|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  85 86 [87] 88 89   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Upis u jaslice-vrtić
11.5.2019 16:06:21   
Sanidej
Mili, kakav je problem sa doznakama?

(odgovor članu Mily83)
Direktna veza do poruke: 2151
   RE: Upis u jaslice-vrtić
11.5.2019 16:15:48   
Mily83


IZVORNA PORUKA: Sanidej

Mili, kakav je problem sa doznakama?



Po novom zakonu najviše 7 dana možeš da dobiješ bolovanje osim ako nisi teško telesno ili duševno ugrožen, isto važi i za bolovanje vezano za decu, za sve duže od toga mora komisija da odluči ako sam dobro shvatila. Nije baš tema za ovde ali videću da nađem link pa da ga postavim u novu temu. Ne znam svaki dan sam u šoku šta nam rade. Stara narodna kaže možeš kako hoćeš, ali ne i koliko hoćeš, ali ovo već prevazilazi sve moguće granice. 

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 2152
   RE: Upis u jaslice-vrtić
11.5.2019 16:21:34   
bubulence
Meni je negde drago sto se to sve dogadja... Jer se mi vec 15 godina jako borimo protiv svega toga tako sto pisemo statuse po internetu. XY puta je bilo svakakvih iscudjavanja po netu, ja kazem ''dobro, gde da dodjemo, da se okupimo, da uradimo nesto'' i svi daju isti odgovor... Sta vredi... Sve dok mislimo da ne vredi necemo nista postici i sasvim je normalno da se takve stvari dogadjaju... Uskoro necemo imati pravo ni na bolovanje, ni da idemo na posao ako imamo decu, ma necemo smeti vise ni decu da imamo jer imamo azilante... Dovoljni su nam... 


(odgovor članu Mily83)
Direktna veza do poruke: 2153
   RE: Upis u jaslice-vrtić
11.5.2019 16:28:01   
Mily83


IZVORNA PORUKA: bubulence

Meni je negde drago sto se to sve dogadja... Jer se mi vec 15 godina jako borimo protiv svega toga tako sto pisemo statuse po internetu. XY puta je bilo svakakvih iscudjavanja po netu, ja kazem ''''dobro, gde da dodjemo, da se okupimo, da uradimo nesto'''' i svi daju isti odgovor... Sta vredi... Sve dok mislimo da ne vredi necemo nista postici i sasvim je normalno da se takve stvari dogadjaju... Uskoro necemo imati pravo ni na bolovanje, ni da idemo na posao ako imamo decu, ma necemo smeti vise ni decu da imamo jer imamo azilante... Dovoljni su nam... 





Apsolutno se slažem sa tobom, ja recimo idem non stop na proteste skoro je bio i u mojoj opštini i znaš šta, skupilo se nas šačica ljudi, tuga... Svaki pojedinac može mnogo toga da uradi samo ako hoće, ali velika većina se pomirila sa sudbinom. Mnogi su otišli odavde, ostatak mi koji smo ovde nikako na pravi način da krenemo da rešavamo. Evo recimo i grci i francuzi, štrajkuju za sve što im ne odgovara, a nas samo gaze i gaze i tako u nedogled... 

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 2154
   RE: Upis u jaslice-vrtić
11.5.2019 16:46:43   
bubulence
To ti kazem, mi dok smo ziveli u NS, na jednoj grupi se oplelo po vlasti, komentara na stotine, svi zgrozeni, ocajni.... I kao hajde da se okupimo.... Ja nisam bila pogodjenaali sam otisla kao podrska drugim zenama i skupilo se nas mozda 15.... Tako da i treba da nas gaze... 


(odgovor članu Mily83)
Direktna veza do poruke: 2155
   RE: Upis u jaslice-vrtić
11.5.2019 16:57:30   
kamičak
Jeste li sugurni u tvrdnje koje se odnose na duzinu bolovanja?

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 2156
   RE: Upis u jaslice-vrtić
11.5.2019 17:10:06   
Mily83


IZVORNA PORUKA: kamičak

Jeste li sugurni u tvrdnje koje se odnose na duzinu bolovanja?



Juče sam čitala, ali da ne tvrdim da sam 100% dobro razumela naći ću link pa ću ga postaviti. 

(odgovor članu kamičak)
Direktna veza do poruke: 2157
   RE: Upis u jaslice-vrtić
11.5.2019 17:18:05   
Mily83
Može biti da i nisam sve dobro razumela evo link od novog zakona:


https://poslovi.infostud.com/blog/svi-tekstovi/kako-se-utvrduje-i-izracunava-bolovanje-po-novom-zakonu/

Izvinjavam se sluđena sam svojim mukom od juče pa samo o tome razmišljam, svakako ima dosta novina vezano i za to, al ne dobrih. 

(odgovor članu Mily83)
Direktna veza do poruke: 2158
   RE: Upis u jaslice-vrtić
11.5.2019 17:33:11   
lesli
Pise da lekar propisuje bolovanje do 2 meseca za tebe (umesto mesec).
Za negu clanova porodice je do 7 dana za dete starije od 7 godina i do 15 dana za detd mladje od 7 godina. Komisija moze da produzi bolovanje do 14 tj. do 30dana.

(odgovor članu Mily83)
Direktna veza do poruke: 2159
   RE: Upis u jaslice-vrtić
11.5.2019 17:35:51   
Mily83


IZVORNA PORUKA: lesli

Pise da lekar propisuje bolovanje do 2 meseca za tebe (umesto mesec).
Za negu clanova porodice je do 7 dana za dete starije od 7 godina i do 15 dana za detd mladje od 7 godina. Komisija moze da produzi bolovanje do 14 tj. do 30dana.



Jeste sve sam pogrešno pročitala, izvinjavam se mame na dezinformacijama. 

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 2160
   RE: Upis u jaslice-vrtić
11.5.2019 17:50:11   
Sanidej
Ne dajte im ideje, Mily83, ko zna sta sve planiraju da izmene jos (ne bi li "pomogli" mamama). Sve mi se cini da je za vase mesto resenje jedan privatni vrtic.

(odgovor članu Mily83)
Direktna veza do poruke: 2161
   RE: Upis u jaslice-vrtić
11.5.2019 18:38:50   
Mily83


IZVORNA PORUKA: Sanidej

Ne dajte im ideje, Mily83, ko zna sta sve planiraju da izmene jos (ne bi li "pomogli" mamama). Sve mi se cini da je za vase mesto resenje jedan privatni vrtic.



Sanidej to bi bilo sjajno da imamo i privatni vrtić, inače upravo načuh da se velika prašina digla i da planiraju da smene dotičnu gospođu kod nas koja je po ne znam kojim pravilima upisala to 30-oro dece, a ostale izignorisala. Ja ću svakako da idem svaki dan ako treba dok se moja situacija ne reši. 

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 2162
   RE: Upis u jaslice-vrtić
11.5.2019 19:07:33   
kamičak
Dobro je da bar bolovanje nije poostreno, s obzirom da su po polasku u vrtic deca cesto bolesna.

(odgovor članu Mily83)
Direktna veza do poruke: 2163
   RE: Upis u jaslice-vrtić
11.5.2019 20:08:48   
Sanidej
Sjahace Kurta, a najahati Murta. Problem je ako vrtic zaista nema dovoljno kapaciteta, ne zaposljavaju se vaspitaci, gde ce onda svu decu..

(odgovor članu kamičak)
Direktna veza do poruke: 2164
   RE: Upis u jaslice-vrtić
11.5.2019 20:12:41   
Sanidej
Probajte da napravite savet roditelja i uputite opstini peticiju za prosirenje kapaciteta (za pocetak), ako ne bude nista od privatnog vrtica

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 2165
   RE: Upis u jaslice-vrtić
11.5.2019 20:52:20   
Mily83


IZVORNA PORUKA: Sanidej

Probajte da napravite savet roditelja i uputite opstini peticiju za prosirenje kapaciteta (za pocetak), ako ne bude nista od privatnog vrtica



Probaćemo, istina je da će stvarno sjašiti kurta, a zajašiti murta. 

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 2166
   RE: Upis u jaslice-vrtić
12.5.2019 6:51:09   
Misha i Ljisha
Mali tako je u ns. Ako dete nema punu godinu do pocetka naredne skolske godine tj do 31.08. Sigurno ce biti odbijeno za vrtic ali ce se naci na tzv listi cekanja. I onda na toj listi nazalost budu i godinama. Kad krene naredni konkurs bez obzira sto ste na listi cekanja ponovo se podnose papiri. Do tad treba da se snadjete. Oba bratanca su rodjena na jesen i obojica su krenuli u vrtic sa skoro pune 2 godine jer nisu imali punu godinu do 31.8. (Jedan rodjen 4.10 a drugi 13.11.)

(odgovor članu Mily83)
Direktna veza do poruke: 2167
   RE: Upis u jaslice-vrtić
12.5.2019 6:51:55   
Misha i Ljisha
Mily * izvini tel sam radi korekciju 

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 2168
   RE: Upis u jaslice-vrtić
12.5.2019 8:40:25   
Mily83


IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

Mily * izvini tel sam radi korekciju 



Pre 6 godina kad sam upisivala starije dete nije bilo tako, on je krenuo sa nepunih godinu dana jer je rođen u januaru. Ja ne mogu da verujem da se o elementarnim stvarima ne razmišlja, mame se na posao vraćaju sa 11 meseci, eto u našem mestu nema privatnih vrtića, a ne mogu da nađem ni ženu za čuvanje, i šta sad da radim ja i ljudi poput mene, bukvalno rešenja nemam jer ili jaslice ili otkaz koji mi je za sada poslednja opcija. Misho a jel bude kod vas neki dodatni upis tipa, tipa u avgustu? 

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 2169
   RE: Upis u jaslice-vrtić
12.5.2019 8:51:07   
Misha i Ljisha
U avgustu budu prosirenja grupi ali  opet samo deca sa punom godinom. Mozete pisati molbu pa eventualno ga upisati u januaru za letnji semestar. Ali to se retko desava i mislim da su iskreno to upisi preko veze (nazalost kao i vecina)

(odgovor članu Mily83)
Direktna veza do poruke: 2170
   RE: Upis u jaslice-vrtić
12.5.2019 8:54:59   
Mily83


IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

U avgustu budu prosirenja grupi ali  opet samo deca sa punom godinom. Mozete pisati molbu pa eventualno ga upisati u januaru za letnji semestar. Ali to se retko desava i mislim da su iskreno to upisi preko veze (nazalost kao i vecina)



Hvala, svakako ću propratiti, tako su mi i oni rekli da je datum rođenja mog deteta sporan, i da je nisu uopšte ni uzeli u razmatranje ni za vrtić u mom mestu, ni za vrtić u mestu pored našeg. 

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 2171
   RE: Upis u jaslice-vrtić
12.5.2019 9:42:57   
Misha i Ljisha
Brat I snajka sa smenjivli sa godina Jim Pa malo bolivanjePa moji su tad jos radili pa moja mama godisnji pa tata moj godisnji pa ja I tako u krug izgurali s obojicom do naredne godine 

(odgovor članu Mily83)
Direktna veza do poruke: 2172
   RE: Upis u jaslice-vrtić
12.5.2019 9:53:04   
Mily83


IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

Brat I snajka sa smenjivli sa godina Jim Pa malo bolivanjePa moji su tad jos radili pa moja mama godisnji pa tata moj godisnji pa ja I tako u krug izgurali s obojicom do naredne godine 


Nama jedna baba radi i putuje 2 sata do posla, a druga se leči od kancera ove godine je saznala i hemioterapije su joj tek krenule, ja radim kod privatnika, mm radi kod privatnika a znaš i sama koliko su oni "predusretljivi" , kada sam pre mesec dana pitala svog poslodavca da li može da se uzme neplaćeno, samo mi je rekao žao mi je ne može. Nisam tip koji kuka i jadikuje od toga nema ništa, ali iskreno iz dana u dan mi je žao i ne mogu da prežalim što nisam otišla odavde kada sam imala prilike. Ne cvetaju ni tamo ruže, ali ovo kod nas postaje nepodnošljivo. Drugarica mi je otišla u Mađarsku i kad god pričamo pomene mi kakve mere su oni doneli da im parovi (sa ili bez dece) ne bi odlazili iz zemlje. A naša zemlja te praktično kažnjava, smanjuju trudnicama i porodiljama primanja, decu ne mozeš da upišeš u jaslice... 

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 2173
   RE: Upis u jaslice-vrtić
12.5.2019 10:04:18   
Misha i Ljisha
Razumem. Nazalost kad si bez veze jako je tesko upisati dete. A da odes u jaslenu grupu jel poznajes vaspitacice? One mogu na svoj potpia svaka da prime cini mi se jos po dva deteta

(odgovor članu Mily83)
Direktna veza do poruke: 2174
   RE: Upis u jaslice-vrtić
12.5.2019 10:06:38   
Mily83
Misho, to nisam znala baš ću da pitam, poznajem dve vaspitačice, ali ni jedna od njih dve mi to nije ni pomenula, raspitaću se, hvala za info.


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 2175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  85 86 [87] 88 89   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  85 86 [87] 88 89   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ide zmija - VIDEO!!!
video
Malo zabave za najmlađe
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here