|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  41 42 [43] 44 45   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
18.11.2011 13:09:01   
Tea2
Prvi put cujem za ove cepice,mozete li reci nesto o njima-Voltaren.bokicans,hvala...sada videh da mi tiker ne radi,bebana ima 15 meseci....aliuser posted image

(odgovor članu Podrum Š.)
Direktna veza do poruke: 1051
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
18.11.2011 13:26:29   
Tea2
Sto se ja bojim tih febrilnih konvulzija.Imala sam dve kao dete,kazu da su nasledne...Samo da jh ne prizovem od tolikog straha.Podrum,kako je tvoje dete sada?CRP,kada se radi,da li je sastavni deo ks i sta se po njemu vidi?

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 1052
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
18.11.2011 13:32:59   
gagana83
Nama je doktorka rekla da ako detetu nikako ne moze da se oboti temperatura, brufen i paracetamol mogu da se daju i u kracem razmaku, bukvalno mogu jedan za drugim jer su to 2 razlicita leka. Samo je bitno da se ne predozira jednim lekom, znaci izmedju 2 doze Brufena mora da prodje 6 sati, nebitno je dali je i kad izmedju dat Paracetamol.
Ja to nisam radila, cak i kad je Una imala 39.7, cekala sam da prodje bar 3 sata. Ali pet, verovatno je to bolja varijanta od Voltaren cepica.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 1053
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
18.11.2011 13:35:43   
gagana83
IZVORNA PORUKA: Tea2

Sto se ja bojim tih febrilnih konvulzija.Imala sam dve kao dete,kazu da su nasledne...Samo da jh ne prizovem od tolikog straha.Podrum,kako je tvoje dete sada?CRP,kada se radi,da li je sastavni deo ks i sta se po njemu vidi?

CRP se vadi iz krvi, ali nije u sastavu krvne slike, znaci ako vadis krv u laboratoriji moras naglasiti da urade i CRP. To je nesto kao sedimentacija i na osnovu rezultata se jasno vidi da li je bakterija ili virus u pitanju.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 1054
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
18.11.2011 13:44:24   
Podrum Š.
Tea, Rea je sada ok... slinava i ostalo ali imala je jaku reakciju na MMR vakcinu - puna 3 dana 39C temperaturu. Skidala sam samo paracetamolom i noću čepićem. Ja se bojim konvulzija jer ih je Darko imao.
Jedan dr mi je pre par godina rekao: - Ne daješ ti detetu svaki dan antipiretike, zato slobodno kada je hitno daj i na manjem razmaku lek.
Ma najgore ja kada posle paracetamola ne prođe ni 3h temperatura skače... pa tuširanje...uh.
Da li neko zna zašto lekari ne preporučuju Brufen?
Čak mi je i jedan prijatelj koji radi u laboratoriji u Dečijoj bolnici rekao da on zna da bude jako opasan.... user posted image

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 1055
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
18.11.2011 13:49:07   
gagana83
Nas pedijatar nije protiv Brufena.
Evo sta ona kaze:

IBUPROFEN (BRUFEN) ILI PARACETAMOL (FEBRICET, EFFERALGAN)?

BEZBEDNOST

Nema dokaza u prilog veće bezbednosti jednog od ova dva leka.

Razlog za oprez kada je u pitanju PARACETAMOL je njegov potencijalni nepovoljan uticaj na jetru. Hepatotoksičnost paracetamola bila je ispoljena samo u sitacijama kad je bio predoziran. Potrebno je držati se propisane doze i razmaka između doza. Takođe, veći broj neželjenih efekata primećen je kod dece koja su dobijala preparate za odrasle i na taj način bila predozirana.

Zabrinutost vezana za primenu IBUPROFENA odnosi se na njegov potencijalni efekat na želudac i mogućnost nastanka gastritisa. Izgleda da se ovo ne događa kod kratkotrajne primene u uobičajenim dozama.
Za Brufen se vezuju i neželjeni efekti na bubrežnu funkciju. U riziku su, međutim, izrazito dehidrirana deca, kao i odojčad mlađa od 6 meseci čiji su bubrezi još uvek nezreli.
Ranije spominjani efekat Brufena na pogoršanje simptoma astme izgleda da ne postoji.
Ukratko, ne treba da ga dobijaju dehidrirana deca i odojčad do 6 meseci. Ostala deca se ne dovode u rizik, ukoliko se poštuju propisane doze, intervali između doza i ako se lek daje kratkotrajno.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Podrum Š.)
Direktna veza do poruke: 1056
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
18.11.2011 13:54:38   
isidora88
da li da pokrijem mateju,zaspao je bez carapica,da mu nesto prebacim preko nogu ili ne? pre nekih pola sata je imao 38,2. mericu mu jos malo opet samo da malo odspava

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 1057
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
18.11.2011 13:56:07   
gagana83
Ne znam koliko vam je toplo u stanu, ja Unu ne pokrivam kad ima visoku t, ili je pokrijem samo frotirom.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 1058
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
18.11.2011 14:06:41   
isidora88
u stanu je trenutno oko 25 stepeni,bas je toplo

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 1059
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
18.11.2011 16:10:37   
Tea2
Isi,samo pelenicom pokrij

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 1060
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
18.11.2011 16:29:25   
gagana83
IZVORNA PORUKA: Tea2

Isi,samo pelenicom pokrij

Do sad se verovatno probudio user posted image


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 1061
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
18.11.2011 16:32:14   
Tea2
Kad rece 25 stepeni,nesto bas i nije za pokrivanje.Nadam se da je bolje.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 1062
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
24.11.2011 13:38:51   
Jeca*
Sad ne valja paracetamol?

KLIK

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 1063
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
24.11.2011 13:47:46   
minavb
IZVORNA PORUKA: Jeca*

Sad ne valja paracetamol?

KLIK

I šta sad, paracetamol ili brufen?user posted image


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 1064
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
24.11.2011 18:08:26   
mihi
IZVORNA PORUKA: minavb

IZVORNA PORUKA: Jeca*

Sad ne valja paracetamol?

KLIK

I šta sad, paracetamol ili brufen?user posted image





Moja deca su uvek za snižavanje povišene temperature dobijala brufen, za paracetamol se zna još odavno da ima usku terapijsku širinu i da se lako predozira. Kada je temperatura bila preko 39oC onda sam uz brufen dvala čepić sa paracetamolom, tako dat paracetamol zaobilazi jetru, brzo se resorbuje, za kratko vreme da efekat i brzo se eliminiše. Tako da glasam za brufen.


< Poruku je uredio mihi -- 24.11.2011 18:09:54 >

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 1065
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
27.11.2011 23:13:41   
Tea2
Danas skoro da nije jela,sve ostalo je bilo sasvim uobicajeno.izmerim veceras -temperatura 37.9.Dole izbijaju ocnjaci,jedan probio,drugi natekao.Lekari kazu da je povezanost povisene temperature i izbijanjea zubica - moguca ako pricamo o infekciji jer deca tada svasta guraju u usta.Uvek kada joj izbija zub,ima temperaturu.Nadam se da nije opet neki virus.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 1066
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
27.11.2011 23:22:57   
Tea2
Voltaren cepici-dobri ,losi?Razlozi?Nikada ih nisam koristila,treba li ih imati u kuci?

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 1067
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
27.11.2011 23:24:46   
Olga75
voltaren je ustvari diclofenak



_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 1068
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
27.11.2011 23:31:25   
Tea2
Olga,lakne mi kad vidim da si se oglasila.Kao da odvedem dete lekaru.Evo ,nasla sam nesto o Voltarenu i nije mi jasno zasto je bolji od Brufena i Paracetamola...Neko je pisao da je miran jedino ako u toku noci detetu stavi cepic Voltarena.Olga,gledala sam datum-malena je onu virusnu imala 07.11-10.11.Veceras temperatura 37.9,izbijaju ocnjaci.Daj misljenje na daljinu...Da vadimo krv?

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 1069
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
27.11.2011 23:36:53   
Anoniman
Mislim da čepići samo brže deluju od sirupa, zar ne?

(odgovor članu Tea2)
  Direktna veza do poruke: 1070
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
27.11.2011 23:46:23   
Olga75
dobro kaze Tash , cepici su brzi a voltaren ( diclofenak ) i brufen su antireumatici , analgetici i imaju antipireticko dejstvo , ja nisam pedijatar pa necu da preporucujem ni jedno ni drugo ali nasi pedijatri cesce ordiniraju brufen od diklofena deci
a sto se tice ks , sacekajte , moguce da je zbog zuba opao imunitet pa je krenuo neki virus ali 37 , 9 jos nije strasnop , ako bude tako i sutra onda kod dr

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1071
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
27.11.2011 23:58:57   
Tea2
Olgauser posted image Dala sam Eferalgan,sta cu kada se bojim povisene temperature...ja ne cekam da prelazi 38.5.Posaljem supruga da kupi i Brufen,kazu neka je nestasica.Sutra idem u potragu za Brufenom...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 1072
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
28.11.2011 10:30:23   
mihi
Stvarno nisam znala da nema Brufena, logično Galenika ga pravi a on da li rade ili ne to niko ne zna. Moraću da pribavim koju flašicu još za svaki slučaj.

Za Voltaren mislim da sam čitala da iako se da rektalno nakon recirkulacije se izlučuje u želudcu i deluje vrlo nadražajno na sluzokožu kod dece.

Olga pomozi nije mi ovde pri ruci registar gotovih lekova da li postoje čepići Voltarena za decu kao npr Eferalagan čepići ili su za odrasle pa postoji doza za decu?

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 1073
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
28.11.2011 10:43:08   
nela79
Evo i mene u ovoj temi. Taman sam mislila da Matiju vodim na vakcinu, nosic mu se procistio, a on u subotu navece dobi temperaturu. Isla je do 39. Spustam je Paracetamolom mada vraca se. Jutros je bila 37.5. U subotu mu je izbio i prvi zub. Nekih drugih simptoma osim curenja nosica nema. Da li je ovo samo reakcija na nicanje zubica? Olga..neko drugi???

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 1074
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
28.11.2011 10:46:09   
Olga75
trebalo bi da postoje , mada vademecum mi je na poslu user posted image
Nela , zubici ne izazivaju temperaturu , bojim se da je u pitanju neki virus user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 1075
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  41 42 [43] 44 45   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  41 42 [43] 44 45   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here