|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
28.11.2011 19:40:07   
jovicaa
uf to je bas diskutabilno.... kod mene u razredu su te smatrali za budalu ako nosis uzinu od kuce, niko je nije ni nosio.. ne kazem da je ovo ispravno, naravno da nije. ali niko ne zeli da izdvaja svoje dete iz grupe, u tinejdzerskom periodu(od 11,12-ete godine) je toliko tesko prilagoditi se i toliko je kompleksa tu, da deca sto vise pokusavaju da se stope sa okolinom. e onda je pitanje sta uraditi? da li dozvoliti da ti dete ismevaju i smatraju za debila....

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
28.11.2011 21:05:09   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: jovicaa
NE DONOSITE MOM DETETU COKOLADU, KUPITE MU VOCE, BUDITE HUMANI!
ILI MISLITE O DECJEM ZDRAVLJU, NE SLATKISI!


user posted image user posted image user posted image a vidiš ja sam praktičnija-lepo za sve slatkiše zahvalim, sklonim u špajz, pa kad mi idemo u goste odnesem drugoj deci na poklon user posted image Bake i dede su upoznati sa tim šta Miša jede, tako da je banana i jabuka najveći slatkiš koji dobije od njih user posted image Moje dete 99% slatkiša što jede su domaći kolači i voće.
Meni je recimo skroz neprirodno kad sa prijateljicama šetam i one za užinu izvade gugi, smoki ili eurokrem tablu, a ja iz torbe izvlačim bananu, integralne štapiće ili medenjake sa cimetom user posted image Evo moje dete će sad napuniti 2 godine-ni jednom mu nisam kupila grisine, smoki ili štapiće za užinu user posted image Odemo do bioteke i Mićko bira keksić user posted image

(odgovor članu jovicaa)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
28.11.2011 21:20:44   
jovicaa
da to je super... i ja sam aleksu kupovala par puta... mada uglavnom smo na plazmi.... ja je jako volim pa valjda kontam da je zdravauser posted image mada znam da nije bas


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
28.11.2011 22:13:41   
vukosava
Ja jos ni plazmu nisam dala bebi, kakva stipsa user posted image

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
28.11.2011 22:50:38   
nada78
Al sta kad vase dete ode negde a tamo bude slatkiša i sva deca jedu? user posted image

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
29.11.2011 0:57:57   
vukosava
Mi ne idemo nigde gde ima druge dece, u izolaciji smo user posted image

(odgovor članu nada78)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
29.11.2011 8:57:41   
Anoniman
Pa to je onih 1% user posted image To su rođendani po igraonicama... Mada Mihajlo često pojede i po nekoliko slanih pogačica ili kiflica i kad dođe torta na red, on je pun! user posted image Mada uvek uzme po neki zalogaj i torte, još nije pojeo celo parče... A ovako kad nutkaju decu čokoladom, ja pred njim kažem: Ne, to Miša još ne jede. I dam mu ono što on može.I toliko smo mi u kući posvećeni tome, da on ni mene ni tatu nije video da jedemo nešto što on ne jede user posted image Desilo mi se par puta da sam mu ponudila Barnija i one štrudlice sa smokvama, uzme zalogaj dva i neće više. Jednostavno je navikao da jede domaće i neće... I recimo uzme keksić pojede i traži još. Ja znam da treba za sat vremena da večera i kažem da nema više da će uskoro večera, i on više ne traži keksa... Tako je naučen-nemojte misliti da je od početka išlo ovako razumno user posted image bilo je tu vike i dreke i plakanja, ali je navikao

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 32
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
29.11.2011 9:13:45   
boba 11
Mi smo imali puno problema sa prvim detetom jer sve babe i tetke vole da ih dete voli pa donose cokoladu i sl.Maime on je imao jako tvrdu stolicu i mucio se dva tri dana pa kad sedne na nosu provede sat vremena i na kraju placuci obavi posao.ukinuli smo tada cokoladu i slatkise i stalno mu govorilui da zbog toga ne moze da kaki pa je i on tugica kad ga neko ponudi govorio -necu od toga ne mogu da kakim .E kasnije smo utvrdili da nije ni do slatkisa jer je i dalje imao problema pa sam mu pravila neke kuglice od suvog voca i caja od sene pa smo sa tim resili problem jer su dr odbijali da daju lekove da se ne bi organizam navikao pa posle jos gore.
Inace smo i ja i mm imali takve probleme kao mali pa mislim da je to genetski a ne zbog slatkog.
Sad mu ne branim ali naravno umereno i uvek se svadjam ssa tetkom koja obozava da ih kljuka cokoladom .
inace je mrsa i nemam problema sa kilama ali da kazem nesto i na ovu temu.
Mi smo uvek morali da ih teramo da pojedu makar sredinu hleba za dorucak ili supu za rucak a otkad ide u vrtic jede ok.I kila ima taman kako trreba
Na zadnjem roditeljskom nam je vaspitacica skrenula paznju da roditelji gojazne dece moraju da im uskracuju malo jelo jer ima dece koja pojedu cetiri parceta hleba
Strrasnooooo pa ni ja nepojedem toliko ali hvala bogu da ne moram mojoj deci da branim da jedu.Inace sam i ja bila teska na jelu kao dete pa sam sad zena ipo i nista mi nije sto nisam htela das jedem onda sve se to nadoknadi i sve dodje na svoje.
Verovatno je veci problem kad deca jedu previse nego kad ih morate kljukatiuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
29.11.2011 9:15:22   
minavb
Nina, čokolada nije štetna i po meni je uvek bolji izbor čokolada nego keks. Štetno je kada se deci da cela čokolada da je smlate između obroka, ali nema baš ništa loše u tome da im se da koja kockica za užinu, čak je jako korisna i zdrava. Ja kekseve, osim plazmice koju dobija možda jednom nedeljno, ne kupujem. Čokoladu kupujem, kinder i crnu. Čokolada , kao i svinjetina, su greškom na optuženičkoj klupi.
Deca nisu gojazna samo zbog slatkiša i grickalica. Gojazna su i zbog pogrešnih navika koje im roditelji nameću-hleb uz svaki obrok, grickanje između obroka, sokovi, zaslađeni čajevi i napitci, voćni šejkovi i slične gluposti, loše iskombinovani obroci ili pak preterane količine.


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
29.11.2011 9:17:55   
boba 11
inace jos nesto da kazem jer sam citala tek sad temu pa vidim da je bilo nekih pitanja o lekovima za mrsavljenje ili preparatima.
Ja sam jako protiv toga a posebno od kako sam se cula sa drugaricom.
Njena sestra koja je u pubertetu prestala da se bavi sportom i jako se ugojila a inace su svi gojazniji u porodici.Pocela je da pije neke gluposti ne zanm sta i na strogu dijetu.
Zacvrsila je u bolnici sa velikim problemom dobila anoreksiju ali se hvala bogu izvukla.
Tako da drage majke cim dodju do tako nekih ludih godina treba ih pratiti i nedozvoliti da upropaste sebi zivotuser posted image

(odgovor članu boba 11)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
29.11.2011 9:19:26   
boba 11

IZVORNA PORUKA: minavb

Nina, čokolada nije štetna i po meni je uvek bolji izbor čokolada nego keks. Štetno je kada se deci da cela čokolada da je smlate između obroka, ali nema baš ništa loše u tome da im se da koja kockica za užinu, čak je jako korisna i zdrava. Ja kekseve, osim plazmice koju dobija možda jednom nedeljno, ne kupujem. Čokoladu kupujem, kinder i crnu. Čokolada , kao i svinjetina, su greškom na optuženičkoj klupi.
Deca nisu gojazna samo zbog slatkiša i grickalica. Gojazna su i zbog pogrešnih navika koje im roditelji nameću-hleb uz svaki obrok, grickanje između obroka, sokovi, zaslađeni čajevi i napitci, voćni šejkovi i slične gluposti, loše iskombinovani obroci ili pak preterane količine.


slazem se ja nisam za to da mi dete bude zeljno necega jer ce to imati jos vece posledice i krijuci ce raditi svasta.
Ali sve u normalnim kolicinama user posted image

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
29.11.2011 9:22:33   
Anoniman
Mina znam da čokolada kao takva nije štetna... Problem je vrsta koja se nudi klincima u okolini-erukrem tabla (cela), onda one sve Kesten, Cica Maca, Pera Detlić... (pionirove čokolade moje mladosti user posted image ), pa ovim-onim filovane... Mislim da ću sa tim sačekati još godinu - dve user posted image A keks kupujem u zdravoj hrani i pečem sama neke cookies (ovsene pahuljice, bademi i čokolada za kuvanje), jako retko mu dajem petit, plazmu i ostalo iz radnje... Ne znam, nemam tu naviku. A ženica koja ga čuva uz kafu jede gorku čokoladu, tako da MIćko svako jutro posle doručka dobije jednu kockicu, mislim da mu je u ovom uzrastu to dovoljno user posted image

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 37
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
29.11.2011 9:27:20   
minavb
Ja keks nikad ne kupujem u zdravoj hrani, a evo i zašto-jeste, imaju integralno brašno, ali brašno je brašno i ja smatram da je suvišno. u većinu se trpa med i malteks. opet sećer i u kombinaciji sa bršnom, mnogo loša stvar. onda se stavlja još i suvo voće, možda čak i veštački zaslađivač, aroma, hidrogenizovane biljne masti (najgore na svetu)... jok brate. Brašno gledam da izbegnem i kod nas su slatkiši za Vanju čokolada i puding.


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
29.11.2011 9:33:54   
Anoniman
I mi volimo puding user posted image
Nego, pisah na prethodnoj strani, kakvo je stanje u vašim gradovima? Ja sam pomenula da kad Mišu izvedem popodne nema žive duše, nema dece uopšte... Pitala neke drugarice, one kažu: jao pa brzo je mrak, pa hladno je (i danju je hladno), mi idemo u igraonice i kućne posete... Ne znam da li grešim, ali moje dete se nikad tako dobro ne istrči po sobi kao dole na livadi dok juri za loptom. I još je na vazduhu... Dobro ga obučem i jurcaj! Letos je bilo toliko dece napolju da nisi mogao da hodaš od njih, a sad bukvalno sretnemo jedno dete u nedelju dana user posted image

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 39
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
29.11.2011 9:38:15   
boba 11
kod nas je katastrofalna situacija.Dosla sam iz malog sela pa slabo koga poznajem ovde da bi se druzili a i nisu nesto druzeljubivi ljudi okolo pa ni neidemo u setnje nesto specijalno.Tako retko izlazim dami je zao dece ali sam valda ja tako navikla pa su i oni.U dvoriste ne mogu da ih pustim jer nije zavrsena kuca puno ima rupa i za podrum i za vodovod pa ne smem a ja bas nemam vremena da ih pazim napoljuuser posted image
Inace daleko nam centar a tamo uvek ima dece u parkicu osim nedeljom popodne

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
29.11.2011 9:54:57   
Snelle
Nina, kod nas ni preko leta nema puno dece napolju. Ok, Obrenovac je mali grad, ali nemoguće da u parku ne može da se skupi ni desetoro dece user posted image  I ono što moram ovde da napomenem (nadam se da se niko neće pronaći prozvanim) ali nikako ne razumem roditelje koju decu šetaju gradom u kolicima, umesto da ga puste u park da se istrči, ili još gora varijanta - majka sedi na klupi, dete sedi u kolicima, a uveliko hoda. Meni je to strašno tužno user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu boba 11)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
29.11.2011 9:58:33   
Anoniman
Pa ja maltene živim u centru, tako da sam često na korzou user posted image Ali Miki uglavnom trči... Ja nisam letos uopšte nosila kolica napolje-samo biciklu ili motorić, ali kako je zahladilo ništa od ovog ne nosimo, a Miša se zna baš najurcati, pa mi se traži na ruke... E sad kad siđemo samo na livadicu iza zgrade, ok, ali ako idemo malo dalje od zgrade, nosim kolica, jer ne mogu više da ga nosam...

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 42
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
29.11.2011 10:03:28   
Snelle
Nina, pa i mi još uvek koristimo kolica, i L do parka odvezem kolicima, jer je park na udaljenosti od npr 1km od kuće, i trebalo bi nam dosta vremena da stignemo, mala je još. Ja pričam o tome da roditelji vozaju dete u kolcima sve vreme, bez da ga puste da se istrči.

< Poruku je uredio Snelle -- 29.11.2011 10:04:56 >


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
29.11.2011 10:04:08   
bratzz

IZVORNA PORUKA: Snelle

Nina, kod nas ni preko leta nema puno dece napolju. Ok, Obrenovac je mali grad, ali nemoguće da u parku ne može da se skupi ni desetoro dece user posted image  I ono što moram ovde da napomenem (nadam se da se niko neće pronaći prozvanim) ali nikako ne razumem roditelje koju decu šetaju gradom u kolicima, umesto da ga puste u park da se istrči, ili još gora varijanta - majka sedi na klupi, dete sedi u kolicima, a uveliko hoda. Meni je to strašno tužno user posted image

Znam o cemu picas ali izgleda roditelji slabo mare za svoju decu ili su preumorni da bi trcali za njima.
Moja Milic puca od stava cim dodjemo na setaliste mora se trcati a imamo lepo veliko novo izgradjeno setaliste u gradu, milina za decu, i nema mnogo gojazne dece u njenom uzrastu. Stariju decu od nje slabo vidjam pa ne mogu da komentarisem.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
29.11.2011 10:08:48   
Anoniman
E pa i ti roditelji bi trebali malo da se pozabave svojom kondicijom i sportom..... Nisu nam samo deca gojazna....

(odgovor članu bratzz)
  Direktna veza do poruke: 45
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
29.11.2011 10:09:02   
Anoniman
Ja mislim da za gojaznost kod dece nije dovoljno davati detetu poneki keksić, ili bilo koji slatkiš. Mislim da je za to potrebna kombinacija - nedovoljno kretanje + loša ishrana (previše belog hleba, brašna, masnoće, zaprške) + previše slatkiša.

Sigurna sam da moje dete, koje pojede i keks, čokoladu i eurokremblok neće biti gojazno, zato što juri napolju svaki dan, zato što jede kvalitetnu kuvanu hranu svaki dan, zato što jede dobar hleb i to ne uz svaki obrok.

Nina, ja živim u većem gradu, i to u baš naseljenom delu, sa dosta dece, pa ne srećem decu na igralištu,iako znam provereno da ih roditelji dovode svaki dan, valjda zato što se svi kraće zadržavaju napolju, a i mnoga deca dolaze prepodne sa dadiljama, a mi smo tad u vrtiću.

I da...priča mi muž zgroženo, kako je sreo pre dva dana svoju rođenu sestru, kako gura ćerku u kolicima (mala ima skoro 3 godine), ubundanu onako kako se ubundaju novorođenčad kad se prvi put izvode napolje a minus je, i mala usput žvaćka neki smoki. E, po meni je to recept za gojaznost.

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 46
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
29.11.2011 10:18:37   
Snelle
A da vas pitam nešto - mislim da je prava tema za to. Moja L npr skoro uopšte ne jede hleb, iako ga puno voli. Da li je greška ako se on skoro uopšte ne koristi?

Bratz, kapiram te. Moja L je mirna u kolicima sve do trenutka dok ne ugleda park, a tada počinje batrganje i rukama i nogama, i u bukvalnom smislu bi iskočila iz kolica user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
29.11.2011 10:28:23   
Anoniman
Mi i do parka trčimo-kolica su suviše spora user posted image user posted image user posted image
A možda ja preterujem, kad je tu oko 5-6 stepeni i više, mi smo napolju i po dva sata... Kad je bila ova ciča zima oko nule ostajali smo samo satićak... I ne idemo uvek u isto vreme napolje... I opet se ni sa kim ne sretnemo, osim sa po kojim penzionerom user posted image (svaka njima čast, svaki dan, i sekire da padaju, šetaju po grupicama).Dođemo kući i iscedimo naradžu ili ako ja ostanem kući, spremim momcima topao čaj sa limunom i medom.

Snelle, meni je Miša imao fazu da je stalno tražio hleb, ali bukvalno svako malo po čitav dan.... Prvo sam odbijala da mu dam, pa sam popustila, i to je trajalo možda nedelju-dve, a onda je usledila faza da nije hteo ni uz šta da jede hleb... Bukvalno je prste umakao u pavlaku i lizao user posted image Inače, ja sam kao dete i tinejdžer jela mnooogooo hleba, a onda sam počela da putujem po belom svetu i videla da ljudi hleb u obroku zamenjuju pirinčem ili krompirom i ja počela da radim isto... Trebalo mi je jako mnogo vremena, ali ja hleb danas jedem samo uz sendvič ili recimo jela kao što je sarma. Tako da i Miša uz krompir, pirinač, proso, palentu ne dobija hleb sve i da ga traži user posted image

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 48
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
29.11.2011 10:32:04   
minavb
IZVORNA PORUKA: Snelle

A da vas pitam nešto - mislim da je prava tema za to. Moja L npr skoro uopšte ne jede hleb, iako ga puno voli. Da li je greška ako se on skoro uopšte ne koristi?

Nije greška. Žitarice mora da unese, a da li jede pahuljice, hleb, dvopek, kuvani kukuruz i pirinač ili neke druge proizvode na bazi žita, nije važno. Vanja jede kačamak, pirinač, dečije pahuljice, dvopek, lino proizvode , ovsi keks, kukuruz, i par puta je gricnuo tonus hleb, ali hleb i kifle neće nikako.


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Sve više gojazne dece u Srbiji
29.11.2011 10:32:31   
Snelle
Da se Lana pita ona bi samo hleb jela. Ako na stolu vidi hleb, nema teorije da jede nešto drugo. A hleb u kombinaciji sa nečim još - ne dolazi u obzir! I kad je najsitija, uvek ima mesta za hleb. Ja joj stavim pavlaku na hleb i dam joj tako, čim oseti pavlaku pljuje, znači samo i isključivo hleb bez ičega. Ona je u stvari veliki fan hleba user posted image  Zato i izbegavam da ga jede. 

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







PRONAĐI ME! Nestala 2-godišnja devojčica u...
Dvogodišnja Danka Ilić nestala je danas u prigradskom naselju Banjsko polje kod Bora. Prvi put u Srbiji pokrenut sistem ...
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here