|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
9.5.2012 14:19:25   
branki*
ja idem linijom manjeg otpora.ne mogu da ga kao odvikavam od nocnog hranjenja,nemam zivce za to.pustam da priroda odradi svoje,kako bude veci,nece doveka piti mleko nocuuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 451
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
9.5.2012 14:34:23   
Sanjica26 RR
branki, vec sam pisala kako sam se pripremila da krenem sa odvikavanjem. Teodora se jedno dve nedelje nije uopste budila nocu. Verovatno je nisu mucili zubici. I tako se sama odvikla od mleka. Sad se probudi, ali produzi da spava.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 452
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
9.5.2012 14:35:57   
lesica

IZVORNA PORUKA: branki

ja idem linijom manjeg otpora.ne mogu da ga kao odvikavam od nocnog hranjenja,nemam zivce za to.pustam da priroda odradi svoje,kako bude veci,nece doveka piti mleko nocuuser posted image

Precice na pivo. user posted image

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 453
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
9.5.2012 14:37:01   
minna

IZVORNA PORUKA: lesica


IZVORNA PORUKA: branki

ja idem linijom manjeg otpora.ne mogu da ga kao odvikavam od nocnog hranjenja,nemam zivce za to.pustam da priroda odradi svoje,kako bude veci,nece doveka piti mleko nocuuser posted image

Precice na pivo. user posted image


ahahahah user posted image jao umirem od smeha

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 454
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
9.5.2012 14:38:05   
lesica
Cuti to su cinjenice,isto to mislim i za moju L user posted image

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 455
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
9.5.2012 14:38:20   
nenja22
a onda ce vec sa flajkom moci da ga docekuje kod kuce, pa da uzivaju zajednouser posted image



_____________________________

početak je kad sam se ja rodio, a kraja nema

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 456
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
9.5.2012 14:38:54   
lesica
user posted image

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu nenja22)
Direktna veza do poruke: 457
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
9.5.2012 14:40:45   
Verus
branki ja sam ovako i prestala je sama da pije...doduse negde pre godinu dana, ali nije mi bilo nesto tesko da joj dam taj 1 obrok...meni je vise problema pravilo sto se budila nocu po 4,5 puta za cuclu. Na kraju je mm poceo da ulazi u sobu, i ona je za 2 noci skontala da ja vise ne ulazim i prestala je da se budi. Trazila je u stvari samo da budem uz nju (sedela sam nekad uz krevetic po 45 minuta, i cim ustanem i izadjem ona oseti da nisam tu i place!).
IZVORNA PORUKA: branki

ja idem linijom manjeg otpora.ne mogu da ga kao odvikavam od nocnog hranjenja,nemam zivce za to.pustam da priroda odradi svoje,kako bude veci,nece doveka piti mleko nocuuser posted image


(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 458
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
9.5.2012 14:41:14   
minna

IZVORNA PORUKA: nenja22

a onda ce vec sa flajkom moci da ga docekuje kod kuce, pa da uzivaju zajednouser posted image




user posted image onda se ni ja ne bih bunila sto se budim, samo jos mi je rano za to svaku noc, ne bih mogla sutradan citava da dodjem na posaouser posted image

(odgovor članu nenja22)
Direktna veza do poruke: 459
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
9.5.2012 14:41:35   
branki*
user posted image ha,ha,lude ste skroz!

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 460
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
11.5.2012 9:15:41   
minna
Preksinoc je opet vristao, ali se to desilo samo jednom, posle 10ak min je zaspao, mada me je jednom udario, to me strasno nervira kad jos i to moram da mu objasnjavam u toku noci da se to ne sme.user posted image
Nocas nije trazio ni jednomuser posted image Samo se meskoljio i prevrtao, ali se nije budio. Jao ne znam da li sam smela da napisem jer ce sutra verovatno opet biti haosuser posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 461
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
11.5.2012 9:33:15   
Anoniman
Ma i da bude haos, onda će onu tamo sledeću noć opet biti mir, i tako dok se ne odvikne. user posted image

(odgovor članu minna)
  Direktna veza do poruke: 462
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
22.5.2012 9:39:58   
minna
Sad gledam kad sam pocela da pisem, znaci vec 15ak dana ne dobija mleko nocu. Vise ne vristi kao prvih noci i ne histerise, ali se probudi 1,2,3 puta i place. A nekad samo kmekne i nastavi da spava cim mu vratim dudu. Redovno se probudi u 5:10 i tad mu dam mleko, tako pohrli na tu flasicu kao da nije nista pio danima, a ujutru kad se definitivno probudi nekad i nece da pije mleko. Bas ovo sporo ide, ali kao da je za nijansu bolje iako ne zvuci takouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 463
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
22.5.2012 9:42:18   
Anoniman
minna ne bih da ti stanem na muku ali si mi toliko simpaticna u ovoj temi user posted image

(odgovor članu minna)
  Direktna veza do poruke: 464
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
22.5.2012 9:54:25   
Anoniman
user posted image minna

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 465
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
22.5.2012 10:04:46   
minna
user posted image pa da samo pisem izvestaje a nista se ne desava, ali tako mi je kao lakse kad napisem, a i evo sad recimo znam tacno koliko je proslo, ovako ne bih imala pojma.
user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 466
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
23.5.2012 0:14:49   
IRJ82
moja beba je sama izbacila nocno hranjenje, prosto je pocela da spava po celu noc od tri i po meseca i od prvog puta kada je prespavala celu noc se ne budi nocu.

_____________________________

najveca sreca nam je stigla 28.01.

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 467
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
12.7.2012 10:05:21   
Biserce
moj mali bucko danas napunio 4meseca. Juce smo bili prvi put na vezbicama posto je bucko, ima 9kg i terapeut mi rece da mu izbacim nocni podoj. Ja joj kazem:molim? Da ga ne hranim nocu? Ali on se budi u 3 i u 6.! Kad ona poce da se dernja kako cu tako upropastiti dete i kako bebe sa dva meseca izbacuju nocni podoj. Citiram:DA, BEBE TO RADE! Khm...khm...on nema sanse da ne jede u 3. Vristi kao lud. Inace mi danju jede na 3-4 sata. Mislite li da je u pravu za izbacivanje obroka nocu?

_____________________________

Ako si bogat samo onim sto lopovi mogu ukrasti i moljci pojesti....sa cim ces ostati ako lopovi zbilja ukradu i moljci pojedu???

(odgovor članu IRJ82)
Direktna veza do poruke: 468
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
12.7.2012 10:10:15   
Anoniman
To je individualno.
Moj Luka je sam izbacio sa 2 meseca, a Marku sam ukidala pre par meseci, ali evo nas opet na mukama, pre par nedelja je počeo opet da se budi, prvo u 4h, aj to sam mu davala, ali sada se budi već u 1h. user posted image Onda se naganjamo do 4, kada meni već presedne i dam mu mleko. Dal je zbog vrućine, dal su zubi... nemam pojma.

(odgovor članu Biserce)
  Direktna veza do poruke: 469
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
12.7.2012 10:31:34   
Biserce
ona nam je to predlozila zbog tezine tj. Rekla da MORAM da mu ukinem inace cu ga UPROPASTITI...ali ne vredi, ne pomaze ni voda ni laza, ni ljuljanje...kao, neka place 3 noci, 4-vrtu noc nece...

_____________________________

Ako si bogat samo onim sto lopovi mogu ukrasti i moljci pojesti....sa cim ces ostati ako lopovi zbilja ukradu i moljci pojedu???

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 470
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
12.7.2012 10:35:09   
Modessty
joooj bre pa mnogo je maliiii. A da mu daš jedan podoj negde izmedju ta dva koja si imala do sad? I da mu malo preko dana razrediš obroke. Mislim, da prodje više vremena izmedju dva podoja?

(odgovor članu Biserce)
Direktna veza do poruke: 471
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
12.7.2012 10:39:11   
Anoniman
U principu je to istina... plače 3 noći i 4tu neće... (klizno naravno, zavisi od deteta)

Nećeš se ljutiti, ali zaista je za 4 meseca to dosta kg. Ne znam kolika je beba bila kada se rodila, pa ne bih da sudim (ko sam ja da sudim!?) Moj prvi sin je trođen sa 2800, a sa godinu je imao oko 8500gr. Drugi je rođen sa oko 3100 (ako se ne varam, ili 3300), i sa godinu je imao 10kg.
Naravno, to ne znači da su oni idealni user posted image , znaš šta sam htela reći...
Navodno, sa 6 meseci treba da imaju porođajna težina x2, a sa godinu porođajna težina x3.

(odgovor članu Biserce)
  Direktna veza do poruke: 472
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
12.7.2012 20:00:27   
Yula
Ja bih mu izbacila jedan a drugi ostavila. Jel samo dojis? Ako ima punih 4 meseca, ja bih krenula sa nemlecnom ishranom i to malo ubrzanijim tempom i malo pomalo izbacivala podoje i zamenjivala ih nemlecnom hranom. Znas, ne valja dete ni da se tovi, nemoj pogresno da me shvatis i moje dete obozava da jede, ali ja mu uvek korigujem ishranu ako primetim da dodaje vise nego sto treba. Inace, vec sam to spominjala, ali sve dojene bebe koje znam su bucmaste, ne kapiram zasto, ali tako je i moj je isto bio krenuo da se buci u 3. i 4. mesecu.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 473
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
13.7.2012 0:10:32   
Anoniman
moja K je do pre mesec, dva spavala celu noc, do 6-7 bez budjenja. sad se ponovo budi da sisa nocu. ranije se budila oko 5, pa sad pomerila za 4.. tj. desava se da budi ona po par puta i pre toga (nekada ne), ali tada samo malo palce, okrene se i zaspi. pretpostavljam da joj je vruce. ali oko 4-5 mora da sisa i tada prelazi kod nas u krevet do jutra, jer ja tada ne znam za sebe. onda spava do 6-7-8. nekada je fino spavala do 7:30-8, a sada se sve cesce budi oko 6. tek oko 9 doruckuje.. danas je oko 8 vec pocela da trazi.. dok sam joj spremila vec je u 8:20 doruckovala. sve je nekako ispomerala, nije mi jasno zasto. user posted image

(odgovor članu Yula)
  Direktna veza do poruke: 474
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
13.7.2012 7:41:02   
nenja22
a ja na primer mislim, biserce, ja bih toj terapeutkinji svašta rekla...
tj. lažem, da sam ja, tj. moje dete u pitanju, verovatno bih isto bila zbunjena i tužna-iznervirana, ali ovako sa strane gledano...pusti bre dete da samo sebi formira tempo, nemoj ga forsirati (naravno, sem ako hoćeš zbog sebe)
tj. da li ti njega samo dojiš? ako je da, činjenica je da i ja znam dosta samo dojenih beba koje umeju da budu dembe u tom periodu dok samo sisaju, ali sve to posle, ako se nemlečna hrana uvodi i unosi adekvatno, dođe na svoje...prosto, mleko ti je verovatno "jako" a beba iskoristi sve što se da iskoristiti, rast trenutno možda više ide u širinu nego u dužinu, i tome slično...to da se dojene bebe stavljaju na "dijete" zbog prekomerne težine (govorim o periodu dok je dojenje glavna ishrana, mislim da između 6. i 8. meseca to već postaje druga priča) je po meni nebuloza kakve nema...
zaista znam par beba koje su bile, ali baš ogromne do tako nekih 8-9meseci (a bile isključivo dojene do 6) a posle godinu dana narasli u mišiće potaman baš kako treba da budu...

_____________________________

početak je kad sam se ja rodio, a kraja nema

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praktična i zdrava užina tokom aktivnih su...
Za više uživanja u prirodi i svežem vazduhu, važan faktor je i odabir zdravih i kvalitetnih alternativa u odnosu na hran...
Fotografija koja je dirnula milione ljudi
Fotografija koju je majka postavila na društvenu mrežu brzo se proširila među korisnicima, pošto ju je više od 240.000 l...



Anketa

вртић.
пеперутка16

Који вртић похађа ваше дете?

Click Here