|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  39 40 [41] 42 43   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori mama 02/19 [chat]
21.2.2019 17:32:12   
Maslacak15
Ja bas Imam drugacije iskustvo Marej. U grupi mog s ima Mali downovac i svaki Put kad ga sretnem pomislim " ovakve abortiraju na dobar Dan u 25. Oj. Nedelji. I okrene Mi se zeludac. I mislim da je divno da njega nisu abortirali. Divni ljudi posle Su dobili normalnog decaka. Znam da je to teska sudbina i ne osudjujem nikog ko drugacije odluci  ali meni je nacin na Koji se o tome diskutuje degutanta. Tako da ne mozes da kazes jeste al kad bi dobro razmislili mislili bi sto i ja....

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1001
   RE: Razgovori mama 02/19 [chat]
21.2.2019 17:37:07   
bubulence
samo da se ispravim, kada sam napisala da ne bih rodila to dete ne mislim na dete sa daunovim sindromom. nego sam citala da npr toxoplazma izaziva bas jake trajne poremecaje... e to ne bih zelela, ne zato sto bi meni bilo tesko nego sto je to uzasno mucenje za dete. mi ovde blizu nas imamo centar za decu sa poteskocama i najvise ih je sa Daunom... oni su toliko sjajni, toliko druzeljubivi, srecni, prijatni... neverovatni...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1002
   RE: Razgovori mama 02/19 [chat]
21.2.2019 17:39:25   
bebilule
Taman sam i ja posla napisati. Ovo nije tema za diskutovanje, Rosi rece osjetljiva je. I jeste. Na svakome je da odluci kako misli da treba. U to se ne ulazi. Ali da u svoje ime mogu govoriti, mogu. Ja na amnio nisam isla jer sam znala da mi nece promijeniti odluku ma kakvi nalazi budu. Onda je bespredmetno raditi analize.


Maraj, ja sam se do sada susretala sa Down i Turner sindromom. Mali Viktor sa down-om je predivno stvorenje. Djevojka sa turnerom je treca godina faksa, gazi, ne osvrce se.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1003
   RE: Razgovori mama 02/19 [chat]
21.2.2019 17:59:44   
Ana RR
Moja rođena sestra je imala Tarnera. Bila je savršena osoba, savršena sestra, tetka, ćerka, devojka.. :(

Teška tema zaista.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 1004
   RE: Razgovori mama 02/19 [chat]
21.2.2019 18:37:11   
Maraj
Zene moje drage....maslacak...sve je to super gledano sa strane... a znas li kako je roditeljima tog deteta koje si vec okarakterisala kao daunovca? Jer bi se odrekla svoje karijere da rodis takvo dete? Da li znate da 90%majki ne radi zato sto se posveti odgajanju takvog deteta. Ne mislim samk na down... da li znate da se u vecini slucajeva ocevi okrenu i odu i ostave majku samu sa tim detetom i jos pride ostalom decom(ako ih imaju)
Da li znate na kakve preglede/terapije trebate ici dozivotno. Da ta deca (down h ivom slucaju) ne zive duze od 20-30god. I ako zive , od cega ce ziveti/sta ce raditi/od cega ce se izdrzavati nakon vase smrti....
Mogla bih u sitna crevca...necu vise....evo pisem i opet mi je sanjica na pameti(salim se)
Tesko je....jako...roditeljima najvise.... a sa strane gledano...sve je lako...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1005
   RE: Razgovori mama 02/19 [chat]
21.2.2019 18:48:24   
Misha i Ljisha
Ja sam prosla kroz svasta u trudnoci ni bila sam spremna na prinudni abortus u 25toj il vec kojoj nedelji. I identicnog sam misljenja kao Maraj. U najvecem broju slucaja porodice se raspadnu. Majke se zrtvuju. A kvalitet zivota te dece i ostale u porodici je narusen. Nikad ne bih rodila dete sa bilo kakvim genetskim poremecajem. Svaka cas_t svakoj od vas koja bi. 
Meni je tesko i s ovim mojima 🤪 pri tom stalno slusam pitanje da li mi je dete normalno? Ja mm samo odgovorim ovaj ce nam sigurno zavrsiti fakultet 😂

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1006
   RE: Razgovori mama 02/19 [chat]
21.2.2019 18:48:25   
vonavoj
Slazem se maraj da tobom..sestrina gazdarica ima malog sa daunom,mnogo je sladak..ali.svakodnevno idu na vezbe,logoped,majka ne radi..sreca da imaju para..a pri tom se majka i razbolela,pritisak,puls,stres sve..a ima i mladjeg..Mi smo ceo dan u akciji..Mrtva sam..levo uvo mu je i dalje mutno,ali jos sutra antib,pa u nos antib da stavljam.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1007
   RE: Razgovori mama 02/19 [chat]
21.2.2019 19:12:25   
Maslacak15
u ovom slucaju rade i majka i otac. Mali ide najnormalnije u vrtic. Uopste ja to ne idealizujem niti vicem da je super, daleko bilo, sigurno teska sudbina samo i dalje kazem ljudi su razliciti. Ne mozete da kazete sta bi drugi radili i mislili i forsirati svoje misljenje u tudje zivote. Iskreno to mi je jedini period bio kad mi je bilo neprijatno da budem na RR kad mi se trudnoj serviralo dnevno da bi ja boze moj morala /trebalo na amniocentezu ( jel imam preko 40 i los double), da bi trebalo zakonom propisati itd itd. No necemo teske teme.

Bubi je u principu pitala zbog toksoplazmoze, to stvarno nema veze sa genetikom, niti bi probleme pokazali ni amnio ni NIFTY.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1008
   RE: Razgovori mama 02/19 [chat]
21.2.2019 19:17:35   
Maraj
Bubi ja imam jedno pitanjeuser posted image

Kakav ti je avatar bio pre nego si ga promenila? Ne mogu da povezem.... ja pamtim avatare user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1009
   RE: Razgovori mama 02/19 [chat]
21.2.2019 19:19:16   
Misha i Ljisha
Ja bila danas do mame. Cuvala je P naravno bila sam ja tu sve vreme. Malo je kenjkao i dolazio do mene ali nista strasno. Najgore mi je sto nece da spava u drugom okruzenju tako da taman to 2 sata rada i otisli smo kuci zbog njegove nervoze jer mu se jako spavalo. Sutra mozda opet predjem kilometrazu radi posla. Videcu. Zavisi koliko veceras uradim. D na karateu. Otisao mm malo da je gleda. P spava. Ja evo flasice sredjujem. Standardno. 

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1010
   RE: Razgovori mama 02/19 [chat]
21.2.2019 19:25:20   
milicicak
Bubi, i pretpostavila sam da razmisljas o NIPT zbog toxoplasme. Rece ti Maslacak, deformacije ploda nastale zbog nje ne moze da detektuje ni jedan geneticki test. Razumem tvoj strah i nemir ali nemas akutnu infekciju i nema mesta brizi. Ja bih na tvom mestu uradila ekspertni uz kod nekog proverenog i strucnog.
Mislim da nisam pisala ovde, na pocetku trudnoce sa mini bubom (jos uvek nisam znala da sam trudna i trudnoca mi je bila poslednja na pameti) bila sam u sred nekih eksperimenata u kojima sam izmedju ostalih koristila neke hemikalije koje imaju teratogeni i mutageni efekat. Naravno, sa njima se rukuje u rukavicama, njihova isparenja se ne udisu i generalno se vodi racuna ali ja sam bila prilicno uznemirena iako sam znala da je verovatnoca da je nesto naskodilo bebi astronomski mala. Zbog toga su mi double radila u Frontu, zena me je gledala 45min, moja dr me je za taj iz u 12-oj nedelji gledala skoro sat vremena a u 21-oj sam isla kod Tike koji me je gledao jedno sat ipo. I svi su rekli da je beba skroz ok pa sam se ja smirila. Amnio mi niko nije predlagao.
Sad sam se porodila sa punih 36, double je bio nekih 1:1300 ali su svi ultrazvucni pregledi bili dobri tako da mi amnio opet niko nije predlagao. Kad sam bila prvi put u Frontu, jedna od dr je pitala da li sam radila bilo sta od prenatalne ja sam rekla da je double bio odlican a Tika prezadovoljan tako da ni tamo niko nije prokomentarisao da mi je bilo sta od invazivnih i neinvazivnih testova bilo potrebno.
E, sad, tvoj mir nema cenu i znam da ti crv sumnje ne da mira ali imaj na umu da ti ni savrseni rezultati NIPT ne garantuju savrsenu zdravu bebu, oni garantuju da beba nema genetske poremecaje na koje je testirana. Ne garantuju ti da ce sve biti u redu sa njenim vidom ili razvojem mozga sto su najcesce posledice toxoplasmose jer jednostavno ne mogu to da vide. A ti zaista nema potrebe da brines, sve je u redu
I evo raspisah se ovde, jer ne znam u koju bi temu ovo islo pa ako modovi smatraju da ima neka adekvatnija nek prebace


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1011
   RE: Razgovori mama 02/19 [chat]
21.2.2019 19:44:18   
jance
Da. To stoji. Mamin mir nema cenu i uradi sve sto moras i sve sto mozes. Ja sam od svega uradila drugi ekspertni onako detaljno sad sa bebuskom i bila sam mnooogo mirnija.

Inace ja bila da se sisam. Sisala se pre porodjaja, znaci tu negde pre 2.5 meseca i jako nesrecna frizura bila pa sam danas otisla da je menjam. Cidecemo kako ce biti sa ovom. Sreca pa mi frizerka nije skupa pa imam fore da se " trazim".

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1012
   RE: Razgovori mama 02/19 [chat]
21.2.2019 20:46:31   
bubulence


IZVORNA PORUKA: Maraj

Bubi ja imam jedno pitanjeuser posted image

Kakav ti je avatar bio pre nego si ga promenila? Ne mogu da povezem.... ja pamtim avatare user posted image


Imala sam neku zgodnu plavusu sa krilima (a ja crnka, ni malo zgodna 😂). Radila sam experni u najboljoj ordinaciji u NS, kod njih radila i double, sve je odlicno, savrseno. Odlucila sam, otici cu i na taj drugi experni i to je to od mojih pregleda i testiranja... Bez amnio i nifty... 

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1013
   RE: Razgovori mama 02/19 [chat]
21.2.2019 21:21:03   
Maraj
Aha secam se user posted image da znam s kim pricam user posted image
I meni je sve bilo ok. Uz isto ok...al eto...unosili mi samo ti dr nervozu...

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1014
   RE: Razgovori mama 02/19 [chat]
21.2.2019 22:02:23   
vonavoj
Bubi,tako je,bice sve ok..ako ekspertski pokaze sve ok,nema razloga za brigu. Ja se nisam opterecivala godinama...a kod nas se ta toxoplazma i ne radi,ne znam ni kako se pise😂😂Smestila.sam ih u krevet,ej,ceo dan smo u akciji i ne bi legle,nisu umorne,a ja mrtva..mojih 5min...i sad sam sela i jela bi nesto..grrrr..

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1015
   RE: Razgovori mama 02/19 [chat]
21.2.2019 22:04:37   
Maraj
Moju prijateljicu je macka ugrizla za nogu na pocetku trudnoce....i to njena macka.. bila u bolnici....al sve ok... i ona je radila toksoplazmozu...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1016
   RE: Razgovori mama 02/19 [chat]
21.2.2019 22:07:38   
Rosita
Bubi, ja ne znam ništa o toxoplazmi trenutno, ali kapiram da ti je uz jedina metoda da se smiriš. Tvoj osećaj je najbitniji, a on ti već kaže sve je ok. 

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1017
   RE: Razgovori mama 02/19 [chat]
21.2.2019 22:21:42   
jess021
Bubi, gde si radila euz?


Mame, lepo spavajte 😊

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1018
   RE: Razgovori mama 02/19 [chat]
21.2.2019 22:26:11   
vocicana
Jao zene mi smo tek sada rascistile haos. Pa ovo je strasno.
Sve koj este u krevetu, zelim lepe snove.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1019
   RE: Razgovori mama 02/19 [chat]
21.2.2019 22:28:26   
madre
caooo, drugariii, da vas pozdravim posle duzeg vremenauser posted image cituckam vas s vremena na vreme, vidim ekipa redovna, uz blago osvezenje, jance i bubulenceuser posted image jance, cestititke na trecoj bekani!
cesto se pitam gde je krin, da li je neko sa njom u kontaktu? vidim da je i branki tu, secam se da je nestala na duzeuser posted image


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1020
   RE: Razgovori mama 02/19 [chat]
21.2.2019 22:31:31   
vocicana
Madreee, pa gde si? Kako si? Ja sam pitala za tebe, niko rec...
Bas nam falis. Ja sam u kontaktu sa Krin, dobro je, pocela je da radi u novoj firmi, sve je super. jAVI SE CESCE!!!!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 1021
   RE: Razgovori mama 02/19 [chat]
21.2.2019 22:44:53   
mama Jo
Pozdrav zene. Sad sam sve iscitala... imala bih stotinu pitanja sad o svemu sto ste pisale, ali mozda bolje da ne produbljujem. Bubi, ako cea ti biti mirnija- uradi.
Samo jedno pitanjce - koji je uopste test taj za toxoplasmose (ako se tsko pise uopste), da li je to torch?


_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1022
   RE: Razgovori mama 02/19 [chat]
21.2.2019 22:47:44   
madre
divna vociiiuser posted image dobro smo, nauzivali se na rasputu, malo smo landrali, pa je bogi isao na rekreativnu, od ponedeljka skola, vrtic... sve je superuser posted image porasli su mi decaci, malo se svadjamo, malo se volimo, znaci redovno stanjeuser posted image radujeeeem se strasno suncu, prolecuuuuser posted image
a za krin, cudno mi bilo, nestala je odjednom! kako je tvoj momcina, je l slusa?

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1023
   RE: Razgovori mama 02/19 [chat]
21.2.2019 22:52:42   
madre
bubi, ja sam u trecoj trudnoci radila nifty test, ali nekako ono sto je problem jeste sto postoji mnooogo stvari koje ni prenatalni testovi ni uz ne mogu da ti garantuju, to je ono sto je mene najvise peckalouser posted image tako da bih ja na tvom mestu (posle svih tih stvari koje si preduzela) uradila ekspertni uz kad mu dodje vreme i onda poootpuno opustila i uzivala u trudnoci!

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 1024
   RE: Razgovori mama 02/19 [chat]
21.2.2019 23:04:25   
vocicana
Madre moja...porasli smo, sto kazes malo se svadjamo, malo se smejemo, dobro smo. Ide u vrtic, hvala bopgu uhvatismo konacno kontinuitet, idemo vec ceo mesec.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 1025
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  39 40 [41] 42 43   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  39 40 [41] 42 43   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Neverovatan trik: uspavajte bebu za jedan ...
video
Internetom kruži neobičan trik. Jedan tata, koji je na sve moguće načine pokušavao da uspava bebu, to je i uspeo sa veom...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here