Drugarice moje drage hvala vam na svemu...
Degu ona je sisala 19 meseci mozda je upravo to spasilo da se i ranije razboli,tacno je,da od pocetka trudnoce je s njom bilo cupavo,ali eto mali borac je to,nadam se da ce vremenom biti sve bolje,samo sto sada kad znam gde je problem
cimam se za svaku sitnicu...
Bubi preporucen nam je test intolerancije na hranu uradicu to vrlo brzo,jer mi je receno da i alergije mogu dodatno da uniste imunitet...
Chupa za vakcine ni sama ne znam.. plasim se i da ne primi i da primi,u vrtic sigurno nece ali ko zna sta sve stariji mogu doneti...
Ljubimo vas sve Manja i ja.. i hvala vam do neba sto ste tu user posted image
user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
14.7.2017 0:10:16   
Sanjica26 RR
user posted image user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
25.7.2017 22:16:36   
serpica
Drrugarice nisam stigla ranije da javim..
Danas sam trebala da podignem otpusnu listu ali nije gotova bice do kraja nedelje pa cu vam preneti tacnu dijagnozu.
U medjuvremenu Manji su pronasli aspiratom Pneumokok u sinusnim kanalima,preporuka da odmah primi vakcnu protiv pneumokoka ali u njenom slucaju to ide teze jer je skroz neizvesno kako ce ona podneti tu i bilo koju vakcinu.
S druge strane bakterija moze da ode bilo gde pa je i to dodatni rizik. Ona je ok nema nikakve simptome i nadam se da ce tako da ostane bar dok se ne vratimo s mora kad cu ozbiljno da popricam sa dr kako i sta dalje.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
25.7.2017 22:18:53   
veselicaa
Uh bre draga sad i ta brigauser posted image Bice sve ok,nacicete najbolje resenje za Manju,sada uzivajte na moru i to joj mnogo znaci <3

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
25.7.2017 22:23:41   
serpica
Ja sam spremna tj trudim se da sve sto je sndje prihvatim koliko mogu i da se izborim sa problemom,to je bilo i za ocekivati,to i ko zna sta jos u narednom periodu,moram da budem spremna na sve,sto je do mene trudim se,citam,pitam
i nadam se da se ne razboli... uzimamo terapiju i to je to.. mozda bude cestih problema a mozda i ne to ne mogu da znam...


_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
25.7.2017 22:26:19   
veselicaa
Draga verujem da ces ti da se izboris sa svime sto vas snadje,jaka si ti zene,Manja je u dobrim rukama <3

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
25.7.2017 22:34:08   
Anck Su Nmaun
O srce malo, bas mi zao sto se toliko problema nakacilo na malenu user posted image

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
25.7.2017 22:40:41   
dunja RR
Šerpi, ljubi tvoju malenu hrabricu i borca user posted image

Sada iščitah sve, o draga, veliki zagrljaj od mene user posted image user posted image

< Poruku je uredio dunja RR -- 25.7.2017 22:42:32 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
25.7.2017 23:26:13   
serpica
Hvala vam drugarice user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
26.7.2017 7:46:13   
IvanaSK RR
Prijace joj i more, pa ce biti bolje. Ako treba bilo kakva pomoc, tu smo

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
26.7.2017 23:28:29   
dddaca
Da serpice, racunaj na nas ako bilo kako mozemo da pomognemo user posted image

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here