|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  41 42 [43] 44 45   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Korona virus 3.deo
13.2.2021 8:47:39   
Duškić
Neverovatno, ali tako je. Baš sve kao tebi. A javiće se Maslačak, ona nam svima pojasni šta treba i umiri.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1051
   RE: Korona virus 3.deo
13.2.2021 8:59:43   
ANDJEELA
Hvala mamo jo🤗


Rece mi apotekarka da sam terapiju dobila koju inace prepisuju za upalu pluca. 
Zasto ne znam? Kazu da odlezim, a ne znam sta odlezavam? Ima nesto, ali ne znam sta je to loše u mojoj krvnoj slici.. 

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 1052
   RE: Korona virus 3.deo
13.2.2021 15:37:34   
milicicak

IZVORNA PORUKA: ANDJEELA

Duškić hvala.

Meni je crp 137,a praktično ne znam od cega. Bas sam zabrinuta. Juce na brzinu sve odradila, test negativan. Od dr me niko pregledao nije.. Niko poslusao pluca. Zbog praznika samo da budem pokrivena terapijom, pulmolog bez mom prisustva, samo na osnovu krvne slike prepisala terapiji. 
Kazu mi poznanici da ja ipak uradim antitela kada prodje 5 nedelja.. Ko ce ga znati sta je.. 



137 crp i nisu ti slušali pluća i radili Rtg?!!!Ja bih na tvom mestu ponovo u kovid ambulantu kod normalnog dr da te pogleda i da uradiš PCR.

Tako visok crp je znak ozbiljne upale.

< Poruku je uredio milicicak -- 13.2.2021 15:39:28 >

(odgovor članu ANDJEELA)
Direktna veza do poruke: 1053
   RE: Korona virus 3.deo
13.2.2021 16:18:42   
ANDJEELA
Milicicak mnogo ti hvala na odgovoru i savetu. 


Ja stvarno ne mogu da verujem, ali ova nasa dr uopste ne pregleda pacijente.. Bila sam dva puta.. Nista.. Zato sam i trazila da idem kod pulmologa. Ali kod nas sada ne radi rtg do srede. Sama sam bukvalno izmolila terapiju od pulmologa, jer bi od sutra ostala bez ikakve terapije. 
Inace ta prva dr je isto pogresila u mom slucaju, govorila je kako su mi u redu pluca, a bila velika upala. Tako da sada nije ni pokusala da poslusa. 
Jedino mi ostaje da sutra odem u covid da mi neko poslusa pluca, ali snimanje nista do srede. Takodje ni test. 



(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1054
   RE: Korona virus 3.deo
13.2.2021 16:51:48   
flamingos
Anđela,šta znam,da odeš do kovida.Ili ispij terapiju i u sredu da odeš.Pomažu li antibiotici?Kolko skapirah dve vrste antibiotika piješ?Ljubim te.Budi dobro.❤


(odgovor članu ANDJEELA)
Direktna veza do poruke: 1055
   RE: Korona virus 3.deo
13.2.2021 16:54:10   
Sanjica26 RR


IZVORNA PORUKA: ANDJEELA

Milicicak mnogo ti hvala na odgovoru i savetu. 


Ja stvarno ne mogu da verujem, ali ova nasa dr uopste ne pregleda pacijente.. Bila sam dva puta.. Nista.. Zato sam i trazila da idem kod pulmologa. Ali kod nas sada ne radi rtg do srede. Sama sam bukvalno izmolila terapiju od pulmologa, jer bi od sutra ostala bez ikakve terapije. 
Inace ta prva dr je isto pogresila u mom slucaju, govorila je kako su mi u redu pluca, a bila velika upala. Tako da sada nije ni pokusala da poslusa. 
Jedino mi ostaje da sutra odem u covid da mi neko poslusa pluca, ali snimanje nista do srede. Takodje ni test. 






ANDJEELA, sutra obavezno u kovid ambulantu. Mada, bez rengena slaba vajda. Visok ti je crp. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu ANDJEELA)
Direktna veza do poruke: 1056
   RE: Korona virus 3.deo
13.2.2021 16:54:42   
Duškić
A kako se ti osecas? Moj suprug je kasljao strasno par dana. Nije mogao da spava.

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 1057
   RE: Korona virus 3.deo
13.2.2021 17:28:54   
ANDJEELA
Drage moje danas mi je bolje.

Valjda deluje hemomicin. Od sutra pancef i forteca. Nemam T, samo me misici bole.. Kosti.. Vrat.. Lezim. Ali sam uspela i rucak da skuvam😁
Kada sam imla 2019 godine upalu pluca( iz virusnog preslo u bakterijsko) Strasno sam kasljala danima.. Suv kasalj.. T danima.. Mnogo mi je losije bilo.. Crp bio tada 24
Sta je ovo sada majko mila? Sve mislim da nije greska u labolatoriji.. 

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 1058
   RE: Korona virus 3.deo
13.2.2021 17:41:11   
ANDJEELA
Izvinjavam se sto pisem poruku za porukom, ali vec me izbacilo..


Sedimentacija pise 45/90   jedinica mere mm/hLeukociti 14, 2..U sredu cu odmah ujutro da ponovim crp, rtg uradim, pulmolog... Do podne cu znati valjda nesto. 
Milicicak nema kod nas pcr da se odradi, ja zivim na selu, a nema ni u Indjiji..
Hvala vam sto piset_e i savetujete🤗Nema nista teze od bolesti, a jos i praznik sada, pa nista i ne radi...

(odgovor članu ANDJEELA)
Direktna veza do poruke: 1059
   RE: Korona virus 3.deo
13.2.2021 17:47:35   
Duškić
Andjela, moras da sacekas milicicak ili maslacak da vide poruke. Sve najbolje ti zelim.

(odgovor članu ANDJEELA)
Direktna veza do poruke: 1060
   RE: Korona virus 3.deo
13.2.2021 18:00:58   
flamingos
Joj Anđela,baš mi je žao.Javiće se mili da ti pojasni.Drži se da što pre sve prođe.❤


(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 1061
   RE: Korona virus 3.deo
13.2.2021 18:10:51   
milicicak
Anđela, ja nisam lekar, ja sam doktor bioloških nauka što znači da se nisam školovala da prepisujem terapiju alu znam da pročitam rezultat analize. Povišeni su ti i leukociti i sedimentacija (ništa dramatično) ali sve je to znak neke upale.


Imaš li negde privatno da odradiš krvnu sliku? Možda je stvarno greška kod crp-a. Ja stvarno ne razumem lekara koji je nekog sa tolikim crp-om pustio bez pregleda.
U principu, mene mnogo nervira što lekari leče rezultat testa i što čim vide negativan test bez obzira što su svi simptomi tu kažu ništa proći će! Ti si generealno pokrivena nekom terapijom ali je ipak bolje da te neko stvarno pregleda sa obaveznim snimkom pluća

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 1062
   RE: Korona virus 3.deo
13.2.2021 20:49:01   
ANDJEELA
Mili nista kod nas ne radi do srede. Cak ni privatno.

Nek mi je Bog u pomoci. Odmah cu u sredu ujutro odraditi crp, rtg i pulmologa. Javljam se sa rezultatima. Inace bi mogla stranice da ispisem o radu nase dr u ambulanti. Bilo je i skandala.. Ma svega.. Ali ima "nekog" ko joj cuva ledja. Eto tako je u nasoj Srbiji. Dr u toku decembra nije slala pacijente iz sela na test na covid zato sto je ona po krvnoj slici procenila da nije!!! Lecila sve ona ovde u ambulanti. Evo uradise u selu mnogi antitela, mnogi prelezali koronu,a da nisu ni znali. Teca ima vrednost 40..tetka malo manje.. Ma gomila ljudi.. Dobro je da su preziveli. 

Mnogo vam svima hvala na podršci, bas sam se uplasila bila. 

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1063
   RE: Korona virus 3.deo
13.2.2021 21:58:30   
Maslacak15
hej ringerajke izvinite u kriminalnoj sam guzvi. putujem ujutro sa decom muz i svekar ostaju do ponedeljka da razmontiraju stvari,.kamion za selidbu dolazi u ponedeljak. selim seee.....

    vazno da nisi tako lose andjela. mozda i nije korona. mozda je prosto bakterijska upala necega...sigurno sve treba da proveris ali ako nemas T itd nije strasno i da se ceka do srede.javljam se iz Minhena. pozdravljam vas sve!

(odgovor članu ANDJEELA)
Direktna veza do poruke: 1064
   RE: Korona virus 3.deo
13.2.2021 22:28:07   
ANDJEELA
Hvala puno draga Maslacak!

Znas koliko te cenim i postujem. Srecno vam bilo preseljenje, sve ce to biti super. 
Bolje mi je, cak sam uspela i tortu momcima da napravim, sutra mi je rodjendan, pa da duvamo svecice😁
Sto kaze Milicicak niko me nije pregledao, a ne znam ni sta mi je zapravo. Samo papire gledaju i nalaze, a mene niko pregledao nije. 
Hvala vam svima na pomoci, mnogo mi je lakse. Da je vise ovako divnih dr kao Milicicak i Maslacak gde bi nam bio kraj💖💖

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1065
   RE: Korona virus 3.deo
24.2.2021 13:25:29   
Maraj
Da ss upisem u ovu temu.
Radila sam danas brzi test i krvnu sliku u kovid ambulanti.
Krvna slika mi je ok, brzi test (iz nosa) negativan
Onda su mi uradili i pcr test posle( iz grla), tako da cekam rezultate koji ce nadam se biti sutra

< Poruku je uredio Maraj -- 24.2.2021 13:26:07 >

(odgovor članu ANDJEELA)
Direktna veza do poruke: 1066
   RE: Korona virus 3.deo
24.2.2021 13:32:40   
vocicana
Ma nemas Maraj koronu, vakcina i reakcija na vakcinu. Koju si primila? Kod mene najnegativniji efekat je ispoljila kineska vakcina. Sve druge i tako i tako, ona najvise. Zato sto niko od pacijenata nije uradio antitela i proverio status aktivne bolesti svi su jurnuli da pprime. Ne kazem za tebe, ali veci deo jeste

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1067
   RE: Korona virus 3.deo
24.2.2021 14:23:33   
Ivanka 75
Primila je kinesku Voci 🙄

A oko mene svi sa kineskom nikakvu reakciju nisu imali, fajzerovu i rusku da. 

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1068
   RE: Korona virus 3.deo
24.2.2021 15:22:51   
Sanjica26 RR


IZVORNA PORUKA: vocicana RR

Ma nemas Maraj koronu, vakcina i reakcija na vakcinu. Koju si primila? Kod mene najnegativniji efekat je ispoljila kineska vakcina. Sve druge i tako i tako, ona najvise. Zato sto niko od pacijenata nije uradio antitela i proverio status aktivne bolesti svi su jurnuli da pprime. Ne kazem za tebe, ali veci deo jeste



Voci, njoj temp.traje 5 dana. Kako može da bude 5 dana? Kao laik, malo je to previse dana, 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1069
   RE: Korona virus 3.deo
24.2.2021 17:26:32   
Maraj
Da voci kinesku sam primila. Danas 5.dan od vakcine i dalje imam T 37.3

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1070
   RE: Korona virus 3.deo
24.2.2021 17:41:46   
Ivanka 75


IZVORNA PORUKA: Maraj

Da voci kinesku sam primila. Danas 5.dan od vakcine i dalje imam T 37.3


Jesu li te testirali? 

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1071
   RE: Korona virus 3.deo
24.2.2021 17:55:10   
ANDJEELA
Evo i mene ponovo u ovoj temi.bila sam na kontroli kod pulmologa kada su prosli praznici i posle tri kutije antibiotika..trombociti su mi povecani i dobila sam cardiopirin da pijem.Test na kovid bio negativan.ali je pulmolog rekla da za 6-8 nedelja uradim antitela na covid.Moguce je kaze da je bila korona.ali cemo videti.Kaze dr mnogo razlicitih slucajeva su imali i negativnih testova.a na kraju bila korona. Prvo je bilo temperature 37.3...pa me je svaka kost bolela...posle 7 dana se opet vratila T..38.7..nisam mogla na noge da stanem..Nikada mi nije bilo tako..Videcemo kad uradimo antitela.

pozdrav svima


(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 1072
   RE: Korona virus 3.deo
24.2.2021 18:05:26   
Maraj
IZVORNA PORUKA: Ivanka 75



IZVORNA PORUKA: Maraj

Da voci kinesku sam primila. Danas 5.dan od vakcine i dalje imam T 37.3


Jesu li te testirali? 

Jesu. Radili brzi test iz nosa, on negativan. Onda su mi uradili i pcr ...bris iz grla.... Cekam rezultate ,valjda ce biti sutra

< Poruku je uredio Maraj -- 24.2.2021 18:06:09 >

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 1073
   RE: Korona virus 3.deo
25.2.2021 10:50:14   
dunja RR
Nova rs malopre objavila da su naucnici sad utvrdili da imunitet kod onih koji su prelezali traje od 8 meseci do nekoliko godina a da duze traje kod onih koji su imali blazu formu. Bilo bi lepo da je tako ehh, samo nesto ne verujen

.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1074
   RE: Korona virus 3.deo
25.2.2021 10:52:33   
gagana83
Pre neki dan sam pisala kako svekra i svekrvu još nisu zvali za vakcinaciju i evo, juče dobili poziv za subotu. A juče smo saznali da je koronu dobio čovek koji je bio sa svekrom u kontaktu 😕



_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1075
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  41 42 [43] 44 45   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  41 42 [43] 44 45   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here