|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Operacija krajnika
3.6.2014 22:12:57   
Torbica
Hoce sigurno, nema pritiska, nema vakuma, sigurno ce biti bolje.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 301
   RE: Operacija krajnika
3.6.2014 22:16:09   
Tiziana
Cuti,srce mi je bilo u petama. Dzaba sto su me svi ubedjivali ma to je rutinska stvar..

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 302
   RE: Operacija krajnika
4.6.2014 13:23:48   
Torbica
Rutinska je kad je tudje dete, a ne tvoje... user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 303
   RE: Operacija krajnika
4.6.2014 14:29:28   
MASHKA
Evo i mi da se zapljujemo da ćemo krajem leta morati da vadimo sva tri krajnika!
ORL na je to rekao pre 20-ak dana i da tu nema dileme jer je imala 4 gnojne angine od septembra meseca i sada ima neke velike ožiljke na krajnicima user posted image Kaže da joj damo fore još malo da poraste i da joj bude bolje, jer ne znam kako ćemo sastaviti da 15 dana bude skroz zdrava kada uvek ima kakar kijavicu. Nabavili smo po njegovoj preporuci oralnu vakcinu Lantigen B, da da kucnem u drvo, ovih 20 dana je grlo dobro ali i dalje slini. On kaže da je ta vakcina nešto najbolje ....

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 304
   RE: Operacija krajnika
4.6.2014 22:32:43   
Didy
IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun


IZVORNA PORUKA: lanajelena

,cak sam mislila i da ga vodim kod neke babe sto cupa dlake ali sam odustala


Ima jedno selo odakle je sve to i poteklo, to cupanje. Covek je bio maher u tome, mene vodili kao devojcicu... i... sta bi ipak sam ih vadila.
Kuma vikala jao meni je pomoglo bla bla truc. Pre mesec dana je imala uzasnu upalu na inekcijama 15 dana bila i zakazala Op.

Pusti nek sami sebi cupaju... od toga nema vajde.


Ovo neću da komentarišem, bilo bi svega. user posted image

Tiziana, baš mi je drago zbog vas! user posted image


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 305
   RE: Operacija krajnika
4.6.2014 22:36:14   
Tiziana
Bili veceras na kontroli,kaze dr racunajte da je vase dete od ovog momenta potpuno zdravo,moze da jede sta hoce,moze da trci,skace,vozi bicikl, cak bi mogao sutra i u obdaniste,ali ostavite ga jos koji dan kod kuce..

Drago mi je da smo to zavrsili...

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 306
   RE: Operacija krajnika
4.6.2014 23:10:32   
Torbica
user posted image
Didy, ja mudro cutim... user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 307
   RE: Operacija krajnika
5.6.2014 8:07:20   
lanajelena
user posted image znam ali mi je to bilo primamljivije od operacije u tom momentusad vise ne

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 308
   RE: Operacija krajnika
12.6.2014 16:18:36   
lanajelena
Proslo je konacno, sad spava, ja sam poluziva, nakrkala sam se lekova pa mi se sad spava

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 309
   RE: Operacija krajnika
13.6.2014 1:03:33   
dijana1*
LJ molim te kada budes mogla napisi detalje. Ovo i nas ceka za koji danuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 310
   RE: Operacija krajnika
13.6.2014 8:02:20   
Anck Su Nmaun
LJ kako ste? Kako je deckonja podneo sve?

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 311
   RE: Operacija krajnika
13.6.2014 8:50:56   
Torbica
Samo nek je proslo!user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 312
   RE: Operacija krajnika
13.6.2014 9:54:43   
lanajelena
Stigli smo kuci jos jutros u 8 user posted image ,jako je neraspolozen od jutros,nece da jede,prica ali je ipak dosta dobro podneo i bio jako hrabar

Dijana samo da popijem kafu da dodjem sebi pa ti dajem detaljan izvestaj user posted image

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 313
   RE: Operacija krajnika
13.6.2014 10:45:20   
Didy
Lj, dobro je! Biće svakog dana sve lakše.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 314
   RE: Operacija krajnika
13.6.2014 10:48:21   
lanajelena
11.06 Primljeni,obisli smo anesteziologa,psihologa,pregled orl i otvorili su nam istoriju,nakon toga odlazak kuci do ponoci moze sve da jede i pije od ponoci nista

12.06 dolazak u 06:30,operacija je bila tek u 11h mozda i kasnije,sisli smo zajedno u predsalu tu je dobio injekciju u guzu,zatim su mu stavili braunilu i dodali neki sedativ od koga se devojcica pored smejala ali D nije bas,onda su nas odvojili znaci u 12:20,rekli su mi da imam 30-45min da prosetam(najduzi sat u mom zivotu),trknula sam da mu kupim neku igrackicu kad se probudi,doveli su ga u 13:15svesnog,malo je plakao,uzeo igrackicu i zaspao,budio se vise puta zagrlimo se i opet zaspi,4 sata ne sme nista da pije vec posle tri je bio jako zedan u 17h je dobio caj koji je jedva probao(ne voli)onda mu je mm doneo ice tea i puding od vanile(to sme) popio je malo sokica ali mu je bilo muka pa je malo povratio ali od tada mu je bilo bolje ,oko 4h ujutru se probudio gladan pa je pojeo puding,sad je skroz smoren i ima temp.37,6 ali do 38 je normalno.
Ako te jos nesto zanima pitaj

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 315
   RE: Operacija krajnika
13.6.2014 11:03:30   
Didy
Lj, nama su rekli da se T javlja jer je organizam dehidrirao, pa probaj češće da mu daješ tečnost. Verovatno ga boli dok guta, ali smisli na koji način će najbolje prihvatiti.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 316
   RE: Operacija krajnika
13.6.2014 11:21:58   
lanajelena
Pije pomalo,moguce da je od toga jer je stvarno minimalno i jeo i pio,sad je vec bolje,smlatio je slaodled ali ga bas boli kad guta,bice sutra super,malac sto je bio sa njim skidao samo treci on je kao cigra od jutros

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 317
   RE: Operacija krajnika
13.6.2014 11:26:25   
Didy
Pa da. Tako je Stefan bio. Stefana su operisali prepodne, uveče smo već bili kod kuće.
Dok je bio u polubunilu, na spric sam mu dvala tečnosti, baš da ne bi dehidrirao, a kad se razbudio, popio skoro sav čaj koji su skuvali za ceo sprat. user posted image Moji baš rado piju čajeve i inače piju mnogo tečnosti, tako da su mu se svi smejali. Svi daju deci na kašičice jer odbijaju tečnost, a Stefan izvrne dve pune čaše odjednom. user posted image Dobro, on nije imao bol u grlu, ali bio je još jedan mali koji je isto samo 3. operisao, njega puškom nisu mogli naterati da pije tečnosti.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 318
   RE: Operacija krajnika
13.6.2014 11:29:37   
dijana1*
LJ drago mi je da je bolje i da nam se drugar sto pre oporaviuser posted image
Kada si napisala e tu se odvajamo stade mi knedla u grluuser posted image
A koliko tacno od same operacije ne sme nista da jede i pije? 4 sata? I da li je bolje da sto vise spava?
Dobro me podseti za igracku. Samo sto cu mu kupiti nesto za citanje. On obozava da mu citam. Taman da ga lepo umirim.
Blago vama vi ste najgore prosli.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 319
   RE: Operacija krajnika
13.6.2014 13:31:37   
lanajelena
I meni je taj deo bio najgoriuser posted image ,,od ponoci do operacije nista ni vodu ni posle operacije 4 sata tek onda pomalo caja ali to je sve gutljaj,dva pa pauza od 10 min pa opet,jer im bude muka pa ne sme vise,Diksi drzim vam palceve da sve protekne kako treba i da budete medju prvima jer sto duze traje to je teze,ja sam popila bensedin u sest ujutru i vec je poceo da me popusta pa sam bez vode(zbog Duce)popila jos jedan pred operaciju ali sam zato uvece bila ukomirana pa sam detetu zauzela pola kreveta,jednom prilikom je iskliznuo sa njega srecom sam ga na vreme uhvatila user posted image

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 320
   RE: Operacija krajnika
13.6.2014 14:11:35   
Snelle
LJ user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 321
   RE: Operacija krajnika
13.6.2014 22:45:31   
dijana1*
Jao mama , mama cccc bitno da si se ti namestilauser posted image salim se naravno
Ne znam da li smem da popijem nesto za smirenje zbog dojenja, posto cu se sigurno unervoziti. Sve mi ovo tesko pada Vuk bas bas mora na operaciju a kuci ostavljam na dvadana bebu od 6 meseci koju dojimuser posted image
Da odgadjam operaciju ne mogu jer se V bas muci. Eno ga hrce kao da u sobi covek spava a ne deteuser posted image
Ljubi mi Dusana i da se sto pre oporaviuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 322
   RE: Operacija krajnika
14.6.2014 11:58:18   
Tiziana
Dijana,samo razmisljaj kako dete nece hrkati i nece se muciti i nekako ces lakse podneti to sve. ja sam vec napred pisala,srce mi je bilo u petama iako smo mi opersali samo treci i zaista nismo ni cekali ni nista,sve se odvilo u ukupno pola sata,ali nikad ti nije svejedno...ali samo razmisljaj koliko ce njemu biti posle lakse!
mi uvece kad smo se spremali za spavanje posle operacije,kad smo shvatili da dete posle ko zna koliko godina moze da dise na nos,ja se rasplakala. kad je zaspao nimso mogli da verujemo da ne hrce!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 323
   RE: Operacija krajnika
14.6.2014 12:12:10   
lanajelena
Dijana ako ti je lakse bar je to kod nas obicaj kad sam pricala sa psihologom rekala mi je da su tate uvek bolje reagovale ako oni idu sa detetom u predsalu jer mame uglavnom placu,kod mene to nije bilo moguce(jer je mm radio),znaci mozete da se dogovorite da on ide sa njim do tamo a da ga ti kasnije cekas u sobi(mozda ti je to bolja varijanta,ako moze,bas zbog dojenja

Danas ga bas boli,slabo prica i ima i dalje tu temp.37,5,paracetamol malo pomogne ali nista specijalno user posted image

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 324
   RE: Operacija krajnika
15.6.2014 1:09:54   
dijana1*
Lj ja sam sa 18 godina operisala krajnike i secam se da sam prva 2-3 dana vkse spavala, nije mi se jelo i bolelo me. A peti dan sam jela sarmu :-) jos malo i brzo ce ga proci. Jedino ta temp da se povuceuser posted image

Moj muz ne sme do bolnice da dodje a kamo li da udje unutra i da ga odvede do saleuser posted image kada nas vozi na pregled uredno nas ostavi ispred bolnice. Par puta je usao samnom kod dr i u momentu ne znam kome je losije njemu ili Vuku. Pa sada kada sam se poradjala sa torbom me je ostavio ispred porodilista. Jednostavno covek se boji bolnice. Tako da je sve na meni i samo sto smirenije da podnesem da ne izgubim mlekouser posted image
Tiziana to me i tesi. Kada ga cujem kako hrce, kako guta na silu, trlja se po ocima i svasta nesto u momentu se radujem.da ih izvadimo sto pre i da se dete resi muke. U ponedeljak idemo po uputnice za pregled pred operaciju.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here