|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dilema u odabiru osnovne u škole
5.2.2015 17:58:28   
Modessty
KOd vas ima ta Montesori varijanta, ovde nema ništa slično. Imamo još neki mesec da odlučimo. Samo što se odluka na kraju svede na tračeve koje čuješ naokolo

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Dilema u odabiru osnovne u škole
5.2.2015 21:21:28   
Didy
Moje dete će ići u školu koja je na 5 minuta od naše kuće, tu će ići i deca iz kraja. "Na glasu" je škola koja je nekih pola sata udaljena od naše kuće i nijednog trena nisam razmatrala mogućnost da mi deca idu tamo iako ima nekih iz našeg kraja koji su decu tamo upisali.
Radila sam u svim osnovnim školama u našem gradu i bila u sve i jednom kolektivu, dolaze mi deca na privatne časove iz svih škola, spremam decu za prijemni već godinama iz svih škola. Moj zaključak je da je sve to izvikano. Svuda ima i odličnih i onih manje dobrih nastavnika koji se ne trude toliko da prenesu znanje i sve to na kraju dođe na isto. Eto to je nešto iz mog iskustva.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Dilema u odabiru osnovne u škole
6.2.2015 8:27:05   
Peace*
Ja sam se lomila između dve:
- jedna koja nam je ulici, 5 min peške, škola na dobrom glasu
- druga je mala škola, dobra škola, na pola puta između moje mame i sveki.
Odabrala sam onu koja je nama blizu. Smatram da je to bitno za osamostaljivanje deteta, a i svi drugari su otišli u tu školu, roditelji su malo pogurali tako da je njih 7 iz vrtića u istom razredu. Nisam pogrešila, zadovoljna sam.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Dilema u odabiru osnovne u škole
11.2.2015 9:56:29   
Figaro88
Mi vec neko vreme razmisljamo u koju cemo skolu da upisemo Andreu.Skola iznad nas,bukvalno 100m,nam je blizu,nema ulica,saobracaja,ali pored tehnicke skole je,secam se dok sam ja jos isla tu da su ti mali dolazili da kupe uzinu zajedno sa nama,gurali se,ne svidja mi se to uopste.Druga skola je malo dalje,morala bih ja duze da je vodim,ali je super sredjena,kazu da je najbolja u Lazarevcu.Ne znam,i Vuk krece kad i Andrea pa smo razmisljali i o tome da idu u istu skoluuser posted image

< Poruku je uredio Figaro88 -- 11.2.2015 9:57:26 >


_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Dilema u odabiru osnovne u škole
11.2.2015 16:09:09   
veselicaa
Ja dileme nemam u nasem mestu postoji samo jedna skola,tako da izbora nema nazalostuser posted image

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Dilema u odabiru osnovne u škole
19.2.2015 10:20:59   
Modessty
Čitam sad šta ste pisale i shvatim da nam ni jedna škola nije toliko blizu da bi mogao kao ja odmah sam u školu. Ja nisam morala da pređem ulicu da bi stigla do škole a njega svakako čeka jedna od najprometnijih ulica u gradu. Mislim da ćemo svakako morati dugo da ga mi vodimo do škole. Mi ili baba i deda.


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Dilema u odabiru osnovne u škole
19.2.2015 13:28:10   
vikiveki
Ja nisam imala dileme posto ovde u blizini ima samo jedna skola,a i dobra je.

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Dilema u odabiru osnovne u škole
26.2.2015 17:59:36   
mila83
Kod nas imaju dve osnovne skole.jedna je na kraju nase ulice i na dobrom je glasu,navodno bolja od one druge...ali bez obzira na to,bliza je i mislim da je bolje.
Svakom detetu polazak u skolu je velika i pomalo stresna promena u zivotu i ako vec imaju puno toga novog,onda bar nesto da im bude lakse,kao recimo taj put do same skole.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Dilema u odabiru osnovne u škole
20.3.2015 0:30:34   
Žapkić
Kod nas imaju 4 osnovne škole.
Niti jednog trenutka sse nisam dvoumila u koju će školu T. ići kad za to dodje vreme, jer nam je najbliza na 5 min. do kuće. Ne pada mi napamet da dete upisujem u škole na drugim krajevima grada, niti u škole gde ima da predje bezbroj ulica, što manje, ššto više prometnih...
A vidim da ej ovde kod mene u gradu postalo pomodarstvo da deca idu u škole kojima "ne pripadaju"-stvar nekog prestiza, oili šta-ne znam...

_____________________________

"BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Dilema u odabiru osnovne u škole
20.3.2015 9:00:25   
Modessty
Nama ni jedna škola nije toliko blizu da ne mora da prelazi Bulevar. A živimo i privatno pa mi to što mi je nešto blizu i ne igra neku ulogu. Odkud zna gde ću da budem za neku godinu. Tako da rešavam da škola bude blizu mojih roditelja. I onako će oni većinom da ga vode ili dovode iz škole. I dalje nisam načisto šta da radimo

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Žapkić)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Dilema u odabiru osnovne u škole
14.12.2016 11:16:56   
Anck Su Nmaun
Mene vec boli glava savetujem se sa mamama iz vrtica svi razlicito naravno, a nasa naj bliza skola je na 5 minuta. Pa ce naj verovatnije biti ta.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Dilema u odabiru osnovne u škole
14.12.2016 11:30:59   
IvanaSK RR
Mi smo gledali skolu koja nam je najbliza. Mada, ona je na glasu kao dobra skola, ali meni je blizina presudna.
Vrtic nam je bio daleko i svi njegovi drugari su u drugoj skoli koja je blizu tog vrtica.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Dilema u odabiru osnovne u škole
14.12.2016 11:34:27   
Anck Su Nmaun
Moram napisati, dvoumim se jer tu ima dosta romske dece, da me neko ne shvati pogresno, ne smeta mi ali cujem price kako se dosta kasni sa gradivom zbog njih jer ima ih koji jedva znaju srpski user posted image

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Dilema u odabiru osnovne u škole
14.12.2016 11:36:15   
Sanjica26 RR
Sta mislite da li je dobro da dete ide u skolu gde majka radi? Meni se ta opcija ne svidja. Inace skola u kojoj bih ja volela da T ide je 5 minuta od kuce. Mm moze da sidje kad joj se zavrse casovi. Njemu je preko puta skola.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Dilema u odabiru osnovne u škole
14.12.2016 11:38:29   
IvanaSK RR
Sanjice, ako ti smatras da ne treba, onda nemoj. Nemam mišljenje neko posebno mišljenje, ali to ima i dobrih strana (naravno, i onih manje dobrih).

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Dilema u odabiru osnovne u škole
14.12.2016 11:41:07   
Sanjica26 RR
Nemam lepo misljenje o pojedinim koji preuzimaju prvi razred. Osim o jednoj.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Dilema u odabiru osnovne u škole
14.12.2016 11:42:08   
Anck Su Nmaun
Pa sto da ne, ja sam imala dve drugarice u razredu kojima su roditelji radili u toj skoli?
Mozda ce im biti i lakse jer ce ih nastavnici drugacuje gledati, ne mislim na ocene nego sam odnos.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Dilema u odabiru osnovne u škole
14.12.2016 11:42:46   
IvanaSK RR
E onda, druga skola :) Ali, da li tamo znas učiteljice? Da ne zapadne neka jos gora od ovih :)

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Dilema u odabiru osnovne u škole
14.12.2016 11:44:18   
Sanjica26 RR
Mislim da od te jedne nema gore. Tipujem na jednu, pa se nadam da ce kod nje biti.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Dilema u odabiru osnovne u škole
14.12.2016 11:45:12   
IvanaSK RR

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Moram napisati, dvoumim se jer tu ima dosta romske dece, da me neko ne shvati pogresno, ne smeta mi ali cujem price kako se dosta kasni sa gradivom zbog njih jer ima ih koji jedva znaju srpski user posted image

Bas skola u koju ide sin je poznata po dosta romske dece.
Ne znam kako mogu da kasne sa gradivom kad se zna plan i program.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Dilema u odabiru osnovne u škole
14.12.2016 11:45:42   
Anck Su Nmaun
Mozete li da birate uciteljice? Mislim da je vaznija uciteljica od same skole... iz mog iskustva.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Dilema u odabiru osnovne u škole
14.12.2016 11:47:12   
IvanaSK RR
Sanjice, vi onda trazite tu učiteljicu.
Koliko znam, moze da se bira, mada, to zavisi i od skole.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Dilema u odabiru osnovne u škole
14.12.2016 11:47:53   
Anck Su Nmaun
Ne znam Ivana , al znam da je uciteljica bas iz te skole to pricala.
Kad aam pitala pa kako uopste onda prodju testiranje kazu moraju da ih pustaju jer je osnovna obavezna user posted image

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 14.12.2016 11:48:56 >

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Dilema u odabiru osnovne u škole
14.12.2016 11:52:31   
Sanjica26 RR
Ivana, i ja se nadam da moze da se bira. Znam da je ranije pedagog prema temperamentu deteta odlucivao koja ce uciteljica da njemu da odgovara.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Dilema u odabiru osnovne u škole
14.12.2016 12:07:14   
IvanaSK RR
Da, oni su kao prave odeljenja po tim testiranjima.
Sanjice, raspitaj se da li možeš izabrati učiteljicu.
Anck, kod sina u odeljenju ima jedan Rom. Ovde nema kašnjenja, poštuje se plan i program, i to bas. Postoji dopunska nastava, a i uciteljica ce ostati posle časova ako nekom treba bas nesto da se objasni.
Uostalom, suludo je da vecina dece "trpe" zbog nekih ucenika.
A i mozda ce kod vas doci oni sto znaju srpski jezik pa nece biti problema user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
Nema jače sile na svetu od majke koja bran...
Njega nećeš tući, ni u pojam ni u naletu besa i nemoći. Moraćeš prvo preko mene, a ne dao ti Bog da se nađeš na putu maj...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here