|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
14.3.2011 13:16:10   
pepino
Kleoooouser posted image
Kako si mili???

(odgovor članu kleopatra*)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
14.3.2011 13:17:51   
kleopatra*



Kleoooouser posted image
Kako si mili???


Super sam dusice moja ,odmaram ,uzivam i tako kako si mi ti ? ljubimmmmmmmmmmmmuser posted image

_____________________________

" Sve je tako jednostavno-ILI ce se desiti ILI nece..Treceg nema ;) "

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
14.3.2011 13:22:15   
pepino
Poslala sam ti PP da ne idemo mimo temeuser posted image

(odgovor članu kleopatra*)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
19.3.2011 20:57:52   
maakki
Drage moje evo da se i ja ovde prijavim zvanicno mi nista nje dijagnostikovano ali hormoni su mi u redu svi su u granicama, ali zato TPO mi je 1000, sama sam skontala da se radi o Hasimotu, jako sam razocarana jer sam prosle nedelje bila kod endokrinologa jer mi je TSH bio malo povisen, ali se vratio u normalu, na svoju ruku sam izvadila antitela, jer se pripremam za novi VTO i imam sta da vidim, sigurna sam da je to bio razlog neuspesne VTO.
No sada sta je tu je, procitala sam sve sto ste pisale i koliko toliko ste mi ulile nadu da bih ipak mogla da dobijem svoju user posted image a c
U ponedeljak zovem kliniku pa cu da vidim sta ce dr da kaze na ovu novu situaciju, verujem da ce mi dati neku terapiju, naravno sigurna sam da ce odloziti VTO, ali ako tako mora neka tako bude.

_____________________________

Čudno je koliko je malo potrebno da budemo srećni, a još čudnije kako nam baš to malo nedostaje...

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
31.7.2011 17:58:44   
meyo
ja imam takodje smanjen rad stitne z. uz antitijela koja su iznosila 300..
s tim sto sam ih jako brzo sredila sada su 74.. a TSH..2.05
u roku od 2 mjeseca terapije eutyroxom od 25mg. na dan...
al nazalost evo vec godinu nista od bebe.. nadam se da ce biti jednog dana

Kleo kakvo je stanje kod tebe??


(odgovor članu maakki)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
31.8.2011 23:00:06   
little_one
Meyo, meni nije potvrdjen jos hasimoto ali mi doktor sumnja. Zene, koliko je tesko dobiti bebu sa ovim problemom?

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
1.9.2011 9:56:31   
meyo
litle ne ocajavaj ja sam takva bila
Hasimoto se utvrdjuje na osnovu visine antitijela stitne tj Anti tpo.
meni je UZ normalan ali mi je ustanovljen Hasi. na osnovu vrijednosti antitijela tako da su ti oni mjerodavniji mada i UZ je obavezan. Uzimaj selen kao dodatak jednu tableticu dnevno ja sam nasla cisti selenijum meni je bas lijepo uticao kao sto vidis
sad cu da ponovim nalaze za koji dan pa ti javim...sta ce mi reci
Ugflavnom ja vec imam jedno dijete a hasimoto i probleme sa stitnom ko zna od kada.. mada je moguce i u trudnoci ne brini ja sam sigurna da cemo ugledati user posted image jeste malo teze al bit ce to ok.


(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
1.9.2011 10:28:48   
little_one
meyo, hvala ti na odgovoru. Dobila sam da radim antitijela i ultrazvuk pa cemo vidjeti. Javi mi obavezno promjene kod tebe, a i ja cu tebi.

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
1.9.2011 19:51:55   
malenac76
meni je povisen samo T4 i dr nisu savjetovali nikakvu terapiju niti dodatne analize user posted image  
jel mislite da je to OK ?


ref vrijednost je 58 - 161 , a moj  T4 je 175
T3 ref 1.2 - 2.7 a moj je 2.1
TSH ref 0.4 - 4.0 a moj je 2.12

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
1.9.2011 21:20:53   
little_one
Malenac kod kojeg doktora si bila? Meni je t4 u granici ali su mi rekli da bi bilo bolje da je malo visi.

(odgovor članu malenac76)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
5.9.2011 17:58:49   
little_one
Uh, hajde nek mi neko komentarise ovaj moj nalaz. Mada ja vec po njemu vidim da nikako nije dobar.

TSH 0.877 (0.270 - 4200)
FT4 16 (12 -22)
At -TG 179 (0 -115)
At - TPO 197 (0 - 34)

Meyo, bilo ko???

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
5.9.2011 18:12:16   
zoća
draga moje dete ima Hasimoto i jos uvek nije pod terapijom cak joj je TSH bio preko 7 i samo od sebe se normalizovalo za lekare a sto se tice alternative koristili smo je

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
5.9.2011 21:36:16   
malenac76
LO jesu ovo anti- tijela ? za sta se ona rade ..ja se slabo razumijem user posted image

(odgovor članu zoća)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
5.9.2011 21:38:24   
little_one
Jesu antitijela, rade se za ovu pricu o hasimotovom tiroiditisu.....inace ako se sjecate mojih hormona stitne koji su izgledali idealno za pozeljeti, razmislite jos jednom....meni je doktor rekao tsh odlican, t3 odlican, t4 mogao bi biti visi i poslao me na antitijela. Od odlicnih nalaza stitne do ovoga :(


(odgovor članu malenac76)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
5.9.2011 21:44:14   
malenac76
a koliki ti je bio T4..jel bio bas jako nizak?
meni je povisen i nisu mi rekli da treba bilo kakva druga analiza? mene to sve toliko zbunjuje da mi se vrti u glavi user posted image

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
5.9.2011 21:49:31   
little_one
ref vrijednosti su bile od 66 - 181 a meni je bio 88 za T4 i za njega je rekao da je recimo dobar ali da je tu odmah posumnjao na hasimoto. Analize su izgleda pokazale upravo to....

(odgovor članu malenac76)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
5.9.2011 22:06:18   
malenac76
jesi li ti bila u centru za stitnu ili gdje?
ja sam mislila da sljedeci put na kontrolu odem tamo.
meni je na UZ bila ok stitna , ali dr mi je rekla da je bolje ipak da provjerim hormone stitne i prolaktin. i sve je ok osim T4 ali ona kaze da trebam svakih par mjeseci na kontrolu i da ukoliko ne bude dalje raslo da je to ok user posted image

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
5.9.2011 22:14:28   
little_one
mislila sam otici da uradim ultrazvuk jos. Daj mi reci ako znas koliko se ceka kod drzavnog na ultrazvuk i da li ga uopste rade a koliko kod centra i da li se tamo ista ceka? Mada za ovo kazu da se moze dokazati labaratorijski...imas u clanku na prvoj strani.

(odgovor članu malenac76)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
5.9.2011 22:15:26   
Anoniman
Malenac, sunce, moras TSH da spustis ispod dva da bi zabebacila. To nije pod obavezno i tebi nisu potrebni lekovi, ali ja bih ti savetovala orahovacu...Probaj da je pijes mesec dana na prazan stomak. Em je lepa, em regulise stitnuuser posted image I trebalo bi da ti snizi TSHuser posted image

(odgovor članu malenac76)
  Direktna veza do poruke: 94
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
5.9.2011 22:17:20   
malenac76
mislim da se kod drzavnog dosta dugo ceka - tipa mjesec dva ..u centru to ide brze naravno
zavisi koliko je kome hitno da dobije rezultate .. ja sam za sad sve radila privatno ali ako bude trebalo bas puno analiza mozda se i zakazem gore u bolnici pa kad god da dodjem na red
nervira me sto se ne osjecam smirenije nakon kontrole ..kao ono bilo bi bolje da je nizi T4 ali ajd ok je ..ma cim je on visi nego treba nije to ok a opet ne zelim da panicim user posted image

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
5.9.2011 22:18:42   
malenac76
verkicccuser posted image  kazes orahovacu heheh pa to bi mogla da probam hihihi
a meni dr kaze da mi je TSH fenomenalan user posted image

(odgovor članu malenac76)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
5.9.2011 22:22:03   
Anoniman
Ma jeste on fenomenalan, ali za osobu koja ne pravi bebu....Imas na temi o hormonima, cesto se pisalo, da valja da je ispod dva....
Probaj da krkas orahovacu. Jednu vecu rakijsku casicu svako jutro. Pa za mesec dana izvadi ponovo hormone stitne, mada, verujem da ce usput da se zacne jedan Orascicuser posted image Ili dva...Mnogima je orahovaca pomoglauser posted image

(odgovor članu malenac76)
  Direktna veza do poruke: 97
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
5.9.2011 22:25:05   
malenac76
pa nema druge..krecem u rakijanje pa ce pjesma od ranog jutra user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
5.9.2011 22:27:10   
Anoniman
Oj ha....user posted image
Tako je. Tebi je TSH samo malo iznad dva i za mesec ima da se spusti.user posted image

(odgovor članu malenac76)
  Direktna veza do poruke: 99
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
5.9.2011 22:28:58   
malenac76
taman mislila sam na kontrolu za 2-3 mjeseca ali ovaj put cu da odem bas u centar za stitnu pa nek malo detaljnije ispitaju

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here