|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: stomačni virus, jesen 2009.
6.10.2009 18:39:10   
Anoniman
Ista meta, isto odstojanje, samo je godina 2009. user posted image

Danas je "kakio" nekih 9 puta, tečno.

Sa dijetom smo počeli oko 14h, kada sam ja otišla sa posla 2 sata ranije. Uvela sam mu ProbioKid Immuno, piće ga narednih 10 dana.

Za sada isplanirani obroci:

Večera: kuvana jabuka, banana, umućeno sa vodom u kojoj se kuvao pirinač i sa malo čaja od kore nara, pomešano sa mlevenim keksom.

Doručak: kuvana jabuka, kuvana šargarepa, umućeno sa pirinčanom vodom i čajem od kore od nara, sa mlevenim keksom.

Užina: štapići, perecice, pereca iz pekare.

Ručak: kuvani krompir napravljen u pire sa pirinčanom vodom, kuvana šargarepa, pirinač.

Nadam se da će brzo proći...

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 26
   RE: stomačni virus, jesen 2009.
6.10.2009 19:09:45   
Anoniman
Mi smo ga svi imali prosle nedelje. Nije tako strasno, nismo imali bolove vec smo samo trckali u toaletuser posted image . Traje 2 dana. Bez dijete i lekova smo se oporavili.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: stomačni virus, jesen 2009.
6.10.2009 21:55:26   
Anoniman
Jao nadam se da je ovaj isti taj što traje 2 dana, jer smo onda pola već prošli! 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 28
   [Obrisana poruka]
7.10.2009 7:44:36   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 29
   RE: stomačni virus
30.6.2010 18:36:01   
Anoniman
Do sada sam pisala u temi o Todoksinu, ali ipak mislim da ovo nije za tamo.

Stanje se kod Luke pogoršalo, stolica više nije kašasta, već je tečna. Kaki nakon obroka.

Za doručak je pojeo pola kifle, onda za ručak supu, batak koji se kuvao u supi i malo testa, nakon toga je 3x kakio, treći put nismo stigli do wc-a.
Od juče pije probiotik. Danas sam mu skuvala i čaj od kore od nara, i kupila sam čokoladu za kuvanje.
Odneli smo stolicu na analizu, biće za 3-4 dana... nadam se da nas tada već neće ni zanimati šta piše u rezultatima.

ps, možda bi se naziv teme trebao malo uopštiti, 2008-ma, kada sam otvorila temu, je davno prošla. user posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 30
   RE: stomačni virus
30.6.2010 19:30:18   
cipiripi
a sto mu nedas caj od dunjinog lista?

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: stomačni virus
30.6.2010 21:39:53   
Lu
Pih, miša mu poljubim...kako za 3-4 dana nalazuser posted image
Držite seuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: stomačni virus
13.7.2010 14:14:44   
cici78
Mi smo bili na moru i Matija je posle desetak dana dobio virozu (tako kaze onaj njihov dr). Bili smo u Budvi. Imao je stolicu 4-5 puta dnevno i nekako je smrdela na kuvana jaja. Nije povracao, niti imao temp, ali nije bio raspolozen uopste, samo je spavao. Toliko sam se bojala da ne dehidrira. Odmah je poceo da pije neki probiotik koji tamo svi pedijatri savetuju, Prolife. Ja sam mu davala Orosal, tih dana smo forsirali pirinac, sargarepu, bananu. Mleko smo izbacili. Prolazili su dani, a on uz svu tu terapiju, i da kazem ne tako strasne simptome-bez promene, niti ide na bolje niti na gore. Sesti dan, a on isto kao i prvi. Skoro je popio sav probiotik, ali bez promene. Doslo mi je da izletim iz koze. Tako je smrsao. Odlucili smo da krenemo kuci pa sta bude. Dobro je podneo put. Cim smo stigli u Bg ma drugo dete, smeje se, skace, cici od srece, od proliva nista. Jede super. I sta je to bilo, ko bi ga znao?!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: stomačni virus
13.7.2010 14:19:36   
SUPER MAMA
Mozda moj komentar izgledace smesno, ali ona klimatska adaptacija mozda je u pitanju.Meni i kao mala i sad akao odrasla osoba desava mi se da ili prvih dana na moru ili jezeru ili zadnjih dana da uhvati virus i sve to zbog klime, kad dodzem kuci kao nista da nije bili sve super.
Ovo kazem iz licnog iskustva, zato sam pisala mozda ce izgledati moj komentar smesan ali meni se to redovno desava do dan danas.

(odgovor članu cici78)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: stomačni virus
13.7.2010 14:29:11   
cici78
Ma nije smesan komentar, daleko od toga. To su nam rekli i tamo u domu zdravlja, kao "svako dete ovde prolazi kroz to". I da li je to slucaj samo u C.Gori? Stvarno nisam cula da se neko zalio na ovaj problem a da je na pr. letovao u Grckoj ili negde van. Da li sa to da ocekujem svaki put kad odemo tamo? Ne znam...a bas smo isli u junu kad jos nije bilo guzve.

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: stomačni virus
13.7.2010 14:39:07   
SUPER MAMA
Joj caci78 ne znam sta da ti kazem sem da se nadam da ce to prevazici kako sto raste.
Jednostavno organizam da lakse prelazi i adaptira se na klimu.
Ipak Crna Gora sa jedne strane je more, voda a sa druge strane su visoke planine gde temperatura u jutarnim casovima moze biti i 16, 17, 18 stepeni a u 13h da bude 28 29 stepeni to je ogromna skok u temperaturi.

Nadam se da ce njegov organizam kako raste tako ce se lakse adaptirati na klimatske uslove.
Velika je razlika od leto u Beogradu do leto u Crnoj Gori, Grcku i sl.

Najbitnije da mu je prosle cim je dosao u beograd.user posted image user posted image

(odgovor članu cici78)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: stomačni virus
13.7.2010 14:50:04   
cici78
user posted image Ma da, najbitnije je da je sve iza nas. Cudi me sto se razboleo tek desetak dana nakon dolaska na more. A pre nego sto se to desilo, mm i ja ga nahvalili kako se super adaptirao, da ni put nije osetio...tacno smo ga urekli.

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: stomačni virus
13.7.2010 14:53:42   
SUPER MAMA
Niste ga urekli jednostavno organizam se borio tih dana da ne posusta i na kraj se desi.
Meni to zna uhvatiti ili na pocetku ili na kraju, bar kod mene je tako.


(odgovor članu cici78)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: stomačni virus
13.7.2010 19:41:22   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tashke

Do sada sam pisala u temi o Todoksinu, ali ipak mislim da ovo nije za tamo.

Stanje se kod Luke pogoršalo, stolica više nije kašasta, već je tečna. Kaki nakon obroka.

Za doručak je pojeo pola kifle, onda za ručak supu, batak koji se kuvao u supi i malo testa, nakon toga je 3x kakio, treći put nismo stigli do wc-a.
Od juče pije probiotik. Danas sam mu skuvala i čaj od kore od nara, i kupila sam čokoladu za kuvanje.
Odneli smo stolicu na analizu, biće za 3-4 dana... nadam se da nas tada već neće ni zanimati šta piše u rezultatima.

ps, možda bi se naziv teme trebao malo uopštiti, 2008-ma, kada sam otvorila temu, je davno prošla. user posted image



Ja zaboravila da dovršim. Ispostavilo se da je imao kandidu. Dobio je da pije Nystatin kapi 7 dana, 4x na dan po 1ml. Stolica je ok, treba da je odnesem da proverim za svaki slučaj.


IZVORNA PORUKA: cici78

Mi smo bili na moru i Matija je posle desetak dana dobio virozu (tako kaze onaj njihov dr). Bili smo u Budvi. Imao je stolicu 4-5 puta dnevno i nekako je smrdela na kuvana jaja. Nije povracao, niti imao temp, ali nije bio raspolozen uopste, samo je spavao. Toliko sam se bojala da ne dehidrira. Odmah je poceo da pije neki probiotik koji tamo svi pedijatri savetuju, Prolife. Ja sam mu davala Orosal, tih dana smo forsirali pirinac, sargarepu, bananu. Mleko smo izbacili. Prolazili su dani, a on uz svu tu terapiju, i da kazem ne tako strasne simptome-bez promene, niti ide na bolje niti na gore. Sesti dan, a on isto kao i prvi. Skoro je popio sav probiotik, ali bez promene. Doslo mi je da izletim iz koze. Tako je smrsao. Odlucili smo da krenemo kuci pa sta bude. Dobro je podneo put. Cim smo stigli u Bg ma drugo dete, smeje se, skace, cici od srece, od proliva nista. Jede super. I sta je to bilo, ko bi ga znao?!


Cici, to je samo promena klime. Gde sam pisala o tome...??? user posted image

Luka je taman napunio godinu dana, kada smo krenuli u CG na more. Išli smo iz dva puta (do Užica, pa sledeće veče dalje).
U Užicu je dobio proliv! Ništa sem klime nije promenio. Ja sam bila psiho koji je sve nosio od kuće (SVE SVE!) 15 dana na moru nije jeo ništa sem mlevene plazme u čaju od nane i slanih štapića, i pio abnormalne količine tečnosti. Davala am mu probiotik sve vreme, stanje nepromenjeno. Vratili smo se u NS, posle dan-dva, sve je nestalo! Kao da ništa nije bilo!

Sledeće godine mi je dr savetovao da kupim ProbioKid immuno, i da počnem da mu dajem dan pre polaska, i da nastavim dok ne ispije celo pakovanje (10 kesica - 10 dana, iako smo ostali duže na moru, tako da nije pio svo vreme dok smo bili tamo...) Nije imao problema. Već narednih godina mu nisam davala preventivno, i bilo je sve ok.

Pitala si da li da to očekuješ svake godine... mislim da ne. Mi smo se prve opekli, druge sam davala preventivno, treće već nismo išli tamo... ali ne verujem da bi reagovao.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 39
   RE: stomačni virus
11.9.2010 0:09:52   
Didy
Za tri sata Stefan je povraćao bezbroj puta. Zaspi na 10 minuta, probudi se, plače i govori da ga boli i pokazuje na stomak, odmah zatim počne da povraća. Mislim da je stomačni virus jer sam čula da ga ima dosta ljudi. Sta raditi? Ima li neko bilo kakav savet?

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: stomačni virus
15.9.2010 16:12:31   
Didy
Prestao je da povraća u 2h ujutro, sutradan je bio na dijeti i dobio probiotik, u prekosutra (nedelja) sam mu već polako počela uvoditi kuvano meso i uveče jogurt sa probiotikom, u ponedeljak je već bio kao nov.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: stomačni virus
15.9.2010 19:51:03   
marince1
I david je imao stomacni virus do pre neki dan.Bas sam se uplasila!
Trajalo je 6 dana,bio na dijeti i sad je bolje.bogu hvala!

< Poruku je uredio Lu RR -- 15.9.2010 20:09:18 >


_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: stomačni virus
10.5.2011 14:02:11   
gagana83

Una je od jutros dva puta povracala, proliv za sada nema. Bili smo kod lekara, kaze - stomacni virus. Dr kaze da je od jutros imala jos 3 dece sa slicnim simptomima - povracanje i proliv, bez temperature.
Dobili smo savete u vezi i ishrane i preporuku da u toku dana unese minimum 1100ml tecnosti + 30-50ml za svaku tecnu stolicu.
Od jutros je pojela samo jedan keks i komadic bananeuser posted image
Jutros je bila strasno lose raspolozene, sad je vec bolje. Malopre je zaspala.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: stomačni virus
20.9.2011 9:57:03   
New Mom
U NS trenutno vlada manja epidemija koksaki virusa. Povraćanje sa/bez proliva koje po pravilu traju 24 sata.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: stomačni virus
20.9.2011 13:33:06   
bratzz

IZVORNA PORUKA: New Mom

U NS trenutno vlada manja epidemija koksaki virusa. Povraćanje sa/bez proliva koje po pravilu traju 24 sata.

I u mom gradu isto, cak ga i Milica negde pokupila, tako da smo bile sedam dana u bolnici.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: stomačni virus
22.9.2011 21:32:41   
New Mom
Prošli utorak uveče KL je krenula da povraća u mlazu na tačno pola sata. Otišli kod dežurnog, ona reče da je verovatno kombinovano - stomačni virus, ali joj je malo upaljeno grlo i curi joj nosić.
Za TH joj dala Orosal (Rehidan) koji sam joj davala na 10 minuta 1 gutljaj. Povraćala je ravno 14 puta tokom noći, a onda ujutru krenuo proliv, prava tečna stolica. Nije više povraćala.
Taj i sledećih 4 dana je jela grisine, kiflu, dvopek, kuvani pirinač, kuvan krompir i šargarepu. 5 dan smo joj dali i supu iz kesice i pečenu jabuku. 6 dan su rekli da krene kuvano meso, bananu, jogurt i još ponešto.
Proliv je imala 3 dana (ali pila je Lonagcef za grlo, pa je dr to prepisala leku, koji je onda ukinula), posle toga svaki dan normalnu stolice. Davala sam joj svaki dan ProbioKid Imuno 1 kesicu.
Juče je jela normalno šta i mi i sve je bilo OK.
Međutim, od jutros je imala 6 tečnih, sluzavih, jako smrdljivih stolica. Ona je normalnog ponašanja, nema T., ne povraća. Bili smo na infektivnim, prebačeni ponovo na dijetu (danas i sledeća 2 dana): grisini, plazma, voda, čaj. Davati joj bar 3 kesice probiotika.
Ne znaju da li je nešto novo zakačila ili je hrana suviše rano ponovo uvedena pa je sluzokoža creva oštećena. Takođe, odneli smo stolicu na analizu.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu bratzz)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: stomačni virus
22.9.2011 23:13:15   
Olga75
 pa ona se bas muci sa prolivom user posted image
kad ce biti rezultati ? da nije mozda campylobacter , mada ako nema temperaturu verovatno nije user posted image ili koksaki?
drzimo fige da sto pre prodje user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: stomačni virus
22.9.2011 23:16:10   
New Mom
Rezultati u subotu, a ako nešto ima, onda antibiogram za ponedeljak.
Koksaki vlada ovde, ali svi kažu da traje neka 24 sata, a ne 10 dana koliko se ovo gnjavi.user posted image
Sad sam joj kupila u apoteci Humanu HN za prolive, da probam da joj dodam to ujutru za jelo (mada nešto sumnjam da će hteti da prihvati, al' ajde).

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: stomačni virus
22.9.2011 23:17:30   
Olga75
pa da on projuri, pada mi na pamet i kandida a sigela , mada bi isla sa temperaturom user posted image
cekaj , nece da jede uopste?


< Poruku je uredio Olga RR -- 22.9.2011 23:19:48 >


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: stomačni virus
22.9.2011 23:19:18   
Anoniman
Uf, to je oooodvratno, Luka nije hteo da prihvati.

A nije možda sada Kandida od antibiotika?

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Click Here