|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: besplatni saveti za uredjenje dvorista
30.12.2010 23:11:23   
Olga75
jedno n viska ili manjka user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: besplatni saveti za uredjenje dvorista
30.12.2010 23:45:53   
Snelle
Olga, jedno J manjka u vašem slučaju (ali samo kad je latinica u pitanju) user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: besplatni saveti za uredjenje dvorista
23.8.2011 14:55:07   
Snelle
IZVORNA PORUKA: Olga RR

ma samo lagano , ima do proleca vremena i vremena a ja cu mozda skinuti fotke gde se vidi taj "ocisceni "deo user posted image


Olga, prodje proleće, pa i leto user posted image
Jesi li uradila šta?

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: besplatni saveti za uredjenje dvorista
30.8.2011 13:53:35   
Olga75
ugazila mi zvercica taj deo pa me sramota da stavljam slike user posted image
dvoriste ( osim sto je trava pokosena i jedan mali deo gde sam sadila jednokratno cvece i povrce ) je skroz puno njenih potrepstina user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: besplatni saveti za uredjenje dvorista
18.9.2011 16:27:51   
Olga75
IZVORNA PORUKA: krickam

Pozdrav svima.Imam mali vrt koji zelim malo preurediti,pa molim ako ima neko da mi da savjet.


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: besplatni saveti za uredjenje dvorista
20.11.2013 20:31:40   
Tara26
Pozdrav! Da li bi mi neko mogao dati predlog za uređenje dvorišta?

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: besplatni saveti za uredjenje dvorista
20.11.2013 21:11:21   
Štetica
Koliko je dvoriste i kakav je polozaj vecim delom dana(suncano-senka)? I naravno da li bi imala vremena da se bavis zahtevnijim biljkama?

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Tara26)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: besplatni saveti za uredjenje dvorista
25.11.2013 12:58:02   
Tara26
Dvorište je prostrano i osunčano. Pre 15ak dana je rekonstruisano tako da do proleća treba isplanirati šta gde zasaditi.Vodim se logikom manje je više tako da ne bih sadila puno biljaka. U planu su staze, travnjak i po koja tuja, žbunić i slično. Uglavnom višegodišnje biljke. Mogu i one zahtevnije. Mogu vam poslati slike dvorišta pa da mi date predlog gde se šta uklapa.

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: besplatni saveti za uredjenje dvorista
25.11.2013 15:42:03   
Tara26
Album sa slikama dvorišta je na mom profilu, dostupan svima, pa pogledajte user posted image Nova sam ovde pa mi treba vremena dok se upoznam sa opcijama foruma user posted image

(odgovor članu Tara26)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: besplatni saveti za uredjenje dvorista
25.11.2013 20:38:50   
nata11
Lep prostor imas Tara.
Ja nisam neki strucnjak za ovu temu ali licno volim stil mediteranskih basta. I u jednom delu bih zasadila zacinsko bilje, puno zacinskog bilja user posted image .

(odgovor članu Tara26)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: besplatni saveti za uredjenje dvorista
26.11.2013 11:36:11   
Štetica
Tara ja bih oko staza posadila ruze,(nize varijante oko 50-60cm sto rastu)obodom nesto od zbunova(simsir,ili tako neke vrste koje se oblikuju po zelji),ili pampas travu i na tom vecem delu travnjaka neko brzorastuce drvo tipa paulownije ili wisterije,gde bi kasnije bio neki hladnjak. I eventualno nesto od ranih lukovica izmedju ruza,krokusi i anemone i ranunkukulusi cvetaju cim spadne sneg,a visina im je do 15cm.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Tara26)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: besplatni saveti za uredjenje dvorista
27.11.2013 14:13:33   
Tara26
Hvala Nato i Štetice! Imate zanimljive predloge user posted image taman da razmišljam do proleća. Ruže definitivno idu pored jedne staze. Šimšir već postoji na jednom obodu. Jel ima neko iskustva sa gajenjem wisterije? Izgleda božanstveno.

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: besplatni saveti za uredjenje dvorista
27.11.2013 19:32:47   
Štetica
Wisterija je prelepa puzavica tako da joj treba neka potpora. Mozes da napravis nesto kao konstrukciju za lozu pa preko toga da se penje. Nije preporucljivo saditi je uz kucu jer ima jake grane i nezgodno je orezivati a starije biljke mogu i da podignu crep. Jako brzo raste i razmnozava se,voli suncana mesta i obilno zalivanje.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Tara26)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: besplatni saveti za uredjenje dvorista
22.6.2014 13:04:02   
Verolina
Ima li neko od vas ovo drvece?

UKRASNI GLOG

user posted image

DRVO LOPTA

user posted image

PAULONIA

user posted image



_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: besplatni saveti za uredjenje dvorista
22.6.2014 13:07:09   
Verolina
Ovo je fenomenalna ideja :

user posted image

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: besplatni saveti za uredjenje dvorista
22.6.2014 13:08:24   
Didy
Što je lepo ovo drvo lopta! user posted image Meni se baš sviđa.
Kod nas u dvorištu je vimbldon trava, za decu je super, ali sad razmišljamo da još malo oplemenimo nekim zelenilom i cvećem, žbunićima, drvećem... Nemamo jasan plan i ideju.


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: besplatni saveti za uredjenje dvorista
22.6.2014 13:23:25   
Verolina
Jao, jeste, Didy...user posted image
Ja znam da u dvoristu necu saditi zimzeleno drvece i vrbe i breze 9mada je meni breza najlepse drvo na svetu, ali je tuzna i samim tim mi je neprivlacna). Mi imamo bas lep veliki plac, sa zapocetim temeljem, jos samo da zavrsimo kucu user posted image Nadam se da ce biti za godinu. U medjuvremenu, nije lose zasadjivati drvece. Imam dve lipe, ogroman orah koji je tu vec bio 40 godina, dud, hrast, zasadila sam javor i dva jasena, i sad hocu da se bavim ovim cvetnim drvecem...Muz mi je obecao dve magnolije i dve japanske tresnje. I htela sam i ova tri da zasadim, ali ne znam kako se odrzavaju.
Napravila sam prirodnu ogradu od drveca da ne gledam komsilukuser posted image
A kad sazidamo kucu, onda cu se pozabaviti zbunjem i patuljastim rastinjem. Imam i tu nekoliko ideja, oko drvene kucice za sedenje...user posted image

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: besplatni saveti za uredjenje dvorista
22.6.2014 13:27:35   
Verolina
Ja mnogo volim biljke. Osecam ih kao ziva bicauser posted image

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: besplatni saveti za uredjenje dvorista
22.6.2014 13:52:33   
Janncica
Joj zeno ja sam se toliko posvetila svom dvoristu da ne stizem da kucam ovde.Svaki slobodan trenutak koristim da nesto cupkam,sadim,namestam,kosim. I divno je.
Pre neki dan sam videla na Pinterest-u(inace odande stalno kradem ideje) staru stolicu sa zasadjenim cvecem.I zaljubila sam se. U rupu(deo gde se sedi je skinut) stavili lavor stari i u njega zasadili cvece. user posted image Sad cekam da uhvatim svekra da je slobodan da mi isece neke zice sa stare stolice i da se bacim na posao.
biljkama se bas mora posvetiti.Imala sam uvek cvece,ali nikad nije bilo tako divno kao ove godine.tacno uzvraca ljubav. user posted image

< Poruku je uredio Janncica -- 22.6.2014 13:53:39 >


_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: besplatni saveti za uredjenje dvorista
22.6.2014 14:16:42   
Štetica
Verka paulovnia ti je brzorastuce drvo,otprilike u prvoj godini bi trebalo da poraste oko 3m. Kad je posadis na prolece odrezi mladar skroz do zemlje i prekri ga da se nevidi,ona jako brzo krene,mozda za 20-ak dana istera prvi list. Kad malo poraste,skidaj joj listove,da ostane samo krosnja,da bi imala visoko pravo drvo,to je bitno u prvoj godini.
I najbitnije sadi je sto dalje od kuce,jer zna da se rasiri i do 20m u precniku.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: besplatni saveti za uredjenje dvorista
22.6.2014 14:38:31   
Verolina
do 20m? Woooooooooowuser posted image

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: besplatni saveti za uredjenje dvorista
22.6.2014 16:09:24   
Štetica
Pa otprilike toliko,tj to je maksimum. E sad kod nas na trzistu su zastupljene 3 vrste paulovnie a to je belisima,elongata i tomentosa. Prve dve mogu da uspeju kod nas a treca nema sanse jer jer je neka vrsta mediteranske biljke i netrpi temperature ispod -5. Ja imam elongatu posadjenu ove godine,videcemo kako ce biti sa prezivljavanjem preko zime. A blizu mene ima neki lik sto je posadio 200kom belisime,za industrisko drvo,njemu super napreduje i mnogo je lepa kad cveta.
E da ovakvu boju cveta(kao na slici) nema sanse da dobijes pa sve da ces da mu pevas serenade svaki dan,prava boja tog cveta je malo tamnija od jorgovana.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: besplatni saveti za uredjenje dvorista
22.6.2014 20:58:13   
nata11
Wauuuu toliko brzo raste. Stetice ti me uvek odusevis poznavanjem hortikultureuser posted image

_____________________________





(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: besplatni saveti za uredjenje dvorista
22.6.2014 21:36:51   
Štetica
Nato nije kod nas ona jos u nekoj velikoj meri zastupljena zbog cene,oko 5e je sadnica,sto nije skupo ako se sadi pari komada. Inace to je bas industrijsko drvo koje brzo raste i koristi se za izradu muzickih instrumenata i "lakog" namestaja. Postoji legenda vezana za njega,u Kini se nekad sadilo kada se rodi zensko dete,kada dodje vreme da se devojka uda od te sadnice se pravio namestaj koji ide u miraz.
A poznavanje hortikulture je sticajem okolnosti,imam dvoriste od 20ari koje treba popuniti biljkama. Vecinom jeste,ali ima jos dosta da se radi da bi to bilo ono sto ja hocu. E da jedino nemam i nikada necu imati lale,njih volim da vidim al u tudjem dvoristu.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: besplatni saveti za uredjenje dvorista
22.6.2014 22:37:04   
Didy
Ja volim cveće i biljke, ali nemam baš mnogo vremena da se bavim njime. Kad se Sofija rodila, bila sam u tolikoj frci da sam zaboravljala da zalijem sobno cveće danima, na kraju je počelo da se suši, pa sam sve dala mami. Ona se baš s ljubavlju stara o cveću, a ja toliko volim cveće da neću da ga mučim svojim nemarom. user posted image
Mi smo poslednji od komšija napravili kuću, plac je godinama bio prazan (i zapušten), pa su komšije napravile grozne bedeme kojima nam je sad uokvireno dvorište. user posted image Jako mi je ružno, ali protiv toga ne možemo ništa. Razmišljali smo da pustimo neke bršljane da ih malo oplemene.
A mm hoće da posadi sibirski brest, sviđa mu se što ne naraste velik i što nema gustu krošnju.
A ja sam imala i neku ideju da posadimo uz te grozne bedeme ribizle, maline i kupine jer mi je divno kad vidim s kojim uživanjem deca kod mojih navale na to voće kad uđu u dvorište.


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here