|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bruh (kila) kod dece
16.11.2014 17:55:13   
serpica
user posted image Mirkam i za tebe i za malisu user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Bruh (kila) kod dece
16.11.2014 23:25:56   
branki*
mirka,drago mi je sto je sve tako proteklouser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Bruh (kila) kod dece
17.11.2014 6:42:11   
mirkam
Drugarice hvala od srca user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Bruh (kila) kod dece
18.11.2014 11:58:23   
Mariya
H je sa mesec dana dr na pregledu otkrila pupcanu kilu, uz konstataciju da to nije nista strasno i da ce se povuci. Ne pitah je da li ta kila moze da joj smeta kad bude pocela da se dize u sedeci polozaj, kad bude vise koristila trbusne misice, hoce li joj to praviti problem ili boleti?

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Bruh (kila) kod dece
18.11.2014 13:45:09   
vikiveki
Mariy da je to nešto problematično dr. bi ti sigurno rekla pa pretpostavljam da to ne bi trebalo da pravi bebi neke probleme

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Bruh (kila) kod dece
18.11.2014 14:37:16   
branki*
mariya,tu pupcanu kilu je imao i boza.nista strasno to nije i nece praviti problem,cak stavise,prilikom sedenja i stajanja kasnije kako budu jacali trbusni misici,ona ce se sve vise smanjivati.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Bruh (kila) kod dece
22.12.2015 12:20:48   
mila83

IZVORNA PORUKA: Mariya

H je sa mesec dana dr na pregledu otkrila pupcanu kilu, uz konstataciju da to nije nista strasno i da ce se povuci. Ne pitah je da li ta kila moze da joj smeta kad bude pocela da se dize u sedeci polozaj, kad bude vise koristila trbusne misice, hoce li joj to praviti problem ili boleti?


Mariya,kako stojite sad sa pupcanom kilom?
Ja sam vodila danas T kod dr,ima neko ispupcenje na sredini stomaka,iznad pupka,vise prema sredini.Tu ona inace ima oziljak od privremenog bajpasa koji je imala(zice iz stomaka su joj virile 10 dana posle operacije,kao kod lutke na baterije,strasno)ali j eto sv eok zaraslo.. Zakazala sam pregled kod decijeg hirurga,za dve nedelje.Nju to nista ne boli niti joj trenutrno smeta.
Citala sam da se to javlja uglavnom kod dece koji su i rodjeni sa deformitetom srca,pluca itd..Moja T je prva tri meseca jako ubrzano disala i to je posledica toga najverovatnije.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Bruh (kila) kod dece
27.2.2016 19:11:14   
mila83
Ima li ko da mi se javi po pitanju ovog?
Bili smo kod decijeg hirurga,idemo opet krajem marta. Jeste hernia ventralis,kao posledica postoperativnog oporavljanja..a ne kao poslediva srcane mane,jer bi se to razvilo i pre operacije. Ona je prilicno aktivna, posle operacije se lepo oporavljala i pocela da sedi samostalno sa 8 meseci, puzila je nekoliko meseci 200 na sat, o penjanju da i ne pricam...i verovatno to njeni trbusni misici nisu mogli izdrzati tako odjednom..To je i dalje tu,mozda maaalo vece nego pre dva meseca... Hirurg mi bas nije puno pricao o tome sta ce biti sa tim,samo da se prati i da joj nista ne branimo od aktivnosti...sto nikada i nismo..i da se javimo ukoliko bude bilo potrebe...a kako da ja znam da njoj to smeta uopste? Ne boli je na dodir.
Jedva cekam sledecu kontrolu,pa da ga sve detaljno ispitam.
Ako neko ima slicno iskustvo...pisite user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Bruh (kila) kod dece
28.2.2016 1:09:24   
choopa choops
mila83 ne znam stvarno. Ali sad razmišljam...pisala sam već da je M imao dvije op. testisa, prvu sa 9mj i drugu sa 1g i 9mj. Prilikom te prve (čini i se user posted image ) op su mu skinuli bruh za koji ja nisam ni znala da ima. A ni dr. Tek kad su izašli iz sale dr je rekao kako mu je skinuo i kilu koja je bila oooogromna?!?! Elem, sa tim je valjda sve u redu, ali sada kad čitam ove postove, kapiram kako njemu isto iznad pupka ima kao malo ispupčenje user posted image Ja sam mislila da je to tako, da mu je tako zavezan pupak, pa kao na jednoj strani malo uzdignuta koža. Isto ga ne boli na dodir, jer sam ga jednom ispipala i ptala da li nešto osjeća. Baš bih slikala da vidim je li to to. A možda ću ga povest kod dr kad budem vodila malu sad na kontrolu pa neka ona pogleda.user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Bruh (kila) kod dece
28.2.2016 9:27:27   
mila83
Videcu Chupo da slikam ja moju T da vidite. Ja se nadam da to može proci samo od sebe,jer je kod T nezgodno,ona je vec secena tu,zbog operacije i ne znam kako ce to ici ako se bude resavalo ponovnom operacijom...njoj je to negde na sredini stomaka. I najupadljivij eje kada sedi ili place.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Bruh (kila) kod dece
28.2.2016 14:46:40   
mila83
Evo kako to izgleda kod moje T

user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Bruh (kila) kod dece
28.2.2016 17:00:50   
choopa choops
A nije kod M tako. Drugačije je. Odmah pored pupka i nekako talasasto. Baš ću sliakti ako se sjetim kasnije.

A što se tiče toga da ako bude morala nova operacija (a nadam se da neće), mislim da oni sjeku po istom rezu, isto kaao kad neko ima CR.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Bruh (kila) kod dece
26.5.2016 21:37:52   
Anck Su Nmaun
Mene ovo vec frustrira mislim da smo bebca navikli vec na nosanje i ruke samo da ne bi plakao jer se bojim da ne dobije bruh user posted image

(odgovor članu tea87bgd)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Bruh (kila) kod dece
26.5.2016 22:16:15   
mila83
Kod nas je jos uvek ista situacija sa kilom..nista se ne menja..idemo sad u julu na kontrolu opet.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Bruh (kila) kod dece
13.6.2016 12:38:58   
Ja_na_16
Pozdrav mame!Moja beba ima 2 meseca i sutra ide na operaciju u Tirsovu.Ako neka mama ima iskustva neka mi pise kakva je procedura i oporavak posle.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Bruh (kila) kod dece
17.8.2016 15:37:53   
bebironcic
Mali ima od rodjenja izbacen pupak i meni je od samog starta to sve bilo jako cudno...pedijatri su pricali sve je ok.Kako je stariji,sada ce jos malo 3god,primetila sam kada place da se pupak jos vise izbaci i odvela ga pedijatru.Rekli su nam da ima malu pupcanu kilu ali da nije strasno da se to samo povuce.Citajuci svasta po netu vise nisam pametna sta da radim,da li da cekam ili da ga vodim hirurgu?!

_____________________________

Ako problem moze da se resi,nema svrhe nervirati se,a ako ne moze,nerviranje nece pomoci!!!

(odgovor članu Ja_na_16)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Bruh (kila) kod dece
17.8.2016 15:52:11   
WhiteSnow
Moj mladji sin je sa 15 meseci operisao cistu i kilu na testisu. Ima i pupcanu kilu, za koju su nam rekli da ako se ne povuce do 7. godine tek se onda operise. Zato sto jacanjem trbusnih misica vremenom moze da se povuce. Bitno je sto vise kretanja i aktivnosti da bi se povukla. To je nama receno kao i da svake godine idemo na kontrolu kod hirurga.

_____________________________

Lazar 23.10.2010.
Viktor 05.04.2013.

(odgovor članu bebironcic)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Bruh (kila) kod dece
17.8.2016 15:54:23   
bebironcic
Nama je pedijatar juce rekoa da sacekamo i sa redovnim sistematskim pregledom sa 3 god videcemo sta dalje...a,ja sam se bas uspanicila...

_____________________________

Ako problem moze da se resi,nema svrhe nervirati se,a ako ne moze,nerviranje nece pomoci!!!

(odgovor članu WhiteSnow)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Bruh (kila) kod dece
17.8.2016 15:59:46   
WhiteSnow
Nemoj se nervirati, to ce se povuci kod nasih malisana, sigurna sam. Retko ko dogura do operacije, samo treba kontrolisti i to je to. user posted image

_____________________________

Lazar 23.10.2010.
Viktor 05.04.2013.

(odgovor članu bebironcic)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Bruh (kila) kod dece
17.8.2016 16:22:26   
Mariya

IZVORNA PORUKA: mila83

Mariya,kako stojite sad sa pupcanom kilom?



Evo me!! U međuvremenu nismo odlazili kod dr, a kada smo bili nisam pitala za kilu. Prošle nedelje smo bili u savetovalištu, pitala sam dr, kaže sve je u redu, nema kilu višeuser posted image user posted image
Mada, njoj to nikad nije bilo ni slično kao kod tvoje T, to su samo dr govorili kad su je pregledali ( 3 različite dr su mi rekle i svaka isto, da će proći )
Kako vi stojite sa tim, pisala si da u julu idete na kontrolu?

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Bruh (kila) kod dece
24.6.2017 16:09:58   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: isidora88

vodena kila na testisu.
cind sta bi sa vasom kilom, jeste operisali?



Isidora, i mi imamo vodenu kliu na desnom testisu, rekli su nam u Tiršovoj operacija na proleće 2018., tada će imati blizu 4 godine. Mi smo pre nedelju dana primetili da je desni testis dosta veći od levog, to ranje nije bilo. Čak smo i na sistematskom bili pre 10-ak dana i dr mu je tada pregledala testise i pišu, bolo sve ok.

Ja planiram sledeće nedelje da ga odvedem privatno kod kod urologa hirurga da ga još ejdnom pogledaju.



Kako je vama prošla operacija piši mi molim te, posebno me zanima postoperativni period ..


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Bruh (kila) kod dece
24.6.2017 16:11:22   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: isidora88

mateji je oteklo jajeuser posted image
dr nam je rekla jos pre da su mu testisi spusteni i da je sve ok i sad primetim da mu je natecen testis, sutra idemo kod dr, van sebe sam, uzasno se plasim.
inace njega nista ne boli, sve je ok, jedino sto mi se cini da manje piski, nije mu pelena nikad puna, mada ne znam ni koliko puta dnevno treba dete da piski i koju kolicinu u njegovom uzrastuuser posted image



Ovako i kod nas sve isto, nateklo mu jajce sada, par dana posle 3. rođendana. I ja se plašim user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Bruh (kila) kod dece
24.6.2017 16:14:42   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Figaro88

Jutros smo vodili Vuka,isto mu je testis bio natecen,ima vodenu kilu,pa ce morati da operise.Morace i u Bg na kontrolu,valjda ce sve biti ok...



Figaro i za tebe pitanjce isto kao za Isi, kako je prošla operacija i postoperativni period?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Bruh (kila) kod dece
25.6.2017 20:54:08   
Figaro88
Proslo je sve super.Jedino je budjenje iz anestezije bilo tesko,tj Vuk je bio agresivan,bacao se,plakao.Ali i to je brzo proslo.Ni sa oporavkom nije bilo problema.Naglasili su im da Vuk ne skace i da miruje,ali on nije bas postovao to i opet je sve bilo bez bilo kakvih komplikacija.Usput su mi sredili i kozicu na pisi.Zalio se nekih nedelju dana posle da ga ponekad bolucka.Operacija je trajala oko dva sata,ostali su u bolnici dva dana.

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Bruh (kila) kod dece
26.6.2017 15:59:57   
dunja RR
Hvala draga, nadam se da će proći brzo i kod nas. Ko ga je operisao?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Click Here