|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
25.6.2010 15:23:31   
Markovicka
Mi nazadujemo. Pre par meseci smo se hvalili kako dobro spava, sad se budi dva put da sisa. Pocelo je s tim sto nas pedijatar opteretio sa nedovoljnom tezinom i ja je hranila nocu kad god bi cula bilo kakav sum. Nisam je nikad budila, ali u vecini slucajeva bi nastavila da spava da joj nije lude majke hraniliceuser posted image ....sad se valjda navikla pa sve i dahocu da je prevarim cuclom, drmusanjem...ne vredi. Nadam se da ce proci i ova faza, bez nekih posebnih metodauser posted image

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
26.6.2010 13:51:19   
BabyG
Ufff.. Ja imam problem! Teodora neće da zaspi pre ponoći, a nretko se dešava, npr. kao sinoć, da zaspi u 1:30-2h. Iskreno, meni taj ritam nikako ne odgovara, a verujem ni njoj baš, al' eto.. Preko dana retko spava i kad se sve sabere, to ne bude ni sat vremena... Nemam pojma šta da radim.. user posted image

(odgovor članu Markovicka)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
16.7.2010 7:48:07   
New Mom
Najduže spavanje do sada (dva meseca) u jednom komadu: od 21h sinoć do 6h jutros.user posted image user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu BabyG)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
16.7.2010 10:13:49   
Nanica1
Mi spavamo od 21-6 kada sisa i posle toga celo vreme vice hmmmmmmm, hmmmmmmm ili po novome mamamamamam kako bi nas probudio! Cim nam cuje glas ili vidi da se pomeramo vikanje prestajeuser posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
8.8.2010 20:55:59   
magnolija
Moj decak zaspi oko 20.30h pa sve do 7 ujutru. Nekad se u toku noci javi, dam mu vode pa nastavimo. Spava citavu noc jos od drugog meseca.user posted image

(odgovor članu Nanica1)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
28.10.2010 9:39:27   
aster
Moje dete se budi na na sat- sat ipo, eventualno dva user posted image user posted image user posted image Počne  da plače, ali okice ne otvara. Onda ga ja uzmem i malo ga nosim, a ako se ne smiri dam mu da siki. I tako čitavu noć!!! Nije bolestan, izbila su mu dva zubića... Doduše, nikad nije spavao odjednom duže od 4 sata i to je radio baš kad je bio mali. Verovatno je takva beba. Ali baš na sat vremena da se budi??? Jel imate neki savet? 

_____________________________

Reči su kao pčele, one su istovremeno i med i žaoka

(odgovor članu magnolija)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
28.10.2010 9:45:20   
Snelle
O Aster sapatnice moja user posted image Kod nas jako slična situacija
Ja non stop kukam o tome u temi Razgovori mama.....


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu aster)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
28.10.2010 10:09:32   
bebaa
Moja zaspi u 12 i na svaka tri sata se budi da sisa, a u međuvremenu se vrpolji, pa ni ja ne mogu da odspavam, jer razmišljm šta joj je i tako do 9. Evo već nedelju dana je tako. Nešto joj smeta, ali šta! Stvarno ne možeš biti pametan user posted image

_____________________________

L A N A

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
28.10.2010 10:34:06   
Shishica
Ma sudjeno nam je da se mrcvarimo jedno vreme...samo da ne potraje duze od godinu dana... user posted image

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu bebaa)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
28.10.2010 11:10:43   
Trbica
Uffff, ja sam pocela da imam probleme sa njenim spavanjem pre mesec dana, mozda manje. Cica je od drugog meseca prestala da se budi u toku noci i tako je bilo sve do 10 meseca kada je krenula da se budi placuci. Znaci samo krene da vristi, ne otvara oke...ljuljala sam je pa se ona uspava ali se to ponovi jos 100 puta sto je da odlepis...nisu zubici, izrasla su 4 vec i nema na pomolu novih, ponudim joj vodicu, promrljavi i to je to.. i tako vec mesec dana. Dozivljavam sokove u toku noci, kada krene da vristi istraumiram se, valjda od umora i svega... uvela sam joj veceru misleci da je gladna i nista, sve je isto. Imam trip da sanja nesto ruzno ili sta vec, posto mi tako to izgleda. Preko dana je vesela, aktivna odlicno rucka i ima dve dremke od po pola sata. Imate li neku ideju sta bi to moglo da bude, da li je neka faza ili sta? Kupam je inace pre spavanja da je opustim. Dajte neki savet...

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
28.10.2010 11:15:42   
anajid
Joj Trbice ne znam sta da ti kazem draga,vidim da smo svi u istom sosu!
Meni Andrija zadnjih par noci odjednom skoci u krevecu i u sekundi ustane i drzi se za ogradicu!Tako nekoliko puta po noci,da pop....is!Ja ga vratim,polegnem i dam dudu i on malo mrmlja i nastavi!

Da li je to opet neka faza,ne znam.Malo,malo pa neka faza!
Naravno ja cujem svaki put kad se mrdne i isprekidam san 150 puta!

(odgovor članu Trbica)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
28.10.2010 11:25:11   
Snelle
Trbice, ja se ubijam od razmišljanja šta to može da bude! Isto, probudi se, plače, a ne otvara oči! Ja je onda ljuljuškam, nežno pričam i ona se uspava....I ja mislim da su u pitanju ružni snovi.
I, nikako deci ne dozvoljavajte da se pred spavanje premore, da se mnogo smeju...tada još lošije i nervoznije spavaju!


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
28.10.2010 11:27:45   
anajid
I, nikako deci ne dozvoljavajte da se pred spavanje premore, da se mnogo smeju...tada još lošije i nervoznije spavaju!


Ja se slazem Snelle za ovu konstataciju!Andrija se isto razigra uvece,a posto mm radi celi dan,dodje oko 20 h,pozeli ga se on sa njim sou pravi,pa mozda i zato jadan ili nesto sanja,ili ga strah,nemam pojma!

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
28.10.2010 12:02:04   
Trudnicica83
Samo citam vasa iskustva i pitam se kad ce mene da snadje ta muka, posto vidim da je neminovna! user posted image
Moja Lana spava celu noc od kad je napunila mesec dana (tj. od kad smo prestali da je budimo, nakon sto nam je pedijatrica rekla da ne moramo da je vise budimo, posto lepo napreduje - sto znaci da bi ona i pre toga spavala). Zaspi negde oko 11h uvece, i to zadnjih par dana je fora da zaspi na siki (a pre se uspavljivala sa tatom, grrr) i ne budi se do 8-9h ujutru. Zato naravno preko dana ne spava, jedva odrema dva puta po pola sata i to je sve..

Kapiram da se deca menjaju i menjaju svoj ritam vrlo cesto, sama sam bila svedok tome, pa verujem da ce i mene snaci ustajanje nocu, na koje do sada uopste nisam morala da se zalim, ali se nadam da bar nece skoro!user posted image

_____________________________

Postala sam mama 4.8.2010! NEMA niceg lepseg od osmeha mog maceta...

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
28.10.2010 12:28:53   
IVA 11
Moja beba spava od 22 h do, 8-9 ujutro, tako da sam ja jedna naspavana mama(da nadoknadim prvih mjesec dana kad nisam znala sta je san:). U toku dana ima ritam kad spava, kad je budan, i to traje od Lukinih 2 i po mjeseca, a do kad ce ne znam! user posted image

(odgovor članu Trudnicica83)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
28.10.2010 12:33:34   
pahulja76
Andrijana spava od 22h-6.30h user posted image uvek budi taju za posao da ne zakasni user posted image

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
28.10.2010 13:00:20   
aster
IZVORNA PORUKA: Snelle

O Aster sapatnice moja user posted image Kod nas jako slična situacija
Ja non stop kukam o tome u temi Razgovori mama.....



Snelle user posted image Ja mislim da su bebe jako vezane za svoje mame i da se zato bude user posted image to, a i verovatno sanjaju svašta, ne mora da bude ružno. Ne znam šta bi drugo moglo da bude... preko dana smo super, aktivni, veseli, vršljamo na sve strane,...ne znam samo koju taktiku da primenim, pa da se manje budi user posted image
Trudnice 83, nisu sve bebe iste. Možda će  tvoja Lana uvek tako spavati. Ne vredi ti da unapred razmišljaš o tome i da se nerviraš...


_____________________________

Reči su kao pčele, one su istovremeno i med i žaoka

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
28.10.2010 13:09:46   
bebaa
ovo smo prošli.....
IZVORNA PORUKA: Trbica

Uffff, ja sam pocela da imam probleme sa njenim spavanjem pre mesec dana, mozda manje. Cica je od drugog meseca prestala da se budi u toku noci i tako je bilo sve do 10 meseca kada je krenula da se budi placuci. Znaci samo krene da vristi, ne otvara oke...ljuljala sam je pa se ona uspava ali se to ponovi jos 100 puta sto je da odlepis...nisu zubici, izrasla su 4 vec i nema na pomolu novih, ponudim joj vodicu, promrljavi i to je to.. i tako vec mesec dana. Dozivljavam sokove u toku noci, kada krene da vristi istraumiram se, valjda od umora i svega... uvela sam joj veceru misleci da je gladna i nista, sve je isto. Imam trip da sanja nesto ruzno ili sta vec, posto mi tako to izgleda. Preko dana je vesela, aktivna odlicno rucka i ima dve dremke od po pola sata. Imate li neku ideju sta bi to moglo da bude, da li je neka faza ili sta? Kupam je inace pre spavanja da je opustim. Dajte neki savet...



_____________________________

L A N A

(odgovor članu Trbica)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
28.10.2010 13:19:43   
Trbica
Hm mozda ste upravu za ovo igranje pred spavanje! I mm dolazi uvece sa posla. Kada ga vidi pocne da cici od srece, onda se oni igraju i td. Mozda je stvarno zbog toga! A ona u to vreme vec pocne da kunja i cim ga cuje ustaje u krevetcu. Sad nisam pametna sta da radim. Da mu zabranim igranje user posted image dolazi u obzir samo mazenje... probacu tako pa javljam rezultate...

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
28.10.2010 13:53:36   
liliana
Ja ču poludeti... Moja beba je do pre par dana bila jedno divno dete , koje zaspi uveče oko 23h i budi se ujutro između 10-11h. Od pre par dana-zamenila je noč za dan...user posted image Svaku noč zaspe oko 4h ujutro... Evo-još spava. Pokušavam da je probudim, ali ne vredi...

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Trbica)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
28.10.2010 23:02:44   
Anoniman
Mare je izbacio jedan obrok. Nije pravilo, ali sve češće odspava od 22 do 3-4, samo... majku mu, što se ne probudi oko ponoći pa spava do 6? Nikad zadovoljna... user posted image

(odgovor članu liliana)
  Direktna veza do poruke: 146
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
28.10.2010 23:16:53   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: Tash

Mare je izbacio jedan obrok. Nije pravilo, ali sve češće odspava od 22 do 3-4, samo... majku mu, što se ne probudi oko ponoći pa spava do 6? Nikad zadovoljna... user posted image

user posted image
Ćuti i uživaj! user posted image

'Neki' se još uvijek bude svako malo user posted image Hodam sad kao zombi, hodam sad kao zombiiiiiiiiiiiii kroz noććććććććuser posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
28.10.2010 23:19:49   
Anoniman
Naravno, to se dešava ako sisa toliko da posle u mlazu povraća pola sata nakon podoja. user posted image Ako sisa normalno, što se retko dešava uveče), onda se budi tačno kao švajcarski sat na svaka tri sata. user posted image

Inače, ne zaspe čvrsto dok ne legnem i ja i ne dam mu moj prst da drži. user posted image user posted image Razmišljam šta da mu dam u zamenu a da ne iskopa sebi oko. user posted image

(odgovor članu choopa choops)
  Direktna veza do poruke: 148
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
28.10.2010 23:22:43   
goda
Tash
Anastasija zaspi u 20h i ja je nahranim oko 23:30 iako ona i dalje spava i onda ona spava do 6:30,a isto tako kao kod tebe jela je u 20h i budila se u 3h. Evo baš ću sada da legnem pored nje i nahranim je iako ona spava,čim namiriše siku odmah zine i traži je.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
28.10.2010 23:26:25   
Anoniman
Ah, nisam sigurna da li da to radim, jer, kakve sam ja sreće, neće izbaciti onaj obrok u 3-4, ali će vratiti ovaj oko 1. user posted image

(odgovor članu goda)
  Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here