|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   crveni obrazi
10.3.2009 18:26:22   
prase
Urošu se pojavilo crvenilo na obrazima, u stvari - jedan obraz mu je baš crven, a drugi blaže... Izgleda kao onaj smajli što se stidi, skoro da je crvenilo potpuno kružnog oblika. Koža na mestu crvenila nije hrapava, nismo se šetali na vetru i hladnoći, ne mogu sada da se setim da smo bilo šta od njegovih rutina menjali (osim što nam je bilo ponestalo "Mustele" pa smo ga dva puta okupali nekim "Nivea" gelom za bebe)... Nemoguće je da je alergija (što je pri guglanju crvenila u obrazima kod beba najčešći odgovor) jer još nije počeo da jede drugu hranu (treba da počnemo ovih dana pošto smo ušli u šesti mesec). Da li je neko od vas imao iskustva sa ovim? Ja ga ne mažem nikakvim kremama, mažem mu samo guzu Pavlovićevom kremom posle pranja i koža mu je do sada bila fenomenalna user posted image
Direktna veza do poruke: 1
   RE: crveni obrazi
10.3.2009 19:42:38   
sonja999s
a sta znaci kad je koza hrapava?

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: crveni obrazi
10.3.2009 20:03:07   
prase
Pa ako je i crveno i hrapava, onda kažu po raznim forumima da je u pitanju ekcem i da se treba obratiti pedijatru user posted image

(odgovor članu sonja999s)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: crveni obrazi
10.3.2009 20:13:14   
sonja999s
aha..hvala..nisam to znala

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: crveni obrazi
10.3.2009 20:22:26   
prase
Za ekcem je još karakteristično da se pojavi posle i po nogama i rukama... nama još nije...

(odgovor članu sonja999s)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: crveni obrazi
10.3.2009 21:37:01   
sonja999s
pa zasto bi se i pojavljivao?user posted image
jel to opasno?

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: crveni obrazi
11.3.2009 8:13:13   
Jeca*
Mom Luki se pojavilo crvenilo na bradici. Dr kaze da je to od vlage (posto stalno trpa ruke u usta zbog zubica pa maze taj deo lica rukicom). I rekla nam je da namazemo pantenolom. I ja sam mu mazala svake veceri posle kupanja i povlaci se. Probaj, pantenol se cak maze i na bradavice kod dojenja i bezopasan je za dete.

(odgovor članu sonja999s)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: crveni obrazi
11.3.2009 8:18:31   
Anoniman
Luki se ekcem javio sam na obrazima. Nigde drugde na telu. Javlja se uglavnom kod svetle dece (svetle kože, kose i očiju), no o svemu tome ima u temi o ekcemu na dečijoj koži.
Počelo je samo crvenilom, pravilnim crvenim krugom na obrazu, jače na desnom nego na levom, onda su se pojavili kao plikčići (ili bar je meni na to najviše ličilo). Nisam ga vodila kod lekara, savetovali (razni ljudi) su mi Penaten i acidi borici da se to osuši. Kada se osušilo - onda se presušilo, ja eto, nikome ne bih savetovala da to ponovi za mnom. Posle sam mesecima mazala Pantenol mašću, ne bi li se malko smekšalo, pošto su moje pete mala maca spram onoga šta je on jadan imao na obrazima.
Na kraju smo bili i kod dermatologa... dobili smo onu kremu na A... (ne mogu da se setim, piše u toj temi o ekcemimima.
Moj savet: ako se stanje ne pogoršava, ostaje samo na crvenilu, sačekaj sledeću redovnu kontrolu pa pitaj pedijatra. Ako bude promena na koži, ne ponavljaj moju grešku, idi kod lekara.
Naime, nisam ja ništa strašno uradila, on sada ima super kožu, ali smo se nepotrebno napatili.

(odgovor članu sonja999s)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: crveni obrazi
11.3.2009 8:52:25   
prase
Hvala na savetima user posted image Upravo tako sam i ja razmišljala, da sačekam sledeću kontrolu ako se stanje ne pogoršava ili da odem odmah kod lekara ako krene naopako. Sutra idem svejedno u DZ (mada me muka hvata od toga jer ću ići sama sa Urošem, a vozačka nihc) na neko druženje sa mamama beba Uroševog uzrasta i predavanje o ishrani, psihomotornom razvoju i sl. Valjda ću neku pametnu čuti i tamo... Elem, Urošu je od jutros crvenilo značajno manje, nadam se najboljem.

U prvom mahu sam se malo isprepadala, dok nisam proguglala i videla da je ovo crvenilo manje-više časta pojava kod beba, zato što sam ja muke mučila sa svojom kožom kada sam bila klinka... Imala sam neko kožno oboljenje, niko na kraju nije provalio šta je a 6 meseci sam se povlačila po raznim ustanovama i isprobavala razne kreme. Na kraju je pedijatar preporučio bornu kremu sa AD kapima, ne kao lek nego da mi se koža smiri od raznih eksperimenata (počela je da se peruta i svrbi strašno) i to se na sveopšte iznenađenje i radost povuklo. Od tada se to ponekad javi, čim vidim ja počnem da mackam pomenutom kremom i prođe za 7 dana. E sad kakve to veze ima sa Urošem... Pa to moje čudo počinje po grudima i pojavilo se bilo i na početku trudnoće. Sada nema ničega, ali - kako kažu anglosaksonci - better safe than sorry user posted image Znam da sam se istripovala bez veze, ovo se ne prenosi sa čoveka na čoveka, moja mama je u očaju čak probala da prenese sebi (prenosi se kod mene sa mesta na mesto na telu, ali ne može istim sistemom -češanjem - na tuđu kožu).

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: crveni obrazi
2.11.2011 14:33:37   
edo medo
user posted image hey moj mali ima 17 ms i ima crvenilo na jednom obrazu ko krugic nekad zna i da nestane al kad se pojavi onda svrbi ga mazala kreme svakake isla dermatologu zadnju kremu sto sam dobila je kanesten kolko je ta krema dobra treba mi savjet jer neznam sta da probam vise od ove kreme pa i mustelu smo koristili sve i svasta neznam vise sta da radim molim za savjet user posted image

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: crveni obrazi
12.3.2013 19:39:42   
bea83
Viktoru se pojavilo crvenilo na obrazima danas i skroz je koža vrela na tim mestima, nema temperaturu, šta bi to moglo biti???

(odgovor članu edo medo)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: crveni obrazi
12.3.2013 19:42:01   
Ivanka 75

IZVORNA PORUKA: bea83

Viktoru se pojavilo crvenilo na obrazima danas i skroz je koža vrela na tim mestima, nema temperaturu, šta bi to moglo biti???


Stavljaj mu obloge od kamilice i namaži pantenolom da se smiri.

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: crveni obrazi
12.3.2013 20:08:07   
bea83
što je najčudnije, to se pomera, čas levo čas desno, više nižeuser posted image malo se smiri samo od sebe pa opet bukne, od čega to može da bude? kamilicu teško da ću da ga svrtim na jednom mestu da bi mu držala obloge al namazaću pantenol svakako, mada kao da nije do kože čim se tako pomera

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: crveni obrazi
12.3.2013 20:18:03   
nela79
Bea komsinicinoj curici je znao crveniti obraz kad bi joj nicao zub. Na kojoj strani nice zub taj je obraz crven. Mada sad gledam ticker, tvom sinu bi trebali da su porasli svi zubiuser posted image

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: crveni obrazi
12.3.2013 20:20:05   
bea83
Nisu, kako svi sa 13meseci? user posted image Pre par dana su mu izbile gornje četvorke,samo vrhčići, a sad izlaze skroz, može da bude od toga?

(odgovor članu nela79)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: crveni obrazi
12.3.2013 20:50:40   
nela79
Njima je bilo tako, zato i znam. Mojoj djeci zbi su pocinjali da nicu sa 5 mjeseci tako da je to kod njih islo ekspresno

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: crveni obrazi
12.3.2013 21:10:38   
bea83
i nama počeli sa pet al ih ipak imamo tek 10 komadauser posted image i za svaki smo se pošteno pomučili, imamo sve poznate i nepoznate simptome a sad i crvene obrazeuser posted image

(odgovor članu nela79)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: crveni obrazi
12.3.2013 21:14:43   
minna
Bea I Nama se to desavalo, isto su bili vruci obrazi na Tim mestima, ne znam da li je od zuba, Nisam povezivala sa Tim, Ali stvarno je moguce da jeste sad kad vratim film. U sv sl prolazilo je brzo

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 18
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Prepucijum - šta roditelji dečaka treba da...
Gotovo svi dečaci su rođeni sa uskim prepucijumom koji je spojen s glavićem. To je normalno fiziološko stanje i nije raz...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here