|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  26 27 [28] 29 30   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Farbanje jaja
1.4.2019 18:55:01   
Ana RR
Ja ove godine planiram da pravim sefardska jaja.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu medamisko)
Direktna veza do poruke: 676
   RE: Farbanje jaja
1.4.2019 19:07:22   
mama Jo
Kako to izgleda?

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 677
   RE: Farbanje jaja
1.4.2019 19:13:41   
Ana RR
mama Jo, sefardska (jevrejska) jaja su jaja koja se kuvaju od 12 do 24 sata u lukovini u koju se stavlja beli luk, crni luk, biber, lovor, sirće, ulje... to je kao konzervorano jaje koje može da traje jako dugo, kažu čak i godinu dana. Ukus im je poseban zbog tog dugog kuvanja i začina a boja prelepa.

< Poruku je uredio Ana RR -- 26.4.2019 19:08:47 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 678
   RE: Farbanje jaja
3.4.2019 5:03:17   
Dida984



Poslednjih par godina jaja ukrasavam samo salvetama :-) najlakse mi a i nema stetnih boja

(odgovor članu Tatamata)
Direktna veza do poruke: 679
   RE: Farbanje jaja
3.4.2019 5:49:37   
mirana1
Ukrasavanje jaja je umetnost zaista.

(odgovor članu Dida984)
Direktna veza do poruke: 680
   RE: Farbanje jaja
3.4.2019 8:02:56   
mama Jo
IZVORNA PORUKA: Ana RR

mama Jo, sefardska (jevrejska) jaja su jaja koja se kuvaju od 12 od 24 sata u lukovini u koju se stavlja beli luk, crni luk, biber, lovor, sirće, ulje... to je kao konzervorano jaje koje može da traje jako dugo, kažu čak i godinu dana. Ukus im je poseban zbog tog dugog kuvanja i začina a boja prelepa.


Sjajno Ana, stvarno nisam cula za to, zanimljivo 😊

< Poruku je uredio Ana RR -- 26.4.2019 19:09:05 >


_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 681
   RE: Farbanje jaja
3.4.2019 9:40:40   
medamisko
IZVORNA PORUKA: mama Jo


IZVORNA PORUKA: Ana RR

mama Jo, sefardska (jevrejska) jaja su jaja koja se kuvaju od 12 od 24 sata u lukovini u koju se stavlja beli luk, crni luk, biber, lovor, sirće, ulje... to je kao konzervorano jaje koje može da traje jako dugo, kažu čak i godinu dana. Ukus im je poseban zbog tog dugog kuvanja i začina a boja prelepa.


Sjajno Ana, stvarno nisam cula za to, zanimljivo 😊




bas lepo.

< Poruku je uredio Ana RR -- 26.4.2019 19:09:27 >

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 682
   RE: Farbanje jaja
3.4.2019 10:07:28   
bebilule
Ja za sefardska isto prvi put čujem.
Svašta sam probala, ali su mi najljepša ona šarana voskom, pa bojena u lukovini. nekako me podsjećaju na djetinjstvo, kada je baba iznosila neke šeme tih tradicionalnih šara koje joj je ostavila, opet, njena baba...na poprilično starom papiru. Moja baba zna lijepo da crta, pa to izgleda wow. Ja sam smotanija, ali budu ok.

(odgovor članu medamisko)
Direktna veza do poruke: 683
   RE: Farbanje jaja
3.4.2019 12:44:30   
Maraj
Ana pa jel to ok da se jaje tako dugo kuva? Ljuska je porozna pa sve kroz nju prodje...ajd luk je zdrav...al sta znam...
Ja cu u lukovini sigurno. Ta su mi j najukusnija. Al bi i neke boje zbog L. Ne znam, koje boje su "najlepse"
Prosle god uzeh neke grcke boje. Uzas su. Kad uzmes jaje boja se preslika na prst. Nish postojane bile...

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 684
   RE: Farbanje jaja
16.4.2019 10:56:13   
Maraj
Ja juce kupih

user posted image

Jel neko koristio? Dal su ok boje?

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 685
   RE: Farbanje jaja
16.4.2019 11:05:30   
Olga75
IZVORNA PORUKA: Ana RR

mama Jo, sefardska (jevrejska) jaja su jaja koja se kuvaju od 12 od 24 sata u lukovini u koju se stavlja beli luk, crni luk, biber, lovor, sirće, ulje... to je kao konzervorano jaje koje može da traje jako dugo, kažu čak i godinu dana. Ukus im je poseban zbog tog dugog kuvanja i začina a boja prelepa.

Nisam znala da pravim nešto slično. Ja ih kuvam u lukovini i stavim malo mladog žita( onako kao trava kad je) ispod lukovine, poređam jaja, zalijem hladnom vodom, dodam dosta soli i sirćeta i kuvam jedno pet sati, da se boja dobro uhvati, na tihoj vatri i ostavim ih da se ohlade u tome. Povuku neki ukus luka ova moja.
Eto naučila sam nešto novo. user posted image

< Poruku je uredio Ana RR -- 26.4.2019 19:09:56 >


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 686
   RE: Farbanje jaja
16.4.2019 11:06:50   
Olga75
PS. svi se čude kakva im je boja a ja lukovinu skupljam od Božića user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 687
   RE: Farbanje jaja
16.4.2019 11:15:20   
Ana RR
Olga, najlepša su u lukovini. Ja ih inače dugo kuvam na najnižoj temperaturi, pa kad ih posle nauljim budu neverovatne boje user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 688
   RE: Farbanje jaja
16.4.2019 11:18:29   
Olga75
Moja pokojna majka ( mamina mama) se jako nervirala što ih ja farbam lukovinom. Ja to radim od kako sam svoja domaćica, sad već godinama. Elem, u njenom selu je samo sirotinja farbala u luku i šta ja sad izvodim besne gliste kad ima "tako lipi farbi i sličica i žena koje crtaju po jaji" -op.cit. user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 689
   RE: Farbanje jaja
16.4.2019 11:28:30   
Ana RR
user posted image user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 690
   RE: Farbanje jaja
16.4.2019 14:25:51   
nata11
Maraj ja koristila i lepa su ispala.


Ja inace poslednjih godina koristim te modernije farbe. Skuvam jaja pa utrljam boju. 
I sada cu tako. Jos kad bih pronasla neke pastelne 🙄
I da uradicu par sarenih u slagu. 

_____________________________





(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 691
   RE: Farbanje jaja
16.4.2019 15:26:02   
Maraj
Super nato. Hvala.
Jel se ne skida boja sa njih? Ne volim farbe koje se skidaju dok ljustis jaja

Kakva su ta sa slagom?

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 692
   RE: Farbanje jaja
16.4.2019 15:27:48   
nata11
Ne nije mi ostajala boja. Uzimala sam i metalik i mramorna.


Stavis slaga i nakapas boje pa uvaljas jaja. Kada se stegne pena obrises. 

_____________________________





(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 693
   RE: Farbanje jaja
16.4.2019 21:27:27   
Maraj
Hvala nato. Bas mi znači da su ok boje
Mi prosle god uzeli u Veru , neke grcke boje . Sce je super doj ne uznes jaje u ruku . Sva boja sa jaja se preslika na ruke. Uzas..

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 694
   RE: Farbanje jaja
16.4.2019 22:20:49   
vocicana
Moram pogledati kakvih sve salveta ima, pa cu i ja dekupaz, volim to mnogo. Probacu sa krep papirom, nije ni to lose, ja ofarbam oko 20 jaja, sada cu mozda imanje.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 695
   RE: Farbanje jaja
19.4.2019 11:56:54   
Olga75
Moja jaja se kuvaju user posted image . Marija ih je iscrtala voštanom, stavila žito i lukovinu i sad ona polako nek se lepo ofarbaju.

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 696
   RE: Farbanje jaja
25.4.2019 11:34:30   
bebilule
Ja sinoć pokušala voštanim. Nisam se još uštelila, pa su svakakva user posted image
Maraj, ovo je sa rastopljenim voštanim, na olovku stavila iglu sa čiodom i šarala po kuhanim jajima. Kada ih obojim pokušaću i bijelom.

user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 697
   RE: Farbanje jaja
25.4.2019 11:35:52   
Ivanka 75
Svidja mi se ovo, probacemo sutra! 

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 698
   RE: Farbanje jaja
25.4.2019 14:13:34   
Rosita
Ja kupila kurkumu i ljubičasti kupus pa ću u tome! Ne znam kako je sa cveklom. Stavljaću i travke da se oslikaju.



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 699
   RE: Farbanje jaja
25.4.2019 14:21:52   
Ivanka 75
Kurkuma za zutu? Imam! 

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 700
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  26 27 [28] 29 30   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  26 27 [28] 29 30   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here