|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
18.7.2011 18:32:38   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Olga RR

dobijaju platu 100% jer imaju placeno zdravstveno a naravno bogatija parohija bogatiji popa
gde ste vi videli popa koji je mrsav i asketski izgleda , ne govorim o monasima koji zive usred nigde



U njihovom slučaju zdravstveno nema veze sa platom (ne primaju je), već se sredstva izdvajaju iz budžeta (ne samo za pravoslavne sveštenike, već i za katoličke i predstavnike ostalih vera):

Socijalna prava sveštenika, odnosno verskih službenika Član 29 Sveštenici, odnosno verski službenici imaju pravo na zdravstveno i penzijsko i invalidsko osiguranje, u skladu sa zakonom. Radi unapređivanja verske slobode, u saglasnosti sa crkvama i verskim zajednicama, sredstva za zdravstveno i penzijsko i invalidsko osiguranje sveštenika odnosno verskih službenika mogu se obezbediti u budžetu Republike Srbije, u skladu sa zakonom. Ako se u budžetu Republike Srbije obezbede sredstva, Vlada utvrđuje iznose sredstava za ostvarivanje socijalnih prava sveštenika odnosno verskih službenika, ravnopravno i srazmerno broju vernika pojedinih crkava i verskih zajednica, prema poslednjem popisu stanovništva u Republici, pri čemu se na crkve i verske zajednice sa malim brojem vernika može primeniti načelo pozitivne diskriminacije. Crkve i verske zajednice mogu osnivati samostalne fondove za socijalno odnosno zdravstveno i penzijsko i invalidsko osiguranje svojih sveštenika odnosno verskih službenika, u skladu sa svojim autonomnim propisima.
IZVOR


(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
18.7.2011 18:34:36   
Anoniman
Ne znam da li sam negde pisala, meni za krštenje nisu tražili ništa. Krstili smo se N i ja pre godinu dana, u manastiru na Fruškoj gori, i kada sam pitala za cenu, rekli su "koliko kum i kuma žele da ostave,kao dobrovoljni prilog, i ako žele da ostave, nije obavezno". Oni su ostavili u skladu sa svojim mogućnostima, a po savetu žena sa foruma odneli smo i brašno, ulje, šećer, i ne znam ni ja šta. Divno iskustvo, divan manastir, i divan čovekuser posted image

(odgovor članu PoisonEve)
  Direktna veza do poruke: 227
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
18.7.2011 18:34:43   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: PoisonEve

Pretpostavljam Patrijarsiji


user posted image

pa u patrijaršiji sede Grigorije (ošišani i obrijani biznismen), Irinej (Bački) i ostala kompanija, šta ćeš više, njih treba prve prijaviti...

nema se kome, eh

< Poruku je uredio dunja RR -- 18.7.2011 18:39:27 >

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
18.7.2011 18:35:34   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Olga RR

gde ste vi videli popa koji je mrsav i asketski izgleda , ne govorim o monasima koji zive usred nigde


Evo ovaj o kome ja pricam....Covek je za naslovniceuser posted image

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 229
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
8.12.2011 12:57:00   
minavb
Pop naplaćuje i snimanje kamerom
Izvor: Beta Leskovac --
Predstavnici pet sela u okolini Leskovca traže da njihov paroh umanji cene svojih usluga prilikom pravoslavnih obreda za oko 60 odsto.
user posted image
Oni prete protestima ukoliko se ne udovolji njihovom zahtevu. U protestnom pismu upućenom mesnom parohu popu Bratislavu, kako ga oslovljavaju meštani, predstavnici sela u vučjanskom kraju -Gornja i Donja Bunuša, Čifluk, Radonjica, Todorovce i Miroševce zatražili su da se cene usluga za "svetenje vode" i sečenje kolača na slavama smanje sa sadašnjih 2.000 dinara na 500 dinara. Jedan od predstavnika tih sela Ljubiša Cakić rekao je Beti da su ljudi u vučjanskom kraju dobri vernici, ali da su veoma siromašni i da se njihov paroh mora ponašati u skladu sa nastalom krizom.

"Narod je ogorčen i kategoričan da i sveštenstvo mora živeti kao i njihovi parohijani. Ukoliko ozbiljno ne shvate ovaj problem, mi ćemo organizovati protest", kazao je Cakić.

On je rekao da se parohu plaća i zakazivanje služenja obreda u iznosu od 400 dinara, a da paroh traži dodatnih 400 dinara ako se slavski obred, venčanje ili krštenje snima kamerom.

Do paroha ove parohije Beta danas nije mogla da dodje.

Niko od meštana nije znao njegov broj telefona, kao ni njegove starešine u Leskovcu, koje su rekle da nisu upoznate sa slučajem, a mobilni broj crkvenjaka, na koga smo bili upućeni, nije bio dostupan.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
8.12.2011 13:19:40   
Rivana
Mene je mnogo iznerviao pop Boze mi oprosti, kada smo zakazivali krstenje za Luku. Pitam popa koliko kosta a on pocne tuznu pricu :"Pa ne kosta nista ali znate mi ne primamo platu pa koliko ostavite eto mi od toga zivimo...."
U Boga verujem ali popovi su u danasnje vreme postali nezajazljivi....

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
8.12.2011 13:34:40   
vukosava
u SAD ako ides u neku crkvu dajes joj mesecno 10 do 20 % svojih prihoda obicno tako da su nasi dzabe user posted image

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
8.12.2011 13:36:54   
*Alexx*

IZVORNA PORUKA: vukosava

u SAD ako ides u neku crkvu dajes joj mesecno 10 do 20 % svojih prihoda obicno tako da su nasi dzabe user posted image


Kako to? Šta ako idem jednu nedelju, pa ne idem tri? Ne kontam kako "mere"?

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
8.12.2011 13:38:17   
minavb
Od poreza građa se već odvaja novac za crkvu, a da se pri tom građanin za to ništa ne pita. Zašto onda mora da plaća i za te "usluge" i to po cenovniku koji je zaista sulud?

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
8.12.2011 15:27:30   
vukosava
IZVORNA PORUKA: *Alexx*


IZVORNA PORUKA: vukosava

u SAD ako ides u neku crkvu dajes joj mesecno 10 do 20 % svojih prihoda obicno tako da su nasi dzabe user posted image


Kako to? Šta ako idem jednu nedelju, pa ne idem tri? Ne kontam kako "mere"?


Nasa je i ovde jeftinija... Po principu daj dolar za dan pa te godisnje kosta clanarina 365 dolara... Nemam pojma, mere da si vernik isla ne isla verovatno...

A u Nemackoj im u licnoj karti pise koje su vere. Ako su ateisti moraju da odvajaju pare za neku humantarnu svrhu po izboru...

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
25.12.2011 9:09:59   
minavb
Uhapšen starešina manastira Vatoped na Atosu

Starešina svetogorskog manastira Vatoped, Jefrem, optužen za proneveru novca i davanje lažnih izjava u aferi s nekretninama, uhapšen je danas i stavljen pod nadzor u svojoj monaškoj ćeliji, saopštila je policija. Iguman Jefrem nalazi se u pritvoru na teritoriji 1.000 godina starog manastira Vatoped na Atosu, dodaje se u saopštenju.
Jefrem, koji je policiji rekao da ima visoku temperaturu i visok nivo šećera u krvi, zadržan je "privremeno" pod stražom u svojoj ćeliji, a odluka da li će biti premešten u zatvorsku bolnicu trebalo bi da bude doneta posle Božića.

Jefrem je umešan u aferu s nekretninama s grčkom državom, od koje je manastir Vatoped imao veliku korist - prema proceni jednog od sudija koji prate slučaj, najmanje 100 miliona evra.
Ovaj slučaj, poznat i kao afera "Vistonida", potresla je konzervativnu grčku vladu koja je na vlasti bila od 2004. do 2009. godine i dovela do ostavki trojice ministara.
Iguman Jefrem bio je priveden početkom meseca, kada je svedočio o ovom slučaju, ali je oslobođen pošto se tužilac i jedan od advokata nisu složili da li da ga uhapse ili puste uz kauciju.
Ipak, sudsko veće danas se odlučilo za hapšenje, preneo je AP.
Iako je Jefrem, preko svojih advokata, poručio vlastima da je spreman da se dobrovoljno preda, očigledno mu nisu poverovali - tokom noći i jutra, čamci obalske straže kružili su u vodama oko Atosa, a policija u dva grada najbliža monaškoj enklavi, zaustavljala je motorcikliste, pretraživala automobile i legitimisala vozače.
"Iznenadila nas je odluka da Jefrem bude uhapšen. Mi smo mu rekli da postoje veoma male šanse da se to desi", rekao je Aristotelis Haralambakis, jedan od advokata.
Neki konzervativni političari zaprepašćeno su reagovali u medijima, ali lider konzervativne stranke Nova demokratija, koji nije bio uključen u skandal, nije želeo da komentariše ovaj slučaj.
Afera je nazvana "Vistonida" po jezeru u prefekturi Ksanti, za koje je manastir tvrdio da ga je pre hiljadu godina dobio na poklon, što država nije priznala.
Manastir je na ime vlasništva nad jezerom kupovao nekretnine, od kojih je neke odmah prodavao po visokim cenama, što je država nazvala bogaćenjem od "prodaje magle".

izvor
 

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
25.12.2011 10:00:04   
Leki 77
Popovi su ljudi, a biti pop je zanimanje.
Dakle, medju popovima ima svakakvih, kao i medju lekarima, inženjerima, frizerima, kuvarima.... Moje duboko ubedjenje je da je medju popovima oduvek bilo, i dok postoje biće, loših i dobrih, i poštenih i podmitljivih.... To je profesija od koje se (sa razlogom) očekuje da se njome bave najhumaniji, najbolji itd, kao i što se očekuje od medicinara. To prosto nije tako, pa onda negativni primeri bodu oči, a o pozitivnoj većini se ne govori jer se to-podrazumeva.
Konkretno, pop iz priče iznad tvrdi da je prodavao manastirsku zemlju, a država tvrdi da je to njena zemlja. Ja, kao ateista, sklona sam da podržim popa koji je radio u interesu svoga manastira, što možda i nije loše, jer su skoro sve narodne kuhinje u Grčkoj, koje su sada posećenije nego ikada, finansirane od strane crkve.
Bila bih brutalna prema popovima koji naplaćuju sahrane, krštenja, venčanja itd, ali ovo nije to.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
25.12.2011 11:06:27   
Anoniman
Leki, naravno da su ljudi i da ima svakakvih. Ali i oni moraju da snose idgovornost za posao koji obavljaju bas kao lekari i ostali. I oni bi morali biti sankcionisani kao i bilo koji zaposleni kad napravi gresku. Mene bi poslodavac ili otpustio ili novcano kaznio bto bi trebalo da vazi za sve bez obzira na profesiju kojom se bave.

(odgovor članu Leki 77)
  Direktna veza do poruke: 238
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
25.12.2011 11:39:34   
Leki 77
Apsolutno se slažem.
To meni nije predmet diskusije.
Nema tog čoveka za koga bih, kada se bavi malverzacijama (nazvaću to tako), ja rekla-ma nema veze.
Nažalost, svugde u svetu, pa samim time i kod nas, postoje profesije u kojima su ti što "greše" više zaštićeni. To je valjda neka esnafska solidarnost, koju ja ne podržavam. Pogrešio si-snosi posledice. Tačka. A da ne govorim o namernim "greškama".

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
10.2.2012 3:57:52   
vukosava
Moderni:

user posted image

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
10.2.2012 7:40:27   
minavb
user posted image iPop

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
10.2.2012 10:56:24   
Sanjica26 RR
Ovaj pop je bas inuser posted image

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
10.2.2012 11:07:53   
Lilla
Cast izuzetcima, ali vjerovatno su kao i danasnje hodze. Samo gledaju da se "nafatiraju" i napune dzep. 

_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
10.2.2012 11:13:00   
hanka
Sretala sam raznorazne popove i jednu stvar shvatila
Na svestenike gledam kao i na one sluzbenice na salteru
Moja vera u Boga ne treba imati nikakve veze sa ponasanjem popova

(odgovor članu Lilla)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
10.2.2012 12:01:25   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: hanka

Sretala sam raznorazne popove i jednu stvar shvatila
Na svestenike gledam kao i na one sluzbenice na salteru
Moja vera u Boga ne treba imati nikakve veze sa ponasanjem popova


user posted image

(odgovor članu hanka)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
10.2.2012 12:38:17   
Anoniman
ta gore navedena afera sa vatopedom je stara prica, vuce se godinama. i ok, ako je kriv, nek bude u zatvoru. ali ono sto mene nervira jeste to da su u celu pricu umesana i razna druga lica (politicari itd), a koliko znam (mozda gresim) od svih njih, u pritvoru je samo ovaj monah.
inace, istina je da crkva ovde organizuje narodne kuhinje i razne druge vrste pomoci, ali crkva ovde ima i dosta para, svestenici su jako lepo placeni, crkve su uglavnom sa podnim grejanjem i klimom, sedistima itd. a crkva kao institucija u svom vlasnistvu ima jako mnogo nekretnina. evo, samo primer jednog velikog parkinga u centru ciji je vlasnik jedan manastir.

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 246
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
10.2.2012 13:27:18   
vukosava
Bar imaju zene kuci za razliku od popova nekih drugih religija. Kakav je to covece zivot - celibat user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
24.9.2012 8:31:38   
Anck Su Nmaun
Taru smo krstili u manastiru Hopovo trazili su nam 5 000 din, i Hanu bih krstila tamo al stvarno smo u skripcu s parama.
Eto... po meni je to bezobrazluk.

Kao i to sto treba da trazis dozvolu da se krstis neznam ni ja gde ako nisi odatle...
I na kraju odem po tu dozvolu i kaze mi Pop ma ko ti je to trazio....user posted image "Neznam sta ce mu ..al ajde..."user posted image

Pretvorili su crkvu u drzavnu ustanovu, da se sve placa, overava, pecatira.... eeeee strasno najstrasnije!!!

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
24.9.2012 12:32:26   
Sanchy
Svestenik ciji smo mi parohijani je jedan od najpostenijih i najboljih svestenih lica koje sam imala prilike da upoznam a imala sam prilika jer mi je ujak bio svesteno lice ..s obzirom da cesto idemo u crkvu bilo koja svetkovina koju pravimo tj koju smo pravili tipa svadba ,krstenje,itd...placamo onoliko koliko smatramo da treba ili ne treba ali znam da cenovnik postoji i da mnogi placaju po njemu sto takodje smatram da nije u redu..

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
24.9.2012 14:21:43   
boba 11
Anck proveri u drugim fruskogorskim manastirima ,trebalo bi da je besplatno do sad je bilo a provericu i u kom pa ti javljam.Koliko znam iz price prijatelja po manastirima je zabranjeno da naplacuju vencanja i krstenja i mozes se vencati ili krstiti u bilo kom bez obzira da li pripadas toj parohiji.Verovatno samo traze dozvolu iz BG od crkve.Javicu ti cim saznam nesto

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here