|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Upis u jaslice-vrtić
10.5.2010 17:10:00   
SUPER MAMA
U vezi godine, u vrticima isto kao u skolama, ovo 2009 znaci upisa za tu godinu za koga je otvoren konkurs, za kalendarsku godinu trebalo je da pise 2010 godine, a ne deca rodzenih 2009 godine.Ja sma tako razumela vaspitacicu u vrticu.Konkur se otvara za ova godina 2010.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Upis u jaslice-vrtić
10.5.2010 17:13:02   
Anoniman
Ništa te nisam razumela user posted image , ovde piše "GOD"... 

(odgovor članu SUPER MAMA)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: Upis u jaslice-vrtić
10.5.2010 17:17:44   
SUPER MAMA
E sad, vidim da SUPER MAMA nije zaposlena, a dete konkurise u vrtic? Mojoj kumi su rekli da oba roditelja moraju biti zaposlena tako da mali ide u privatni vrtic. To vise ne vazi???



Leki 77 meni su rekli da mogu da konkurisem niko mi nebrani, naravno sve zavisi od to kolko dece konkurisu i normalno da imaju prednost oni kod koih oba roditelja rade, mada objasnili su mi da do kraja godine, sve dece na opstini teritoriji Zemuna bice zbrinuta jer se otvaraju dosta vrtica, pa bolje da konkurisem sada da me imaju u plani.Jer do kraja godine sve koje su bili na listi cekanja vise nece biti cak i za one dece kod koih jedan roditelj radi.
Normalno ja cu pokusati, nista me nekosta, a ako neupadnemo sada onda kasnije pa ja da krenem da radim naravno.

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Upis u jaslice-vrtić
10.5.2010 17:18:52   
SUPER MAMA
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Ništa te nisam razumela user posted image , ovde piše "GOD"... 


Nema vezeuser posted image user posted image user posted image user posted image aj da se manemo godiine.user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Upis u jaslice-vrtić
10.5.2010 17:22:23   
Anoniman
user posted image

Alexx, jesi ti pitala tetu u vrtiću šta znači to na papiru? user posted image

(odgovor članu SUPER MAMA)
  Direktna veza do poruke: 30
   RE: Upis u jaslice-vrtić
10.5.2010 17:34:57   
jelena038
IZVORNA PORUKA: marince

Ima li vas cija su deca isla u jaslice od pocetka?

Koliko je to tesko/bezbedno/prikladno za bebu?

Plase me da ce se stalno razboljevati,da je previse mali...user posted image

moje dete je krenulo sa godinu i par meseci. super smo prosli sto se tice prihvatanja vrtica, i samog vrtica, i tete, i on je sasvim super dete ispao, evo ga, momcina, sprema se za skolu. ali da je bio stalno bolestan, jeste. slagace te ko kaze da nece. to su virusi, boginje, bakterije... ali svako dete to mora da prodje, dok mu imunitet ne ojaca, ako ne prodje u vrticu, ceka ga u skoli... moj savet ti je da ga upises, ako imas bekap varijantu, kad je bolestan da ga ima ko cuvati par dana.


_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Upis u jaslice-vrtić
10.5.2010 18:19:09   
Leki 77

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Pa da, tako sam i ja shvatila, ali deca rođena u januaru 2009 sada već imaju i-ha-ha preko godinu dana, i mislim da su se na konkurs trebali javiti prošlog maja, a krenuti ovog januara, kad napune godinu. 


Pred kraj prosle godine, kada sam mislila da nikada necu naci dadilju, odem ja u lokalno obdaniste (drzavno, gradsko kako-god ) da se raspitam kada da prijavim dete, a oni mi kazu-sledece godine u maju. Ja im kazem da Igor u martu puni godinu dana i sta ja da radim do maja, a oni meni kazu ovako:skupite potrebnu dokumentaciju, predate je komisiji (koja je u mom slucaju negde kod Studenjaka) i cekam da mi odobre upis. Ako odobre i ako ima mesta u mom obdanistu, sve je super, a ako ne, ond tragamo za najblizim obdanistem u kome ima mesta. Onda sam saznala za jedno dobro privatno obdaniste na B. Kosi u kome primaju i tako malu decu (valjda je dobro, drugarici idu dva deteta i ona je totalno odusevljena, a i deca).
Hvala SUPER MAMA! Nisam znala za to da moze da se konkurise i u takvim slucajevima. Mada, moja kuma nece sada ispisivati klinca iz privatnog vrtica jer se dete konacno adaptiralo.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Upis u jaslice-vrtić
10.5.2010 18:39:13   
marince1
hvala Jelena!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Upis u jaslice-vrtić
10.5.2010 21:27:34   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Alex, ja ne razumem taj natpis? Šta nije ok sa njim? 


Nisam mogla ranije da ti odgovorim user posted image
Koliko ja kontam, natpis bi trebalo da bude ovakav:
Upis za prijem dece u jaslice za 2010. god biće od 10.5.2010. .... Prosek plate od 01.07-31.12.2010 (hajde, ovo poslednje su ispravili).

E, sad, moguće je da je godište u pitanju, a ne godine, ali do kog uzrasta su zvanično jaslice? Da li deca od nepune dve godine idu u jaslice (npr. deca rođena u drugoj polovini 2008.g)? Onda obaveštenje ne valja. Ako idu u neku stariju grupu, onda je ovako kako Tasha i Leki kažu i sve je OK user posted image

Nisam pitala tetu u vrtiću zato što sam mislila da su se zeznuli (lapsus), ali potpuno je svejedno user posted image Dokumentacija je jasna, moje dete upada i u varijantu godište user posted image Meni je bilo simpatično, pa da podelim sa vama.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Upis u jaslice-vrtić
10.5.2010 23:59:51   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Alexx RR


E, sad, moguće je da je godište u pitanju, a ne godine, ali do kog uzrasta su zvanično jaslice? Da li deca od nepune dve godine idu u jaslice (npr. deca rođena u drugoj polovini 2008.g)? Onda obaveštenje ne valja. Ako idu u neku stariju grupu, onda je ovako kako Tasha i Leki kažu i sve je OK user posted image





Ne bih ruku stavila na panj, ali mislim da ne drže u istoj jaslenoj grupi ove koji su 2008 i ove koji su 2009. Imaš mlađu jaslenu i stariju jaslenu.

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 35
   RE: Upis u jaslice-vrtić
11.5.2010 8:22:43   
*Alexx*
Onda je izgleda ipak u pitanju godište, a ja se izblamirala pred celim forumom user posted image Ah, nije mi prvi put, a verovatno ni poslednji.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Upis u jaslice-vrtić
11.5.2010 13:20:24   
marince1
A do koliko deca idu u jaslice?
Mislim na godine?


_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Upis u jaslice-vrtić
11.5.2010 13:25:53   
SUPER MAMA
Do 3 godine marince, kolko su meni rekli.Mada mislim da su razdvojeni po grupama.

< Poruku je uredio SUPER MAMA -- 11.5.2010 13:26:54 >

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Upis u jaslice-vrtić
11.5.2010 14:58:43   
jelena038
jaslice su od godinu do tri godine, srednja grupa od tri do šest i predškolska od šest godina. 

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Upis u jaslice-vrtić
19.5.2010 13:42:42   
SUPER MAMA
Evo samo da pisem da smo podneli dokumente za u jaslice, mali su sanse da krene od septembra ali cekamo do kraja godine da se otvori vrtic jos jedan i sigurno cemo biti zbrinuti.
Cekamo 16 juna da vidimo spiskove.

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Upis u jaslice-vrtić
24.5.2010 23:16:35   
Nena81
Regresna skala za plaćanje usluga u vrtićima Beograda
Važi od 01.02.2010. godine 


_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Upis u jaslice-vrtić
25.5.2010 8:43:22   
SUPER MAMA
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Nena81 svaka cast, gde si ovo nasla, za placanju u vtricima.
Uvek sam se pitala kako oni to opredele kolko se placa.

(odgovor članu Nena81)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Upis u jaslice-vrtić
25.5.2010 14:14:02   
Rivana

IZVORNA PORUKA: Nena81

Regresna skala za plaćanje usluga u vrtićima Beograda
Važi od 01.02.2010. godine 


skupo jako skupo mala razlika izmedju drzavnog i privatnog! Strasno!

(odgovor članu Nena81)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Upis u jaslice-vrtić
25.5.2010 14:18:59   
cicko
Mi smo zvali da pitamo (u N. Sadu) kazu da jos nisu poceli sa upisima u jaslice za sledecu godinu. Rekli su da zovemo pocetkom juna... Nadam se da cu uspeti da upisem dete, jer nece imati ko da ga cuva kad pocnem dogodine da radim.user posted image

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Upis u jaslice-vrtić
25.5.2010 14:22:37   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: Rivana


IZVORNA PORUKA: Nena81

Regresna skala za plaćanje usluga u vrtićima Beograda
Važi od 01.02.2010. godine 


skupo jako skupo mala razlika izmedju drzavnog i privatnog! Strasno!


Bogami, ne slažem se. PRivatni je bar duplo skuplji, minimum, plus uglavnom dete doručkuje kod kuće.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Upis u jaslice-vrtić
25.5.2010 14:25:57   
Rivana
Ja sam zvala skoro jedan privatni u kraju cena je malo skuplja. A ima dorucak i svi obroci, po ovoj skali mi bi placali preko 8.000,00 preterano, stvarno!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Upis u jaslice-vrtić
25.5.2010 14:28:28   
Jeca*
Mi plaćamo tu cifru. A u privatnom su nam tražili, mislim 15000. I to je bio medju najpovoljnijima. Ali ja mislim da su uslovi u ovom nasem drzavnom savrseni. Ne vidim razliku izmedju njega i privatnog, cak ima manje dece nego u privatnom, ali to je verovatno individualno.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Upis u jaslice-vrtić
25.5.2010 14:49:06   
Rivana
Uvek je bila velika razlika u ceni izmedju privatnog i drzavnog, bas su me razocarale ove cene user posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Upis u jaslice-vrtić
25.5.2010 14:52:05   
Rivana
Eh da Jeco ovde ih kod nas u grupi ima puno u toj jaslenoj grupi( mislim na drzavno )

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Upis u jaslice-vrtić
16.6.2010 16:38:18   
SUPER MAMA
Nas nisu primili u vrtic.user posted image user posted image user posted image
Evo upravo sma videla spiskove pa ko je konkurisao na teritoriji opstine Zemun evo link REZULTATI KONKURSA ZA VRTICE U ZEMUNU

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako naučiti svoje dete šta da radi ako se...
Ovo nije nešto što deci govorite samo jednom i to je to. Ovo je nešto na šta deca moraju stalno da se podsećaju.
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here