|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
7.9.2009 14:37:56   
stevajela
Mi smo naravno odbijeni,kao i sva deca ciji su roditelji zaposleni,a nisu potstanari.
Kada sam se zalila prvo socijalnoj radnici, na pitanje zasto dete nije dobilo niti jedan bod na 100% invalidnost oca,doticna gospodja mi je dala sledece objasnjenje:
"Ako je neko zaposlen,on ne moze biti invalid,a ako je invalid ne moze biti zaposlen.Tako da dete moze dobiti bodove samo na zaposlenost ili invalidnost oca.Ne moze dobiti bodove na obe stavke."user posted image
Bila sam ne sokirana i zaprepascena,vec zubnjena.Pomislila sam da zena ima vremeplov,pa se vratila u svoje 70-te godine i da nije cila da invalidi mogu da budu drustveno korisne osobe i da napisu naucni rad,ali da svoje dete ne mogu da nahrane i stave na nosu.user posted image
Posto sam shvatila da na taj nacin necu nista postici,pomogao mi je jedan covek koji je partijski (SPS-ovski) kolega direktora.Mogu samo reci da je direktor mnoooogo bolji i razumeniji nego socijalna radnica.Cak sam bila prisutna u slucaju samohranog tate koji je odbijen,na sta je direktor rekao da dete samohranog roditelja ne moze da bude odbijeno,da sidje u salter salu i upise dete,na sta mu je socijalna radnica rekla,da dete ne moze biti upisano i da konkurise u sledecem roku,pa se ovaj ponovo vracao kod direktora.Mislim sta reci?Znam roditelje koji se nisu jos vencali,dete su upisali kao dete samohrane majke,koja je potstanar,a tata ima farbarsko-molerajsku firmu u kojoj mama nije zaposlena.

< Poruku je uredio stevajela -- 7.9.2009 14:39:28 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
7.9.2009 14:44:16   
oliveradj
Neverovatno je to koliko ljudi čeka na posao i to baš u struci vaspitača, a čeči kući ili radi nešto bezveze. Ima još velikih potreba da se sagrade vrtići u Novom Sadu i da se zaposle ljudi, ali ko pita nekoga od roditelja koje imaju probleme da upišu dete, a nemaju novac za privatne vrtiće!

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu stevajela)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
7.9.2009 14:45:21   
Anoniman
Strašno! I ja sam dete upisala po partijskoj osnovi! Kontam redovnim putem... Pitala sam ja tetu na šalteru koje su šanse da se moje dete dogodine upiše, pošto se nadam da ni muž ni ja nećemo ostati bez posla, da nećemo postati podstanari i da se nadam da se nećemo razvesti? Ona me gledala belo i rekla mi da sam drska!

(odgovor članu stevajela)
  Direktna veza do poruke: 53
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
7.9.2009 14:47:31   
cicko
Ma ja bih njojuser posted image !!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
7.9.2009 14:49:14   
oliveradj
Ma samo da te otkači, i da joj ne postavljaš pitanja nego da joj se skloniš, takve su one!

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
7.9.2009 14:53:36   
Anoniman
Jeste čule da će da se diže cena vrtića? Da, da... još malo pa ćemo i Radosno detinjstvo plaćati koliko privatne vrtiće.

Ej, pitanjce, pošto je meni dadilja upisala dete jer sam ja bila na moru: Kada i gde se plaća? (i koliko?)

(odgovor članu oliveradj)
  Direktna veza do poruke: 56
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
7.9.2009 14:56:17   
bonita
u nemackoj je vrtic jako skup za celi dan tj,od 8 do 4.
ovde svi daju decu,od 8 do 1.
tako da nisam pametna za sutra dan kada dodje beba.
a da placas nekog da cuva dete je takodje skupo...



_____________________________

verujem u ljubav za celi zivot

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
7.9.2009 15:01:12   
oliveradj
Plaća se u upravi vrtića to je u centru ulica Pavla Simića.

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu bonita)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
7.9.2009 15:02:46   
Anoniman
Na kraju meseca ili na početku meseca? Recimo, septembar sam već trebala platiti, ili treba da ga platim početkom oktobra?

(odgovor članu oliveradj)
  Direktna veza do poruke: 59
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
7.9.2009 15:06:46   
oliveradj
Pa to ne znam ali otiđi tamo moj kolega tamo plaća pa neka ti objasne mislim da je krajem meseca, ali nisam sigurna. To bi trebalo tamo da ti objasne imaju nekoliko šaltera jednom sam bila sa drugaricom i nije bila gužva.

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
7.9.2009 15:10:58   
Maya21
Ne moras Tasho u Pavla Simica da ides. Dobices priznanicu oko 15. za prethodni mesec,sto znaci da ces ti tek u okotbru placati, a placa se do, cini mi se , 24. u mesecu... To mozes u bilo kojoj banci i posti da uplatis. Ako ti je blizu Pavla Simica ok, ali nije iskljucivo tamo. Tamo se placa samo ako kasnis, pa hoce da ti ispisu dete.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
7.9.2009 15:12:49   
Anoniman
Thanx user posted image

(odgovor članu Maya21)
  Direktna veza do poruke: 62
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
7.9.2009 15:35:28   
Maya21
Nema na cemu user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
23.11.2009 15:43:05   
Dora
Moji od sutra ponovo idu u vrtić, pa kud puklo. Šta vi mislite o tome?

(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
23.11.2009 15:49:28   
Anoniman
KLIKNI

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 65
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
22.2.2010 13:03:41   
Anoniman
Dakle, moja glavna zamerka vrtića u koji Luka ide je što mora u krevet u 11.30h, jer je vrtić mali i ne postoji mogućnost da deca budu budna, jer bude decu koja spavaju.

Odlučim da se raspitam u vrtiću u Sonje marinković, da li i kod njih mora da se spava, pošto je veći vrtić, prima oko 500 dece, ako se ne varam.
Odem, ding-dong, otvori mi tetka vrata, pitam je sa kim da pričam o ovom problemu, ona mi kaže Idite u upravu! Ja u upitniku, zašto bi tetka u Upravi znala u kom objektu u kom uzrastu se spava, ali dobro.
Odem u upravu, ne uđem u šalter salu nego iza, portir me pošalje na šalter, devojci na šalteru izložim problem, ona naravno kaže da nema pojma (nisam ni očekivala), i uputi me da pričam sa rukovodiocem vrtića u koji Luka trenutno ide.
Nazovem, teta mi objasni da ne mora da spava, ali da mora da legne. Objasnim da u tome i jeste problem, jer ako legne - spavaće, a ako zaspe na 15min, uveče neće hteti da spava pre ponoći, a ao zaspe u ponoć, ni topovi ga neće probuti u 6.39 da bismo stigli u vrtić do 7.30h. Tetka mi objasni da on ne mora spavati, ali da onda ne može ostati u objektu za vreme spavanja.
Nazovem 988, tražim br tel vrtića u Sonje Marinković, dobijem rukovodioca, tetka mi objasni da deca moraju spavati, pitam, ok, do kog uzrasta, a ona kaže sva deca, do škole (3-7godina).

Pitam se, kako bre ta deca od 7 godina spavaju popodne 2 sata i celu noć?!

Drage mame, da li je u vašim objektima obavezno spavanje? Ako ne, šta rade sa decom koja ne spavaju?

HELP!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 66
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
22.2.2010 13:36:13   
Anck Su Nmaun
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Drage mame, da li je u vašim objektima obavezno spavanje? Ako ne, šta rade sa decom koja ne spavaju?

HELP!


To jebolje da pitas vaspitace, jer  dok sam ja radila ili ih prebace u drugu grupu s decom koja ne spavaju, negde im daju da se zanimaju necim a negde da leskare i budu mirni da ne probude ostale al nemoraju da spavaju!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
22.2.2010 13:37:22   
Rivana

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Dakle, moja glavna zamerka vrtića u koji Luka ide je što mora u krevet u 11.30h, jer je vrtić mali i ne postoji mogućnost da deca budu budna, jer bude decu koja spavaju.

Odlučim da se raspitam u vrtiću u Sonje marinković, da li i kod njih mora da se spava, pošto je veći vrtić, prima oko 500 dece, ako se ne varam.
Odem, ding-dong, otvori mi tetka vrata, pitam je sa kim da pričam o ovom problemu, ona mi kaže Idite u upravu! Ja u upitniku, zašto bi tetka u Upravi znala u kom objektu u kom uzrastu se spava, ali dobro.
Odem u upravu, ne uđem u šalter salu nego iza, portir me pošalje na šalter, devojci na šalteru izložim problem, ona naravno kaže da nema pojma (nisam ni očekivala), i uputi me da pričam sa rukovodiocem vrtića u koji Luka trenutno ide.
Nazovem, teta mi objasni da ne mora da spava, ali da mora da legne. Objasnim da u tome i jeste problem, jer ako legne - spavaće, a ako zaspe na 15min, uveče neće hteti da spava pre ponoći, a ao zaspe u ponoć, ni topovi ga neće probuti u 6.39 da bismo stigli u vrtić do 7.30h. Tetka mi objasni da on ne mora spavati, ali da onda ne može ostati u objektu za vreme spavanja.
Nazovem 988, tražim br tel vrtića u Sonje Marinković, dobijem rukovodioca, tetka mi objasni da deca moraju spavati, pitam, ok, do kog uzrasta, a ona kaže sva deca, do škole (3-7godina).

Pitam se, kako bre ta deca od 7 godina spavaju popodne 2 sata i celu noć?!

Drage mame, da li je u vašim objektima obavezno spavanje? Ako ne, šta rade sa decom koja ne spavaju?

HELP!


Ne znam Taso ali mislim da moraju da spavaju, ili kako oni kazu da legnu dok ovi drugi spavaju. A jel tebi Luka ne spava uopste danju ili ti to vreme za spavanje ne odgovara?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
22.2.2010 13:38:26   
Anoniman
Ne spava uopšte već skoro godinu dana. 

(odgovor članu Rivana)
  Direktna veza do poruke: 69
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
22.2.2010 13:38:29   
gagins
Svuda spavaju Tasho,ja nisam cula za neki (drzavni)gde decu ne stavljaju decu da spavaju u 11h,mislim da im je to obavezno!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
22.2.2010 13:39:29   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Drage mame, da li je u vašim objektima obavezno spavanje? Ako ne, šta rade sa decom koja ne spavaju?

HELP!


To jebolje da pitas vaspitace, jer  dok sam ja radila ili ih prebace u drugu grupu s decom koja ne spavaju, negde im daju da se zanimaju necim a negde da leskare i budu mirni da ne probude ostale al nemoraju da spavaju!



Nema grupe koja ne spava! Dokle god idu u vrtić, moraju da legnu u krevet i da ćute ako ne spavaju. user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
  Direktna veza do poruke: 71
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
22.2.2010 13:44:01   
Rivana

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Ne spava uopšte već skoro godinu dana. 

Onda to moras sa vaspitacicom da vidis, pa ne mogu da ga teraju da spava ako on ne spava vec godinu dana popodne.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
22.2.2010 13:47:30   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Rivana


IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Ne spava uopšte već skoro godinu dana. 

Onda to moras sa vaspitacicom da vidis, pa ne mogu da ga teraju da spava ako on ne spava vec godinu dana popodne.


Kaže glavna u vrtiću "Ako neće leći u krevet, ne može ostati u objektu!"

(odgovor članu Rivana)
  Direktna veza do poruke: 73
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
22.2.2010 13:48:29   
Anck Su Nmaun
IZVORNA PORUKA: Rivana


IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Ne spava uopšte već skoro godinu dana. 

Onda to moras sa vaspitacicom da vidis, pa ne mogu da ga teraju da spava ako on ne spava vec godinu dana popodne.


Ne teraju oni njih da spavaju ako nece, ali moraju da leze i da se umire tj. da odmara!

Npr. u jednom privatnom zabavistu je bila posebna sobica za njih par koji nisu morali da spavaju pa se  deca igrala za to vreme!

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Radosno detinjstvo (zabavište)
22.2.2010 13:49:04   
Rivana
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

IZVORNA PORUKA: Rivana


IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Ne spava uopšte već skoro godinu dana. 

Onda to moras sa vaspitacicom da vidis, pa ne mogu da ga teraju da spava ako on ne spava vec godinu dana popodne.


Kaže glavna u vrtiću "Ako neće leći u krevet, ne može ostati u objektu!"


Kakva glupost! Nemam komentar Tasho, glupa pravila!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







HOROSKOP: Kako se slaže tvoj, sa znakom tv...
Može li kompatibilnost znakova zodijaka odrediti odnos majke i deteta? Kažu da su ovo kombinacije koje se najbolje slažu...
Prelepa GRČKA imena ZA DEČAKE
Grčka je zemlja sa drevnom kulturom, bogovima i mitološkim bićama, koja nam je dala i prelepa ženska i muška grčka imena...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here