|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Užina je obavezna
20.3.2010 1:02:32   
Tatamata
Na odmoru idu pravo u pekaru

Beogradski đaci nimalo se ne razlikuju od svojih vršnjaka u Evropi, zajedničko im je da vole da jedu meso i testenine, a da uz to piju koka-kolu. Takođe, mrsko im je da od kuće ponesu sendviče ili voće, već za užinu jedu uglavnom u picu, topli sendvič, pecivo i palačinku. Iako u većini škola u prestonici postoje kantine, u njima se hrane samo učenici nižih razreda.

Pročitajte više…

< Poruku je uredio Tatamata -- 20.3.2010 1:04:37 >

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Užina je obavezna
16.1.2011 10:13:22   
Olga75
Uzina , uh , moje mrljavo dete kad uzina onda ne ruca ili ne vecera. Dok nije isla u vrtic trudili smo se da joj dva sata nakon dorucka damo vocku da pojede i kad se probudi popodne ali sam shvatila da posle toga nije bilo sanse da pojede obrok. Sad , kad je veca trpam joj voce kako stignem tako da nema klasicnu uzinu.
Strasno ali istinito dete od dve godine nema pet obroka dnevno user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Tatamata)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Užina je obavezna
16.1.2011 10:27:52   
indy_25
Uzina u skoli ovdje nije kao kaod nas. Ovdje nema onolikih kioska sa brzom hranom kao kod nas gdje djeca mogu napauzi kupiti nesto za posjesti. Takodje nema ni u skoli djeljenje uzine. Znaci svako jutro mu pravim ja sendvic i dam mu jedan sok ili mlijeko i jednu vocku. U skoli je zabranjena cokolada i slatkisi i gazirana pica samo mogu ponijeti vocku ili neki keks.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Užina je obavezna
3.3.2015 21:28:52   
mila83
Mi retko kad da preskacemo uzinu,koje su uglavnom vocne,ili neki integralni keks.vocni jogurt..Desi se poneka i to,ali obicno kada nismo kod kuce. Nisam primetila da im kvari glavne obroke.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Užina je obavezna
3.3.2015 21:57:32   
Bibilib
Pa nase uzine su uglavnom vocne i retko kada ih preskacemo....

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Užina je obavezna
11.7.2015 8:12:14   
mila83
I dalje uzivamo u vocnim uzinama,pogotovo sada kada ima puno voca iz baste. Ponekad im dam neki kolacic tipa integralnog biskvita,galete,vocni puding..

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Užina je obavezna
11.7.2015 8:19:18   
Sanjica26 RR
Kod nas su i dalje uzine vocne. Ponekad cokoladica kinder. Kad napravim pyding i neki kolac to im bude druga uzina. Grickalice ne unosimo u kucu.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Užina je obavezna
11.7.2015 8:32:22   
mila83
Tako je i kod mene,domaci kolac ,a nekad i oboje i voce i kolacic. Grickalice zaista retko,ne zabranjujem,ali stvarno ih ne jedu cesto.A kada i dajem,ja biram kojeuser posted image To i ne smatram uzinom,niti uopste korisnim za bilo sta.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Užina je obavezna
11.7.2015 10:23:25   
vikiveki
MOji su već veliki ali i oni vole voćne užine,voće može uvakuser posted image

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Užina je obavezna
11.7.2015 10:45:53   
mila83
I ja sam velika,pa volim uzine...user posted image ma nema tu veliki,mali,pogotovo deca,idu u skolu,trose se,rastu,razvijaju...naravno,samo ako su uzine zdrave.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Užina je obavezna
11.7.2015 18:37:35   
veselicaa
U skoli A nema uzinu vec kupuje,nekada joj napravim tost od kuce,kiflice punjene nekim filom,a nekada kupi i u prodavnici.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Užina je obavezna
11.7.2015 18:41:14   
vikiveki
A što se tiče škole kod nas u školi ima kuhinja pa ja deci uplaćujem ,tako da oni u školi uzimaju užinu.

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Užina je obavezna
11.7.2015 18:44:06   
veselicaa
I Viki sta jedu,kakva je hrana jel si zadovoljna?

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Užina je obavezna
11.7.2015 21:36:36   
mila83
M je imala uzinu u predskolskom,njene smene su bile od 8h-12h i 13h-17h,u svakoj smeni uzina.Nista posebno,imali bi ili neki namaz,uz mleko,caj..sendvic sa salamom,jogurt,kroasan....
voce ili puding..ne mogu da se setim sad sta jos.Cena mesecno je bila 800 dinara.Uvek bi kod kuce doruckovala ako bi bila jutarnja,ili rucala ako je isla u popodnevnu smenu.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Užina je obavezna
11.7.2015 21:40:20   
vikiveki

IZVORNA PORUKA: veselica

I Viki sta jedu,kakva je hrana jel si zadovoljna?

Ja sam zadovoljna,budu to najčešće lisnata testa,jedan dan sa sirom,sa viršlom,bude jedan dan i pizza,nekad bude kolač a dva puta u nedelji imaju jogurt ili čokoladno mleko.A cena za mesec dana bude oko 1000 din u zavisnosti od broja dana u mesecu

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Užina je obavezna
11.7.2015 21:42:42   
vikiveki

IZVORNA PORUKA: mila83

M je imala uzinu u predskolskom,njene smene su bile od 8h-12h i 13h-17h,u svakoj smeni uzina.Nista posebno,imali bi ili neki namaz,uz mleko,caj..sendvic sa salamom,jogurt,kroasan....
voce ili puding..ne mogu da se setim sad sta jos.Cena mesecno je bila 800 dinara.Uvek bi kod kuce doruckovala ako bi bila jutarnja,ili rucala ako je isla u popodnevnu smenu.

Mila ona je pretpostavljam bila na poludnevnom boravku tj 4 sata .Kod nas deca na poludnevnom boravku u tim grupama nemaju užinu, nego donose od kuće.

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Užina je obavezna
11.7.2015 21:48:05   
mila83
Da,samo predskolski program,bez produzenog boravka.Kod nas je bilo tako,imali su tamo uzinu.Mislim da su sva deca placala tamo uzinu,niko nije nosio od kuce..pa nisam htela ni ja da Mima nosi,da se ne bi nesto izdvajala od ostalih.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Užina je obavezna
11.7.2015 21:54:16   
veselicaa

IZVORNA PORUKA: vikiveki


IZVORNA PORUKA: veselica

I Viki sta jedu,kakva je hrana jel si zadovoljna?

Ja sam zadovoljna,budu to najčešće lisnata testa,jedan dan sa sirom,sa viršlom,bude jedan dan i pizza,nekad bude kolač a dva puta u nedelji imaju jogurt ili čokoladno mleko.A cena za mesec dana bude oko 1000 din u zavisnosti od broja dana u mesecu

Au tipicna kuhinja,moze to mnogo bolje bas sam skoro na netu videla slike kako izgledaju uzine u drugim zemljama,pa to je oooogromna razlika.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Užina je obavezna
11.7.2015 21:55:27   
vikiveki
Da ,kod nas ima ljudi koji se žalili kao predškolsko treba da je besplatno,bilo im skupo da plaćaju 800 din za užinu,pa sada nose od kuće užinu a za predškolsko ne plaćaju.Oni predškolci koji su na celodnevnom boravku plaćaju punu cenu vrtića 3800,ali tu je uključen doručak,užina,ručak i posle spavanja užina.Od septembra moja grupa će biti ta najstarija predškolska grupa na celodnevnom boravku

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Užina je obavezna
11.7.2015 21:56:50   
mila83
i ja sam videla taj clanak,pa ima na RR user posted image moze mnogo bolje,nazalost ,dosta roditelja nije edukovana po tom pitanju ili ih ni ne interesuje previse,strasno.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Užina je obavezna
11.7.2015 21:58:39   
vikiveki
Veselice znam da može bolje,ali ipak i to mi je bolje nego da im dajem pare za užinu da oni kupuju,a kada oni kupuju ,to budu samo smokujevi i druge grickalice.,što se meni nikako ne sviđa.A kada im ja nešto spremim sendvič ili nešto tako,oni neće da nose jer to niko ne nosi tako.Svima,tako kažu,roditelji daju pare i oni kupuju tako nešto

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Užina je obavezna
11.7.2015 21:58:39   
mila83

IZVORNA PORUKA: vikiveki

Da ,kod nas ima ljudi koji se žalili kao predškolsko treba da je besplatno,bilo im skupo da plaćaju 800 din za užinu,pa sada nose od kuće užinu a za predškolsko ne plaćaju.Oni predškolci koji su na celodnevnom boravku plaćaju punu cenu vrtića 3800,ali tu je uključen doručak,užina,ručak i posle spavanja užina.Od septembra moja grupa će biti ta najstarija predškolska grupa na celodnevnom boravku


Tako mislim da je i kod nas,samo je nasa cena 3500 dinara.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Užina je obavezna
11.7.2015 22:06:18   
Bibilib
Mi smo placali kaou vrticu,celodnevni boravak 2700 (zavisno od proseka plate) a dete je imalo dorucak,uzinu i rucak...Desavalo se da ne ide u vrticupo 15-tak dana ali nikad nismo pravili problem za placanje,ako imam opravdanje opravdaju i smanje iznos ako ne nista...i nemogu da verujem sto sam procitala da je nekima puno i 800 din.za uzinu....user posted image

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Užina je obavezna
11.7.2015 22:07:07   
veselicaa

IZVORNA PORUKA: vikiveki

Veselice znam da može bolje,ali ipak i to mi je bolje nego da im dajem pare za užinu da oni kupuju,a kada oni kupuju ,to budu samo smokujevi i druge grickalice.,što se meni nikako ne sviđa.A kada im ja nešto spremim sendvič ili nešto tako,oni neće da nose jer to niko ne nosi tako.Svima,tako kažu,roditelji daju pare i oni kupuju tako nešto

Ma znam,sve razumem ali sam mislila da mozda imate neku bolju kuhinju,uglavnom su sve skole sa slicnim kuhinjama.Jos nisam cula da se u nekoj sluzi dobra hrana deci,sto nije za pohvalu.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Užina je obavezna
11.7.2015 22:11:05   
vikiveki
Bibilib ne bi verovala za šta se sve danas ljudi tj. roditelji bune,nego to nije ovde tema,odlutaću skroz.
Užina je dakle obavezna za one koji hoće da je plateuser posted image

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zvončići no.1
video
Kad padne prvi sneg, kad zabeli se breg, na put se sprema tad, taj deda večno mlad,...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here