|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dečiji stomatolog
10.5.2011 17:27:33   
nencydrew
Danas popravili jedan zubić!

(odgovor članu nencydrew)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Dečiji stomatolog
10.5.2011 17:31:59   
Maya21
Mi zastitili danas zastitili 6. i izvadili gornju jedinicu user posted image inace odlazak kod zubara nam je pesma, imamo dobru dr koja poklanja slicice svaki put posle pregleda user posted image zato valjda i Matej voli da ide kod nje user posted image

(odgovor članu nencydrew)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Dečiji stomatolog
2.9.2011 15:22:03   
Verus
Mi smo 31. avgusta bili prvi put kod zubara, znaci sa 17 meseci starosti i 11 zuba.  Plakala je malo dok su joj pregledali zubice, ali gledj je tvrda, glatka i sjajna (mama joj dobro pere zubeuser posted image ) tako da nisu morali da rade tretman fluoridom, i desni su zdravi.  Ima overbite (ili ti pregriz?? znaci da joj gornja vilica ide dosta preko donje), a gornje jedinice sto strce malo kaze moze biti od cucle i da se vrate na mesto u roku od 6 meseci kad se cucla izbaci, sto treba biti do 2 godine zivota. Mada, mm ima takve jedinice pa mislim da je to cista genetika.  Dobila je malu cetkicu za zube i malu pastu za zube...

(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Dečiji stomatolog
4.9.2011 23:10:03   
Anoniman
Od pre mesec dana posećujemo zubara.
Luki su se u zadnjih pola godine pojavili 3 kvara, to je popravljeno, a ostali, zdravi zubi su zaliveni, da se ne kvare. No, jedan popravljen zub pravi problem, boli ga.
Sinoć se probudio oko ponoći plačući, popio je Efferalgan i malo vode, i nastavio da spava. Večeras nije mogao da zaspe, dala sam mu Febricet, zaspao je, ali jeca. user posted image user posted image user posted image Sad sam ga mazila. Duša moja. user posted image
Čuli smo se za zubarkom, sutra ujutru idemo kod nje.
Inače, nema strah od zubara. Do sada je sam sedao u stolicu, nije pravio probleme.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 29
   RE: Dečiji stomatolog
7.9.2011 11:32:46   
Anoniman
Bili smo to jutro kod zubarke.
Plomba je šetala, zato ga je bolelo. Zub je ponovo popravljen, ali uveče je počelo oet da boli. Celu noć je šetao iz kreveta u krevet, plakao, popio je Febricet, i napokon zaspao oko 4 ujutro. Ustao je, otišao u vrtić, kaže ne boli ga, samo kad jako zagrize. Međutim, iz vrtića sam ga izvela u suzama, booooli. Odmah smo otišli kod zubara, ona je otvorila zub skroz, do živca, ali živca nema! Zub je mrtav. user posted image Stavila mu je nešto za ubijanje živca, kaže, ako je slučajno ostala neka grančica živca, da se i to ubije. Od onda ga ne boli, napokon se dete naspavalo. Danas idemo da mu se izvadi taj ne-znam-šta za ubijanje zuba i vatica koja je preko toga, i da vidim šta sad. Dal se to zatvara, jer, ako sam je dobro razumela, to se ostavlja otvoreno. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 30
   RE: Dečiji stomatolog
7.9.2011 11:36:06   
Anoniman
Ne znam da li se zatvara a koji je zub ? Mukica 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 31
   RE: Dečiji stomatolog
7.9.2011 11:39:46   
Anoniman
Dole desno četvorka

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 32
   RE: Dečiji stomatolog
7.9.2011 11:40:11   
zoća
Tach moraju da zatvore da ne bi hrana ulazila a zub se cuva zbog mesta za stalan.Samo imam jednu dilemu zar mlecni zubi imaju zivac

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Dečiji stomatolog
7.9.2011 11:40:31   
JMPM
Uf, meni nije logicno da se ne zatvara user posted image  Kako to, pa sve ce ulaziti u rupicu? Mukica mala, mogu da zamislim kako mu je. To je najgori bol valjda kad zub boli...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Dečiji stomatolog
7.9.2011 11:42:49   
Anoniman
Imaju izgleda. user posted image Mislim, šta je ubijala ako nemaju.

Kaže kad je otvorila da pošto je bila samo kapljica krvi, da tu nema živca. Kaže, kada je živac ok, tu šiklja krv kad otvoriš. user posted image E, sad, postoji opcija da je ona meni to sve objasnila "narodskim" jezikom da bismo se razumele, jer je izgovorila nešto tipa "hipo (ili hiper user posted image ) fibroza" i ja sam je pogledala blago teleći! user posted image

(odgovor članu zoća)
  Direktna veza do poruke: 35
   RE: Dečiji stomatolog
7.9.2011 11:45:29   
Anoniman
Mlečni zubi imaju živac.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 36
   RE: Dečiji stomatolog
7.9.2011 11:45:51   
Anoniman
A za zatvaranje, ja sam pitala "Pa kako ne zatvoriti, on ujutru u 8h doručkuje u vrtiću, i ja ga kupim u 15h, i tek tada mu mogu oprati zub... šta do tad? Ona reče nešto tipa "Pa to je samo par sati u vrtiću, posle opereš i gotovo, ne može da se kvari jer nije živo. user posted image Ili sam ja bar tako shvatila, a kontam da sam dobro razumea jer mi nije bio logično. Ali videću sa njom, ako neće smetati da se zatvori, nek ga zatvori, jer će to Luku picajzlu mnogo nervirati. user posted image Mada, posle je spominjala nešto "Ostavićemo ga da se dobro izdrenira", možda je mislila da ga samo prvih par dana neće zatvoriti. user posted image Ne znam, videćemo danas. 

< Poruku je uredio Tash -- 7.9.2011 11:46:14 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 37
   RE: Dečiji stomatolog
7.9.2011 11:46:01   
JMPM
O Tash, dobro je da ti je prevela user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Dečiji stomatolog
7.9.2011 11:46:10   
zoća
joj Tash vise nista ne mogu da povezem i ono sto sam znala puj pike ne vazi.Krvni sud mora da hrani zub a nervi odnosno zivci sa tim nemaju veze al ipak ona vise zna

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Dečiji stomatolog
7.9.2011 11:48:30   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: zoća

joj Tash vise nista ne mogu da povezem i ono sto sam znala puj pike ne vazi.Krvni sud mora da hrani zub a nervi odnosno zivci sa tim nemaju veze al ipak ona vise zna


E da, pričala je nešto i o krvnim sudovima. Ah, ja sam samo videla dete koje diže ručicu dok mu buše zub, pa sam konfuzo pohvatala. user posted image
Reče nešto tipa, ne-znam-šta pritisne krvni sud, i on prestane da hrani zub, pa valjda usled toga umre živac i zub, naravno.

(odgovor članu zoća)
  Direktna veza do poruke: 40
   RE: Dečiji stomatolog
7.9.2011 11:49:14   
Ivanka 75
tash, mislim da se to ostavi da "izvetri", obično se stavi privremena plomba (koja ionako ispadne nakon 2-3 sata).
Nema živca pa ga neće ni boleti, ne brini, dr će to lepo očistiti pred stavljanje plombe i lepo zatvoriti.

(odgovor članu zoća)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Dečiji stomatolog
7.9.2011 11:50:43   
zoća
sta ces vladaj se kako kaze i to je to,znam koja je to konfuzija

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Dečiji stomatolog
7.9.2011 11:52:18   
Anoniman
Luki nije ispalo, a samo je vatica. user posted image user posted image user posted image user posted image

Ma, videću danas.

Samo kad je prestalo da boli. Muke su to, jer, ne možeš da proceniš dal zaista boli, ili boli jer mu se ne dopada ručak, neće da spava. Jer, kada se igra sa drugarima u dvorištu, kada igra igrici za kompom - tada se ne žali. I da nije bilo bola tokom noći, bila bih sigurna da me voza. Ali, ipak noćni bol, jecanje u snu, to ne može da folira.

(odgovor članu Ivanka 75)
  Direktna veza do poruke: 43
   RE: Dečiji stomatolog
7.9.2011 11:53:53   
zoća
ne,igrice mu skrenu paznju a ovo je ipak pravo stanje kada jeci

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Dečiji stomatolog
7.9.2011 11:57:49   
Anoniman
Pa to kažem, kada je počelo i u snu, bilo mi je jasno da ne folira. 

(odgovor članu zoća)
  Direktna veza do poruke: 45
   RE: Dečiji stomatolog
7.9.2011 12:00:41   
mihi
Fluorogal sve to sprečava.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Dečiji stomatolog
7.9.2011 12:03:39   
Anoniman
Fluorogal ne može da se kupi. Zato smo prestali da ga koristimo. 

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 47
   RE: Dečiji stomatolog
7.9.2011 12:15:10   
mihi
Ima zamena nemački.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Dečiji stomatolog
7.9.2011 12:16:08   
Verus
Tash, pa jel sada nece tu dobiti stalan zub? Mislim, jer "dodje" novi zivac sa stalnim zubom ili kako to ide??

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Dečiji stomatolog
7.9.2011 12:20:41   
Anoniman
Koliko sam ja razumela, sa stalnim zubom ide novi živac. ZAR NE!? user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image
Click Here