|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  26 27 [28] 29 30   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
3.4.2015 10:45:17   
nata11

IZVORNA PORUKA: Milagros

Imali neko ideju kako da spasim sinove knjige.Skoro mu se u ruksaku prosuo sok od maline i ukvasio donje dijelove knjiga i sveski.Osušila sam ih ali ne znam kako i ispeglam jer su smeružani.
Help..user posted image


Ne bih rekla da se to moze popraviti.

_____________________________





(odgovor članu Milagros)
Direktna veza do poruke: 676
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
17.4.2015 11:23:26   
emicaa
čime čistite ringle,one stare.Sad u novom stanu imamo te i sve se cakli ali na onom krugu oko ringle imaju fleke od masnoće,probala sam i sredstvo za uklanjanje masnonje,vim i ono za čišćenje rerne ali opet ostane.Ne smijem očistit žicom da ne oštetim

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 677
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
17.4.2015 11:49:26   
Modessty
emice ovako nečim
user posted image

a možeš da probaš i mešavinom sirćeta i sode bikarbone

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 678
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
17.4.2015 13:00:20   
emicaa
Hvala mod,moram kupiti sodu sutra.Dosta je lakše održavati ove sad ravne user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 679
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
2.7.2015 22:57:32   
bubulence
posto sam malo pre spomenula sodu bikarbonu u drugoj temi , morala sam da dodjem i ovde da podelim svoje odusevljenje sa vama.
imam svetlo svetlo krem itison-tepih, nesto izmedju u dnevnoj sobi, koji se uz dvoje dece (mislim na muza i dete) izuzetno prlja, ima 101 fleku... procitala sam da soda sve izvlaci i probala. ovako: posula sodu po tepihu i ostavila par sati zatim usisala. onda sam oko 200gr sode rastvorila u vodi, bez ikakvih dodatnih tecnosti i praskova i istrljala cetkom. tepih je cistiji nego kada je bio nov, savrsen, savsen, savrsen

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 680
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
2.7.2015 23:01:42   
Ivanka 75
Bubi, sad sam htela nešto slično da napišem, fleka od kafe na meblu je nestala ko rukom odnešena sa sodom bikarbonom. Isti način kao tvoj.
Ja je koristim i za ribanje šporeta, em ne peni pa posle 300 puta ispiraš krpu da obrišeš penu, em se lepo skida.
I peglu lepo očisti a ne grebe ploču.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 681
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
2.7.2015 23:03:46   
World
e kad spominjes sodu, ja sto godina pokusavala da skinem fleke od kamenca na ogledalu u kupatilu, svim mogucim sredstvima i na kraju uzmem samo obicne sode i krpu i istrljam i sve spade iste sekunde.. soda bikarbona je bas cudo.. dodajem i u deterdzent kad perem bijeli ves, bolje se opere..

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 682
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
2.7.2015 23:13:54   
Ivanka 75
Soda i sirće za dezinfekciju. Moj frižider nema mirise, prebrišem ga sirćetom iznutra, milina.

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 683
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
2.7.2015 23:18:24   
veselicaa
Ivanka kako ribas sporet sodom?Jer samo pospes i istrljas ili ostavis da odstoji?Jel se lako oriba?Ja trenutno koristim Avax ali je bas bas jak,mnogo lepo cisti ali obavezno sa rukavicama ribam sporet jer nagriza kozu.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 684
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
2.7.2015 23:19:00   
World
ma da, i soda i sirce skidaju kamenac samo tako

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 685
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
2.7.2015 23:20:36   
vikiveki
Znači pospem šporet sodom i još dodam sirće i onda ribam...mogla bih da probam

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 686
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
2.7.2015 23:21:26   
Ivanka 75

IZVORNA PORUKA: veselica

Ivanka kako ribas sporet sodom?Jer samo pospes i istrljas ili ostavis da odstoji?Jel se lako oriba?Ja trenutno koristim Avax ali je bas bas jak,mnogo lepo cisti ali obavezno sa rukavicama ribam sporet jer nagriza kozu.


Da, pospem sodu pa nakapam vodu po njoj sa sundjera, ostavim da odstoji 15ak min i samo prebrišem.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 687
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
2.7.2015 23:23:10   
veselicaa
World koliko stavljas sodu kolicinski u masinu za ves?

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 688
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
2.7.2015 23:23:35   
vikiveki

IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

I peglu lepo očisti a ne grebe ploču.

Ivanka ,kako čistiš peglu sa sodom bik.? pospeš po ploči od pegle ili drugačije?


_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 689
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
2.7.2015 23:24:24   
Ivanka 75
Za šporet - prvo soda i voda pa kad se skinu mrlje onda na sunđer malo sirćeta i pređeš po šporetu tim sirćetom, jeste da smrducka ali dezinfikuje lepo, još je i organsko, nije hemija.
I jeftino user posted image
A frižider nikad iznutra ne brišem nekim hemikalijama, on je onaj no frost, samo ga prebrišem vodom pa pređem sirćetom.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 690
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
2.7.2015 23:27:35   
Ivanka 75

IZVORNA PORUKA: vikiveki


IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

I peglu lepo očisti a ne grebe ploču.

Ivanka ,kako čistiš peglu sa sodom bik.? pospeš po ploči od pegle ili drugačije?



da, po ploči, isto tak navlažim ,ostavim koji minut pa lagano sunđerom (onom žutom stranom, ne onom što grebe), manje zaprljana mesta skida odmah, ali mm zalepi za peglu one aplikacije na majicama pa imam malo više posla.
Kad operem ploču, napunim peglu vodom pa pustim da se zagreje na trojku i pritiskam za aru kod ne izadje sva voda, da bi izašlo ono sode što je ušlo u peglu kroz rupice.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 691
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
3.7.2015 1:22:03   
vikiveki
Hvala Ivanka,sve sam zabeležilauser posted image soda bikarbona za sve najboljauser posted image

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 692
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
7.7.2015 13:32:43   
aleksandrici
Nikada ik kutija gde drzite zacin c,biber ili alevu papriku ne navrcite celu kutiju,moze vam se desiti da upropastite ceo rucak i moze da cela kolicina aleve 100 ili 200 grama upadne u vasu serpu,sasvim slucajno.Verujte desilo mi se vec dva puta i nikako da se opametim.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 693
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
7.7.2015 13:35:05   
aleksandrici
Soda bikrbona je prava strav i za masinu za pranje vesa.Umesto skupih sredstava stavite po 1 kasiku sode bikarbone kad se kuva ves.Dobicete i bo ves a i masinu zdravu,bez kamenca.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 694
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
7.7.2015 20:15:31   
vikiveki
Ja sam danas oprala jednu fleku na stolnjaku upravo sa sodom bikarbonom...zaista ima čudesna svojstva

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu aleksandrici)
Direktna veza do poruke: 695
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
7.7.2015 21:32:56   
amdn
e dobra je fora sa sodom, ja je doduse uglavno koristim kad perem voce i povrce, ostavim u vangli da odstoji pa isperem.
al probacu u ves masinbu da ubacim user posted image

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 696
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
7.7.2015 21:38:13   
vikiveki
E ja nisam znala ni to sa sodom i voćem,znači sodu mogu i za pranje voćauser posted image

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu amdn)
Direktna veza do poruke: 697
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
12.7.2015 23:54:32   
Sanjica26 RR

IZVORNA PORUKA: bubulence

posto sam malo pre spomenula sodu bikarbonu u drugoj temi , morala sam da dodjem i ovde da podelim svoje odusevljenje sa vama.
imam svetlo svetlo krem itison-tepih, nesto izmedju u dnevnoj sobi, koji se uz dvoje dece (mislim na muza i dete) izuzetno prlja, ima 101 fleku... procitala sam da soda sve izvlaci i probala. ovako: posula sodu po tepihu i ostavila par sati zatim usisala. onda sam oko 200gr sode rastvorila u vodi, bez ikakvih dodatnih tecnosti i praskova i istrljala cetkom. tepih je cistiji nego kada je bio nov, savrsen, savsen, savrsen

Bubi hvala na odlicnom receptuuser posted image Nisam cistila tepih, ali jastuk od fotelje jesam. Bio je prljav od decijih masnih ruku. Nisam mogla vise da gledam i juce se zainatim i iznesem na terasu. Cist je kao suza, a inace je krem svetle boje. user posted image Mm je bio skeptican, ali kad je video odusevio se.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 698
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
12.7.2015 23:57:48   
veselicaa
Sanjice znaci da deluje,moracu da probam ali ja cu na tepihu kao Bubi,imam jednu stazu svetle boje u hodniku i zimi se isprlja a velika je da je celu operem.

< Poruku je uredio veselica -- 13.7.2015 0:00:16 >

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 699
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
12.7.2015 23:59:49   
Sanjica26 RR
Deluje nego sta. Zao mi je sto nisam uslikala pre kako je izgledalo. Ma samo da sam se resila masnoce.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 700
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  26 27 [28] 29 30   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  26 27 [28] 29 30   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here