|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dojenje i prehladjena mama :(
23.2.2018 0:53:07   
Srecko47E
Pijem TH cim pimetim da me hvata.To je ono sto znam sigurno da smem.

(odgovor članu Tatjana.87)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Dojenje i prehladjena mama :(
26.2.2018 22:57:52   
mama Jo
Sta je TH?

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Dojenje i prehladjena mama :(
3.3.2018 11:03:59   
Dora89
Terapija. OK je prehlada, može dojenje, i može dojenje kod svih ovih blažih varijanti od kojih tokom zime obavezno bolujemo, ali ako je ozbiljnije, npr. upala pluća, onda ne bi trebalo. Ni kod temperature ne bi trebalo.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Dojenje i prehladjena mama :(
3.3.2018 11:12:25   
madre
Kolika god da je temp mama sme da doji bebu!

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Dojenje i prehladjena mama :(
3.3.2018 11:22:30   
Dora89
Ja ipak ne bih, ali ti kako hoćeš.

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Dojenje i prehladjena mama :(
3.3.2018 11:32:29   
madre
Sve je to ok, sta ti bi i sta ne bi, ja samo kazem sta je ispravno za zene koje zele da doje a pitaju se da li je to u redu.

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Dojenje i prehladjena mama :(
3.3.2018 16:00:34   
mama Jo
Ja sam sa prvim deterom imala temp 40 kad me je uhvatio mastitis i pedijatar i ginekolog su mi rekli da mogu da dojim... tad sam pocela i antibiotik da pijem i za temperaturu nesto, pa je relativno brzo spala, li nisam prestajala sa dojenjem... bebi nista nije bilo, hvala bogu

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Dojenje i prehladjena mama :(
3.3.2018 16:39:21   
Mala Elena
Dojila sam maximum do 38.2, onda popijem paracetamol, izmuzem se i cekam da deluje , onda ponovo podoj.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Dojenje i prehladjena mama :(
3.3.2018 16:59:20   
mama Jo
Da, i meni je ta 40 drzala par sati, spala je do 38.5 vec posle prvog paracetamola...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Dojenje i prehladjena mama :(
19.3.2019 11:57:34   
dunja RR
Znači nisam jedina.
Ja sam TOOOLIKO PREHLAĐENA, DA JE STRAŠNO. Nos i dalje zapušen, pa recimo da 3-4 rolne papira trošim dnevno na istresanje + se juče spustilo na grlo, nisam spavala od kašlja, a toliko me rana od CR boli kada kašljem, da ozbiljno mislim da će pući.
Inhaliram se, pijem po malo čaja (rekla mi patronažna ne više od šolje dnevno, eeeventualno 2) i pijem ujutru limunadu sa heferolom. Sisam pantenol, 3-4 puta na dan.

Nisam pila paracetamolako me sve boli, mišići na izdisaju. Ne znam da li da popijem?

Šta bi još smela?

Dojim, beba ima 19 dana.


IZVORNA PORUKA: Skockica


IZVORNA PORUKA: Leki 77


A gore sam pročitala da neke mame nisu dojile sa temp preko 38,5. Ja jesam.


I ja sam.Bila sam prehladjena par dana nakon porodjaja, imala temperaturu, pila panadol protim temperature i palitrex protiv neke eventualne upale, pritom sam nosila masku i dojila dete.



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Skockica)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Dojenje i prehladjena mama :(
19.3.2019 12:49:47   
Sanidej
Slobodno uzmite paracetamol ili brufen. Mozete uzeti i Gelomyrtol kapsule, biljni lek za prehladu i sinuzitis, da Vam pomogne da izbacite sekret.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Dojenje i prehladjena mama :(
19.3.2019 13:37:04   
lesli


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Znači nisam jedina.
Ja sam TOOOLIKO PREHLAĐENA, DA JE STRAŠNO. Nos i dalje zapušen, pa recimo da 3-4 rolne papira trošim dnevno na istresanje + se juče spustilo na grlo, nisam spavala od kašlja, a toliko me rana od CR boli kada kašljem, da ozbiljno mislim da će pući.
Inhaliram se, pijem po malo čaja (rekla mi patronažna ne više od šolje dnevno, eeeventualno 2) i pijem ujutru limunadu sa heferolom. Sisam pantenol, 3-4 puta na dan.

Nisam pila paracetamolako me sve boli, mišići na izdisaju. Ne znam da li da popijem?

Šta bi još smela?

Dojim, beba ima 19 dana.


IZVORNA PORUKA: Skockica


IZVORNA PORUKA: Leki 77


A gore sam pročitala da neke mame nisu dojile sa temp preko 38,5. Ja jesam.


I ja sam.Bila sam prehladjena par dana nakon porodjaja, imala temperaturu, pila panadol protim temperature i palitrex protiv neke eventualne upale, pritom sam nosila masku i dojila dete.





Dunja, uzmi neke od onih cajeva za dojilje. Imas frutek i babylove u filter vrecicama. Imas hipp i humanu u granulama (ja ih izbegavam jer su zasladjeni). To smes i vise od jedne-dve solje. Hipp i humana idu po tri. Ali babylove pise 3 do 5. Ja nekada popijem i vise od 5. Prosto navikla sam da tecnost unosim preko cajeva i pre trudnoce, a u pocetku sam izbegavala crni i zeleni zbog kofeina. Mozes i cist komorac (isto ima babylove) i pijuckaj dok je toplo. Mozes sipurak, hibiskus, roibos, kamilicu... Namu izbegavaj zbog laktacije.
Ps. Jedino ako pijes i fitolat, a uzmes neki od ovih za dojilje mozda da ga ne pijes par dana ili smanjis? Mada ja pijem i jedno i drugo (doduse fitolat 1-2, kad se set_im), a cajevi su mi glavna tecnost 😉

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Dojenje i prehladjena mama :(
19.3.2019 17:13:15   
dunja RR
Hvala vam puno!
Les, pijem sipurak i kamimicu. Uzecu i komorac u dmu. Pijem vruce mleko. 
Zvala sam danas dr Julku, rece i ona da krenem sa paracetamolom, popih ga malopre. 
I rece ako ne bude bolje da uvedem cefaleksin ili palitrex. Zvala sam i moju dr opste prakse u dz, kaze dok nema T, paracetamol ako krwne t da dodjem po antibiotik, primice me preko reda. 

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Dojenje i prehladjena mama :(
20.3.2019 8:41:38   
mirana1
Ja sam dojila i prehladjena, paracetamol moze da se pije,
a cajevi u ogromnim kolicinama.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Dojenje i prehladjena mama :(
20.3.2019 8:49:01   
lesli
Dunja kako si danas?

(odgovor članu mirana1)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Dojenje i prehladjena mama :(
20.3.2019 10:16:14   
dunja RR
Les hvala ti, ja imam utisak da je od sinoc bolje.Pd kako popih paracetamol. Ali ajd jos da sacekam. Da se ne ponadam prerano. 
Nego popih samo jedan paracetamol, planirala sam jos jedan 8 sati od prvog, i zaboravih jer nam nocas izbio pozar u zgradi u stanu na spratu iznad nas. Ja jedina bila budna u zgradi, dojim M i cujem vatrogasce, otvorim prozor kad videh da ulecu u nas ulaz oduzela sam se. Probudila muza, pa smo pokusavali da probudimo prve komsije, imaju dvoje dece, malu bebu, a pozar direktno iznad njih. Uspwla sam da ih probudim smsovima. Na kraju jw sve bilo ok, ugasise, zapalile se instalacije. Smrdelo puno. Elem ja zaboravih da popijem na vreme paracetamol i posle nisam znala da li smem. Ne znam da li da popijem sad? 

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Dojenje i prehladjena mama :(
20.3.2019 11:08:51   
Sanidej
Pijete analgetike po potrebi, tako da slobodno uzmite. 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Dojenje i prehladjena mama :(
20.3.2019 11:25:28   
mama Jo
Dunja, slobodno popij sada. Ja sam nedavno bila prehladjena i uzimala sam samo fervex (doduse ne znam sad tacno sastav fervexa i tvoja beba je mnogo manja od moje).
Kako si danas?

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Dojenje i prehladjena mama :(
20.3.2019 11:39:21   
Maslacak15
Dunja za analgetike satnica sluzi samo da ne bi preterala u smislu prekoracenja maksimalne doze u toku 24 h ili maksimalne doze u cirkulaciji. Inace se uzimaju kad ti trebaju tako da je nebitno da li na 8 ili na 14 sati.... Nadam se da si bolje. Ljubi decicu.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Dojenje i prehladjena mama :(
15.5.2019 12:57:23   
Filadendronka
Sanidej, ima li jos nesto sto moze da malo da ublazi curenje nosa i bol u sinusima? Popila sam panadol i nalivam se cajevima. Glava mi bukvalno puca od bola.
IZVORNA PORUKA: Sanidej

Slobodno uzmite paracetamol ili brufen. Mozete uzeti i Gelomyrtol kapsule, biljni lek za prehladu i sinuzitis, da Vam pomogne da izbacite sekret.



(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Dojenje i prehladjena mama :(
15.5.2019 13:06:18   
Sanidej
Vidi, Fil, panadol ce samo da ti malo ublazi bol u ceonoj regiji, sekret i dalje ostaje u sinusnim supljinama i pritiska. Treba ti nesto da razredis i izbacis taj sekret, neki mukolitik. U postu sam preporucila nemacki lek Gelomyrtol koji je odlican za drenazu sinusa i na biljnoj bazi. Bezbedan za trudnice i dojilje.

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Dojenje i prehladjena mama :(
15.5.2019 15:54:08   
Filadendronka

Sekret iz nosa je toliko razredjen da sam sa maramica presla na ubrus i potrosila celu rolnu od jutros. Tako odjednom je krenulo da prosto ne verujem da je ovo moguce. 
IZVORNA PORUKA: Sanidej

Vidi, Fil, panadol ce samo da ti malo ublazi bol u ceonoj regiji, sekret i dalje ostaje u sinusnim supljinama i pritiska. Treba ti nesto da razredis i izbacis taj sekret, neki mukolitik. U postu sam preporucila nemacki lek Gelomyrtol koji je odlican za drenazu sinusa i na biljnoj bazi. Bezbedan za trudnice i dojilje.



(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Dojenje i prehladjena mama :(
15.5.2019 16:43:28   
Sanidej
Fil, pa normalno je da ti u pocetku curi nos kao nenormalan, to je rani odgovor sluznice nosa na virusnu infekciju. Traje dan, dva. Nemoj da mislis da izbacujes time sav sekret napolje. Vrlo brzo se on organizuje i menja konzistenciju, postaje gust i lepljiv. Idealna podloga da se na virusnu infekciju nakalemi i bakterijska. Sta mislis, zasto nelecene prehlade posle  deset_ak dana cesto prelaze u sinuzitis?

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Dojenje i prehladjena mama :(
15.5.2019 16:44:53   
Sanidej
Druga stvar, da li si iskljucila mogucnost alergije, slicni su pocetni simptomi alergija i prehlade?

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Dojenje i prehladjena mama :(
15.5.2019 17:32:13   
kamičak
E  to sam ja, od slavine do cepa. Koliko traje taj Gelo i koja mu je cena?

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Prepucijum - šta roditelji dečaka treba da...
Gotovo svi dečaci su rođeni sa uskim prepucijumom koji je spojen s glavićem. To je normalno fiziološko stanje i nije raz...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here