|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nocno mokrenje
11.6.2014 13:12:05   
dijana1*
A do kada dizete decu nocu da piske? Mislim koliko dugo mesec , dva, godinu...?
Ja ako Vuka dignem da piski sat-sat ipo od momenta kada zaspi on ce unutru biti suv. I to mi nije problem. Nego ja hocu da on nauci da ga ja ne dizem , vec da se sam u toku noci probudi i da kaze da mu se piski ili da se uopste ne budi ali da i ne piskiuser posted image

< Poruku je uredio dijana1 RR -- 11.6.2014 13:13:47 >


_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Nocno mokrenje
11.6.2014 13:40:34   
Ana RR
Di, ja Marka nisam budila da piški, jesam par puta kada je bio preumoran i pretpostavila sam da postoji mogućnost da se neće sam probuditi da traži. Dosta brzo je skapirao i može baš dugo da trpi.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Nocno mokrenje
11.6.2014 15:01:22   
cockic
ni ja sina nisam stavljala na nosu nocu,sam je skapirao i dugo trpi.ujutru napuni nosu.bukvalno pola nose.kako uspe toliko da izdrzi ne znam.a sa lenom je ipak budjenje i stavljanje moralo biti jer je mala.sa njom nocna skinuta sa 2g i 2m.a petru sam sa tri.mada on tu nocnu nije ni morao da nosi.nego ja kao za svaki slucaj.i cim sam ga skinula evo vise od godinu dana.on se svega upiskio par puta nocu.kao sto rekoh dosta trpi.ali ako se bas nalije vode pred spavanje ume da se probudi i da trazi da piski.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Nocno mokrenje
30.6.2014 22:14:33   
dijana1*
Ja sam u cudu user posted image

Moje dete se upravo samo probudilo, otiso u vc da piski i vratio se u krevet da spavauser posted image user posted image
Ovo je prvi put do sada da je sam ustao i piskio. I da svi su rekli da krajnici sa tim nemaju veze, samo mi je jedna dr rekla da je moguce da mu smetaju sto se tice nocnog mokrenja, ali on ih je izvadio pre 7 dana a danas se prvi put sam probudio da piski. Znam da ovo nista ne mora da znaci ali ipak mi je drago i presrecna sam.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Nocno mokrenje
30.6.2014 22:19:53   
Sanjica26 RR
Bravo za Vuka! Moja Teodora kad se probudi kasno bude suva. Jutros oko 10 je zvala mm da mu kaze da joj se piski. Posto je on bio na poslu zvala sam je i poslala u kupatilo.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Nocno mokrenje
30.6.2014 22:23:58   
dijana1*
Sanjice mi bas mucimo muku sa mokrenjem. Cak u poslednje vreme je i danju piskio u gace. Igra se i samo se upiski. Od operacije se ni jednom danju nije upiskio a ovo je prvi put da se uvece probudio.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Nocno mokrenje
30.6.2014 23:16:08   
Sanjica26 RR
Znas sta? Primetila sam kod Teodore cim se prehladi da piski u toku spavanja. Mozda je Vuk stvarno imao problem zbog krajnika. I sad se to regulisalo. Videces ovih dana.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Nocno mokrenje
30.6.2014 23:37:29   
dijana1*
Mozda je on jedan od milion slucajeva da su mu krajnici stvarali problem, videcemo. To bi bas bilo olaksanje.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Nocno mokrenje
1.7.2014 7:31:57   
Anck Su Nmaun
Ova moja mala upisanka se sinoc dva puta upiskila user posted image
Izgleda da je vracam opet u pelene..ionako nam je dosta ostalo. poludecu vise od tog piskenja!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Nocno mokrenje
1.7.2014 11:08:38   
Torbica
Ovako strucno, direktna veza izmedju krajnika i upiskavanja, jaaaako tesko. Ali indirektno, ako je dete cesto bolesno zbog krajnika onda se cesce umokrava u tim epizodama, to je jedino logicno. Nego ljudi obrnu teze, ali dobro...
Bravo za Vuka! Kod nas je i dalje sa promenjivim uspehom, veze po 3/4 noci, pa malo pusti i tako. Dobro je, mene to nesto ne tangira, kad sazri, prestace.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Nocno mokrenje
1.7.2014 18:43:26   
dijana1*
Sta god da je samo da ne piski. U poslednjh 5-6 meseci je i danju piskio na spavanju a poslednjih pa oko 2 meseca je piskio gde stigne a najmanje u vc solju. Danas se na spavanju nije upiskiouser posted image a inace bi bila poplava.


_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Nocno mokrenje
1.7.2014 19:26:28   
indy_25
Meni se Sara i sada piski po noci jos uvijek joj stavljam pelenu.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Nocno mokrenje
2.7.2014 7:32:03   
Anck Su Nmaun
Sad posle boginja je nismoa vracali u pelenu... i ja planirala sinoc i zaboravim, kad me dete prijatno iznenadilo i nije se upiskila user posted image

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Nocno mokrenje
2.7.2014 7:52:20   
vikiveki
A moj dasa se već dugo nije upiškio u toku noći i ima već tri meseca kako ne nosi pelene....meni problem predstavlja drugi stariji sin koji treba da krene u školu a desi mu se ponekad da se noću upiški

< Poruku je uredio vikiveki -- 2.7.2014 7:53:05 >


_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Nocno mokrenje
14.7.2014 7:29:16   
Anck Su Nmaun
I da se pohvalimo valjda zvanicno sad prestala je da piski u krevet sama. Kad je dobila boginje prestali smo da joj stavljamo i nekako usput se sama odvikla user posted image
Eto.. kad god sam se ja trudila nije islo dok sama nije odlucila. Tako i za nosu i za dnevne i nocne pelene!

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Nocno mokrenje
12.11.2014 15:00:18   
WhiteSnow
Osvezicu temu jer moram da podelim sa vama nesto, Moj Lazar koji sad ima 4 godine, skinuo je pelene sa 2 godine bez ikakvih problema, ali sto se tice piskenja u toku noci tu smo uvek imali problem. Budila sam ga uvek jednom do dva puta ali i pored toga se desavalo da se upiski, sto je za dve godine nebrojeno puta promenjena posteljina. Vodila sam ga i kod doktora ali nije bilo nikakvih problema i rekli su mi da se tstrpim do 5. godine :( Ja sam tada malo pocela da istrazujem i naisla sam na terapiju sa alarmom za urin. Htela sam da narucim iz USA (uzgred ova terapija se tamo primenjuje vec 30 godina) ali sam videla da ima i kod nas od skoro da se kupi. Uzeli smo alarm pre 5 dana i mogu vam reci da sam ODUSEVLJENA, naprosto cim pusti kap, alarm se oglasi vibracijom, svetlom i zvukom i tako se mozak trenira da prepozna punu besiku, Za sada nisam ni jednom menjala posteljinu vec samo gacice, javljam dalji tok ali i Laki i ja smo u euforiji :)

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Nocno mokrenje
12.11.2014 15:24:22   
dijana1*
WS niste jediniuser posted image
Mi jos uvek mucimo muku sa nocnim mokrenjem. Ako ga ja ne probudim da piski on ce se upiskiti i tako mokar spavati.
Kakav je toalarm? Gde ima da se kupi? Gde ga stavis?

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu WhiteSnow)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Nocno mokrenje
12.11.2014 15:39:28   
WhiteSnow
Isto je i Lazar, znaci on je u stanju da celu noc spava mokar ako se ja ne probudim, na svu srecu imam mladjeg da me budi redovno :) Alarm se zove pi-pi alarm, ima u Aksi da se uzme, ima dve vrste ali ova koju smo mi uzeli je bolja iako je dva puta jeftinija od drugog alarma. Sad cu ti objasniti, alarm ima deo koji se kaci na ruku koji vibrira, zvoni i svetli i tako budi prvenstveno nas ali Laki cim to zavibrira prestaje da piski. Drugi deo koji je spojen sa tim na ruci se kaci dole na gacice i registruje prvu kap urina i aktivira senzor, mogu ti poslati kako izgleda, a mozes videti i kod njih, da sad ne duzim ovde. Obecala sam i ovima iz Akse da cu im javiti utiske jer smo mi prvi koji smo uzeli tu verziju alarma. Nadam se da nisam pogresila sto spominjem gde ima da se kupi? Veruj mi da znam koliko je to sve frustrirajuce da sam nekad znala da sednem i placem :(

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Nocno mokrenje
12.11.2014 20:44:41   
indy_25
I ja imam isti problem sa sarom. Prije sam imala i s denijem. Ona ima 4 i po g i piski navece. Moram da je budim svaku noc da se ne bi upiskila negdje oko 12 sati. Jedno vrijeme je nisam budila ali svaku noc se skoro upisala. Samo ako je dizem ne piski. Ovdje doktori kazu da je to sve normalno do 6 g. I ja sam bas znala da oplacem jer ne mogu svaki dan da perem upisane jorgane i posteljinu

< Poruku je uredio indy_25 -- 12.11.2014 20:45:09 >

(odgovor članu WhiteSnow)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Nocno mokrenje
12.11.2014 20:47:04   
indy_25
A najgore mi je ona spava oko 8 i tada piski. Ja sam mrtva umorna s posla jer radim cijeli dan i jedva cekam 10 sati da legnem i onda opet moram da se budim u 1 navece da vodim nju u wc. I onda dok zaspem ponovo treba mi sat vremena a ujutro ustajem u 6.

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Nocno mokrenje
13.11.2014 0:22:35   
Azra_
Čula sam i ja za taj pi-pi alar, videla na reklami. Nadam se da nam neće trebati. A kako, tj.čime je spojen deo koji ide na ruku sa delom koji ide na gaćice? Ima neka žićica-kabić, šta li?

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Nocno mokrenje
13.11.2014 8:10:22   
WhiteSnow
I sa ovim alarmom moras da ustajes ali bar ce se isplatiti, jer se budi kad je potrebno. Ima kablic kojim je spojen i ide ispod pidzame.

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Nocno mokrenje
13.11.2014 8:43:11   
cockic
meni cera i dalje nocu ume da se upiski.ako je ne bi stavila na nosu u toku noci upiskila bi se sigurno.znaci jedno nocno stavljanje na nosu je obavezno.do kad tako nemam pojma.ona ce u februaru 3 godine.skroz drugacija od sina.njega nisam uopste stavljala na nosu nocu,niti ga sad stavljam.i dalje ili se sam probudi pa piski ili izdrzi do jutra.

(odgovor članu WhiteSnow)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Nocno mokrenje
16.11.2014 13:43:35   
mila83
Ja nemam iskustva s tim problemom,od pocetka sam pazila da deca ne piju puno tecnosti pred spavanje i budila ih tako oko 12h 1h na piskenje, pogotovo sina,desavalo se da malo krene i on se sam probudi i zove.Mozda sam samo imala srece user posted image

Ali moja prijatejica ima problem sa sestogodisnjim sinom,koji periodicno zna da se upiski nocu pa cak i danju da pusti u gacice.Vodila ga je ranije kod pedijatra i navodno, kaze mi da je dobila neku hormonsku terapiju da mu daje.Ona to na svoju odgovornost ne daje, nada se da ce se samo resiti,ne svidja joj se sto su hormoni. kaze da je i muz imao taj problem. ja sam joj ipak savetovala da opet ode kod pedijatra,promeni lekara i trazi drugo misljenje ili mozda da povede dete na neki razgovor o tome kod strucnog lica, ipak malisa treba da krene u skolu sledece godine, da se problem ne zakomplikuje i da on ne razvije komplekse. ne znam kako da je ubedim.Znam da svako ima pravo na svoj izbor. sta vi mislite ?

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Nocno mokrenje
19.11.2014 10:38:07   
WhiteSnow
Samo da se pohvalimo, druga suva noc :) sto da sada nikad nije bilo user posted image , niti se alarm oglasio niti je on trazio. Srecni smo oboje user posted image

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pepeljuga ( srpska narodna bajka)
Bajke i pripovetke za decu na Ringeraja.rs
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here