|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori mama 02/20
18.2.2020 12:22:43   
Sanidej
Mislim da je Vona pisala da je sutra trebalo da bude operacija. 

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 601
   RE: Razgovori mama 02/20
18.2.2020 12:23:20   
vonavoj
Sani,dala mi je..kao znate grip iscrpi organizam..mora 3 nedelje da se dete oporavi..a on joj se popeo na sve fotelje..

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 602
   RE: Razgovori mama 02/20
18.2.2020 12:26:48   
Maslacak15
a on je bas imao grip? Nisam pratila? Ko sto rekoh oni imaju jasna pravila. Ovde su manje strogi, dozvoljavaju lakse prehlade i slinavost ali temperature nebi smelo da bude najmanje 2-3 nedeljee pred zahvat. Bas mi je zao sto ste se iscimali.....

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 603
   RE: Razgovori mama 02/20
18.2.2020 12:28:29   
vonavoj
Tnx maslacak,ma sve bi bilo ok da nisam bila u kontaktu sa torbicom,bas sam brinula.ona mi rekla opusteno...proslo je..ali pravila su pravila..iscimali smo se posteno i nemamo novi termin,to me jos vise frustrira..

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 604
   RE: Razgovori mama 02/20
18.2.2020 12:29:49   
Sanidej
Da, a danas je odvela dete u more virusa na kontrole i to je ok..ko je ovde blesav. 

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 605
   RE: Razgovori mama 02/20
18.2.2020 12:30:44   
vonavoj
Daj boze da nismo nista pokupili novo..pa da bude zdrav 2 nedelje..

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 606
   RE: Razgovori mama 02/20
18.2.2020 12:35:05   
Sanidej
Da li mozes da zoves doktora da vidis za termin, pisala si da ste bili privatno na pregledu?

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 607
   RE: Razgovori mama 02/20
18.2.2020 12:37:09   
Maslacak15
ah, torbica jeste u pravu ali oni se drze svoje price. ko sto rekoh meni je anesteziolog ekplicitno pitao da li je poslednje 2-3 nedeelje bilo infekta/upala uz temperaturu. Temperatura je njima crvena linija. Cak i za benigne stvari tipa vakcine. U Nemackoj daju vakcine kad si slinav, kasljes ko magare, ne rade krvnu sliku ali uvek pitaju da li je dete prethodna 4 dana ( tu je manji razmak) imalo temperaturu. Za punu narkozu tim pre pravila su ostrija....Tako da ako si bila sigurna da je zdrav trebalo je da lazes, ali sad je kasno biti pametan. Nadam se da cete ipak dobiti neki skoriji termin.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 608
   RE: Razgovori mama 02/20
18.2.2020 12:46:44   
Ivanka 75
Maslacak, kad si vec tu da te pitam...
Sin moje drugarice, 19 godina ima, primio tetanus u decembru i sad mu se na mestu tetanusa gnoji i inficiralo mu se. Ciste svaki dan ali nema pomaka na bolje. Nisu mu radili  bris a roditeljima nista  ne govore. 
Znam da se be se ze vakcina nekad zagnoji, da nije ovo slicno? 

< Poruku je uredio Ivanka 75 -- 18.2.2020 12:49:12 >

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 609
   RE: Razgovori mama 02/20
18.2.2020 12:48:28   
Sanidej
Valjda je posao lekara da utvrde pregledom i potrebnim analizama da li je dete spremno za operaciju ili ne pobogu. Neshvatljivo da na osnovu izjave majke donose odluke pa nije ona strucno lice. Ovo za laganje mi je tek neshvatljivo.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 610
   RE: Razgovori mama 02/20
18.2.2020 13:11:37   
Maslacak15
Jao ja vas stvarno ne razumem. user posted image Posao anesteziologa je da dete bude bezbedno tokom narkoze. To ukljucuje ne samo trenutno stanje nego i da pita za unazad nekoliko nedelja, kao sto postavljaju inace gomilu pitanja pred svaku operaciju. Mora da pita majku, jel koga bi drugo? Slozicu se da nije idealno da laze, ali onda nema sta da se buni. Lekar je 100 % ispostovao svoju profesionalnu obavezu. Ako je dete bilo bolesno-operacija se odlaze. To jeste najverovatnije predostroznost, tj deluje da je dete trenutno zdravo ali pravila su takva i nema mi sta tu da diskutujemo.
Nema analize koja ce da pokaze da li je dete pre nedelju dana imalo grip.

Kad je u pitanju narkoza kod tako male dece logicno je da ce ici na sigurno. Meni je zao jako jer znam kako to izgleda kad ceka pa joj pomere plus peripetije oko novog zakazivanja ali je situacija meni vrrlo jasna.

Ivanka a da li daju nesto za ranu? topcine antibiotike? Ako je dobro lokalizoovano i nema sistemskih problema ja verujem da ce se to resiti. Zvuci da je infekcija u pitanju.

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 18.2.2020 13:12:40 >

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 611
   RE: Razgovori mama 02/20
18.2.2020 13:23:32   
Ivanka 75
Maslacak, nista mi drugarica ne rece za ab, sadcu da je pitam.
Von, mozda je bolje sto su vam odlozili operaciju, ne daj boze da ima nesto sto bi se mozda ispoljilo za koji dan tek. 

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 612
   RE: Razgovori mama 02/20
18.2.2020 13:30:51   
Tiziana
Eto mi smo iz ovakvih razloga na kraju prelomili da idemo privatno. 

Drzim fige da vam daju nov termin sto skorije.. 

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 613
   RE: Razgovori mama 02/20
18.2.2020 13:47:21   
Sanjica26 RR
Ja mislim da Von najvise izluđuje termin, nego sto je odlozeno. Zna anesteziolog zasto je pomerio.





_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 614
   RE: Razgovori mama 02/20
18.2.2020 14:07:30   
Ivanka 75
Maslacak, pije panklav, kaze stvorila se kesa sa gnojem krvi i sukrvicom jer je promasen misic, po 2 sprica izvade.
Moderatori, izivinjavam se na off topic ali bas me interesuje sta kaze Maslacak. 



(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 615
   RE: Razgovori mama 02/20
18.2.2020 14:19:52   
Tiziana
Mojoj kumi su za sina u februaru zakazali za avgust, isto na Institutu, doduse pre par godina. Mozda se sada situacija poboljsala. 


(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 616
   RE: Razgovori mama 02/20
18.2.2020 14:55:12   
vonavoj


IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR

Ja mislim da Von najvise izluđuje termin, nego sto je odlozeno. Zna anesteziolog zasto je pomerio.






Daaaaaa...samo zato..tamo se nikad ne javlja..

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 617
   RE: Razgovori mama 02/20
18.2.2020 15:05:36   
Maslacak15
ja mislim da tu mora neko drugo resenje/ drugi antibiotik..... Neznam zasto ne rade antibiogram. To je bas dugo. Neznam cime previjaju, da li koriste neke antimikrobiotske gelove itd. Ali ocigledno da im stratgegija nije efikasna. Hm bas nezgodno.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 618
   RE: Razgovori mama 02/20
18.2.2020 15:26:11   
pari
Von, baš mi je žao što ste se iscimali, a i što je taj dr otišao a da vam nije zakazao nov termin...grrrr...

Nadam se da ćeš uspeti da ga dobiješ telefonom.
Danas neko šućmurasto vreme...i ja se tako nekako osećam, još sam i umorna ali sam neispavana konstantno...
Kako ste mame?

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 619
   RE: Razgovori mama 02/20
18.2.2020 15:42:22   
Ivanka 75

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

ja mislim da tu mora neko drugo resenje/ drugi antibiotik..... Neznam zasto ne rade antibiogram. To je bas dugo. Neznam cime previjaju, da li koriste neke antimikrobiotske gelove itd. Ali ocigledno da im stratgegija nije efikasna. Hm bas nezgodno.



Mislim da ovde i ne koriste te amb gelove, a antibiogram sam sad rekla drugarici da urade sami privatn9

< Poruku je uredio Ivanka 75 -- 18.2.2020 15:49:03 >

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 620
   RE: Razgovori mama 02/20
18.2.2020 19:08:04   
Mirko Svirko
Dobro vece zene. Kako ste? Mi se danss ceo dan svrcakali... Mm iso poslom do drugog grada mi se uvalili hihi i bili na ekskurziju 😂

Von,  bas mi je zao. Rekoh ti da 4 nedelje ne sme ds bude bolesan. A vece pre operacije dijeta. Koliko cete sada cekati?Nama je prvi termin bio u julu pa u avgustu. Pa se operisao 1.novembra. iako smo 200km dalje. Svaki put smo dolazili. Sada strpljenje.
Ostale zene ,  kako ste provele dan?Pozdrav za sve

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 621
   RE: Razgovori mama 02/20
18.2.2020 20:54:08   
Khaleesi
Vece zene.

Mama Jo radimo na trecem, ali sad mi je nekako sve uzasno bzv. Nije da sam mislila da ce sve iz prve bas da ide, ali eto 4 meseca je proslo jos nista. Znam da treba vreme za sve, ali se bojim da se nesto nije pokvarilo tamo dole. Isla sam kod gn on gledao uz sve je ok. Ne znam. Opterecena sam i sa drugim stvarima. Neko vreme kao da smo on i ja sa decom protiv sveta. Nije bas tako, ali ne znam sta je sa mnom da sam toliko oset_ljiva i sve me pogadja, sto bih inace samo presla preko toga, bukvalno sve me pogadja. Sta Vonino detence operise, vidim da se pominje operacija. Bice nadam se dobro.Zenice pozdravljam vas puno

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 622
   RE: Razgovori mama 02/20
18.2.2020 21:12:17   
vonavoj
Khalesi,nije te dugo bilo,polako.bice i trece,kad se najmanje nadate.Operise treci krajnik.Kad smo kod trudnoca,gledala mi drugarica kao godisnji,solarni horoskop,bice puno izazova,promena emocija,da se pazim nervoze i trudnoce..reko aman,mislila sam da je taj aspekt iza mene..ali..


(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 623
   RE: Razgovori mama 02/20
18.2.2020 21:29:08   
flamingos
Kh,ne brini,ostaćeš trudna kad se najmanje budeš nadala.❤Mirko,ako ste švrćkali,uživajte.Evo planiram šta ću sutra za ručak.Dete nešto pravi,pa da se spremamo za krevet.Pozdrav svima.Ljubite dečicu.❤


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 624
   RE: Razgovori mama 02/20
18.2.2020 21:49:21   
Khaleesi
Bice taj krajnik super.

Nikad nisam toliko razmisljala o tome kao sada valjda posle svega... Znam da ne treba da mislim ali eto prolupala sam skroz... 

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 625
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Pokloni koje mame zaista žele nakon rođenj...
Pokažite svoju podršku, ohrabrenje i ljubav poklonima za drugu bebu koje bi svaka mama volela...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here