|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: LLETZ / LEEP / konizacija omčom
21.1.2010 18:12:22   
Dora
user posted image Draga, svaka ti čast na hrabrosti. Kad ti je kontrola i da li treba da se rade još neke analize posle toga?

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: LLETZ / LEEP / konizacija omčom
21.1.2010 18:15:01   
Verus
user posted image dobro je da je sve lepo proslo. Samo meni je ta anestezija bas izazvala aritmije srca i tresku celog tela...ali meni su spaljivali sve laserom-to nije isto jel? 

Da li ti sada rade papa na svaka tri meseca?

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: LLETZ / LEEP / konizacija omčom
21.1.2010 21:17:12   
cipiripi
drzi se zenska user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: LLETZ / LEEP / konizacija omčom
21.1.2010 22:20:58   
Anoniman
Eto, i to je iza tebe! user posted image

(odgovor članu cipiripi)
  Direktna veza do poruke: 29
   RE: LLETZ / LEEP / konizacija omčom
22.1.2010 0:04:23   
guppy RR
Evo, došla sam da kukam. Ne mogu da spavam.

Bole me krsta, ubija me bol... kao kontrakcije. Valjda će se smiriti preko noći.

U neku ruku jedva čekam da izvadim onu gazu, a u drugu ruku znam kako je to odvratan osećaj i kako posle toga ume da curi krv. Ahh, bezveze.

Da odgovorim usput na pitanja, da ne bi samo kukala...

Tkivo koje se iseklo ide na analize. Mislim da gledaju da li je bilo oštećenje veće nego što je utvrdila biopsija i da li je isečeno sve. Čini mi se da sam negde čitala da pogledaju "granice" tkiva da vide da li su "čiste" ili oštećene. Ako nisu ok, onda se pretpostavi da je na grliću ostalo još tih ćelija. Možda lupam sad, ali tako sam negde pročitala.

Čeka me kontrola i rezultati te analize. Sutra moram da zovem i da mi daju datum. Javiću i to kad prođe...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: LLETZ / LEEP / konizacija omčom
22.1.2010 0:07:33   
JULIE
Jel smes da poijes nesto protiv bolova?Bas bzvz sto te boli.ali bolje je sto si to odradila...

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: LLETZ / LEEP / konizacija omčom
22.1.2010 0:13:01   
Verus
Secam se tih grceva....meni je to trajalo taj dan i jos malo sutra, a posle mi je svasta nesto izlazilo jos neko vreme.  Sigurno su ti rekli: mesec dana bez tampona, sexa, kupanja u bazenu, sedenja u kadi, sve naravno u cilju sprecavanja infekcije.  Dobro si razumela to za tu granicu...meni su isto objasnili da ima neka granica izmedju grlica i materice, i ako je predjena granica sa tim celijama, onda se vec smatra i problem materice a ne samo grlica.  Mada, biopsija bi to pokazala, meni je sve bilo na kraju ok, osim, evo sto sada imam problema sa slabim grlicem, verovatno zbog LEEPa.  Ali ti imas bebice, tako da to nije frkauser posted image

(odgovor članu JULIE)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: LLETZ / LEEP / konizacija omčom
22.1.2010 0:16:01   
guppy RR
IZVORNA PORUKA: JULIE

Jel smes da poijes nesto protiv bolova?Bas bzvz sto te boli.ali bolje je sto si to odradila...


Rekli su NIKAKO ASPIRIN jer se krv lošije zgušnjava i onda duže krvariš... kažu možda neki paracetamol, ali da i taj utiče na trombocite nekako... pa su rekli možda Ketanol, ali posle njega povraćam... tako da smo ostali na "ništa, proćiće" ...

user posted image

(odgovor članu JULIE)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: LLETZ / LEEP / konizacija omčom
22.1.2010 0:25:45   
guppy RR
Veki, mislim da ne mislimo na isto.

Mislim da ti pričaš o slojevima na grliću... znači koliko su te loše ćelije ušle u sam grlić (preko vanjskog "zaštitnog" sloja u dubinu tkiva)....

... a to što sam ja čitala je da oni buvalno gledaju to isečeno tkivo na tok granici gde je sečeno. Sad recimo da na tom "vanjskom" delu sečenog tkiva ima loših ćelija, to verovatno znači, da je i na strani gde se to nalazilo na grliću ostalo tih oštećenih ćelija.

Umorna sam.. valjda ima smisla ovo što pričam user posted image

I da.... bez kupanja u stojećoj vodi, dizanja teških stvari, polnih odnosa...




< Poruku je uredio guppy RR -- 23.1.2010 23:41:14 >

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: LLETZ / LEEP / konizacija omčom
22.1.2010 0:26:43   
JULIE
E,majko moja sta nece sve nas zene da snadje...Ja imam i ranicu na grlicu i HPV pa moram redovno da radim papa test,trebalo bi sledeci u februaru.Sta da ti kazem,utopli se lezi...ja kad imam menstruaciju pijem brufen ali on povecava krvarenje tako da...Ma,izdrzaces ti touser posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: LLETZ / LEEP / konizacija omčom
22.1.2010 10:19:43   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: guppy RR


Tkivo koje se iseklo ide na analize. Mislim da gledaju da li je bilo oštećenje veće nego što je utvrdila biopsija i da li je isečeno sve. Čini mi se da sam negde čitala da pogledaju "granice" tkiva da vide da li su "čiste" ili oštećene. Ako nisu ok, onda se pretpostavi da je na grliću ostalo još tih ćelija. Možda lupam sad, ali tako sam negde pročitala.



Da zaključimo da nije ni prineti šišanju kose koje si navela na prethodnoj str. Sve nisam htela da se nastavljam.

I dalje mi se klasični način više sviđa, jer ne znam zašto bi kroz takve bolove žena prolazila više puta (za slučaj da ipak nisu dosta odsekli), kada može jednom.

U svakom slučaju guppy, nadam se tvom brzom oporavku! Ljubi te tvoja Tasha user posted image

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 36
   RE: LLETZ / LEEP / konizacija omčom
22.1.2010 10:29:14   
*Alexx*
Guppy, nadamo se dobrim rezultatima! user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: LLETZ / LEEP / konizacija omčom
22.1.2010 10:33:16   
guppy RR
user posted image  user posted image  user posted image
čekala sam danima da mi Tasha odgovori na provokaciju... napisala sam samo zato što sam znala da neće moći da prećuti user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: LLETZ / LEEP / konizacija omčom
22.1.2010 11:43:07   
anajid
Ja sam radila klasicnu konizaciju i secam se da mi je dr rekao sve sto je ostalo od grlica je zdravo tkivo,tj. odstranili su mi sve sto je bilo zahvaceno!Malo mi je kraci grlic ali eto Hb javila sam se na vreme da ne zahvati dalje!

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: LLETZ / LEEP / konizacija omčom
22.1.2010 14:26:22   
guppy RR
Čestitam!!! Predivne vesti posle konizacije!

Na kontrolu moram 12. marta.

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: LLETZ / LEEP / konizacija omčom
23.1.2010 23:38:22   
guppy RR
E... samo javljam da je ovaj LEETZ "zakon". Znači više sam krvarila posle biopsije nego posle ovog zahvata. Krvi ima toliko koliko za recimo neku laganini M, ništa strašno. Još uvek mirujem pošto osećam da nije sve OK kada stojim ili sedim duže, a bolova NIKAKVIH ako odmaram.

Tri put hura za ovo... očekivala sam da će biti grozno.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: LLETZ / LEEP / konizacija omčom
23.1.2010 23:39:37   
Jeca*
user posted image user posted image user posted image
draga, nemas pojma kako mi je drago da javljas lepe vesti!

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: LLETZ / LEEP / konizacija omčom
23.1.2010 23:40:22   
anajid
Guppy user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: LLETZ / LEEP / konizacija omčom
23.1.2010 23:44:03   
Verus
Super gupikauser posted image Sigurna sam da je dobro odradjeno, eto, hvala bogu ja to odradila jos onda i vise nisam morala!  Jel kontrolises PAP svaka 3 meseca ili 6?
IZVORNA PORUKA: guppy RR

E... samo javljam da je ovaj LEETZ "zakon". Znači više sam krvarila posle biopsije nego posle ovog zahvata. Krvi ima toliko koliko za recimo neku laganini M, ništa strašno. Još uvek mirujem pošto osećam da nije sve OK kada stojim ili sedim duže, a bolova NIKAKVIH ako odmaram.

Tri put hura za ovo... očekivala sam da će biti grozno.


(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: LLETZ / LEEP / konizacija omčom
23.1.2010 23:55:46   
guppy RR
Hvala, cure!

Veki, nisu mi još rekli kako ću raditi PAP, pretpostavljam da će mi objasniti na kontroli šta i kako.


< Poruku je uredio guppy RR -- 23.1.2010 23:56:06 >

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: LLETZ / LEEP / konizacija omčom
29.1.2011 21:13:18   
Vika
Meni je juna 2009. zbog dijagnoze posle biopsije CIN III HG SIL sa slikom IN situ carcinoma, rađena LOOP konizacija metodom omčica.

Guppy, u pravu si: odstranjeno tkivo se šalje na histopatološku analizu i ako su granice zdrave znači da je sve odstranjeno. Nakon toga i kontrolni papa treba da je uredan.  Intervencija mi je rađena na privatnoj klinici pod totalnom anestezijom i nije bilo gaze pošto imaju nekakav plazma laser kojim  tretiraju tkivo tako da nisam krvarila. Takođe nisam osećala bolove, nešto malo, ali sam naravno mirovala.


1 nedelju sam čekala rezultat, i sve je odstranjeno i u blažem obliku nego što je pokazala biopsija, tj. promene su nešto blaže, bez carcinoma in situ, ali i dalje mi je dg.CIN III HG SIL.

Sledeće 2 kontrole mi je PApa bio III grupa, i na trećoj mi je rečeno ako opet bude tako, radiće mi kiretažu cervikalnog kanala, ali Bogu hvala pa je bio uredan tj.II grupa. Aprila 2010. sam zatrudnela, a 22.11.10. se prevremeno porodila upravo zbog slabosti grlića- otvarala sam se, mada je tome doprinela i operacija slepog creva krajem 6. meseca trudnoće.

Sad se spremam na kontrolu i ježim se user posted image


(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: LLETZ / LEEP / konizacija omčom
13.4.2011 10:08:11   
Anoniman
konizacija je prosla uspesno, danas smo podigli ph nalaz, pa bih molila nekoga da nam ga protumaci.

mikroskopski nalaz:
konican isecak vaginalne porcije, promera 25x17xdo15mm sivkasto-mrke prebojene sluznice

patohistoloski nalaz:
Papillomatosis et dysplasia epitheli squamatosi focalis lakog stepena. Cervicitis chronica ulcerosa partim virosa. Ovulae Nabothi.

hvala puno unapred!!! user posted image

(odgovor članu Vika)
  Direktna veza do poruke: 47
   RE: LLETZ / LEEP / konizacija omčom
15.12.2011 14:20:56   
Di_U
Cao svima,
Ja sam radila LEEP konizaciju prije 10 dana.
Dijagnoza sa biopsije je bila CIN III.
Stigao je HP nalaz koji je ok, i cak nije ni pokazao CIN vec samo hronicnu upalu cerviksa.
6. dan posle konizacije mi je pocelo krvarenje, otprilike po izgledu i obimu kao menstruacija, nesto jaca nego obicno. Ali moja menstruacija obicno se smanji posle 3 dana, ali ovo sada se ne smanjuje i po obimu je isto kao i 1-2 dan.

Vec sam zvala dr i on kaze da je to vjerovatno menstruacija koja je nesto obilnija od obicne, ali mi nije jasno koliko je takvo krvarenje normalno i kada mogu da ocekujem da ono prestane. Iskreno ovako nigdje iz kreveta ne mogu jer cim malo pocnem da se krecem krvarenje pocinje.
Da li je neko imao slicna iskustva posle konizacije i kako se to obicno zavrsava.
Hvala.

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: LLETZ / LEEP / konizacija omčom
9.8.2012 9:16:07   
Anck Su Nmaun
Ni na mojim nazima se nigde ne spominje CIN.
Dr. je baas bio recit i samo je rekao, nije nista strasno, ali za svaki slucaj bi on to otklonio. Svakako se slazem s tim, netreba mi da cuvam tempiranu bombu u sebi user posted image

Konizacija mi je radjena Leep metodom, ali u totalnoj anesteziji. Kazu da je trebalo da traje 10 tak min ali da sam jaaaako krvarila, pa je i 40 tak trajalo.
Kad sam se probudila, super sam se osecala,dali su mi jednu flsasicu infuzije da me ocisti od anestezije. Imala sam blage grceva nekoh 2 sata mozda kao u PMS-u i to je sve.

A sad kao sto Verus rece, svasta nesto izlazi iz mene user posted image i uzasnog je mirisa user posted image

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 9.8.2012 9:17:22 >

(odgovor članu Di_U)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: LLETZ / LEEP / konizacija omčom
15.8.2012 9:07:20   
Anck Su Nmaun
Stigli su mi nalazi i sve je otklonjeno user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here