|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  36 37 38 [39] 40   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dečija histerija, izlivi besa
18.2.2018 22:59:15   
Sarav
Što mene nervira to treskanje o patos.. Prekidam ja te njene histerije čim krene, nemam stomak da gledam i kuliram. Mada, retko i pokušava tako nešto. Ako ti se spava idi bre u krevet i ne maltretiraj ni mene ni druge. Nemam pojma odakle nekim roditeljima energija da mole dete dok se ovo valja po podu, šutira i vrišti, a imala sam prilike da vidim takve situacije po marketima.

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 951
   RE: Dečija histerija, izlivi besa
19.2.2018 8:02:59   
Anck Su Nmaun
V je poceo uglavnom napolju da bojkotuje kad mu nije po volji. Samo sedne na beton gde god da je. Pre neki dan izasli napolje gospodin naravno hteo u auto nije hteo da set_a o sedne u blato iz vrisku naravno i tako par puta user posted image

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 19.2.2018 8:03:31 >

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 952
   RE: Dečija histerija, izlivi besa
19.2.2018 9:56:54   
vocicana
Sara, ja isto ne znam mada i ja sama vrlo cesto pribegavam tim stpljivim nastupima, iako ne znam odakle izvadim isto. Uzasno mrzim takvo iskazivanje revolta, mada lek je trenutno da ga uzmem u ruke i polako mu skrenem paznju nekim drugim stvarima. Mada je da kazem situacija mnogo drugacija sada. Bio je mesecima nemoguc. More mi je u mnogim segmentima zapalo zbog takvog ponasanja.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 953
   RE: Dečija histerija, izlivi besa
19.2.2018 10:09:26   
Sarav
Voci, vi ste dosta manji od nas. U tom uzrastu sam i ja skretala pažnju, objašnjava i imala više strpljenja. Sad sa skoro 4 i po godine kad je svesna svog ponašanja i mogućih posledica ne tolerišem histeriju.
Poznajem roditelje čije dete ima 5 godina i ponaša se užasno. Kad mu nešto nije po volji vrišti, udara roditelje, gađa kog stigne stvarima koje mu dođu pod ruku ma užasne scene pravi. E na to njegova majka samo prokomentariše da ima napad. Napad čega, bezobrazluka? Inače dete je potpuno zdravo i pravo. Pa moje dete koje je imalo epi napade zna dokle sme da ide. Ne pada joj na pamet da nas udara i gađa stvarima.

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 954
   RE: Dečija histerija, izlivi besa
19.2.2018 10:17:43   
Anck Su Nmaun
Sarav tu vise nije pitanje energije, vec sto se s vecinom dece ne vredi moliti i objasnjavati. Sta ja mogu mom decaku od 20 meseci objasniti ?? Znaci samo pravim jos gore time oni vide da im se moze.
Ja ne molim, ako smo negde gde bas mora da se smiri uzmem ga u ruke da ne pravim sebi scenu il problem i kazem ako me situacija bas pritera inace na ignore i to se uvek pokazalo kao delotvorno. Vidi da ga kuliram i shvatice da nista time nece postici.

A tek za starije ...to je preslo granice razmazenosti. Ne osudjujem previse, jer je i moja mladja cera imala dugo te svoje histerije, jeste po tom pitanju razmazena mada sam je istim metodama vaspitavala kao i stariju ali eto kod starije toga nije bilo.

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 955
   RE: Dečija histerija, izlivi besa
19.2.2018 12:12:19   
vocicana
SaraV znam o cemu govoris. Volela bi najvise da nema tih epizoda, tek mogu da zamislim kako ce biti kada se bude raspricao, pa kada krene psovanje i ponavljanje. Eh...u pravu si, ne volim razmazenu i histericnu decu ali vrv sve ima svoje epizode.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 956
   RE: Dečija histerija, izlivi besa
19.2.2018 12:26:22   
Sanjica26 RR
Kad je bila manja(govorim o Sofi) kao sto je Vocin mali, bilo je ignore. Nije se bacala ali je vristala. Kad zavrsi dodje da me zagrli. Ne pomaze tu vika.. Sada kad je razumna resavamo razgovorom.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 957
   RE: Dečija histerija, izlivi besa
19.2.2018 12:34:51   
Anck Su Nmaun
Voci a psovanja Uopste ne mora da bude. Sankcionisi odmah i nema da brigas. Moje cere nisu nikad psovale jednostavno je bilo ni pod raznooo!

A gadjanje i udaranje ... za to nema izgovora. Molim lepo tu smo mi da ih usmerimo. Kakva epizoda i cuda...manite se izgovora.

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 19.2.2018 12:36:15 >

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 958
   RE: Dečija histerija, izlivi besa
23.2.2018 1:19:49   
Srecko47E
Kod nas je tek krenulo ovo.Zvacu ga ovo.Da li treba da je uznem u ruke i umirim,da li da se pravim blesava.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 959
   RE: Dečija histerija, izlivi besa
23.2.2018 3:20:22   
Duškić
Ma moj se nervira, a uporan je jako. Najgore sto se kopiraju.

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 960
   RE: Dečija histerija, izlivi besa
21.7.2019 13:50:22   
MimaKos
Kada krenu da histerisu samo.ignorisati, kada zavrse kazniti oduzimanjem igracke ili tableta taj dan ili dva i odlaskom u krevet


(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 961
   RE: Dečija histerija, izlivi besa
21.7.2019 14:17:55   
doramar11
Ignorisati na javnom mestu nikako. Udaljimo se ako dete postane nemoguce.

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 962
   RE: Dečija histerija, izlivi besa
2.8.2019 17:20:48   
MimaKos
Ljudi moji, ovaj moj je poceo da se bacaka i da prkosi, ja stvarno ne znam sta sa detetom od godinu i po uraditi, kako na vreme spreciti da ne krene ko ona razmazena deca sto se bacakaju po radnjama? 


(odgovor članu doramar11)
Direktna veza do poruke: 963
   RE: Dečija histerija, izlivi besa
3.8.2019 10:27:57   
MimaKos
Ima li neko da odgovori? Znam da ne sme dupli post, ali bi mi stvarno znacilo vase iskustvo jer s3 baca "unazad" strah me da se ne.povredi, vristi, gica se... a tek godinu i po ima, niti da ga kazni covek, ne mozes da ignorises jer se lupio o namestaj jednom... ne znam sta mu je. 


(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 964
   RE: Dečija histerija, izlivi besa
3.8.2019 10:52:24   
Filadendronka
Mima, sve su to faze kroz koje velika vecina dece prodje u nekom trenutku. Isprati samo kad nastaju ti napadi i sta ih prouzrokuje, cisto da pokusas da predupredis ili smanjis njihovu pojavu. Vremenom ce proci. 

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 965
   RE: Dečija histerija, izlivi besa
3.8.2019 10:52:41   
vocicana
Prvo ignorises, iako cu biti razapeta na stub najgore majke, pusti ga, pa kada se sledeci put odvali i povredi glavu, ruku, nogu, onda mu ocas posla das razlog da place. Nema tu nikakve filozofije, ma bre!!! Bacanje, moj negoduje, nija bilo bacanja po podu i slicno, ali u toj situaciji, samo ga stegnem za ruku privucem ga i sapnem na uho...iste sekunde da si krenuo, jer nece dobro biti. Zna za strah jer cim se povisi ton on se strecne i povuce.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 966
   RE: Dečija histerija, izlivi besa
3.8.2019 12:12:13   
MimaKos
Ignorisem, cak sam ga i u sobu odvela u krevetac po kazni i zatvorila vrata, ko sto su neke mame pisali gore, toliko se drao i stenjao da je na kraju povratio! A ima samo godinu i po, jos uvek ne razume bas sve komande, to tipa da mu pripretim... napade i bacanja uzrokuje sto mu recimo ne dam da otvara vrata terase, ili da zvace olovku, ili plastelin... sve sto mu se " zabrani" a on bi da radi, izaziva u zadnje vreme bas uzasnu reakciju. Najvise me strah da ce da udari glavom jer se baca unazad, a to nisu naivne povrede..


(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 967
   RE: Dečija histerija, izlivi besa
3.8.2019 14:39:46   
Milena18
Mima, razumem tvoju brigu, ali sve je to normalno u tom uzrastu. Tako oni reaguju na osećaj fruatracije. I kad su tako mali nisu u stanju da razumeju "posle", već svaka potreba mora da se zadovolji odmah. Moje dete još uvek često tako reaguje, a evo ima već tri godine. 


(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 968
   RE: Dečija histerija, izlivi besa
3.8.2019 17:01:15   
MimaKos
Ja se samo plasim da ga ne ispustim, decak je a oni su generalno nemirniji, ne bih volela da ga razmazim i da postane jedno gicavo i nevaspitano dete, a ne znam sta da mu radim, da li da pustim i pratim, kako sankcionisati kad ima godinu i po. Hvala svima na odgovorima, divne ste


(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 969
   RE: Dečija histerija, izlivi besa
3.8.2019 18:24:58   
Tiziana
Mima, on je jos mali da bi se plasila da ces da ga ispustis.

Sto se bacakanja tice pusti ga, neka se bacaka, nece se povrediti. Budi dosledna i kad krene da histerise, ti se skloni. On zeli od tebe reakciju, nama je psiholog rekla cak i da dobije batine to je pobeda za njega jer je dobio paznju, postigao je svoje. Jedini nacin je da se fizicki ti pomeris da on nema publiku. Ti bese imas i bebu? 

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 970
   RE: Dečija histerija, izlivi besa
3.8.2019 18:40:31   
MimaKos
On je beba :) imam stariju cerkicu od 6, i njega od 1,5 god. Starija se tako ne ponasa, nema ni koga da imitira.. ignorisacu ga skroz!


(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 971
   RE: Dečija histerija, izlivi besa
5.8.2019 7:29:26   
vocicana
Ignorisi skroz, probaj sve.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 972
   RE: Dečija histerija, izlivi besa
5.8.2019 8:02:38   
MimaKos
To i radim, samo me strah da se ne povredi..


(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 973
   RE: Dečija histerija, izlivi besa
5.8.2019 8:10:14   
Tiziana
Nece se povrediti Mima.

Jos nesto da dodam, pises negde gore mali je, ne razume. Razume itekako iako ima 1,5god. Mozda ne ume da se izbori sa frustracijom (ja imam jednog od 10 godina koji jos uvek ponekad burno reaguje), ali vrlo razume kad mu kazes za nesto ne. Samo kad mu kazes ne, objasni mu i zasto ne. jednom, deset_ puta, sto puta. 

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 974
   RE: Dečija histerija, izlivi besa
5.8.2019 17:07:03   
Duškić
Moji razumeju, ali me kuliraju.
Ali ne vole kad brojim...nzm zasto?user posted image

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 975
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  36 37 38 [39] 40   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  36 37 38 [39] 40   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here