|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada deci objasniti/dozvoliti sex?
9.4.2011 23:33:40   
Vrcka

IZVORNA PORUKA: Tash

Inače, Vrcka, ja punim 30 za koji dan, nisi ti matora, BRE! user posted image


Pa nekako sam na brzinu skontala da sve mame malene djece pa se ja osjetih staromuser posted image user posted image Inace nemam taj osjecaj po koja sjeda na glavi me skrene sa puta ali ne dam se jauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Kada deci objasniti/dozvoliti sex?
9.4.2011 23:35:15   
Anoniman
Sve stoji, u principu se slažemo oko krupnih stvari na ovu temu, samo se oko pristupa ne slažemo u potpunosti. user posted image Mislim da deca baš i ne znaju šta bi tačno pitala. Ja se sećam jedne enciklopedije koju je mama kupila, bile su dve stranice, protezala se slika "upetljanih" muškarca i žene, pa onda kako sprematozoid ide do jajne ćelije itd itd, a posebno su bili obrađeni muški i ženski polni organ. Šta znam, baš je bilo slikovito šta i kako. Mislim da bi takvo nešto moglo podstaći na razgovor, moglo pojasniti šta je ono što je nejasno i treba pitati, i uopšte pokrenuti celu priču.
Recimo doneti knjigu uz obrazloženje "Sad si dovoljno velik da o nekim stvarima saznaš više", ili tako nešto. Mislim da je pubertet klizavo razdoblje u razvoju deteta i nisam sigurna da bi fotke na kompu i toliko direktan razgovor urodio plodom, mislim da bi mogao zbuniti, postideti.

(odgovor članu jelena038)
  Direktna veza do poruke: 52
   RE: Kada deci objasniti/dozvoliti sex?
9.4.2011 23:35:43   
Vrcka

IZVORNA PORUKA: BubaMira

Moja mama je to odradila tako što mi je svuda po kući "slučajno" ostavljala medicinske enciklopedije , od onih primerenih mom uzrastu , do onih koje su stručnije , i govore sve , slikovito i jasno . Shodno mojim godinama su se smenjivale i enciklopedije i brošure , a ona je jedino morala da me vaspita tako da se sa svojih 4-5 godina radije uhvatim za knjigu nego za , nemam pojma , neki album sa sličicama Milana Stankovića . Gledala sam slike , čituckala , pa i pitala . Do doba kada je moje telo počelo da se menja ja sam već znala sve , i smejala se drugaricama koje su tripovale da su trudne od poljupca . Po meni , takav njen pristup sexu je bio odličan , uz potpuno otvorenu opciju "pitaj mamu šta ti nije jasno" .


Savrseno super si mi dala ideju...od ponedeljka idem u potragu za knjigama ovog tipa

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Kada deci objasniti/dozvoliti sex?
9.4.2011 23:38:24   
jovicaa
dete ce samo da pita kada bude bilo vreme i tada cu mu lepo objasniti sve. ta dam, kraj priceuser posted image

(odgovor članu Vrcka)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Kada deci objasniti/dozvoliti sex?
10.4.2011 12:05:49   
Anoniman
Pre nekoliko dana sam `uhvatila` Akija na delu , stalno ide u wc da `pere ruke` , kad se probudi ostane u krevetu jos pola sata , oblaci se ispod pokrivaca .. covece , ceo dan user posted image Ne znam da li treba sa decakom razgovarati o tim promenama ili da ga pustim da sam istrazuje ? Da li da kazem njegovom tati da prica sa njim , da li bi mu bilo neprijatno da prica sa mnom , da li o tome uopste treba da se prica , on recimo samo meni kaze u koga je zaljubljen , stidi se da kaze bilo kome drugom i zato ne znam da li cu ga prepasti sa pricom o muskim potrebama i slicno ..


(odgovor članu jovicaa)
  Direktna veza do poruke: 55
   RE: Kada deci objasniti/dozvoliti sex?
10.4.2011 12:32:52   
Anoniman
Ribizla, moja školska drugarica ima sina od 8 godina, i isto to što si ti napisala, mi je iapričala pre neki dan. Ona je to "rešila" tako što ga je kaznila da nedelju dana ne sme da ide napoljeuser posted image user posted image Nisam htela da joj se mešam, ona je malo zatucana, a muž joj je mnooogo zatucan, i kada bih ja, mama dvoipogodišnjaka, počela da savetujem nju, mamu dva dečaka od 8 i 5 godina, smejala bi mi se.
Ne znam koliko bi mu bilo prijatno da razgovara o tome. Možda da mu pronađeš nešto što bi mogao da pročita na tu temu, pa makar i sama iskucala nešto na kompu i ubacila neke sličice, pa da mu posle kažeš da može da razgovara sa tobom ako želi. Mislim da je mnogo lakše, kad su u tom osetljivom uzrastu, "ragovarati" preko papira, pogotovo ako je dete stidljivo. Ja i sad ne mogu da izgovorim reč seks pred mamom, takva sam. Ali da mi je kao devojci dala nešto da pročitam, ne bi me bilo sramotauser posted image
Bitno je da deca dobiju neke proverene informacije, sad, da li će ih čuti iz naših usta, ili pročitati...i bitno je da znaju da smo tu za njih, i da nema glupih pitanja.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 56
   RE: Kada deci objasniti/dozvoliti sex?
10.4.2011 12:52:28   
jovicaa
ribizla on sto posto prica sa drugarima u skoli o tome. popricaj sa njim... mislim da je to najhumanije, ili neka tvoj muz to uradi.. stvorili ste ga, vi mozete i morate da pricate sa njim o tome, niko mu nece bolje objasniti nego roditelji.. to je moje misljenje, tu nema mesta stidu i pricanju putem papirauser posted image ... tako ja mislim
jedino mi je dilema sto je jos bas mali... pa je mozda  i rano za razgovor.. samo to

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Kada deci objasniti/dozvoliti sex?
10.4.2011 12:54:35   
Olga75
Ribizla , trebalo bi popricati sa njim ali ne preterano otvoreno , mislim znas ono , ti si sad veliki , tvoje telo pocinje da se menja a ako ne ide neka proba tata ili neko ko je sa njim blizak

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Kada deci objasniti/dozvoliti sex?
10.4.2011 12:55:08   
jovicaa
ili mozda da ti uzmes neku strucnu literaturu, pa da vidis kako da pristupis. ja bih tako uradila.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Kada deci objasniti/dozvoliti sex?
10.4.2011 13:11:56   
majathegreat
Seks za početnike

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Kada deci objasniti/dozvoliti sex?
10.4.2011 13:18:53   
jovicaa
daaaaaaaaaaaa, meni je mama u petom razredu osnovne skole kupila ovu knjigu(sex za pocetnike)user posted image

< Poruku je uredio jovicaa -- 10.4.2011 13:19:13 >

(odgovor članu majathegreat)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Kada deci objasniti/dozvoliti sex?
10.4.2011 13:55:11   
Anoniman
Kakav sex crni user posted image
Ne znam , mislila sam da sam mnogo opustenija po pitanju razgovora i tih skakljivih pitanja kad ono .. Ne smem ni da pogledam u njegovom pravcu user posted image
I ja mislim da je mali za neke price o sexu , ali sam mislila samo da popricamo o njegovom telu i tim novim desavanjima koje on ne znam da li shvata , meni ne deluje da je nesto zabrinut , samo mukica trci svaki cas u wc user posted image Sa mnom je najblizi , ali mozda bi trebao njegov tata da prica sa njim , a opet ne znam da li je pametno odmah napraviti podelu na muska i zenska pitanja user posted image
Skinucu neke fotke i napraviti pricu o dvoje dece , zensko / musko ali ne znam kako da dodjem do dela koji je kod njega  najistaknutiji user posted image
Kako  ?
Mislim da je bas rano za sex teme , mozda i ne treba da pricam sa njim o tome jos , mozda da mu dam knjigu anatomije , tu sve lepo pise user posted image

(odgovor članu jovicaa)
  Direktna veza do poruke: 62
   RE: Kada deci objasniti/dozvoliti sex?
10.4.2011 13:58:59   
Anoniman
Ribizla , jesi li pročitala moj post na prethodnoj strani ? Možda ti da ideju .

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 63
   RE: Kada deci objasniti/dozvoliti sex?
10.4.2011 14:07:18   
Anoniman
Procitala sam sad ,  verujem da je vreme , vidim da je Jelena 038 to uradila prilicno rano i prilicno lako , mozda je to ipak najbolja ideja , za literaturu cu vas poslusati i poslagati je po stanu i po kupatilu posto je tamo najcesce user posted image
Preskocicu deo kako izgleda vagina , to je video sto puta , sad da se upoznamo sa penisom user posted image Mama kad mu objasni user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 64
   RE: Kada deci objasniti/dozvoliti sex?
10.4.2011 14:30:34   
Olga75
joj , Ribizla ja imam tremu user posted image
pa kad mu objasnis daj iskustvo iz prve ruke da znam sta mi je ciniti kad dodje vreme


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Kada deci objasniti/dozvoliti sex?
12.4.2011 9:11:03   
Anoniman
Pitala sam da li ga svrbi pisa user posted image
Rekla sam da mi kaze i da me pita sve sto pozeli da ce sve biti nasa tajna i da se ne stidi jer nas sve svrbi pisa samo se ne `cesemo` stano i pred drugim ljudima , i da to nije nista lose user posted image On me je ozbiljno gledao i nije se postideo , ili mi to nije pokazao , rekao je da ga malo svrbi PONEKAD haha i onda vise nije zeleo da prica o tome user posted image Ponovila sam mu da moze da me pita ako mu nesto nije jasno i da mama zna sve o tome user posted image
Jos nisam nabavila nista od knjigica , sve je za 10-12 godina pa ne bih da brzam sa tim .. Pocela sam sa pricom user posted image

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 66
   RE: Kada deci objasniti/dozvoliti sex?
13.4.2011 12:24:22   
nencydrew
user posted image

Samo nemoj da daješ veliko značaj tome.Baš juče čitah o problematici dečije seksualnosti gde se navodi da o piši pričaš kao i o svakom drugom delu tela-oku i sl.

A o tome da se dete kažnjava jer istražuje svoje telo-nemam komentaruser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Kada deci objasniti/dozvoliti sex?
17.12.2011 22:29:34   
Anoniman
Danas Luka pred kupanje krenuo da se ludira nešto, i stiska jajca, ja mu kažem "Nemoj, trebaće ti!" i onda kreće priča mog dečaka od 5,5 godina:
U jajima žive jajca. Kada porasteš i kada se oženiš ta jajca iz jaja odu kod devojčice u stomak, i u njenom stomaku naraste beba i onda je ona rodi.
Ja u čudu. Pitam odakle to zna, jer moja priča o pravljenju dece je bila "da se mama i tata vole i tako nastane beba", bez detalja. Kaže "Ja sam se rodio da to znam". user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 68
   RE: Kada deci objasniti/dozvoliti sex?
17.12.2011 22:44:04   
Anoniman
Ne pitaj se odakle mu nego zahvali nebesima što ne moraš da mu objašnjavaš detalje još neko vremeuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 69
   RE: Kada deci objasniti/dozvoliti sex?
17.12.2011 22:46:28   
zoća
nije lako verujte još ako uđe u vezu što se trenutno dešava mojoj srednjoškolkiuser posted image user posted image još uvek platonska
IZVORNA PORUKA: Nedja RR

Ne pitaj se odakle mu nego zahvali nebesima što ne moraš da mu objašnjavaš detalje još neko vremeuser posted image



< Poruku je uredio zoća -- 17.12.2011 22:47:15 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Kada deci objasniti/dozvoliti sex?
17.12.2011 22:48:21   
Anoniman
Jooooj zoćouser posted image samo hrabrouser posted image A martinke su joj stravauser posted image

(odgovor članu zoća)
  Direktna veza do poruke: 71
   RE: Kada deci objasniti/dozvoliti sex?
17.12.2011 22:49:51   
zoća
šta da ti kažem šizzzzzzuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Kada deci objasniti/dozvoliti sex?
17.12.2011 22:52:03   
Anoniman
Ma, imali smo posle raspravu o prevlačenju kožice i rekoh mu da mu ništa ne vredi ta teorija i očuvana jajca ako ne mže da prevuče kožicu. Malo se zbunio, nije komentarisao, mislim da će do sutrašnjeg kupanja razraditi to što sam mu rekla pa će biti pitanja. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 73
   RE: Kada deci objasniti/dozvoliti sex?
17.12.2011 22:53:53   
zoća
Tash razradiće on to kad dođe vreme,možda i previše pubertet je čudouser posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Kada deci objasniti/dozvoliti sex?
17.12.2011 22:56:48   
Anoniman
iz tvojih usta u božije uši, iskidah se živa user posted image

(odgovor članu zoća)
  Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here