|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Osip
3.8.2010 8:57:28   
*Alexx*
Gagana, očekujte zubiće, rekla bih da će vrlo brzo (zbog nespavanja i osipa oko usta) user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Osip
3.8.2010 10:25:44   
usamljena
Gagana, to oko usta mi mazemo pavlovic kremicom, tik pred spavanje i ujutru nema nista od osipa. Za ostale delove sam koristila puder  ili Termalnu vodu. Ona super smiri osip ali i mnogo isusi kozu tako da  onda opet moras mazati nekom kremom. Pokusaj opet puderom to na preponi ili kupi ovu kremu koju Alexx preporucuje. I ja sam imala nameru da je kupim ali se nama osip smiri posle kupanja.

_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Osip
3.8.2010 10:40:02   
Anoniman
Normalno je da se u toku noci osip smiri,jer beba nije aktivna ne znoji se ili pak se samo malkice znoji.Treba u toku dana regulisati...Stefiju je eto Gagana jedino puder pomagao,ali vidim to kod vas sad nema koristi...on ujutro nije ni imao osip jer se to smiri u toku noci,ali u toku dana sam ga 7-8 puta puderisala i bilo je super.I,da,stalno je bio golisav,samo pelenica,cak smo i nju skidali cesto,a kad je na njemu onda zavrnem onaj deo na ledjima da ga ne greje.A sto se tice osipa oko usnica to ima i moj bebiron ali je to zato sto ruke ne vadi iz usta a sada svuda stigne i svasta dira i normalno da nista nije potpuno sterilno u kuci...tako daaaaa,to je od toga i ne brine me.Isto se u toku noci smiri jer ne zvace ruke user posted image !Nadam se da ce vam brzo proci!user posted image

(odgovor članu usamljena)
  Direktna veza do poruke: 78
   RE: Osip
3.8.2010 16:29:31   
gagana83
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Gagana, očekujte zubiće, rekla bih da će vrlo brzo (zbog nespavanja i osipa oko usta) user posted image


Daj Boze,ona ima osip oko usana vec sigurno 2 meseca ako ne i duze.

Namazala sam joj sinoc i jutros onaj Zinko Spray i osip je skoro nestao! Neverovatno.
Sprej jeste malo skuplji(oko 1500din) ali vredi svaku paru!


Mamice i ja cesto Unu pustam golu,zadnjih par dana je vise gola nego u pelenama ali nam to nije pomoglo.Ali dobro bar je luftirala guzuuser posted image


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Osip
3.8.2010 17:02:23   
Mishica 77
Ja sam kao preventivu kupila Mustelin Cold Cream pa mažemo lice pred spavanje i ponekad ujutru. Morali smo jer užasno balavi pa reko' malo da joj "hranimo" kožu. 

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Osip
3.8.2010 21:09:25   
*Alexx*
Bravo za Zinco spray! Kada se Andrej ojedao, ja nisam mogla da nađem taj sprej, ni u jednoj apoteci u kraju (a kraj je veliki user posted image ). Posle sam i zaboravila. 

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Osip
6.8.2010 23:45:50   
Anoniman
Luka se osuo po ramenu, desnom, kao sitni plikovi... Pretpostavljam od vrućine. Stalno češe, išla sam danas da kupim baby puder, pošto to već duže nemam u kući, sada ga češće tuširam, i posle puderišem. Nadam se da će brzo proći, baš mi ga je žao! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 82
   RE: Osip
21.8.2010 22:08:42   
Lu
Dijete mi je dobilo na guzi kao dva pečata, dva crvena kruga malo tvrda i u sredini bijela sitna bubuljičica.
Ne vjerujem da ga je nešto ujelo, pošto se na jednoj strani guze pojavilo prijepodne a na drugoj popodne, inače sam mi je rekao da ga boli guza, da li mogu biti čireviuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Osip
22.8.2010 23:53:58   
sneza24
Ja neznam kako izgleda cir.
A David je imao kao neki osip,po stomaku i izmedju nogica ali izgleda da ga je ujeo pauk ili tako nesto.
Kad sam primetila namazala sam mu Pantenol i do ujutro se crvenilo povuklo smo su ostale crvene tackice koje sam i u toku dana mazala pantenolom.
Najbolje da ga odvedes kod dr.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Osip
23.8.2010 8:32:36   
Lu
Ma nisu čirevi, eto i ja paničim bezvezeuser posted image
Povuklo se, ja namazala kamagelom (kremica od kamilice za upaljenu kožu), jer mi je izgledalo upaljeno, skoro da više nema ali me i dalje zanima šta je moglo biti...

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Osip
12.9.2010 9:48:11   
Anoniman
Trebala bi mi mala pomoc.Petra par dana ima male bubuljice samo na ribici. Da li neka mama devojcice zna kako to da resim ?jako blago crvenilo+par sitnih bubuljica,guza cista,perem je svaki put vodom kada je presvlacim,mazem pavlovicevu u tankom sloju,koristila sam baby love do sada.sta bi trebalo da promenim?
Hvala user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 86
   RE: Osip
12.9.2010 10:37:20   
bratzz

IZVORNA PORUKA: ribizla

Trebala bi mi mala pomoc.Petra par dana ima male bubuljice samo na ribici. Da li neka mama devojcice zna kako to da resim ?jako blago crvenilo+par sitnih bubuljica,guza cista,perem je svaki put vodom kada je presvlacim,mazem pavlovicevu u tankom sloju,koristila sam baby love do sada.sta bi trebalo da promenim?
Hvala user posted image


Ne brini nije to nista strasno u tom periodu bebe izbijaju bubuljice svuda po telu. Milica je najvise imala po licu a na ostalim delovima tela mnogo manje, dok na genitalijama nije imalauopste valjda zat sto sam joj mazala pavlovicevu mast u debelom sloju ali onu orginal. Ostale bubuljicesam takodje izlecila pavlovicevom. Sada ima puna dva meseca i nema vise bubuljice, videces i sama proci ce ali iz iskustva znam kako ti je tako da razumem zasto brines.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Osip
12.9.2010 14:05:51   
Anoniman
ok,onda cu sacekati jos malo i praticu..nekako je sa decakom bilo lakse user posted image
hvala ti user posted image

(odgovor članu bratzz)
  Direktna veza do poruke: 88
   RE: Osip
12.9.2010 16:12:53   
pepeljuga
ja imam decaka ali bez obzira, imao je nekoliko dana na guzi sitne bubuljicice koje se nisu videle nego osecale pod rukom kad ga mazemo. to je bilo za vreme onih vrucina i mislim da je od pavloviceve (iako koristim iskljucivo original pavlovicevu, bila je sva razgnjecana od toplote). uzela sam pantenol mast i nakon samo jednog dana mazanja u tankom sloju, odmah je proslo!

< Poruku je uredio pepeljuga -- 12.9.2010 16:13:42 >


_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Osip
26.9.2010 13:12:27   
marince1
Davidu se pojavio neki osip oko pise i to ja bas crveni i nekako nateceno.
A njega ocigledno svrbi,jer cim ga skinem on se cese i place kad hocu da mu vratim pampers.
Jel zna neko sta bi to moglo biti?


_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Osip
26.9.2010 13:24:43   
anajid
Samo nagadjam,da mu nije mokraca malo jaca od neke hrane ili tako nesto,znam da od toga hoce da se ospe kozauser posted image

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Osip
27.9.2010 9:50:02   
*Alexx*
Marince, ako ne prolazi, ja bih ga vodila kod lekara. Otkud znam, mozda je ojed, a mozda i neka infekcija  user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Osip
28.9.2010 10:15:54   
Anoniman
Tema ojed i osip su u jednoj? user posted image

Zbog pupka sam morala da mu stavljam gazicu sa povidon jodom na stomak (pupak). Sada, posle X dana takvog tretiranja pupka, on je napokon zaratao, ali koža oko pupka... user posted image Bebac ima crveni pečat oko pupka, koža je rapava... prosto, ojedena.

Ne znam šta bih sa tim. Sestrica u DZ mi je rekla da prebrišem bornom kiselinom, patronažna kaže da u tankom sloju mažem Pavlovićevu, dr kaže da podvrćem Pampers da bi to moglo da diše...
Sve to radim, i tek od juče tretiram tu kožu, ali tako mi ga je žao.

Jel ima neko iskustva sa ojedom od povidon joda?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 93
   RE: Osip
28.9.2010 10:18:38   
*Alexx*
Nemam baš iskustva sa ojedom od povidon joda, ali Andreju je Jekoderm čuda činio za ojed. Sve žive kreme, skupe, jeftine smo probali, i na kraju je upalio Jekoderm user posted image  

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Osip
28.9.2010 10:19:50   
anajid
Tasha,isto to je imao Andrija bas oko pupka,aimao je i oko pise i malo sa unutrasnje strane butina!Patronazna mi je preporucila da mu do tela stavljam pamucne pelene pa onda pampers!Tako sam i uradila i posle kupanja mu mazala tanki sloj pavloviceve,pa onda pelene,pa pampers.Ubrzo se povuklo i sve bilo ok.E sad to ne mora biti isto,ali eto pokusavam da pomognem!user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Osip
28.9.2010 10:26:29   
Anoniman
Da, to radim i ja anajid. Podvrnem skroz Pampers, namažem Pavlovićevu, pa na kožu ide pamučna pelena. 

(odgovor članu anajid)
  Direktna veza do poruke: 96
   RE: Osip
28.9.2010 14:14:54   
anajid
Nadam se onda da ce proci,Andriji je trajalo par dana i nestalo!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Osip
28.9.2010 15:47:38   
liliana
Taške, meni je jedna Dr , inače moja prijateljica, rekla da je ona svoje bebe mazala naizmenično 1-an dan Pavlovičevom, 2. dan Jekodermom, 3. dan Pantenolom i tako u krug. Ja sam isto tako moju bebu mazala, to radim još uvek i nikada nije imala ni ojed ni osip. Probaj-možda ti pomogne.

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Osip
28.9.2010 21:47:31   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: Tash

Tema ojed i osip su u jednoj? user posted image

Zbog pupka sam morala da mu stavljam gazicu sa povidon jodom na stomak (pupak). Sada, posle X dana takvog tretiranja pupka, on je napokon zaratao, ali koža oko pupka... user posted image Bebac ima crveni pečat oko pupka, koža je rapava... prosto, ojedena.

Ne znam šta bih sa tim. Sestrica u DZ mi je rekla da prebrišem bornom kiselinom, patronažna kaže da u tankom sloju mažem Pavlovićevu, dr kaže da podvrćem Pampers da bi to moglo da diše...
Sve to radim, i tek od juče tretiram tu kožu, ali tako mi ga je žao.

Jel ima neko iskustva sa ojedom od povidon joda?



Isto je bilo i Matiji. Pedijatrica rekla da mazemo Bepantenol. Kupila bepanthen kremu i mazala kod svakog presvlacenja. I proslo je sutra dan user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Osip
29.9.2010 8:57:07   
Anoniman
Marku je danas već bolje, nije vatreno crveno, ali imam Bepanthen kremu, mogla bih probati! 

(odgovor članu choopa choops)
  Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Šta određuje krvnu grupu bebe?
Roditelje često zanima koje će krvne grupe biti njihovo dete, naročito ako je jedan od roditelja Rh negativan. Pogledajt...
OJED I OSIP: KAKO LEČITI, A KAKO SPREČITI?
Posle nekoliko dana ovog kombinovanog tretmana (pranje, sušenje i mazanje, uz redovno menjanje pelena), kod većine beba ...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here