|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Veronauka vs građansko vaspitanje
9.4.2009 9:34:22   
Anoniman
To su predmeti koji su uvedeni pre koju god u škole, i izborno je koji predmet će dete pohađati.

Na koji predmet ste upisale, ili biste upisale, svoje dete. Zašto?
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
9.4.2009 9:39:42   
Lu
Nerazumijem baš ovo "građansko vaspitanje"user posted image
Što se tiče vjeronauka to mi spada u kućni odgoj a ako želim da mi dijete pohađa vjeronauk slaću ga u crkvu na vjeronauk.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
9.4.2009 9:42:54   
Anoniman
vjeronauk mi je za crkve, dzamije, sinagoge ili sta li vec postoji ... a gradjansko vaspitanje se kod nas zove Kultura zivljenja...i pojma nemam sta bi to trebalo da bude jer smo svjedoci da to ocigledno ne pali...i jedno i drugo dolazi iz kuce

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
9.4.2009 10:40:41   
Anoniman
Imam isto mišljenje o veronauci kao i vi. I uvek bi dete radije dala na to Građansko vaspitanje, šta god spadalo u to.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
9.4.2009 12:26:13   
Anoniman
Sadržaji građanskog vaspitanja koje smo razvijali su koncipirani tako da se učenicima omoguće: sloboda izražavanja mišljenja i stavova, unapređenja veština komunikacije, razvijanje sposobnosti kritičkog mišljenja, argumentovanja i zalaganja za sopstvene stavove, odgovornog odlučivanja i delanja.
Izvor:gradjanske.org

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
9.4.2009 12:49:57   
Natasajvc
Ja sam moje upisala na gradjansko. Prva cetiri razreda su to neke psiholoske radionice. U BG-u je jedva dvoje-troje dece pohadjalo veronauku, a ovde samo dve devojcice iz razreda slusaju gradjansko vaspitanje user posted image . Istina je da od petog razreda to postaje ozbiljnije, pa su u prednosti oni sa veronauke, zato sto se tu mnogo ne uci, sve se svodi na obicaje i ono sto vec znaju od kuce, o bilo kojoj veri da je rec. 

_____________________________

Moje ljubavi najvece
Tara, Tijana, Sanja, Nenad i Rada

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
9.4.2009 13:13:18   
Anoniman
I ja sam u novinama našla podatak da u Vojvodini veronauka vodi 2:1. user posted image  Ne znam šta da mislim o tome... zato sam i otvorila ovu temu.

(odgovor članu Natasajvc)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
9.4.2009 13:14:53   
NadaR
Istina je da od petog razreda to postaje ozbiljnije, pa su u prednosti oni sa veronauke, zato sto se tu mnogo ne uci, sve se svodi na obicaje i ono sto vec znaju od kuce, o bilo kojoj veri da je rec. 

Mislim da zbog ovog gore vjeronauka vodiuser posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
10.4.2009 8:02:55   
Anoniman
Sada kada sam našla šta je to građansko vaspitanje, još više mi se dopada. I mislim da je mnogo korisnije.
Zar je poenta što jednostavnije proći, ili pak pomoći detetu da nešto nauči? user posted image

(odgovor članu NadaR)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
10.4.2009 8:15:58   
mamanp
Kod nas je u skolama 99% veronauka, licno mislim da su deca pretrpana sa silnim casovima, veronauka od prvog, pa engleski, pa bosanski, cak od sledece godine se uvodi neki predmet Srpski jezik sa manjinskim obicajima (nesto u tom smislu). Volim sto ima veronauku u skoli ali ipak je sve malo previse za glavu sedmogodisnjeg deteta.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
10.4.2009 8:21:36   
Anoniman
A vi nemate da birate veronauka ili građansko vaspitanje (ili kako je Lenka rekla... Kultura življenja), nego mora veronauka?

(odgovor članu mamanp)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
10.4.2009 8:27:28   
mihi
I u Beogradu vodi veronauka vidim i u školi kod starijeg sina većina dece ide na veronauku, svako upiše decu gde želi bojim se da sam deca o tome ne odlučuju,  Luka je ove godine hteo da pređe na građansko ali mu nisu dali rekli su od sledeće godineuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
10.4.2009 9:53:54   
Lu
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Sada kada sam našla šta je to građansko vaspitanje, još više mi se dopada. I mislim da je mnogo korisnije.
Zar je poenta što jednostavnije proći, ili pak pomoći detetu da nešto nauči? user posted image

Potpuno se slažem i sad kad je Lenka objasnila ovo građansko vaspitanje pa to mi zvuči super i svakako bi se odlučila za to kad bi bilo kod nasuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
6.7.2009 13:05:00   
branka10
Mislim da roditelj treba ,poznajuci svoje dete da ga usmeri, jer se to bira u prvom razredu. Nekom vise odgovara jedno nekima drugo.

_____________________________

Navika koja je u karakter ušla s mlekom, izaći će s dušom.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
6.7.2009 22:26:16   
Urbana
U biti sam i za jedno i za drugo, ali ne kroz posebne predmete, vec prozeto u sklopu skolovanja.
Apsolutno sam protiv ulazenja crkvenog osoblja u skole.


(odgovor članu branka10)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
4.10.2009 19:56:05   
afrodita
Mi smo izabrali veronauku. Mislila sam da
ne znam bas puno o tome i da moje dete
od mene nece o crkvi puno nauciti. U 5. razredu
mogao je da predje na gradjansko ali nije zeleo.
Sad je odluka njegova i nastavlja da uci veronauku.
Nemam nista protiv gradjanskog. Ovo mu se svidja
i cesto mi isprica sta su ucili, meni je ponekad bas
interesantno.

(odgovor članu Urbana)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
5.10.2009 9:01:21   
Anoniman
Posto sam ateista, radicu na tome da moje dete ne ide na veronauku...Posto sam tek trudna, ima do toga vremena, pa se nadam da ce tada napraviti neki lepsi izbor.

Iskreno se nadam da moje dete nece biti vernik nijedne religije...ako to pozeli, neka se samo krsti posle 18.godine...
Ja mu to nametati necu.

Mislim da je i gradjansko i veronauka glupo...
Kad se setim, ja sam imala domacinstvo...To mi sada ne izgleda bez veze u odnosu na ovo sto sada deci nude...
Ja bih uvela seuser posted image ualno obrazovanje za decu.
Majke mi.

(odgovor članu afrodita)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
30.10.2009 12:00:39   
axel
mislim da je bolje da upisuju gradjansko,jer ih Ustav i prava gradjana ceka u III ili IV godini srednje skole...


a na gradjanskom se razgovara o tome...

a i veronauka takodje ima svoje dobre strane... :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
30.10.2009 13:58:06   
Verus
Mislim da je to skroz stvari izbora.  Smatram da nijedno a ni drugo ne treba da bude nametnuto kao "obavezno" u skoli.  Treba da imaju izbor, pa ko sta voli, nek izvoli....

(odgovor članu axel)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
20.11.2009 10:44:55   
afrodita
IZVORNA PORUKA: afrodita

Mi smo izabrali veronauku. Mislila sam da
ne znam bas puno o tome i da moje dete
od mene nece o crkvi puno nauciti. U 5. razredu
mogao je da predje na gradjansko ali nije zeleo.
Sad je odluka njegova i nastavlja da uci veronauku.
Nemam nista protiv gradjanskog. Ovo mu se svidja
i cesto mi isprica sta su ucili, meni je ponekad bas
interesantno.



postalo je bas interesantno!!!
Sa nastavnicom veronauke treba da idu u crkvu
i da se priceste sa komadicem pogace a moj
sin ne jede hleb zbog celijakije, te je pitao
nastavnicu da li moze doneti svoj hleb a
odgovor je bio:
Ne, jer to je osvesteno i mozes uzeti komadic
od toga ti nece biti nista jer ako imas veru
i kad to progutas bice ti bolje.
Njegovo razmisljanje o ovome mene je iznenadilo.
Jednom sam mu ponudila napolitanke, komadic,
deo, zalogajcic, jer je sestra jela a on je rekao
da mu se jede. Ponudila sam mu sa objasnjenjem
uzmi ovaj komadic za dve godine jednom mozes
probati da te zelja mine. Nije hteo. Bila sam srecna
jer mi je to pokazalo koliko je odgovoran. Napravila
sam mu istog trena kolac.
Pitao me je za hleb u crkvi, zeli i veruje.
O majko mila.

(odgovor članu afrodita)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
20.11.2009 11:18:55   
Anoniman
Ja sam bila za versku nastavu jer su na gradjanskom moji drugari user posted image radili ono sto rade vasa mala deca! Slagali su kocke,pisali neke sastave na glupe teme,igrali se sa onom tablom i bockama a vala imali smo po 18 god. a do kraja cetvrte godine nisu spominjali ustav ili sl.!

Na veronacuci smo krenuli od pocetka tj. sta je crkva,krst...
Stvarno je lepo bilo,isli smo na ekskurzije po manastirima!user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio pcelica Maja -- 20.11.2009 11:21:21 >

(odgovor članu afrodita)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
20.11.2009 11:50:44   
Dora
Js sam više za građansko vaspitanje, ali kome šta više odgovara. Nekako zamišljam da se na veronauci uče običaji, kultura, praznici, svetci i sve priče o tome, šta je Božić, šta Uskrs, ko je Božić bata... i to može biti jako interesantno. ALI...da li postoji šansa da se deci plasiraju priče tipa :" Bog je naš Isus Hrist jedan jedini i naša vera jedina prava, bla, bla..." a to mi više naginje ka sektaškom učenju. Ja se u suštini bojim sekti i mislim da ih svuda ima, da se deca neprimetno uvlače u taj krug i samo se pitam ko njima drži ta predavanja o veronauci? Da li su ti isključivo sveštena lica, ili može neki ludak zaposlen u prosveti da dođe i priča im svašta? Ne znam pa ako neko može da mi pojasni kako to ide...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
20.11.2009 11:54:43   
Anoniman
Pa ne moze svako da prica o veronauci pogotovu deci! Mora da imaju zavrsen teoloski ili kako god se zove taj fakultet!

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
20.11.2009 11:58:57   
demetra
I ja sam vise za građansko vaspitanje.Mada su mi ponuđene opcije u sustini preozbiljne za dete od sedam godina.Negde sam citala da kao izborni predmeti, samo ne znam od kog razreda treba da idu šah, "ruke u glini" - ili testu i jos nesto.
Cak sta vise, prilicno sam radikalnih shvatanja po pitanju veronauke u skoli.Mislim da je istoj iskljucivo mesto u crkvi.

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
20.11.2009 12:00:08   
Dora
A, dobro, onda je to druga priča. Bio je na tv-u slučaj da je u jednom privatnom vrtiću u Bg otkriveno da ga drže sektaši koji su decu suptilno uvlačili u taj svoj svet, ispirali im mozak... ne znam kako se to otkrilo i šta je preduzeto, to sam gledala na RTS-u ...E, ja se toga plašim. Inače, nemam ništa protiv veronauke, ali našoj porodici je bliže građansko jer nismo neki vernici. Ali, decu po malo učim ono osnovno što znam...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







LJUBAV NE BROJI HROMOZOME
Vesna je došla na svet, omalena, slabašna, kosooka. Ljilja je plakala od sreće i brige: nije se plašila da dete gaji sam...
Deca koja imaju tantrume biće bogatija i u...
Ako se dete bori svim silama protiv tebe, ima tantrume i prkosi autoritetu - verovatnije je da će biti uspešnije u karij...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here