|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
6.9.2011 18:39:29   
little_one
malenac, ja cu sutra u centar za stitnu na ultrazvuk...ponijecu nalaze hormona sto sam radila pa neka rade samnom sta znaju. Nalaze hormona sam radila gore na Paprikovcu i platila 22 KM. Nalazi budu gotovi sledeci dan popodne ili u mom slucaju radila u petak dobila nalaze u ponedjeljak popodne. Ali budu sledeci dan ostalim danima. Guzve ima, ali mozes da dodjes nesto prije sedam i zavrsices sigurno prije osam.

Javicu sta su mi rekli na ultrazvuku.

Zene, pade mi nesto na pamet. Znate kako ono kazu, proradila mi stitna. Da li je moguce da su meni ovakvi nalazi upravo sada kada sam imala puno nekih teskih nervoza u zadnjih mjesec i po dana? Znaci ni dan mi nije prosao bez nekih trzavica koje su me maksimalno potresale. Ili ovo nema veze sa tim?

(odgovor članu malenac76)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
6.9.2011 18:55:26   
zoća
rad stitne zleyde utice na psihu i te kako.Nervoza ,stres moze da utice na njen rad a isto tako i njen poremecaj izaziva promene u ponasanju

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
7.9.2011 18:10:39   
little_one
Evo da vam javim...stitna mi je kao francuski sir...znaci tackasta i sarena, malo uvecana, i doktor sumnja isto na Hasimoto. E sad...on hoce da radi i punkciju. Zar je to potrebno kad vec imam nalaze krvi i ultrazvuk???? Uradio mi je i prolaktin ali o tome cu vec na toj temi.

E sad savjeti...raditi tu punkciju ili ne...cini mi se da je to nepotrebno kad vec ima sve ostalo...sta vi kazete...

(odgovor članu zoća)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
7.9.2011 18:26:19   
malenac76
LO ja se tek upoznajem sa problematikom stitne z. i stvarno ne znam sta bi ti rekla ..vjerovatno treba cim je dr to rekao user posted image
ja idem 24.10. na UZ stitne i ponijecu ove nalaze koje sam do sad uradila pa vidjecemo..ako i oni gore na P. budu neodredjeni onda cu i ja u centar zastitnu.
meni je dr isto trazila prolaktin jer su mi mlijecni kanalici prosireni a stitna kaze da izgleda prozracna user posted image  sta god da joj to znaci ..nista cekam da odem gore pa da vidim sta i kako dalje

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
7.9.2011 20:20:47   
zoća
pa cekaj zar on nije mogao na UZ da vidi koji nodus ti ne funkcionise a koji jos ima iole neku funkciju .I od moje cerke stitna je tako prosarana ali su njoj u Tirsiovoj rekli da ima samo jedan nodus koji ne funkcionise a ostalo su pseudonodusi koji imaju jos uvek funkciju o biopsiji nije bilo reci
IZVORNA PORUKA: little_one

Evo da vam javim...stitna mi je kao francuski sir...znaci tackasta i sarena, malo uvecana, i doktor sumnja isto na Hasimoto. E sad...on hoce da radi i punkciju. Zar je to potrebno kad vec imam nalaze krvi i ultrazvuk???? Uradio mi je i prolaktin ali o tome cu vec na toj temi.

E sad savjeti...raditi tu punkciju ili ne...cini mi se da je to nepotrebno kad vec ima sve ostalo...sta vi kazete...


(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
7.9.2011 21:20:09   
little_one
Nodus bi trebao biti cvor, zar ne? Rekao mi je da imam na desnoj strani cvor, sve je vidio, tek u utorak trebam dobiti nalaz i misljenje (????) pa cu tamo vidjeti sta je napisao. Mislim da je ta punkcija bespotrebna i da je on trazi zbog a) da se ogradi da je sa sve tri strane potvrdjen hasimoto b) da se zaradi dodatni kes (iskreno se nadam da grijesim u vezi ovoga - cisto da me neko ne shvati pogresno)

E sad, negdje sam procitala da je pored labaratorije i ultrazvuka, punkcija potpuno bespotrebna a ne dam da mi to rade bezveze...idem nazad do svog endokrinologa cim jos obavim neke pretrage pa cu se i sa njim posavjetovati. Ovaj moj nije imao ultrazvuk :( pa sam morala ici na drugu stranu. Pored svega mi je uzeo krv za prolaktin koji mi je prije cca godinu dana bio ok ( 166 za ref vrijed. 102 - 496). Mada sada moze pokazati nesto drugo ali ajde de.

(odgovor članu zoća)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
13.9.2011 18:43:27   
little_one
Evo i mog nalaza. Komentari pozeljni...jer nigdje vise ne spominje hashimoto. Mozda jer jos nije radio punkciju :)))

Uzv: difuzno uvecana stitnjaca sa jasnim znacima chr upale
Hormon prolaktin povisen 21.8 (ref.vr. 1.2 - 19.0)

Dijagnoza: Euthyreosis
Struma diff. et micronodosa gl. thy Ts chr suspecta
Hyperprolactinaemia in obs

Terapija letrox 50 1 tbl ujutro prije jela

KOntrola za 2 mjeseca

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
14.9.2011 8:04:43   
zoća
cim imas povisena antitela to je Hasimoto.Medutim ima jedna dilema kod tebe napisao ti je eutiroidna sto znaci da ti je hormonski status ok a uveo je terapiju to je verovatno zbog prolaktina to stvarno ne mogu da ti kazem zato sto je moje dete jos u pubertetu pa prolaktin nismo ni radili

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
14.9.2011 11:04:46   
Modessty

IZVORNA PORUKA: zoća

rad stitne zleyde utice na psihu i te kako.Nervoza ,stres moze da utice na njen rad a isto tako i njen poremecaj izaziva promene u ponasanju


Jao ja sam taj uticaj baaas osetila! Bila sam nervoyna vecito umorna i besna na sve i svakog! Uzas jedan. Ali od kako pijem Letrox sve polako dolazi na svoje mesto. Nisam premorena, nisam nervoyna, koza mi vise nije tako suva. Jedino mi ciklus i dalje poremecen Dobijam na 2 meseca. Radila sam hormone i jos nikako da odem do dr da vidim sta se tu desava.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu zoća)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
14.9.2011 18:06:29   
little_one

IZVORNA PORUKA: zoća

cim imas povisena antitela to je Hasimoto.Medutim ima jedna dilema kod tebe napisao ti je eutiroidna sto znaci da ti je hormonski status ok a uveo je terapiju to je verovatno zbog prolaktina to stvarno ne mogu da ti kazem zato sto je moje dete jos u pubertetu pa prolaktin nismo ni radili

Zoca, ni meni nije jasno, jer razgovor sa doktorom i nalaz nakon 7 dana se ne podudaraju. Mada, on mi je rekao da je njihova praksa u centru za stitnu zlijezdu da oni ne vjeruju u ta antitijela i da njemu to nista ne znaci sto su ona povisena i da bez punkcije on nije siguran da je u pitanju hasimoto. Kao ultrazvuk nije dovoljan a oni ne vjeruju u antitijela user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu zoća)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
14.9.2011 18:32:55   
zoća
a sto ih onda rade,na osnovu antitela se uspostavlja dijagnoza i to je bolest iz grupe autoimunih bolesti mislim Hasimoto,koji se jos zove i AUTOIMUNITIREOIDITIS

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
14.9.2011 18:50:56   
little_one
Nisu mi oni radili. Nazalost, desilo se da u procesu istrazivanja budem kod dva endokrinologa. Prvi je na osnovu urednih nalaza stitne, predlozio antitijela i ultrazvuk stitne jer mu je vizuelno i palpacijom djelovalo kao da mi je stitna uvecana. Na ultrazvuk sam otisla kod drugog doktora a antitijela uradila drzavno. Drugi doktor je pogledao te nalaze i rekao sta je rekao. I plus mi nije dao snimak ultrazvuka samo komentar. Malo me to iznerviralo jer sam dosla kod njega po to. Na ultrazvuk mi je nakacio i prolaktin. I natjerao me da cekam njegov nalaz 7 danauser posted image user posted image user posted image A nalaz koji sam cekala ne podudara se sa onim sto mi je on rekao. On je rekao da mu po ultrazvuku sve to odgovara hasimotu. Sin je pricao a tata potpisao i izdiktirao nalaz bice :))))

Sad cekam da odem ponovo kod prvog endokrinologa da vidim sta on kaze...

< Poruku je uredio little_one -- 14.9.2011 18:52:39 >

(odgovor članu zoća)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
14.9.2011 20:26:01   
zoća
znas sta po meni se taj malo igra da sam na tvom mestu menjala bih endokrinologa pa sve iz pocetka ako vidis da je ozbiljan covek onda prilozi i dokumentaciju.Izvini sto kazem ali sve mi to izgleda malo sarlatanski i neozbiljno a da budem jos iskrenija izvlacenje jos novca

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
14.9.2011 22:04:21   
little_one
Ovaj drugi je sklon definitivno tome, barem po tom sto sam ja vidjela jer je zakljucio da idem jos kod nekog. A ovaj prvi je stvarno skrenuo paznju na sve jer sam kod njega dosla zato sto ne mogu da zatrudnim i predlozio je pretrage. Tako da sam ja vec ranije odlucila da cu se vratiti tom prvom koji mi je i preporucen i stvarno mislim da je fer ispao prema meni. A ovaj drugi je nesto smislio, vjerovatno ocekuje i da cu da mu se vratim po jos misljenja i pretraga...bojim se samo da mi nije dozu podesio kako treba.

(odgovor članu zoća)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
14.9.2011 23:24:44   
isidora88
ja muku mucim sa hipotireozom i hasimotom
jako lose reagujem na terapiju,pijem tivoral jer letroxa vise nema. U svakom slucaju nijedne tablete mi ne odgovaraju,snize mi tsh ali mi FT4 bude los ili FT3.
Mada najgori problem mi je sto sam se jako pocela gojiti od kad sam na terapiji,pa onda trudnoca i sad sam slonica
Promene raspolozenja me ubijaju,stalno bih se svadjala,lako gubim nerve a pre nisam bila takva.
Depresivna sam pomalo,nemam snage nista da radim,sve me mrzi,uzas imam sve najgore simptome a sto je najgore dr mi kaze da to tako treba i da nema pomoci za to
stvarno ne znam sta da radim,znam samo da ne mogu vise ovako

Da li jos neko ima ovakav problem a da je uspeo da ga resi? i kako se izboriti sa kilazom,ja jednostavno ne mogu da smrsam
a kad sam pocela sa terpijom sam dobila u roku od dva meseca malo vise od 10 kg a jako slabo sam jela i puno sam vezbala.


_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
14.9.2011 23:29:13   
World
jao isidora, ja nemam iskustva sa ovim, ali citala sam sta zene pisu... uglavnom je sve suprotno od tog tvog stanja... mozda da razmislis da posjetis nekog drugog dr, jer ti ocigledno ta terapija ne odgovara?
u cemu je poenta lijecenja necega ako izazove hiljadu drugih nezeljenih dejstava....

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
14.9.2011 23:36:49   
degu
Isidora ja jedino što sam čitala iskustva žena da Letrox uglavnom izaziva takve efekte, a da je neučinkovit što se tiče hipotireoze i kad su ga zamenile Euthyroxom, bukvalno su se preporodile.
Evo link gde sam to čitala, pa ti možda bude od pomoći KLIK

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
15.9.2011 7:40:15   
zoća
moja Katarina je imala velike ispade nervoze,dok nismo dijagnostikovali sta je, znam da sam komentarisala zasto njen pubertet mora da bude tako buran a sto se tice kilaze ona je vise mrsava mada ima normalnu tezinu u odnosu na visinu

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
17.11.2011 11:11:17   
maca821
Jutros sam slusala jednu doktorku koja je pricala o autoimunim oboljenjima, izmedju ostalog i o Hasimotu, da tu imunitet preterano reaguje i zato ga ne treba stimulisati kojekakvim preparatima. Sad sam zbunjena ispada da ne treba piti vitamine i minerale i tako ojacavati imunitet, jer se onda pogorsava stanjeuser posted image Oni su pricali da treba uzimati neke imuno modulatore, a oni su jako skupi negde oko 4000-5000 kostaju.
Inace ja sam na Eutiroxu i lepo mi se snizio TSH, samo sto sam ja i dalje neraspolozena i bukvalno me mrzi sve da radimuser posted image u decembr trebam ici na kontrolu pa cu vaditi FT4 i FT3, dosad sam samo vadila T4 i T3 i bilo su ok. Sa kilazom hvala Bogu nemam problema.


_____________________________

Umesto što bih davala sebi razloge zbog kojih ne mogu,dajem sebi sve moguće razloge zbog kojih MOGU…


(odgovor članu zoća)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
17.11.2011 14:05:58   
degu
Maco otkud znaš da je tvoja dijagnoza Hašimoto? Koliko sam ja shvatila nisu dovoljna samo antitela za dijagnozu, već i sama žlezda mora biti uvećana, a mora biti i nekih promena. Karakterističan izgled je " šarena štitnjača". Ne sećam se da si to imala.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu maca821)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
17.11.2011 15:58:58   
maca821
Evo sad ću napisati moju dijagnozu:

Thyreoiditis chr. Hashimoto
Hypothyreoidismus prim. larvatus

UZ štitne: normalnog oblika i veličine, izrazito nehomogene strukture, sa mrljastim hipoehogenim promenama, bez fokalnih promena.

Sad sam išla po uput za kontrolu i doktorka mi je rekla da samo radim TSH i T4, tako mi je endokrinolog napisao, kao nema potrene raditi FT4, FT3 i antitela.


_____________________________

Umesto što bih davala sebi razloge zbog kojih ne mogu,dajem sebi sve moguće razloge zbog kojih MOGU…


(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
17.11.2011 16:05:21   
degu
E Maco nisam to znala, sve mi je ostalo u glavi da ti je UZV bio dobar. Moja je bila homogena i umanjena, zapravo na donjim granicama normalnih vrednosti.
I ja sam odlučila da ne radim antitela, neću još i oko njih da se nerviram user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu maca821)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
13.12.2011 11:56:35   
maca821
Ja sam totalno u nedoumici šta da radim, da li se kod Hašimota smeju piti vitamini? Meni je izgleda oslabio imunitet i često sam bolesna, ne pijem duže vreme vitamine, jer sam čula da kod autoimune bolesti ne treba još podizati imunitet, da li neko zna nešto o tome?

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
13.12.2011 19:50:21   
little_one
Maco, otkud ti to? Ja stalno pijem vitamine, bio-c 500, folnu i povremeno oligogal se. Nisam primjetila da mi smeta. Sad si me prepala....bas cu da pitam doktora za to...

(odgovor članu maca821)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Hašimotov tiroiditis ( Thyroiditis Hashim...
19.12.2011 20:33:27   
little_one
Narode samo da i ovdje prijavim svoje nalaze stitne od prosle sedmice...totalno sam izgubljena...nemam pojma sta da radim...letroks 50 mi je jos vise unistio nalaz....


TSH 0,006 ref.v (0, 270 - 4.200)
t3 2.1 ref. v. (1.3 - 3.1)
t4 155 ref. v. ( 66 - 181)

At - tg 169 ( 0 - 115)
At - tpo 194 ( 0 - 34)

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here