|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  26 27 [28] 29 30   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
2.9.2014 10:14:31   
Torbica
Ludachice, zna to da bude kontraefekat, ok je reci, ti si veeeelika/veeeeliki ali to sram te bilo je suvisno skroz.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Ludachica)
Direktna veza do poruke: 676
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
2.9.2014 15:23:05   
Наташица
ево нас 2 мјесеца после успјешно савладано пишекење и какање на веце шољи. неки дан ми се и вани у трави испишкила, а то није хтјела. према нашем искуству охрабривање јако помогло. "свака част", "ти си супер цурица", "дај љубим те" "браво". сада кад се испишки или каки, сама себи каже "оооо браво" и пољубимо се. вани сам је охрабривала да пишки, да направи барицу па да убацуемо каменчиће. тако је и почела. испишки се и онда који камен убаци у то. скинули и ноћну пелену, само се пар пута упишкила. после рођендана, јер се касно налила сока и једном јер смо се успавали ујутро. од 9 до 9 без проблема издржи. стварно сам задовољна како смо успјели.

_____________________________

"timeo hominem unius libri"


(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 677
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
2.9.2014 17:36:15   
Torbica
Bravooo! Ohrabrivanje user posted image user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Наташица)
Direktna veza do poruke: 678
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
2.9.2014 20:28:17   
branki*
bravo,natasa za vasuser posted image


_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 679
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
3.9.2014 6:44:34   
Misha i Ljisha
Natasice super je curicauser posted image , ova moja nece na trvi da piski. fina guza nece napolju da piski pa to ti je. A kakila je na plazi ahahah u pesak i onda kao ker onako nogom kao zatrpala ahahahahah....Mm i ja se valjali od smeha. Naucila sam je da cucne kad hoce da kaki, ali ne znam zasto tako nece da piski. (nego to na plazi srecom imali njene lopatice, pa govance pravac u kesu sa sve peskom ahahahah kao da je pasuser posted image ljudi nas okolo gledali kao idiote, i to ljudi koji imaju decu tako da mi uopste nisu jasni)

D hoce na veliku nosuuser posted image sve cesce i cesce trazi da ide bas na veliku nosu tako da mi je to stvarno olaksanje, adapter nosim u torbi kad idemo negde i stvarno je zgodan.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 680
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
3.9.2014 7:28:55   
serpica
Ja necu da ga stavljam na nosu pre 15 meseca,da se ne ponavljam,na faksu su nam pricali da ne treba da dete rano privikavamo na nosu jer ono samo nije svesno sta radi do nekog 15,16 meseca,a prerano stavljanje na nosu moze da kasnije izazove nocno mokrenje sa 4,5 god.Tako bar pisu knjige,tako sam i starijim devojcicama,pelenu smo skinuli u godini u kojoj su trebale da napune 2 god. i to vrlo brzo,u isto vreme i nocnu pelenu.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 681
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
3.9.2014 10:24:41   
Torbica
Ja sam dosta opustena po ovom pitanju ali....Ovo dvoje su skinuli taman sa pune dve godine, a ovaj mali jos nije..... Par puta sam inicirala bez insistiranja... Moracu ovih dana da probam opet. Za vikend.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 682
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
3.9.2014 14:16:16   
emicaa
Ja bih ovu svoju već sada mogla stavljat da kaki u nošu jer svaki dan to radi u isto vrijeme,prvi put oko 12 drugi put oko 6 i obavezno minut prije nego što će početi sa napinjanjem mekeće kao kozica user posted image

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 683
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
3.9.2014 14:20:24   
Modessty
emice pa stavljaj je ako joj već znaš tajming. Super je ako možeš da nahvataš na vreme. Ja sam sa 6 meseci stavljala Nikolu jer sam tačno mogla da prepoznam kad se onako koncentriše i namršti, a sad ne mogu da ga stignem!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 684
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
3.9.2014 14:23:25   
emicaa
Trebam joj kupit nošu još je nemamo,sve kontam da je još mala da je posle napunjene godine počnem učit.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 685
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
3.9.2014 14:27:38   
Mala Elena
Uglavnom se deca odvikavaju od pelene sa dve godinice i kasnije...kada shvate za sta sluzi nosa ili adapter za wc solju. A nekada bude tesko da to shvate.user posted image
Stavljanje na nosu uz istovremeno pustanje vode na cesmi moze malo da pomogne. I da se nosa ne nosa po kuci vec da bude u kupatilu i da dete to memorise.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 686
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
3.9.2014 15:47:52   
emicaa
Moja zaova ima problem sa sinom,u novembru puni četri godine i još kaki u pelenu,inače je ne nosi preko dana i spava bez pelene ali neće drugačije kaki,jednom mu rekla da nema više pelena i stavila ga na šolju sjedio je više od pola sata i ne može i opet mu stavi pelenu i odma kaki....Mada ona je njega tek posle treće godine počela učit da ne piški u pelenu pa da li to ima ikakve veze nemam pojma.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 687
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
3.9.2014 20:53:31   
Torbica
Ih Emice, bas tesko, mada znam za nekoliko takvih primera.
Ja sam za zlatnu sredinu... Decicu vec u jaslicama kod nas uredno stavljaju po nekoliko puta, tako da im to nije strano. Roditelj treba da prepozna momenat, ali fakat je da su sa dve godine vecinom zreli, barem vrticka deca. Jer ipak vec neko vreme imaju taj ritual.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 688
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
3.9.2014 21:11:14   
emicaa
On i kad krene da kako ako sjedne na šolju ili nošu automatski stane i ne može,uvjek dodje i rekne mama kakim ali bez pelene nebi kakio i po dva dana...već je velik,šteta što se ne može i to nauči.
Mi ćemo za vikend kupit nošu i žabicu pokušavat stavljat da tu kaki,pa vidjećemo hoće li ići user posted image

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 689
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
10.9.2014 13:18:43   
mali_mis
Ja cu akciju privikavanja na nosu morati da odlozim za sledece leto. 2 puta je samo seo na nosu, i tu je kraj price. Jos on nije svestan sta se tu dole desava.
Kad mu se kaki, a ima jako tvrdu stolicu, on nas bukvalno vuce da idemo u wc, i onda da ga popnemo da stoji na wc solji, i tako kaki. Mislim, skinem mu pelenu pre toga. Ali piski gde stigne, obicno, nakon velike nuzde kad ga spustimo sa solje, pa pored user posted image
Adapter imamo ali on sluzi da se nosa po kuci.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 690
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
10.9.2014 13:36:06   
Torbica
Misu, svaka njemu cast i za tvrdu stolicu, jos je mali. Bravo!

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 691
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
10.9.2014 23:17:49   
New Mom
Iskustvo sa Koljom

U aprilu je napunio 2 godine. Nismo imali u planu da ga odvikavamo ovo leto (uzasne 2 godine sa starijom mu sestrom) i sve me to uzasavalo.
U julu s obzirom da vec neko vreme prijavljuje da piski i kaki, kupimo mu nosu za jedan vikend. U ponedeljak krenemo. Te nedelje je od 7 dana kod babe i dede bio 4 i nosio pelene. Kuci je nosio gace i nudila sam ga da piski posle svakog spavanja, sto je prihvatao. Tokom dana od pocetka je spavao bez pelene, nocnu smo izbacili posle nekih 5 dana. Bilo je upiskenih gacica, a prvi put nije kakio 4 dana, a inace kaki svaki dan.
I uglavnom, dodje vikend i vice "mama, kaki, kaki", kad on covek u kupatilu, usao bez reci, skinuo gace, seo na nosu i kakio i trazi da ga obrisemo.
Mm i ja preko 3 nedelje nikome nismo smeli da kazemo, sve se bojeci da se ne ureknemo.
Od onda imao je mozda ukupno 4-5x da se zaigrao i upiskio se. Al tacno se vidi da oseca svoje potrebe. Uredno piski i kaki. Sam trazi. Piski a i kaki i napolju. Jedino sto se pomalo boji velike wc solje.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 692
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
11.9.2014 8:17:22   
Torbica
NM, svaka mu cast, bas mi je drago! Mi smo napunili dve god 29.6 i nismo jos dosli dotle.. A u ovo vreme su mi oboje ostavili user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 693
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
23.9.2014 11:19:19   
adulence
evo i nas na ovoj temi
odavno ona seducka na nosi,u vrticu stalno,kod kuce nekada uradi nesto nekad ne,poslednja dva tri dana,trazi nosu,e sad nekada stignemo da se skinemo ,a nekada pisne u gace,ali ono sto mene buni ona vrlo cesto piski ali po malo,ja se zezam kao da zapiskava teritoriju,jel to normalno,posle spavanja lepo puno piski ,a izmedju je sve to nesto pis pis....

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 694
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
12.10.2014 10:07:42   
branki*
konacno da se pohvalim u ovoj temi i jauser posted image
vec nekih nedelju dana,boza uzme nosu i krene da sida trenerku kad mu se piski ili kaki i to obavi u nosi,ja mu malo pomognem da lepo sedne i da se namesti.bas sam srecna.nadam se da nije slucajnost,da ce biti sve bolje i bolje.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 695
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
16.11.2014 11:14:39   
soni
Ja citam vase savete i iskustva...Luna odbija nosu ili dasu za solju...Imam i jedno i drugo..Hoce da posedi malo ali sve ostalo odradi u pelenu..Ima 2 i po god...Ja sam sa njom kratko posle podne a u Norveskoj ih ne stavljaju jos uvek na nose u vrticima govoreci da su mali i jos nisu svesi...Znaci nema sa kim da saradjujem...Mislim da bi je zbunjivalo da joj tamo stavljaju pelenu a kuci da je teram na nosu....Sta vi mislite????

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 696
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
16.11.2014 17:29:08   
Bibilib
Mi smo poceli sa 6 meseci da koristimo nosu I nismo prekidali ... tako da znamo da kakimo I piskimo na nosi...


_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 697
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
16.11.2014 18:11:20   
serpica
IZVORNA PORUKA: Bibilib

Mi smo poceli sa 6 meseci da koristimo nosu I nismo prekidali ... tako da znamo da kakimo I piskimo na nosi...





Bibilib izvini ali ovo zaista nisam cula,i to ce ti reci svaki pedijatar,sa 6 meseci na nosu???? Pa dete tad jedva i da moze da sedi pod nekim blagim uglom a kamoli pod pravim i to na nosi. Ja sam zatecena iskreno. A to sto ste naucili da kakite i piskite na nosi nije zato sto je on svestan toga sto radi vec je istreniran za tu radnju ( izvini na poredjenju,kao kad stene ucis gde treba da vrsi nuzdu ) Na faksu su nam pricali a negde vec i pisah da je najranije kad se dete stavlja na nosu oko 14,15 meseci ali vecina ni tad nisu svesna sta treba da rade,ta svest se budi tek sa 18 meseci kad pocinju i da kontrolisu mokrenje i kakanje. Svako previse rano stavljanje na nosu moze kasnije uzrokovati nocno mokrenje sa 4,5 godina.
Pre 18 meseca njima je to ista radnja kao i spavanje,ruckanje,igranje,znaci,ne prave razliku izmedju piskanja i igranja recimo,ne treba zuriti s nosom,a sve ovo mozete i procitati od strane ljudi koji su strucnjaci bas za to.
Naravno da uvek postoji izuzetak kod dece i nauce da idu na nosu relativno rano,ali ja bih bas volela da vidim kako dete od recimo godinu dana ustane ujutru i trazi nosu? Verujte mi ako ga ne stavite na nosu tad kad ste ga naucili nego mu stavite pampers isto ce se ponasati,nece napraviti razliku,jer ono vrsi nuzdu to je njegova potreba a gde,to mu zaista nije bitno jer ne zna gde i kako.




< Poruku je uredio serpica -- 16.11.2014 18:14:19 >


_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 698
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
16.11.2014 18:44:00   
dijana1*
Svasta cu danas procitati na forumuuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 699
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
16.11.2014 21:08:23   
Misha i Ljisha
Slazem se da beba od sest meseci tesko da moze da sedi na nosi a da se ne prevrne mi smo krenuli sa osam. I iskreno serpice i te kako je znala sta radi. Naucila sam je znakovni jezik za bebe i pokazivala mi je znak za kakenje u trenutku kada kaki. Prvi put mi je rekla kaki kaki sa 15 meseci i potrcala u wc sama. Skinuli smo pelenu sa nesto malo jace od godinu i po. Evo ni nocu ne nosi pelenu. Tako da ja mislim da je sve to od deteta do deteta. Sa 10 meseci ukakane pelene prakticno nismo imali. A sada joj je petlja odlicna, kaze mi u kolima u toku voznje "mama kaki" i ja joj kazem strpi se malko idemo kuci i stvarno izdrzi ili tek tek pisne u gace. Dve godine ce napuniti u januaru

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 700
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  26 27 [28] 29 30   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  26 27 [28] 29 30   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Veliki petak, najtužnija godišnjica i vera...
Godinu dana kasnije bol je i dalje tu. Veo tuge i dalje viori oko škole, na hodnicima, u učionicama ali i nad celom Srbi...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here