|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Antimilerov hormon
22.4.2011 18:16:05   
maza72
Imam 38 god i u pripremi sam za IUI i VTO .Rezultati hormona su
FSH 5.21(3.5-12.5)
LH 2.53 (2.4-12.6)
AMH 0.30(0.5-5.3)

IZVORNA PORUKA: nina26



Ne postoji terapija za to, tako se jednostavno rodis, samo treba da pokusavas da odrzavas taj broj jajnih rezervi. Tako su bar meni objasnili..
Sve u svemu, nije lako, ali ne znaci da ne mozemo da zatrudnimo.

Na koj način da održim ovarijnu rezervuuser posted image

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Antimilerov hormon
29.4.2011 9:21:57   
Pravoslavna
Contesa draga moja HVALA!!! Dakle devojke evo mojih rezultata AMh i nihB:
AMH  0,250  a granice pišu ovako na papiru 0,000-5,290  ng/ml
INh B 9,25    _____________                       10,0-262,0     ng/ml
Kažu da su granične vrednosti od 5-6 dana(nije mi jasno zašto) a ja sam radila 2 dana perioda.
Jasno je da su mi vrednosti male, ako je suditi po Contesi (divna si user posted image ) onda imam male šanse ALI IH IMAM!!!! user posted image user posted image
šTA vI KAŽETE DRAGE MOJE SAPATNICE?

(odgovor članu Contesa)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Antimilerov hormon
29.4.2011 10:58:11   
nina26

IZVORNA PORUKA: maza72

Imam 38 god i u pripremi sam za IUI i VTO .Rezultati hormona su
FSH 5.21(3.5-12.5)
LH 2.53 (2.4-12.6)
AMH 0.30(0.5-5.3)

IZVORNA PORUKA: nina26



Ne postoji terapija za to, tako se jednostavno rodis, samo treba da pokusavas da odrzavas taj broj jajnih rezervi. Tako su bar meni objasnili..
Sve u svemu, nije lako, ali ne znaci da ne mozemo da zatrudnimo.

Na koj način da održim ovarijnu rezervuuser posted image



Tek sam sad videla poruku. Na koji nacin, pa jedan nacin je npr antibaby pilule. Ali, evo ja sam ti zivi primer da taj AMH nije glavni pokazitelj j.celija. Kao sto Conti kaze, on je svima nizak.
Meni je bio 0,15, a uz pomoc VTO sam imala 17 j.celija i 12 oplodjenih embriona, i uspela mi je user posted image , tako da devojke ne gubite nadu!

(odgovor članu maza72)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Antimilerov hormon
29.4.2011 10:59:06   
nina26

IZVORNA PORUKA: Pravoslavna

Contesa draga moja HVALA!!! Dakle devojke evo mojih rezultata AMh i nihB:
AMH  0,250  a granice pišu ovako na papiru 0,000-5,290  ng/ml
INh B 9,25    _____________                       10,0-262,0     ng/ml
Kažu da su granične vrednosti od 5-6 dana(nije mi jasno zašto) a ja sam radila 2 dana perioda.
Jasno je da su mi vrednosti male, ako je suditi po Contesi (divna si user posted image ) onda imam male šanse ALI IH IMAM!!!! user posted image user posted image
šTA vI KAŽETE DRAGE MOJE SAPATNICE?



Pravoslavna i za tebe vazi ovo sto sam prethodno napisala. Naravno da imate sanse user posted image

(odgovor članu Pravoslavna)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Antimilerov hormon
29.4.2011 22:27:36   
Contesa
Za devojke koje imaju jako nizak AMH, ponavljam ono sto sam napisala, da je on uglavnom nizak i da kao ukazuje na jako malu ovarijalnu rezervu.
Presudan nije, vise bitniji je FSH i to, ako je FSH najmanje 2 i po puta veci od LH isto upucuje na nizu ovarijalnu rezervu, ovo kazem kao koment na hormone gospodje Maza72, onda jako je bitan nivo estrogena, ako je on nizak ili normalan na 3d u krvi, ne panicite uopste to je dobar rezultat, ako je FSH ipak visi barem 3 puta od LH, znaci da je ovarijalna rezerva pri kraju, ali da nije sve beznadezno, daleko bilo. Ovo pisem, ne samo iz prve ruke kao privatna osoba koja posecuje najmanje 3 klinike u nedelju u Canadi i USA, vec pisem ovo i kao profesionalac upucen u sustinu ove problematike. Isto, primetila sam da gotovo niko ne zeli cak i normalnu vrednost TSH na 3d, zele i on da bude nizi da bi sanse za trudnocu bili vece, recimo daju terapiju svakoj zeni koja ima TSH veci od 2 i nesto, sto je ekstremno za mene. Konacno, licno poznajem osobu koja je rodila naturalno sa FSH 45 i LH 27, za manje od 6 meseci u pokusaju, a koju su odbili sve elitne klinike u USA i nisu joj dali nista, niti su joj uradili IUI i/ili IVF, rekli su samo idi na donor ovarijal cell, a ona je rodila jako lako i svima je odrzila lekciju pri tome, naravno bila je iznad 40 i kusur godina, pa nikome nista.
Znaci, ako imate dobru genetiku, kada je u pitanju ovarijalna rezerva, ako majka vasa je imala kasno menopauzu, ako vodite ultra zdrav zivot, nemate jaku radijaciju, imate minimalni toksikoloski utjecaj okoline, onda ste OK, sanse postoje, ipak i nakon spontanog postoje sanse, sa dobrom IUI cak i IVF kraci protokol, jako pametno i pazlnjivo izveden, nije to ne moguce definitivno. Svako dobro zelim svima na Forumu, hvala. 

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Antimilerov hormon
3.5.2011 9:38:44   
maza72
Zahvaljujem se na odgovorima...
U međuvremenu sam posetila jednu privatnu kliniku i dr.je potvrdila da se AMH posmatra u korelaciji sa FSH i LH i pogledala moje ranije folikulometrije.Mišljenja je da tu kod mene nema problema sa folikulama i da se to vidi na snimcima UZ i na osnovu FSH.
Obavila sam kod njih folikulometriju i imala zreo folikul i još nekoliko manjih - u prirodnom ciklusu, bez stimulacije.
A čitam po drugim forumima da i sa manjim vrednostima (0.002)uspevaju da dođu do trudnoće.

(odgovor članu Contesa)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Antimilerov hormon
9.5.2011 20:45:35   
Alexis79
Meni je AMH 2.80 ng/ml a referentne vrednosti su od 0.5 do  5.3.
Dr. kaze da je to super

_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu maza72)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Antimilerov hormon
9.5.2011 21:32:24   
meyo
aleksis to je odlicno nema sta da brigas :)
a zasto si radila AMH?

tj. jel imas problem pri zatrudnjivanju?

(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Antimilerov hormon
21.5.2011 0:55:51   
bođa
Dobro veče svima!

Tek sam se registrovala na forumu a pronašla sam ga istražujući po internetu informacije o vrednostima AMH.
Koncentracija tog hormona u mom serumu izrazito je niska - iznosi samo 0,16 ng/ml ili 1,14 pmol/L. Ostale analize koje mi je lekarka iz novosadske Betanije preporučila da uradim pokazuju sledeće vrednosti (za koje ona kaže da su savršene):
FSH - 13,3 IU/L
LH- 8,3 IU/L
PRL - 12,7 ng/ml
E2 - 61 pg/ml
TSH - 4,89 mIU/L
To su jedine analize hormona koje mi je tražila.
Inače, 35 mi je godina, s verenikom već više od dve godine radim na zatrudnjivanju i donedavno nismo ni razmišljali o potpomognutoj oplodnji nadajući se da će beba doći na prirodan način. Međutim, sad vidimo da su za to šanse bile gotovo nikakve, s obzirom na to da jajnih ćelija gotovo da i nemam, dok je njegov spermogram dijagnostifikovan kao "normospermija".
Dosad nisam bila trudna, ma ni blizu tome a s obzirom na to da se lekari često pozivaju na genetski faktor, moram da napomenem da u porodici ne postoji takav slučaj - majka je triput rodila i triput abortirala a obe starije sestre rodile su po dva puta (i abortirale više puta).
Iako mi je preporučila da ponovim AMH u drugoj laboratoriji, čim je videla nalaz lekarka je predložila vantelesnu oplodnju uz objašnjenje da ne treba gubiti vreme na terapije i slično.




(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Antimilerov hormon
26.5.2011 16:05:41   
hermiona76
Nova na forumu, AMH u martu 1.1 u maju 0.7. Imam 34 godine, prosli mesec sam pila klomifen, super odreagovala ali su doktori propustili ovulaciju a posle su mi se razvile ciste na desnom jajniku. Ovaj mesec pauziramo radi cista ali sledeci krecemo ponovo sa drugim stimulansom. Pokusat cemo inseminaciju pa sta nam Bog da. Vidim da je mnogima predlozen IVF zbog niskog AMH ali nama su predlozili inseminaciju prvo. Kako god da bilo, nada zadnja umire user posted image

(odgovor članu bođa)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Antimilerov hormon
26.5.2011 16:39:26   
nina26

IZVORNA PORUKA: hermiona76

Nova na forumu, AMH u martu 1.1 u maju 0.7. Imam 34 godine, prosli mesec sam pila klomifen, super odreagovala ali su doktori propustili ovulaciju a posle su mi se razvile ciste na desnom jajniku. Ovaj mesec pauziramo radi cista ali sledeci krecemo ponovo sa drugim stimulansom. Pokusat cemo inseminaciju pa sta nam Bog da. Vidim da je mnogima predlozen IVF zbog niskog AMH ali nama su predlozili inseminaciju prvo. Kako god da bilo, nada zadnja umire user posted image


Ako je sperma tm dobra samo krenite na insemin. pa bar ste probali ako ne uspe, uvek imate IVFuser posted image

(odgovor članu hermiona76)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Antimilerov hormon
26.5.2011 23:56:34   
hermiona76
Jeste, srecom, bar je kod njega sve u redu, dvaput smo se testirali, u decembru prosle godine i ponovo u aprilu. Nije problem uraditi i odraditi IVF, ja sam cak i pitala doktora jel mozda bolje da idemo odmah na IVF, a onda sam saznala cenu.......sto je malo veci problem user posted image .Mi smo u americi, imamo dobro osiguranje ali niko ne pokriva troskove IVF-a tako da....nadamo se najboljem sa inseminacijom. I da mi AMH vise ne opada ovom brzinom user posted image Hvala na podrsci user posted image

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Antimilerov hormon
27.5.2011 12:41:03   
nina26

IZVORNA PORUKA: hermiona76

Jeste, srecom, bar je kod njega sve u redu, dvaput smo se testirali, u decembru prosle godine i ponovo u aprilu. Nije problem uraditi i odraditi IVF, ja sam cak i pitala doktora jel mozda bolje da idemo odmah na IVF, a onda sam saznala cenu.......sto je malo veci problem user posted image .Mi smo u americi, imamo dobro osiguranje ali niko ne pokriva troskove IVF-a tako da....nadamo se najboljem sa inseminacijom. I da mi AMH vise ne opada ovom brzinom user posted image Hvala na podrsci user posted image


Uh, znam cene otprilike u Americi, jeste preskupo stvarno . Ali koliko sam informisana AMH se u Americi ni ne gleda, tj nije glavni pokazitelj rezervi j,celija, tako da nemoj da brines o tome. Jel znas koliki ti je FSH i LH ?
Zelim ti sve najbolje user posted image

(odgovor članu hermiona76)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Antimilerov hormon
27.5.2011 16:44:42   
hermiona76
Pa ne znam, ovaj moj doktor se prilicno zabrinuo kad je video rezultat AMH u dva meseca, veliki pad. Ali radila sam hormone na 2. dan ciklusa i LH je bio 10, FSH 12.3, prolaktin 16, TSH 1.67 a estrogen 16.8. Nisu bas sjajni rezultati ali valjda su u skladu s godinama user posted image i da cene su im lude, cak smo razmisljali ako nista ne napravimo sa IUI da u avgustu posetimo kliniku u Leskovcu. Ne znam bas puno o njima, zna li neko kakve su im statistike?

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Antimilerov hormon
27.5.2011 19:21:29   
moja ciklama
24.V 2011.
3DC:
Estrsadiol 117 (77-921)
LH 6.91 (2,39-6,60)
FSH 5,47 (3,35-21,63)


Inhibin B 55,1 (10,0-220,0)
AMH 4,20 ( 0,50-5.30)



_____________________________

Ko ne doživi to na svojoj koži onda ne može ni da zamisli kako to ume da boli i koliko to ume da te promeni.

(odgovor članu hermiona76)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Antimilerov hormon
27.5.2011 19:24:47   
nina26

IZVORNA PORUKA: hermiona76

Pa ne znam, ovaj moj doktor se prilicno zabrinuo kad je video rezultat AMH u dva meseca, veliki pad. Ali radila sam hormone na 2. dan ciklusa i LH je bio 10, FSH 12.3, prolaktin 16, TSH 1.67 a estrogen 16.8. Nisu bas sjajni rezultati ali valjda su u skladu s godinama user posted image i da cene su im lude, cak smo razmisljali ako nista ne napravimo sa IUI da u avgustu posetimo kliniku u Leskovcu. Ne znam bas puno o njima, zna li neko kakve su im statistike?


Ja sam radila kod njih IUI, ok su, samo sto i meni kad su videli rezultat AMH rekli su mi da ce biti tesko, mozda cemo morati da jurimo j.celiju svaki ciklus.....
NIsta od toga nije bilo, IUI nije uspela, ali zato jeste VTO. I meni je bio malo povisen FSH, ali nije prelazio granicu.

Nadaj se najboljem i ne uzimaj sve zdravo za gotovo.

(odgovor članu hermiona76)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Antimilerov hormon
27.5.2011 19:25:37   
nina26

IZVORNA PORUKA: moja ciklama

24.V 2011.
3DC:
Estrsadiol 117 (77-921)
LH 6.91 (2,39-6,60)
FSH 5,47 (3,35-21,63)


Inhibin B 55,1 (10,0-220,0)
AMH 4,20 ( 0,50-5.30)




Ciklamice super si user posted image
Daj koju j.celiju na zajamuser posted image

(odgovor članu moja ciklama)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Antimilerov hormon
27.5.2011 19:55:04   
moja ciklama
Čekaj bre Nina26, meni su spominjali insuficijenciju jajnika.. a rezultati, vidim i ja da su OK. Hvala ti, sada ću da istražujem!

_____________________________

Ko ne doživi to na svojoj koži onda ne može ni da zamisli kako to ume da boli i koliko to ume da te promeni.

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Antimilerov hormon
27.5.2011 21:23:33   
hermiona76
ciklamice bre pa ti imas hormone 18-godisnjakinje :-)

(odgovor članu moja ciklama)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Antimilerov hormon
27.5.2011 21:26:56   
hermiona76

IZVORNA PORUKA: nina26


IZVORNA PORUKA: hermiona76

Pa ne znam, ovaj moj doktor se prilicno zabrinuo kad je video rezultat AMH u dva meseca, veliki pad. Ali radila sam hormone na 2. dan ciklusa i LH je bio 10, FSH 12.3, prolaktin 16, TSH 1.67 a estrogen 16.8. Nisu bas sjajni rezultati ali valjda su u skladu s godinama user posted image i da cene su im lude, cak smo razmisljali ako nista ne napravimo sa IUI da u avgustu posetimo kliniku u Leskovcu. Ne znam bas puno o njima, zna li neko kakve su im statistike?


Ja sam radila kod njih IUI, ok su, samo sto i meni kad su videli rezultat AMH rekli su mi da ce biti tesko, mozda cemo morati da jurimo j.celiju svaki ciklus.....
NIsta od toga nije bilo, IUI nije uspela, ali zato jeste VTO. I meni je bio malo povisen FSH, ali nije prelazio granicu.

Nadaj se najboljem i ne uzimaj sve zdravo za gotovo.


He pa nema druge vec se nadati najboljem, cekam vesticu da dodje pa da krenemo ispocetkauser posted image cu ranim nekoga tamo ako mi opet profulaju ovulaciju user posted image Gde si ti radilo VTO, u americi ili??

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Antimilerov hormon
28.5.2011 1:57:26   
Contesa
Postovanje svima na Forumu, pogotovo devojkama koje vode bitku za lepu, kvalitetnu i zdravu ovarijalnu rezervu, a vidim ima nas puno, kao AMH club zena....
Pisala sam i ranije, da ne ponavljam sebe opet i opet, ne vredi se uopste opterecivati sa AMH, koji je bio zamisljen kao jako dobar reper za kvalitet i kvantitet ovarijalne rezerve, ali u klinickom istrazivanju i praksi, pokazao se kao jako nepouzdan parametar i napusten je, pogotovo u Americi, samo ga pojedine klinike rade, a u Canadi, kao sto rekoh, gotovo niko-samo na crno, i to za veliki cash....Bitan je FSH-mada ne i presudan, jer i on varira od ciklisa do ciklusa, bitan je odnos FSH i LH, kao i krucijalni nivo u svemu tome je E2, ne samo na 3d, nego i tokom celog ciclusa, kako i nivo TSH, koji mora biti jako nizak za da ima sanse za bilo sta u vezi plodnosti. Sira slika, svega ovoga, uz antral count ovariuma i eventualno jako dobro uradjen 3D i 4D ultrazvuk, radjen skoro svaki drugi dan tokom cilkusa-a  u vreme ovulacije i svakodnevno-uz total panel hormona na svaki ultrazvuk, e onda imate celi cycle monitoring i onda moze se diskutovati o kvaliteti i kvantumu ovarijalnih rezervi. Ako imate najmanje 3 konsekutivna monitoringovana ciklusa sa vako jakim klinickim podatcima,  dobar repro gynecolog, moze da vam kaze, koje su vam opcije i koje su prognoze u postupcima, sve je dr. pausalna procena stvari.
Za Mrs.Hermiona 76, cudi me sto u americkoj klinici, vam je dan uopste clomifen sa FSH visi od 12, oni to ne daju, upravo zbog onoga sto vam se desilo, odnosno zbog pretvaranja folikula u ciste, a cim oni ne puknu na vreme-znaci propust je uradjen sto vam nije dan pregnyl najmanje 36 sata prije pojavu ovulacije- a ako ste primili pregnyl, ovo vam se ne bi desilo nikako. Inace, imate povisen FSH kao, ali nemora da znaci nista, ako u sl. dva cilkusa on vam je normalan, a normalan je-bez obzira na godine starosti zene- do 10, onda vidim da je i LH povisen koji ide sa FSH u tandemu i to sve upucuje na smanjenu ovarijalnu rezervu, ali nikako ne upucuje na to, da je nema, ni slucajno. Vama je TSH jako nizak, sto je jako, jako pozitivno po americkom standardu, a za vrednost E2 koji je ultra bitan ne mogu komentirati-napisite mi referentne vrednosti, onda cu vam reci.....Ne cudi me sto vas upuciju na IUI, jer u Americi se radi sve step by step, mada sa vakvim hyper reakcijama na tako mlaki stimulans kao clomifen, vi ste vec zavrsili na hitnoj, ne verujem da ce neko tek tako da se upusti u avanturu IVF sa jakim stimulansima, jer ciste bi mogle da buknu odmah. Da pojasnim ako su to ciste, a ne persistentni folikuli, onda se mora ispitivati E2 jer on mora biti povisen u tom slucaju. Za kraj, clomifen deluje jako retko kod zena sa vecim FSH i od 12, samo i samo ako zena i bez nikakve stimulacije sama ovulira, ako to nije slucaj, clomifen ne deluje nikako. Nekvalitetna ovarijalna rezerva, cak i da je ima previse, moze da producira cicte u konstanti, a da se koregira to, moraju se balansirati hormoni, cim se dovede balans u organizam, telo zene se samo dobalansira i ovulacije je tu, onda bilo koja stimulacija vise pomaze i biva od koristi.
Hrabro napred, ne opterecujte se sa AMH, nije vredan paznje i da zakljucim, nije tacno da on radikalno u 2 meseca jako pada, to je bila greska u laboratoriji, jer AMH, jako cesto daje niske rezultate, cak se preradi kad daje dobre i vise rezultate, zato je i napusten kao parametar, iako je namera bira odlicna, on se nije pokazao kao validan reper i nazalost u out-u je suma vreme. Hvala na paznji.

(odgovor članu hermiona76)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Antimilerov hormon
28.5.2011 5:15:34   
hermiona76

IZVORNA PORUKA: Contesa

Postovanje svima na Forumu, pogotovo devojkama koje vode bitku za lepu, kvalitetnu i zdravu ovarijalnu rezervu, a vidim ima nas puno, kao AMH club zena....
Pisala sam i ranije, da ne ponavljam sebe opet i opet, ne vredi se uopste opterecivati sa AMH, koji je bio zamisljen kao jako dobar reper za kvalitet i kvantitet ovarijalne rezerve, ali u klinickom istrazivanju i praksi, pokazao se kao jako nepouzdan parametar i napusten je, pogotovo u Americi, samo ga pojedine klinike rade, a u Canadi, kao sto rekoh, gotovo niko-samo na crno, i to za veliki cash....Bitan je FSH-mada ne i presudan, jer i on varira od ciklisa do ciklusa, bitan je odnos FSH i LH, kao i krucijalni nivo u svemu tome je E2, ne samo na 3d, nego i tokom celog ciclusa, kako i nivo TSH, koji mora biti jako nizak za da ima sanse za bilo sta u vezi plodnosti. Sira slika, svega ovoga, uz antral count ovariuma i eventualno jako dobro uradjen 3D i 4D ultrazvuk, radjen skoro svaki drugi dan tokom cilkusa-a  u vreme ovulacije i svakodnevno-uz total panel hormona na svaki ultrazvuk, e onda imate celi cycle monitoring i onda moze se diskutovati o kvaliteti i kvantumu ovarijalnih rezervi. Ako imate najmanje 3 konsekutivna monitoringovana ciklusa sa vako jakim klinickim podatcima,  dobar repro gynecolog, moze da vam kaze, koje su vam opcije i koje su prognoze u postupcima, sve je dr. pausalna procena stvari.
Za Mrs.Hermiona 76, cudi me sto u americkoj klinici, vam je dan uopste clomifen sa FSH visi od 12, oni to ne daju, upravo zbog onoga sto vam se desilo, odnosno zbog pretvaranja folikula u ciste, a cim oni ne puknu na vreme-znaci propust je uradjen sto vam nije dan pregnyl najmanje 36 sata prije pojavu ovulacije- a ako ste primili pregnyl, ovo vam se ne bi desilo nikako. Inace, imate povisen FSH kao, ali nemora da znaci nista, ako u sl. dva cilkusa on vam je normalan, a normalan je-bez obzira na godine starosti zene- do 10, onda vidim da je i LH povisen koji ide sa FSH u tandemu i to sve upucuje na smanjenu ovarijalnu rezervu, ali nikako ne upucuje na to, da je nema, ni slucajno. Vama je TSH jako nizak, sto je jako, jako pozitivno po americkom standardu, a za vrednost E2 koji je ultra bitan ne mogu komentirati-napisite mi referentne vrednosti, onda cu vam reci.....Ne cudi me sto vas upuciju na IUI, jer u Americi se radi sve step by step, mada sa vakvim hyper reakcijama na tako mlaki stimulans kao clomifen, vi ste vec zavrsili na hitnoj, ne verujem da ce neko tek tako da se upusti u avanturu IVF sa jakim stimulansima, jer ciste bi mogle da buknu odmah. Da pojasnim ako su to ciste, a ne persistentni folikuli, onda se mora ispitivati E2 jer on mora biti povisen u tom slucaju. Za kraj, clomifen deluje jako retko kod zena sa vecim FSH i od 12, samo i samo ako zena i bez nikakve stimulacije sama ovulira, ako to nije slucaj, clomifen ne deluje nikako. Nekvalitetna ovarijalna rezerva, cak i da je ima previse, moze da producira cicte u konstanti, a da se koregira to, moraju se balansirati hormoni, cim se dovede balans u organizam, telo zene se samo dobalansira i ovulacije je tu, onda bilo koja stimulacija vise pomaze i biva od koristi.
Hrabro napred, ne opterecujte se sa AMH, nije vredan paznje i da zakljucim, nije tacno da on radikalno u 2 meseca jako pada, to je bila greska u laboratoriji, jer AMH, jako cesto daje niske rezultate, cak se preradi kad daje dobre i vise rezultate, zato je i napusten kao parametar, iako je namera bira odlicna, on se nije pokazao kao validan reper i nazalost u out-u je suma vreme. Hvala na paznji.

Contesa hvala na informacijama user posted image Mogu ti reci da ti mene bas fino isprepada, ispade da ovi moji doktori pojma nemaju i da sve rade pogresnouser posted image Ja ovuliram svaki mjesec, pratim se vec duze vreme i iskreno receno i mene je iznenadilo sto su mi dali clomifen i to 100mg ali znate vec kako je, cutimo i mislimo - doktori su, valjda znaju sta rade. Posle clomifena nisam nista dobila, cak sta vise propustili su ovulaciju. Clomifen sam pila od 5-9 DC a na prvi ultrazvuk sam bila zakazana 13ti DC. Sto se pokazalo prekasnim. Estrogen mi je na drugi dan ciklusa bio 16.8, referentne vrednosti ne znam jer ovde nalaze i rezultate mogu videti samo ako zatrazim svoj medicinski karton. Bas si me zabrinula, sad kontam da gubimo dzaba i vreme i novac. Inace smo sve ovo radili na ACRM-u u Atlanti.

(odgovor članu Contesa)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Antimilerov hormon
28.5.2011 9:27:51   
nina26

IZVORNA PORUKA: hermiona76


IZVORNA PORUKA: nina26


IZVORNA PORUKA: hermiona76

Pa ne znam, ovaj moj doktor se prilicno zabrinuo kad je video rezultat AMH u dva meseca, veliki pad. Ali radila sam hormone na 2. dan ciklusa i LH je bio 10, FSH 12.3, prolaktin 16, TSH 1.67 a estrogen 16.8. Nisu bas sjajni rezultati ali valjda su u skladu s godinama user posted image i da cene su im lude, cak smo razmisljali ako nista ne napravimo sa IUI da u avgustu posetimo kliniku u Leskovcu. Ne znam bas puno o njima, zna li neko kakve su im statistike?


Ja sam radila kod njih IUI, ok su, samo sto i meni kad su videli rezultat AMH rekli su mi da ce biti tesko, mozda cemo morati da jurimo j.celiju svaki ciklus.....
NIsta od toga nije bilo, IUI nije uspela, ali zato jeste VTO. I meni je bio malo povisen FSH, ali nije prelazio granicu.

Nadaj se najboljem i ne uzimaj sve zdravo za gotovo.


He pa nema druge vec se nadati najboljem, cekam vesticu da dodje pa da krenemo ispocetkauser posted image cu ranim nekoga tamo ako mi opet profulaju ovulaciju user posted image Gde si ti radilo VTO, u americi ili??


Ja sam radila u Atini.

Conti ti nije nista drugo rekla nego sve ono sto ti se desilo, propustili ti ovulaciju, i samo ti je objasnila kako funkcionisu stvari
user posted image

Nemoj da brines puno, vazno je naci stvarno dobro reproduktivca. I mene cudi kako su ti propustili O, ali eto vidis desava se. Ne znam mozda da promenis Dr, ne znam koliko je to lako tamo user posted image

(odgovor članu hermiona76)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Antimilerov hormon
28.5.2011 12:29:09   
nina26

IZVORNA PORUKA: moja ciklama

Čekaj bre Nina26, meni su spominjali insuficijenciju jajnika.. a rezultati, vidim i ja da su OK. Hvala ti, sada ću da istražujem!


Ko ti je to rekao ???

Ja ili sam luda onda, ili si ti napisala tudje rezultate user posted image

(odgovor članu moja ciklama)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Antimilerov hormon
28.5.2011 12:46:09   
moja ciklama
pa Dr.
zbog E2, u ovim prvim rezultatima!
Vidi:

27 godina

26. III 2011.
3DC:
Estrsadiol <37 (77-921)
LH 7,60 (2,39-6,60)
FSH 5,60 (3,35-21,63)

Progesteron 1,00 (0,32-0.95)
Prolaktin 532,94 (108,78-557,13)
Testosteron 0,72 (0,45-3,74)
T3 1,82 (0,89-2,44)
T4 69,70 (62,67-150, 83)
TSH 2,99 (0,35-4,94)


24.V 2011.
3DC:
Estrsadiol 117 (77-921)
LH 6.91 (2,39-6,60)
FSH 5,47 (3,35-21,63)

Progesteron 0.7 (0,32-0.95)
Prolaktin 444,88 (108,78-557,13)
Testosteron 1,75 (0,45-3,74)
T3 1,50 (0,89-2,44)
T4 89,04 (62,67-150, 83)
TSH 1,94 (0,35-4,94)

Inhibin B 55,1 (10,0-220,0)
AMH 4,20 ( 0,50-5.30)



Baš sam se bila, odsekla!
Čekam ponedeljak, da vidim šta dalje!

< Poruku je uredio moja ciklama -- 28.5.2011 12:47:31 >


_____________________________

Ko ne doživi to na svojoj koži onda ne može ni da zamisli kako to ume da boli i koliko to ume da te promeni.

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...
Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here