|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: duda/laža/kako li se već zove
27.8.2013 21:46:55   
Didy
Moram da pohvalim svoju hrabru, veliku devojčicu!user posted image Nekoliko puta u toku dana je pitala "Gde je moja duda?", na šta sam joj ja govorila da smo je izgubili, uzimala je u ruke i mazila je ili uzimala neku igračku da joj odvratim pažnju. Onda sam pred njom rekla mm kad je došao s posla - Sofiji više ne treba duda, ona je sad velika devojčica, dude su za bebe", na šta je mm Sofiju zagrlio, poljubio i rekao joj: "Bravo!".
Posle kupanja sam joj rekla - Pogledaj crtani i idemo na spavanje. Ali znaš da smo izgubili dudu, ali mama će da bude pored tebe i da te mazi i da te drži za ruku. Kada smo krenuli na spavanje, svi rituali su bili isti. Legla je u krevet i počela da se vrti, tačno sam videla da joj fali duda, ali ništa nije rekla. Onda je tražila kod nas u krevet, pa kad sam je prebacila, rekla je - Hoću u moj krevet. Onda se opet malo vrtela, pa tražila u dnevnu sobu (što nikad ne traži kad legne u krevet, pa sam joj rekla da ne možemo u dnevnu sobu jer je mrak i da sad svi spavaju. Onda je tražila vode (što isto nikad ne traži čim legne, eventualno negde u sred noći), pa kad sam joj donela, samo mi je tužnim, pretužnim glasom rekla - Hoću moju dudu! Ja sam joj rekla - Nemamo dudu, ljubavi, izgubili smo je. Dođi, držaću te ja za ruku i lepo ćeš zaspati. Ona se namestila, stegnula mi ruku kao da želi da je otkine i zalepi zauvek za sebe i zažmurila. Nijednom nije zaplakala, samo to jednom je spomenula dudu. Trebalo joj je skoro pola sata da skroz zaspi i da mi pusti ruku. Kao da se osećala nesigurno. čim mrdnem ruku, otvarala je oči u polusnu. I coktala je često i otvarala usta, praveći pokrete kao da ima dudu u ustima.
Dok sam izlazila iz sobe bila sam ponosna na nju što je tako hrabro prihvatila da spava bez dude. Bila sam ponosna i na sebe što sam se konačno odvažila da sklonim dudu i pomalo mi je bilo krivo što to nisam i ranije uradila, rekla bih da je skoro bezbolno bilo. Ali da se ne radujem pre vremena, videćemo kakva će noć da bude.user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Mali_miš)
Direktna veza do poruke: 501
   RE: duda/laža/kako li se već zove
27.8.2013 22:13:15   
Peace*
Bravo!

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 502
   RE: duda/laža/kako li se već zove
27.8.2013 22:41:49   
Ana RR
Bravo Didy user posted image tako je bilo i kod nas neko vreme, nije kukao, samo bi pitao gde je duda, ja mu objasnim i on kaže Nema (sa sve raširenim rukama) i legne da spava. Coktao bi baš dugo ali je bio super, sve u svemu.

Velika nam bre deca user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 503
   RE: duda/laža/kako li se već zove
28.8.2013 10:56:17   
Didy
Noć prošla bezbolno!user posted image Jednom se probudila i tražila vode da pije, popila pola čaše i onda tek rekle - Gde je moja duda? Ja joj rekla da smo je izgubili i ona mi prvo okrenula leđa, kao ljutila se, a onda se okrenula ka meni i uhvatila me za ruku i dugo me držala, sve dok nije zaspala ponovo. Do jutra ništa. Danas priča s mojom mamom telefonom i kaže - Nema više dude, 'gubila se, ja sam sad velika.user posted image
Nadam se da je to kraj priče s dudom, bilo je mnogo bezbolnije nego što sam mislila, uostalom kao i sve ostalo. Shvatila sam da su oni mnogo lakše prebrodili sve promene nego što sam se ja nadala (adaptacija u vrtiću, odvikavanje od pelena, od flašica, od cucle, spavanje u drugoj sobi...) i da su svi strahovi u stvari bili moji strahovi od promena.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 504
   RE: duda/laža/kako li se već zove
28.8.2013 10:57:30   
Janncica

IZVORNA PORUKA: Didy
Danas priča s mojom mamom telefonom i kaže - Nema više dude, 'gubila se, ja sam sad velika.user posted image



user posted image user posted image za veliku pametnu devojcicu... user posted image user posted image

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 505
   RE: duda/laža/kako li se već zove
28.8.2013 11:28:42   
Figaro88
Super Didy,bravo za veliku devojcicuuser posted image A to coktanje u snu meni je preslatko,Andrea i dalje to radi,i ako smo je odvikli od dude pre nego sto je napunila godinu dana.

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 506
   RE: duda/laža/kako li se već zove
28.8.2013 15:10:47   
Didy
Joj, sad popodne kad je krenula na spavanje, tražila opet u naš krevet. I ja je pustim jer inače ne traži. I kako sam legala pored nje, slučajno je dobirnem spoljnim delom presavijenog prsta kod usta i ona odmah zinula, mislila da je duda. Joj, što mi je bilo žao. Ništa nije rekla, nije spominjala dudu, samo otvorila oči i gleda me. Pametnica mala. a meni se nešto stegnulo oko srca...

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 507
   RE: duda/laža/kako li se već zove
28.8.2013 15:16:01   
Olga75
Didy , pa bravo user posted image
kad ste vi proveli 24 sata bez dude , ne treba vam
ljubim malu hrabru Sofiju user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 508
   RE: duda/laža/kako li se već zove
28.8.2013 15:17:06   
bea83
Bravo Didyuser posted image  tj. bravo Sofiuser posted image user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 509
   RE: duda/laža/kako li se već zove
28.8.2013 15:23:14   
Didy
Hvala u mamino i Sofijino ime.user posted image
Drago mi je što smo se rešili dude pre polaska u vrtić (kreće u ponedeljak), mislim da bi se tamo još više vezala za nju i da bi je po ceo dan držala u ustima, naravno i vaspitačice bi joj davale čim zaplače.
Flašicu smo izbacili s godinu i po, pelene skinuli pre dve-tri nedelje, sad duda, još samo da je vratim u njenu sobu i može da se uda.user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 510
   RE: duda/laža/kako li se već zove
28.8.2013 15:27:50   
lanajelena

IZVORNA PORUKA: Janncica


IZVORNA PORUKA: Didy
Danas priča s mojom mamom telefonom i kaže - Nema više dude, 'gubila se, ja sam sad velika.user posted image



user posted image user posted image za veliku pametnu devojcicu... user posted image user posted image

user posted image pametnica user posted image

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 511
   RE: duda/laža/kako li se već zove
30.8.2013 13:55:08   
Didy
Sofija više ne traži i ne spominje dudu. Juče nam je bila zaova s bebom i ona je odmah rekla - Beba ima dudu!user posted image
Osim što ne plače i ne histeriše, vidim po njoj da joj je prilično teško palo odvajanje od dude.user posted image Mnogo, mnogo je nervoznija i osetljivija, rasplače se za sekund, iznervira se zbog svake sitnice... Uveče mnogo teže zaspi, traži da spava kod nas u krevetu, u suprotnom vrišti pola sata. Preko dana je pustim da spava na bračnom, sinoć sam je isto pustila, s tim što sam je prenela u krevetac kad je zaspala. Noću se ne budi, lepo spava, ali kad se budi, vrišti, inače je sama izlazila iz kreveta i silazila u dnevnu sobu.
Ranije je sama odlazila na spavanje, uzme dudu, legne, zatvori oči i zaspi, sad kad treba da ide na spavanje, neće, baca se, otima, vrišti... Pada joj glava od umora, ali neće.
Baš mi je nekako žao, svaki odlazak na spavanje je stresan, samo se inati. Naravno da joj neću vratiti dudu, proći će je, ali mi je malo krivo što to nisam ranije uradila, a ne sad pred vrtić. Sve stres za stresom.user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 512
   RE: duda/laža/kako li se već zove
20.9.2013 8:52:36   
anci kv
dijana je koristi od 3 dana,jos u porodilistu.sa dudom na sve pristaje,a za odvikavanje razbijacu glavu za nekoliko meseci.jos kad uhvati da cokce,nista sladje

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 513
   RE: duda/laža/kako li se već zove
20.9.2013 9:30:16   
Tiziana
Moji su se oboje druzili sa cucom od prvog dana.Ona jos uvek,a on se odvikao u njenom uzrastu ejr se ona bila rodila. odvicice se,bez brige,shvate oni u jednom trenutku da su bebe jer imaju cucu i sami je ostave.

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 514
   RE: duda/laža/kako li se već zove
25.9.2013 16:07:20   
Azra_
Ja sinoć stavim dete da spava, dam mu ćebence, ali zaboravim dudu. On počne da cokće i mljacka, a ja shvatim da smo zaboravili važan detalj. Duda! Nije je tražio. rekoh, ajde kad je već tako legao, neka ga, baš da vidim da li može bez nje. Trebalo mu je duže da zaspi, ali bilo ok. On u toku noćii pije mleko, njega uredno traži i ne zaboravlja. Dudu nije spominjao. Jedino, tamo oko 6h se probudio, traži da pustimo crtani i podignemo roletne! Jao dete! 6h je! Počeo da kenjka, nije tražio dudu, ali sam mu je ja dala da bi još malo odspavao inače bi bio nikakav. Obično se budi oko 9h jer kasnije i leži!

Danas u podne ga stavim bez dude. Opet mu trebalo malo duže da zaspi, ali je nije ni spomenuo. Ćebe traži, dudu ne.

Sada sam u dilemi... Nisam imala nameru da mu oduzimam tu spravu još uvek, ali vidim da nije preterano vezan. Inače je koristi samo za uspavljivanje, posle je pljune. Njemu je kritičnije kad se probudi , 15-20minuta dok se ne rasani. Kad ima dudu tada je lakše. Baš ne znam da li da mu je uzimam, ili ne... Mislila sam da će se pre odvići od noćne porcije mleka, ali to je već opasna filozofija.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 515
   RE: duda/laža/kako li se već zove
25.9.2013 21:23:12   
Didy
Azra, ja bih mu ukinula dudu. I noćni obrok za koji dan, da ne bude baš sve odjednom.user posted image Ali ne oslanjaj se na moj sud, ja sam svojima sve poukidala dosta ranije nego ostali roditelji što rade, ja sam možda malo suroviji tip roditelja.user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 516
   RE: duda/laža/kako li se već zove
25.9.2013 21:57:06   
Ana RR
Azra, slažem se sa Didy, nemoj propustiti trenutak (kao što se nama desilo pre godinu dana pa se posle toga užasno vezao za nju). Moguće je da će mu se malo poremetiti ritam (Mare sada bez dude malo kasnije zaspi i duže mu treba da se uspava) ali tvoje dete je mlađe, možda neće biti promene.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 517
   RE: duda/laža/kako li se već zove
25.9.2013 23:38:03   
Azra_
On loše spava od kad je bio beba. Na to smo se navikli. Kad veže 4 sata u kontinuitetu, ja sam presrećna. Noćnim obrokom kupujem sebi koji sat sna. Probali smo sve, ali slabo. On plače, plače...gotovo da i nije svestan. Onda upalimo svetla, rasanimo ga, i on prestane da plače i tad je sve ok. Ali nema efekta da ga svaki put kad se probudi noću ja totalno rasanim... Ne znam. Za uspavljivanje nije tražio ni danas popodne. Ali to njegovo seckanje u toku noći sa spavanjem, kad i nije svestan, teško će ići...

Mi se inače ne računamo u ˝normalnu decu˝ po pitanju spavanja, tako da teško mogu da primenim neki savet koji bi upalio. Videću kako se ponaša. Kad ne traži, neću mu je davati, ali da mi uskrati i ovo malo sna noću, nisam sigurna da ću podneti.

Da li je logično da mu je ne dam za uspavljivanje, pošto je ne traži, preko dana nikad i nije, a da mu dam noću kad pravi lom? On tad ne traži konkretno dudu, jednostavno ne zna šta će sa sobom, pa mu dam dudu da se umiri, ali je on ne traži.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 518
   RE: duda/laža/kako li se već zove
26.9.2013 8:42:34   
Didy
Azra, ja sve ukidam svojoj deci noću. Prave lom dve noći i posle mir, imaš celu noć za spavanje. Ali te dve noći kad oni prave lom sam baš nemilosrdna i vrlo dosledna. Plači koliko hoćeš, nema mleka, nema dude i ćao.
I moj sin se računao u "nenormalnog spavača" pošto je više plakao nego spavao. Ali tu sam ja grešila, on kako zaplače, ja skočim, pa hoćeš li flašicu mleka, pa hoćeš li kod nas, pa ga uzmem u ruke, pa sto čuda. Kad im ti noću praviš zabavu, oni je i traže. Noć je za spavanje i kraj. A on plače jer zna da ti na kraju popistiš i da dobije ono što je hteo. Tek kad sam izbacila sve moguće noćne utehe i rituale počeli su da spavaju celu noć. No, kažem ti, ja sam možda surovija po pitanju tih njihovih bubica, ja to sasecam u korenu. Zna se ko je roditelj, ko postavlja granice, što reče vaspitačica iz Sofijinih jaslica.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 519
   RE: duda/laža/kako li se već zove
26.9.2013 8:48:17   
Didy

IZVORNA PORUKA: Azra_

On tad ne traži konkretno dudu, jednostavno ne zna šta će sa sobom, pa mu dam dudu da se umiri, ali je on ne traži.


Ja samo podviknem - Ćuti i spavaj! Sad je noć i svi spavaju! I da vidiš kako se smire. Ako već ne zna šta će sam sa sobom, nemoj mu ti nuditi alternative. I ne kupuj koji sat mlekom, kupi sebi i njemu celu noć tako što ćeš mu ukinuti noćni obrok. Samo mu šteti u svakom pogledu, remeti dnevni apetit, nije dobro za zube, nije dobro jer ni dete nema kontinuirani san... Ja ne vidim nijednu pozitivnu stvar u tim noćnim obrocima velikoj deci. Ja Sofiji ni sa 5 meseci nisam davala noću da jede. Ćuti i spavaj, sad je vreme za spavanje. Malo se nekad buni, ali na kraju se okrene i zaspi. Sledeće noći već zna da će se džaba buditi kad ništa neće dobiti, pa se neće ni probuditi. I mirna Bačka.


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 520
   RE: duda/laža/kako li se već zove
26.9.2013 8:57:44   
Peace*
user posted image Didy

Azra ne nudi mu dudu. Nema noć - dan. Kad su tako mali, lakše im uzmeš, ja sam bila propustila priliku kada ju je koristio samo za spavanje, i onda je nastao haos jer je počeo da je koristi i danju, ma stalno, non stop mu je duda bila u ustima.

Lezi i naspavaj se (nekako) i onda prioni i sve ukini. I tebi i njemu treba bar 6 sati sna u kontinuitetu (njemu i više).

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 521
   RE: duda/laža/kako li se već zove
26.9.2013 21:28:36   
Azra_
Ženske, hvala na savetima... Mi smo konsultovali i čuvene psihologe po pitanju njegovog spavanja. Nevena L.je sve pokušala i na kraju slegla ramenima i sažaljivo nas pogledala i rekla ˝proćiće˝. On je danju zlatno dete. Od kad je došao iz porodilišta jednostavno ne spava. Sad je još i dobar. Prvih 5-6 meseci nije spavao ni danju ni noću. Duda ga nekad smiri, nekad ne. Sada danju lepo spava, lepo jede, sve super, ali noć... Imali smo razne probe i sisteme, nije upalilo da prespava noć. Jednom je u kontinuitetu plakao 2 sata! Zaspao stojeći sa glavom naslonjenom na krevetac. Dremao 10 minuta i nastavio da plače. I recimo, tad da upališ svetla i probudiš ga, on je svestan i sve lepo možeš da se dogovoriš, a ovo što on radi, radi u nekom polusnu, šta li... Da ne davim. Dudu mu ne dajem za spavanje jer ne traži, kada mi u toku noći pravi lom, dam mu, iako je ne traži. On se budi više puta u toku noći, ali ne pije svaki put mleko. I kad mu nisam davala jedan period, isto se budio. Proćiće...user posted image

Svaka čast svim mammam koje su uspele da decu odviknu od loših navika, ali budite svesne da su delom i deca to dozvolila. To plakanje par noć, čvrsta ruka i kraj. Podržavam. Moje dete ne jede slatkiše, ne zna šta je čokolada, bombona i slično. Jede apsolutno neslanu hranu skuvanu na pari. Neko dete ne bi ni pomirisalo, ali to drugo dete je lakše prihvatilo oduzimanje dude, ukidanje noćnog obroka i slično. Dakle, sva deca su raziličita , a na nama je da sve pokušamo pa šta upali.

< Poruku je uredio Azra_ -- 26.9.2013 21:31:10 >


_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 522
   RE: duda/laža/kako li se već zove
26.9.2013 21:37:16   
Lu

IZVORNA PORUKA: Azra_

Da li je logično da mu je ne dam za uspavljivanje, pošto je ne traži, preko dana nikad i nije, a da mu dam noću kad pravi lom? On tad ne traži konkretno dudu, jednostavno ne zna šta će sa sobom, pa mu dam dudu da se umiri, ali je on ne traži.

Jesi probala, jel ga umiri duda noću ili ima problem sa spavanjem koji nema veze sa dudom?


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 523
   RE: duda/laža/kako li se već zove
26.9.2013 23:47:01   
Azra_
Probala Lu. On ima problem sa spavanjem koji je apsolutno nevezan za ˝bebeća pomagala˝. Duda ga nekad smiri, nekad ne. Popije jednu dozu mleka noću, ali se on budi i van toga. Jednostavno cepka spavanje na po dva-tri sata uglavnom, a nekad i na po sat vremena. Evo, i večeras je bez problema zaspao bez dude. Svestan je, ne traži je...ali kad je u tom polusnu, kada ne zna jadan ni gde je, spava mu se, a ne može da zaspi, onda dudom pokušam da mu pomognem da zaspi. Šta znam... Valjda će se problem spavanja rešiti, sa tim i sve ostalo. Nisam pametna. Dudu mu neću davati za uspavljivanje jer vidim da mu ne treba. A u toku noći, to su za nas već posebne pustolovine.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 524
   RE: duda/laža/kako li se već zove
3.10.2013 17:00:34   
Meisje
user posted image
user posted image

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 525
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Fotografija koja pokazuje emocije kod pres...
Posle dve godine dojenja svoje ćerke, i mnogo pomešanih emocija, mama dve devojčice, Maya Vorderstrasse odlučila je da s...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Дојење.
пеперутка16

Колико дуго сте дојили?

Click Here