|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori mama 03/19 [chat]
2.3.2019 23:47:49   
Milena18
Smeško, a jeste li vi obavili onaj pregled kod urologa, nisam ispratila?
Emice, uganula sam skočni zglob. Više me ni ne boli, samo je nezgodno sa ovim gipsom. Mnogo mi je drago da tvoj brat dobro podnosi terapiju. Držite se.
Maraj, M je isto pre par meseci imala t koju nismo mogli da oborimo, tj. spadne malo,.a već posle sat-dva poraste. Jeste teško, ali pokušaj da ostaneš pribrana. Nama je pedijatar rekao da možemo da joj damo i malo više od predviđene doze, ali da onda razmak između davanja bide duži. Ne znam da li je neko ovde tako radio?
Hajde da svi sutra budu bolje. Laku noć!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Razgovori mama 03/19 [chat]
3.3.2019 0:04:19   
Misha i Ljisha
Maraj nadam se da nece tako skakati temp u toku noci. P mi se evo budio nisam mu ni merila T. Po mojoj proceni i ako ima nije visoka. Ja jedva gledam spavam i drzim ga.
Hajde javljajte se. 
Sto te izgrdila dezurna? Mada i nas je X puta. Mama dete se ne dovodi kaze pod temperaturom. Tek kad skinete temp onda krenete kod dr 

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Razgovori mama 03/19 [chat]
3.3.2019 0:07:59   
Rosita
Maraj, sve znam :(. Držite se! Veliki je on dečko, biće dobro, samo izdržite. 
Ja samo lekove dajem i rashlađujem. Nisam masirala.
Bili na rođendanu, deca se izigrala, N se vere po igraonici i juri velike. Zaspali u 11, evo peobudio se , držim ga 😬

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Razgovori mama 03/19 [chat]
3.3.2019 0:29:29   
jess021
Ana, bili smo 5 dana. Taman, sneg se vec uveliko topi, danas je i padala kisa. 

Moji spavaju, ja zavrsila sa spremanjem i evo si pala casu vina. Kod kuce je najlepse😊Lepo spavajte! 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Razgovori mama 03/19 [chat]
3.3.2019 1:52:07   
Maraj
Ima T bili i u Tirsovoj.
Dala mu brufen od 200 skoro 5ml a on ima 17kg i evo T 39. Mm mu renda krompir sada da mu stavi u carape...ne znam sta je ovo

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Razgovori mama 03/19 [chat]
3.3.2019 6:38:08   
Misha i Ljisha
Dobro jutro. Mi se konacno vratili na "standardna budjenja" nije bilo dodatnih. Inhalirali ga dali ab. Sad cemo dorucak.
Maraj kako vam je prosla noc. Ja se nadam da S nece to isto zakaciti ili ako i pokupi da nece biti tako strasno. Maraj ne mogu oni nikako drugacije skinuti detetu temp nego kao i ti. Ja se secam D imala 9 meseci. Nismo mogli da skinemo temp. Dadose jpj oni u guzu cepic i skinuli je skroz i pelenu odvili i otvorili prozor. A to bio neki septembar oktobar.  Bila hladna noc. I spustila se temp. Ja Sam ovih dana P drzala u jako tankim bodicima i dole jako tanke neke pantalone. Jako jako tanko letnje. I po ceo dan mi bio u tome.  Bar da su mu krv izvadili il nesto al retko oni to. Cesce bebama nego maloj deci. 

Javi se da cujemo kako ste.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Razgovori mama 03/19 [chat]
3.3.2019 7:28:09   
bebilule
Jutro i od mene.

Kako mi samo prija kafa jutros! Mi cemo posle dorucka vani odmah, sunce je. Kod nas je vec blato, ali odosmo dalje. 
Maraj, nadam se da ce L danas biti bolje. Meni je M drugi dan imao do 39, nisam mu panicno ni skidala. Malo i organizam treba da se izbori, T je tu da sprzi i sve sto ne valja. Naravno, ako je on podnosi i ako ne skace preko. Vec treci dan je bika druga prica. Javi kako ste. 

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Razgovori mama 03/19 [chat]
3.3.2019 7:29:04   
bebilule
E da, ali sam ga odvela da izvadi nalaze i onda sam mogla biti mirnija. Mozda da uhvatis danas kada bude koliko toliko ok i da mu privatno uradis. 


(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Razgovori mama 03/19 [chat]
3.3.2019 8:09:59   
Maraj
Jutros u 5 T 40.4
Ode mm sad da mu kupi i cepice. Da probamo i to. Nikad do sad nije imao ovoliku T

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Razgovori mama 03/19 [chat]
3.3.2019 8:12:10   
Maraj
Njemu T ne spada od juce u 13h
Bebi ne znam jel rano da mu vadimo krv.
Nocas u Tirsovoj nisu hteli da mu vqde jer mu je 1.dan T
Kazu virus. Ne znam kako su zakljucili...al ajd...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Razgovori mama 03/19 [chat]
3.3.2019 8:16:08   
emicaa
Dobro jutro.
Maraj,Davidu je prije 3 sedmice isla i preko 40.Isto tako skoro nista je nije obaralo.Obori je na 38.5 i to je to.Sva puta je isao doktoru ali virus.Bas je bio gadan.
Milena baksuze 😛 kako nam je drugarica?
Ja sam sinoc jedva zaspala,lezim osamucena,ne mogu se mrdnem od umora ali san na oci nece nikako

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Razgovori mama 03/19 [chat]
3.3.2019 8:36:27   
IvanaSK RR
Dobro jutro.Maraj,koje ste cepice uzeli? Nama Eferalgan cepici nista nisu pomagali. Pisali smo o tome bas u temi Temperatura. Zao mi je sto se toliko mucite :( Ljiso,vi bolje?

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Razgovori mama 03/19 [chat]
3.3.2019 8:50:45   
Milena18
Jutro!
Maraj, javljaj kakva je situacija.
Emice, drugarica se od jutros nešto raskašljala, ali inače je super. Porasla je baš. Kako su tvoji pilići? Da li se D i dalje pentra svuda?


(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Razgovori mama 03/19 [chat]
3.3.2019 8:54:39   
Sanjica26 RR
Dobro jutro.


Maraj, poznato mi je to kad ne pada temperatura. Nadam se da ce danas biti bolje. 
Mi idemo sad u crkvu. Mm je i dalje muka. Mozda je i stomacni. 

Posle spremanje rucka i ostalih stvari. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Razgovori mama 03/19 [chat]
3.3.2019 9:09:17   
jess021
Jutro! 


Maraj, ja decu vodim da vade krv tek ako 3 dana imaju temp. Nema smisla drugacije. I ja verujem da je virus. Uzmite Febricet cepice, jaci su od Efferalgana. Ako on dobro podnosi temp, probaj da ne panicis. 
Mi malopre ustali, njih dve se igraju sa stipaljkama, ja pijem kafu. 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Razgovori mama 03/19 [chat]
3.3.2019 10:06:59   
Maraj
Kupio mm eferalgan. Al kazu nema veci od 150mg a on je do 12kg. Ja imala kuci ove od 80mg a oni su do 6 kg
Tako da sam stavila jedan pa kad se istopio stavila i drugi.
Jbg jess nisam znala za te drige cepice. I ove prvi put stavljamo. I dalje ima T 39.2 i pored cepica...

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Razgovori mama 03/19 [chat]
3.3.2019 10:33:39   
Maslacak15
Dobro jutro. Sami da podignem malo temu, sanidej je opet vredna😀Marej nadam se da ce tokom Dana da se Malo smiri sutuacija, Ali virusi umeju da budu zestoki. Meni Su rekli moze da se daju na smenu Ibuprofen i Paracetamol na cetiri sata i time izbegne Problem sa prekoracenjem maksimalnih doza u 24 h.


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Razgovori mama 03/19 [chat]
3.3.2019 10:48:20   
vocicana
Maraj, daj detetu kod tog odvratnog skoka I cepic I Brufen, videces kako ce da se preznoji, molim te. Ja sam tako uradila na savet moje glavne sestre, dete nema temp, ali se borimo 7 dana. Posle kod skoka novog kombinuj, na 4 sata Brufen I Paracet. Joj Boze dragi, STRASNO!

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Razgovori mama 03/19 [chat]
3.3.2019 10:53:14   
Maraj
Voci i to smo skapirali. L se pored ovolike T i lekova uopste ne znoji.
Kako da se preznoji?
Mislis istovremeno cepic i brufen?
U 9 sam mu dala cepic. Sad mu izmerih 39.3

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Razgovori mama 03/19 [chat]
3.3.2019 10:58:11   
vocicana
Slobodno mu stavi obavezno, bice okupan u znoju. Moj sin se isto ni jednom nije preznojio od pocetka bolesti, samo se vidi da mu je kao lakse od brufena a nista. Daj detetu, videces. Sada imas I razloga, visoka je. Daj mu I javi kako ste.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Razgovori mama 03/19 [chat]
3.3.2019 11:28:04   
vonavoj
Maraj,ti cepici su slabi za njega. Koliko ima kg? Uzmi onaj brufen od 200mg,pa ide manja doza,i daj mu..paracetamol retko kome radi posao,i na 4h smes brufen,i uvek makar 0.5ml vise,bolje veca doza da odradi,nego manja da njsta ne uradi.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Razgovori mama 03/19 [chat]
3.3.2019 12:36:36   
Rosita
Maraj, baš mi je žao :(. Znaju verovatno, takvi virusi su aktuelni. Ja mislim da recimo po grlu vide delom je li virus ili bakterija. Ako ima na grlu nešto. A da mu napuniš kadu ako je u stanju da sedi? 3- 4 dana će to da vuče, sve manje i manje. Glupi paracetamol.
Kad se završava igra(NKA)?

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Razgovori mama 03/19 [chat]
3.3.2019 12:38:49   
Sanjica26 RR
Gde ste devojke? Ja sam proradila nesto po kuci. Sad sam prilegla da cituckam. Inace ne pamtim kad sam citala. Sve na preskoke.
Rosi, jos sledece nedelje. user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Razgovori mama 03/19 [chat]
3.3.2019 12:40:38   
emicaa
Voci ja nisam nikad cula da se istovremenu daju dva lijeka za temperaturu 😬 ne mislim nesto da pametujem ali ne bih smjela tako.
Dora otisal sa babom u set_nju,Dacid vozio malo troti oko zgrade,sad ga mm uspavljuje pa vidjecemo posle sta da radimo

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Razgovori mama 03/19 [chat]
3.3.2019 13:45:43   
jess021
Ja isto ne bi smela dva leka odjednom, stvarno to nisam ni od koga cula.
Maraj, kupi Febricet cepice, kao sto sam rekla kad je vreme za paracetamol stavite jedan cepic. Febricet supp su od 200mg. Efferalgan od 150g si trebala skoro 1.5 cepic. Nije bitno da li je Brufen od 100 ili 200mg vec samo da se pravilno dozira.Kako ste sad?

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here