|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
26.5.2009 14:39:15   
bebać
Znate šta je meni najgore????

Kad mi neko dodje na kafu,a on oko stola,pa bih onda kocku šećera,pa bih kašičicu,pa bih dirao šolje,pa se popne na sledeću slobodnu stolicu i na kraju popeo bi se i na stouser posted image user posted image user posted image da mu dopusti,isto je i kad odemo negdje...totalno poludi,postane divlji.,...haos,,ne možeš da ga smiriš...više me sluša kad smo sami


_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
26.5.2009 14:42:54   
Anoniman
pa ne kontam zasto onda ici kod nekoga kome smeta dijete od godinu i po ...ili da mi neko dodje i opali  mi filozofiju o ponasanju .... letio bi kroz prozor

doduse moja cerka se kao fino ponasa kad je kod nekoga u gostima (naravno ako tu nema djece)
a u svojoj kuci podivlja .... pa ne pada mi na pamet da se ljutim na nju ...ona je dijete ...kome se ne sviđa zna gdje su mu vrata ili jos jednostavnije nek ne dolazi  

(odgovor članu bebać)
  Direktna veza do poruke: 77
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
26.5.2009 14:45:47   
Lu
Najgore je kad mi roditelji imamo grižnju savjesti zbog ponašanja naše djece naspram ljudi koji recimo nemaju ili imaju veliku djecu.
Svaka normalna osoba zna da kad negdje dođeš sa djetetom ili ti dođe dijete u kuću,ne možeš od njega očekivati da sjedi mirno,to je jednostavno tako!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
26.5.2009 14:46:16   
mamanp
IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

...kome se ne sviđa zna gdje su mu vrata ili jos jednostavnije nek ne dolazi  


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
26.5.2009 14:46:49   
bebać
Lenkec ne znam dal si mislila na moj post sa odgovorom,ne smeta tim gostima ili kojima mi idemo,da im smeta vjerovatno me ne bi zvali da dodjem...nego smeta meni njegovo ponašanje...želim da ga naučim šta je uredu,a šta nije....popet se na sto(skoro)dok ja pijem kafu sa prijatelljicom nije uredu,i ja ne želim da on to radi...ako mu sad ne dam 'crveni karton' neće ni stati..mislim da bi se komotno popeo i sjedio na stolu i po posluženjuuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
26.5.2009 14:48:44   
Anoniman
pa naučiće Bebać...mali je jos .... pusti ga boničko sta se bezveze uzrujavate radi toga .... ne bi valjalo da sjedi mirno 

(odgovor članu bebać)
  Direktna veza do poruke: 81
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
26.5.2009 14:50:51   
mamanp
Pa moraju oni znat granicu do koje mogu da idu, ali to sve zavisi od nas. Ako detetu od dvije godine kuci dozvolimo da uzmu secer, normalno je da ce ga trazit i u gostima, ako im kuci dozvolimo da se pentraju po namestaju, da otvaraju vrata od plakara, trazice to i u gostima. Ne razumije moja dvogodisnja devojcica tu razliku tudja kuca-nasa kuca. Bar ja tako mislim.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
26.5.2009 14:51:09   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: lu

Najgore je kad mi roditelji imamo grižnju savjesti zbog ponašanja naše djece naspram ljudi koji recimo nemaju ili imaju veliku djecu.
Svaka normalna osoba zna da kad negdje dođeš sa djetetom ili ti dođe dijete u kuću,ne možeš od njega očekivati da sjedi mirno,to je jednostavno tako!


ja nemam griznju savjest .... znam da su djeca i znam da onog momenta kad pocnu paziti na to da ne skoče posred lokve na primjer.... vise nisu djeca!!!!

neka ih nek skacu...nek divljaju... sve je to za djecu ...samo nek su zivi i zdravi i nek se ne daj Boze ne povrijede

a sta ce mahala misliti ....iskreno jeuser posted image me se

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 83
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
26.5.2009 14:56:38   
Lu
IZVORNA PORUKA: mamanp

Ne razumije moja dvogodisnja devojcica tu razliku tudja kuca-nasa kuca. Bar ja tako mislim.

Normalno,odgoj polazi iz kuće!
Bebać to sa šećerom i kavom trebaš zabraniti ali kad sam rekla da ne očekujemo da naša dijeca sjede mirno mislila sam na neke druge stvari, neku zanimaciju za dijete.
Moj Roko inače pita kad hoće nešto uzeti  da li smije kako mene tako i nekoga kod koga dođemo ili ga ja upozorim da pita,ali on ima 2,5godine.

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
26.5.2009 15:01:08   
bebać
Lu vidjećeš kad ti dodjemo kad ti napadne posluženje,mislim ako nas poslužišuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image hahhahaa što se naglas nasmija....i nemoj da ti pokvarim utisak,kad ddreknem na njega....moj m kaže da se najweži kad ja vrisnemuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
26.5.2009 15:09:24   
Lu
IZVORNA PORUKA: bebać

Lu vidjećeš kad ti dodjemo kad ti napadne posluženje,mislim ako nas poslužišuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image hahhahaa što se naglas nasmija....i nemoj da ti pokvarim utisak,kad ddreknem na njega....moj m kaže da se najweži kad ja vrisnemuser posted image user posted image user posted image

Ne vrištiš jače od mene sigurnouser posted image user posted image user posted image
A valjda ću vas nečim poslužituser posted image

(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
26.5.2009 16:10:40   
Anoniman
Bebac, mali ti je sin i proci ce sve to. Ovaj moj je bio katastrofa kad je bio mladji, nista na stolu nisam smela da drzim. Tako i gosti kad su dolazili kod nas, kafu i pice su drzali u rukama jer je bilo preopasno da ih bilo gde spuste. I jako sam se nervirala tada zbog toga, a svi su to prihvatali kao normalnu stvar. I sad kad se setim ja se nasmejem jer mi je bas slatko kakav je mali nevaljalkouser posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 87
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
26.5.2009 23:35:58   
Dora
Ma đavola mali! Ako ga na vreme ne budeš učila šta sme a šta ne sme (smanji spisak onoga što ne sme samo na ono najbitnije), kad poraste onda je kasno. Misliće da sve sme- zamisli dete sa sedam godina koje dira sve, ruši sa stola, gađa loptom tanjire i penj se na sto. A, da, čupa cveće iz saksija! Znam takvog, zato se nerviram zbog toga što mom mlađem sinu ne mogu ništa. A često ni starijem!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
16.3.2011 7:28:41   
seherzada
Vidim da je ovo stara tema,ali nema veze zelim podeliti sa vama moju muku.
Starija ceerkica ima 5 i po godina a mladja 3,sa mladjom nemam problema sto se tice poslusnosti ali ova starija me ne slus uopste,ja joj kazem obuci pidzamu ona radi nesto drugo ,zovem je da dodje ona nista,pricala sam sa njom milion puta,i sve se nadam da je treci krajnik kriv za to(samo se ja nadam)user posted image ,stvarno ne znam sta joj je,bude nekad sve uredu i kao slusace me,nekad kaze mama sedecu ja u kuci dok ti ides u prodavnicu da te ne mucim da nas obe vuces olaksacu ti,i onda mi bude zao,inace je osetljiva ali ta njena ne poslusnost me ubi,ipak je ona velika,i kad joj kazem ne mozes to da uzmes ona i dalje ide prema toj stvari da uzme,samo se derem vise mi je muka zasto ne mogu polako da joj kazem nesto i ona da to uradi nego se kao lujka samo ja cujem u kuci.
Pomagajte zenske sta da radim,kaznjavala sam je ja tipa nema crtani,nema kompijuter ali nista od toga.

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
16.3.2011 10:59:00   
Anoniman
Ona nije velika , ima samo 5 godina i normalno je da nece da slusa vec ispituje granice , moj Andrej (7,5) je i dalje klinac kome je potrebno sve objasnjavati jer ne prihvata da mu samo kazem Nemoj ovo , moram i da mu objasnim zasto ne , i to je po meni u redu jer nije on robot pa da samo izvrsava naredjenja user posted image
I ja ne vicem na Akija  , zamisli da neko vice svaki dan na tebe i to jedno te isto - nemoj ovo nemoj ono, prestala bi da reagujes na taj ton jer on postaje `normalan` , gledaj da joj pricas smirenim glasom a kada si ljuda neka taj ton samo bude ostar a ne visok user posted image   Verujem da ce te shvatati ozbiljnije nego da se samo deres user posted image


(odgovor članu seherzada)
  Direktna veza do poruke: 90
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
16.3.2011 11:07:24   
Lu
Bravo ribizla, nemam šta dodatiuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
21.5.2012 13:45:31   
Verus
Vec sam se otrcala ali mi ZAISTA treba sto vise saveta i pomoc. Helena je totalno bezobrazna. Ona ljudi ne prestaje da se njari od momenta kad je pokupimu obdanistu do momenta kad legne da spava. NISTA me ne slusa, nece ni da se okrene kad joj ime zovem...probala sam lepo, probala sam kaznu, juce sam je udarila po dupetu jer sam izgubila sve nerveuser posted image , i znate sta je uradila? Pocela da se smeje...kao da je djavo usao u nju. Pocela je sve da nas udara, cak i Olija, a pre toga ga je uvek mazila i ljubila. STA se desava?? Kako da joj pristupim? Ja zaista vise ne znam sta da radim. isto se ponasa i sa mojom mamom, a sa mm bolje, valjda ga manje vidi i onda je dobra oko njega. Imam osecaj da sve radi za paznju, ali ja joj posvecujem vise nego Oliju kojem sam tako malom potrebnija. Svako vece je ja kupam, stavim da spava i sve ostalo, bas da se ne oseti zapostavljenom. Nista ne vredi...HELP

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
21.5.2012 13:54:01   
Anoniman
Desava se to da vise nije ona centar vaseg sveta iako to nije tako user posted image Verus draga , ne mozes puno toga uraditi osim da imas jedan model ponasanja , i sama znas da se na agresiju ne odgovara agresijom jer drugacije nema smisla , ako ona vidi da samo svojom agresijom njarenjem i kojekakvim klinackim glupostima dobija tvoju paznju makar ona bila i losa to ti nece dugo biti dobro . Po meni treba da je uvazis i da se apsolutno isto ponasas i prema njoj i prema Oliju , ako si prema njoj neznija iz straha da se ne oseca zapostavljenom ona ce to itekako iskoristiti , pogotovo sto je i dalje mala pa ne reaguje onako kako mi ocekujemo nego je to uglavnom neartikulisano . Mislim da ne treba od nje da ocekujes da bude ne znam ni ja koliko fina , rano je za to , ona ce jos posmatrati kako se vi ponasate sto prema njoj sto prema Oliju i iz toga izvlaciti ono sto joj odgovara , ne mislim da treba da je ignorises ali ni da primecujes puno to lose ponasanje i da samo njega istices kad joj se obracas , nekako gledaj da je hvalis kad god za to ima i malo razloga

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 93
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
21.5.2012 14:12:33   
Anoniman
i da , ako imas vremena , bar pola sata idi samo sa njom u setnju , deca to jako cene , Andrej se izgubi kad ide negde samo sa mnom , ne prestaje da prica , grli me .. nekako podmiri tu potrebu da me ponovo ima samo za sebe , u deci postoje vrlo cudne emocije , nekad jako oprecne sa kojima oni duuuugo ne znaju sta ce , Aki je i dalje u tome , samo smo naucili da balansiramo .. eto , pa srecno sa bubamaricomuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 94
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
21.5.2012 14:20:17   
Anoniman
Iako je Luka dosta stariji od Helene, i on se većinu dana njari.

Poslednjih dana je bolje: hajde Luka da crtamo... on crta, Marko sedi u stolici pored, i Luka mu dodaje bojice, ovaj mu vraća... bla bla... Luka se oseća odrastao i bitan, a ja ga pohvalim kako je dobar i pokažem koliko lepše boji od Marka, i kako treba da nauči Marka...
Onda, kupili smo mu bicikli. Užasan revolt je imao, on to neće, i onda smo ga bukvalno na silu odvukli u radnju, uz urlanje da njemu to ne treba, i gle čuda, ne silazi sa bajsa. Opet pohvala, svima se priča kako on ima novi bajs...
Onda noć muzeja... On iskopava kost (Mali paleontolozi), a Marko ga zadivljeno gleda...

Mislim da je bitno sledeće: Starijem detetu nije zanimljivo da gleda kako dojiš, prepovijaš, nije zanimljivo da idete u obične šetnje... Dakle, za sada je cilj to da je starije dete zainteresovano za to što se radi, a mlađem je bitno da se radi bilo šta. A kada malo poraste to mlađe, i dalje će biti bitno da starije bude zainteresovano, jer će mlađe svakako raditi ono što starije radi. user posted image Tako da dušice moja, STARIJE DETE MORAŠ DA ANIMIRAŠ, a mlađe će da se uklopi.

I, da, spremi se da će biti sve gore kako Oli raste. user posted image Ja dobijem fras kada krenu da se jure po kući, skaču po krevetima, rade kolutove...

A to njarenje... mico, udahni duboko, i svaki put kada počne da njari, okreni se i idi. Ako je kao Luka, ići će za tobom i njariti user posted image , i tako godinama, a ako je na Marka, prestaće za koji minut. user posted image   Slobodno pred njom kaži kada Oli plače "Jao ovaj Oliver, vidi što je gadan kada plače", a ne "Jao jadan, sigurno je gladan pa plače". Zapati: STARIJA DECA SVE ČUJU!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 95
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
21.5.2012 14:24:45   
Anoniman
Slazem se i sa Tash i ko zna sta me ceka sad kad se porodim , ipak je razlika izmedju Akija i Petre 7 godina , pa nisam imala bas velikih problema ..

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 96
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
21.5.2012 14:28:24   
Anoniman
Ja imam brata 13 godina mlađeg. Ne sećam se tog osećaja nedostatka mame... Valjda sam bila već velika, i tvoje dete je u principu već veliko, ribizla, gledam koliko se Luka promenio za ovih 20 meseci koliko Marko ima. Ipak, i dalje mi se često uvije oko noge, voli da legne u moj krevet pod moje ćebe, voli da priča sa mnom... 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 97
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
21.5.2012 14:31:33   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tash

Zapati: STARIJA DECA SVE ČUJU!



Nemoj hvaliti Olija kad se ukaki u pelenu! Reci, "Jao, O, pa jel vidiš da H hoće na nošu (iako neće za sad)"

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 98
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
21.5.2012 14:31:49   
Anoniman
Andrej se i dalje mazi sa mnom , doduse samo kad on hoce user posted image
Kod Akija se to osetilo , mada je od pocetka obozavao Petru , videcemo sad kakvi ce odnosi biti u kuci user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 99
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
21.5.2012 15:41:15   
Verus
Ja cesto pokusavam da sednem na njen nivo, da me gleda u oci, da joj sve lepim tonom objasnim. Ona puno puta nece ni da mi da sansu, ni da slusa, ma nista! Odmah pocne da se njari, place i ostalo. I stalno ponavlja reci. Npr. mama daj i to ce reci 1000 puta dok joj ne dam. Znaci ne prestaje da ponavlja kao papagaj....

Zaista sam na kraju snaga...jbt umesto da se radujem vikendu, meni je zlo sto moram biti kuci u toj ludnici svaki dan, non stop, njarenja i frke...Oliver je uvek losije vikendima jer se sigurno i on poremeti od sve te frke...MM ne kotna koliko je lose, jer provodi malo vremena sa njom, pa je ona sa njim sasvim ok....Ma ludnica. Zaista se nadam da je faza. Kad se recimo Oli ukaki (kad to vec spominjete), mi kazem, jaoooj Oli fuj, kakis u pelenu a Helena je tako dobra i kaki na nosu (pocela je da piski svaki dan po nekoliko puta-jjjeeee nesto dobro user posted image )

Tako da pokusacu sadopet samo mirno, i ignorisanje, eto, ali probala sam i to i strogo i nista nema efekta. Recite mi da je samo faza...

A vidim Taske da ti je Luka i dalje na taj fazon..jooj siznucu

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







LJUBAV NE BROJI HROMOZOME
Vesna je došla na svet, omalena, slabašna, kosooka. Ljilja je plakala od sreće i brige: nije se plašila da dete gaji sam...
Trogodišnjake doslovno boli briga za vas!
Dvogodišnjaci svakako jesu zahtevniji nego jednogodišnjaci, ali su nebo i zemlja od trogodišnjaka koji su hvala na pitan...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here