|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
15.2.2010 10:56:52   
*Alexx*
Možda će zubići Uni? Andrej se budi po dva puta (a budio se samo jednom, oko 4), ali čim ga stavim da sisa, on se uspava. Sad sam u dilemi - da li je gladan ili se, eto, prosto probudi.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
15.2.2010 23:53:30   
sanji
Moje žabice već treću nedelju ručkaju oko 9 i onda tek u 5 ujutru, a i posle toga nastave da spavaju još 2-3 sata! Same su počele da preskaču obrok u 1!user posted image

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
18.2.2010 15:36:07   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Znam da ovo pitanje nije vezano za uspavljivanje, ali pisale smo ovde i o spavanju... ako se neko seća da li tema postoji, neka da link, ja ću iskopirati.

Elem, već sam pisala da je Andrej počeo da se budi dva puta noću. Ranije se budio samo jednom, oko 4, a sada je to u 2, pa u 5. Ja sumnjam da je gladan, i da mu podoj pred spavanje nije dovoljan da pregura noć (tj. veći deo noći). Kad ga podojim, on zaspi. Da li je neko zbog ovog problema uveo AD mleko, i uopšte koja su vaša iskustva? Koje mleko, ako uopšte mleko? Andrej ima 6 meseci.



IZVORNA PORUKA: Alexx RR

IZVORNA PORUKA: gagana83

Ja ne verujem da se budi zbog gladi.A tad kad se probudi,je l sisa kako i inace ili povuce nekoliko puta i zaspi?Mozda ce biti bolje kad mocnete malo konkretnije sa cvrstom hranom.
Pogledaj OVDE,ovo mlekce je bas za bebe koje se bude nocu gladne.
Evo teme gde smo pisale o tome KLIK



Ma sisa, još uspem i na drugu dojku da ga prebacim... Pogledaću savete kako da ukinem to noćno hranjenje. Hvala, Gagana!


IZVORNA PORUKA: mihi

Alexx moj Miloš ima 16 meseci i pije AD mleko 2x noću, izbacila sam mleko i davala vodu budio se užasno i sada sam opet vratila mleko, isto popije i nastavi da spava. Hvala Gagana probaću ako nađem ovo mleko za gladnu bebu .


IZVORNA PORUKA: Rivana

Nikad nisam cula za ovo mleko za gladni bebu ali bih probala

IZVORNA PORUKA: Rivana

Mihi jel mu dajes mlekce dok spava?

IZVORNA PORUKA: mihi

Da dajem mu Ivana mleko, dok spava a ovo mleko za gladne bebe nisam videla u apotekama i radnjama, svratiću danas u Aksu pa ću da vidim tamo imaju veliki izbor tih mleka.

IZVORNA PORUKA: Rivana

Hajde vidi pa javljaj ako nadjes nesto mozda da ja probam da dajem mleko Luki nocu dok spava mozda je i on gladan pa se zato budi

IZVORNA PORUKA: mihi

Javiću ti draga, da probamo pre spavanja da damo to mleko možda se neće buditi u toku noći .

IZVORNA PORUKA: Nedja

Hmmmm...vrlo lako je moguce da su gladni, posto meni Nesa svaki put kad se probudi nocu trazi da jede, i tacno kaze sta hoce da jede, pa ako je bas uporan dam mu, i jako mnogo pojede, a inace lepo vecera.

IZVORNA PORUKA: Rivana

treba sve probati
IZVORNA PORUKA: Rivana

Ja mu dam caj kad se probudi on to popije a ponekad i mleko nocas sam mu pravila mleko i sve je popio ne znam lepo je vecerao jos plus mleko pred spavanje i opet u ponoc se budio i opet mleko ne znam pa ja toliko ne bih mogla

IZVORNA PORUKA: mihi

Miloš isto super jede u toku dana čak ja gledam da mu limitiram tu hranu jer on ima svoje obroke ali ko god jede u kući eto i njega, on spava i kenjka i kad mu dam mleko popije i nastavi. Ja se inače budim noću pa mi ovo ne pada teško ali ponekad mi i bude teško kad me probudi iz najdubljeg sna, matora-mlada mama .

IZVORNA PORUKA: Rivana

hahaha, nasmeja me sa ovim matora mlada mama, ja kazem uvek mozda bi mi lakse palo to nocno budjenje da imam 20 godina e Luka isto tako kenjka pa ponekad place.


< Poruku je uredio Alexx RR -- 18.2.2010 15:37:29 >


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
18.2.2010 15:38:04   
*Alexx*
Mihi, ako kupiš to mlekce, javi kakvi su rezultati, please user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
18.2.2010 17:14:30   
marince1
Joj mi se budimo 3 puta nocu,.cak nocu mnogo bolje jee nego danju! user posted image

Sve bih dala kad bi mogla jednu celu noc da prespavam user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
19.2.2010 10:28:50   
gagana83
IZVORNA PORUKA: marince

Joj mi se budimo 3 puta nocu,.cak nocu mnogo bolje jee nego danju! user posted image

Sve bih dala kad bi mogla jednu celu noc da prespavam user posted image

Polako,doci ce i to.Mi smo imali svakakve faze,jedno vreme se budila na svakih pola satauser posted image ,jedno vreme ne bi zaspala do 2-3 nocu a evo nocas po prvi put je spavala od 22h do 08.30huser posted image Bas me iznenadila,toliko da sam bila ubedjena da se budila da jede a da sam ja to zaboravilauser posted image Tek kad sam pipnula grudi bila sam sigurna da je spavala celu noc.Da je spavala jos malo eksplodirale bi miuser posted image


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
19.2.2010 11:12:25   
mihi
Tražila sam mleko Hangry baby nema ga nigde!

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
19.2.2010 11:57:37   
gagana83
IZVORNA PORUKA: mihi

Tražila sam mleko Hangry baby nema ga nigde!

Sad sam se setila da je pisala neka forumasica da ga koristi ali ne mogu da se setim koja i u kojoj temi.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
19.2.2010 12:08:51   
gagana83
Ne mogu da nadjem,Mihi trazi Novalac NF.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
20.2.2010 9:52:42   
sonja021
nisam cula za mleko hungry babyuser posted image
moj aleks se i dalje budi nocu 2x iako ima 1godinu i 20 dana. vec sam odustala od ideje o prestajanju njegovog jela
lepo preko dana jede, nema sanse da je gladan. oko 00 i 4.5 eto njega kme kme

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
16.3.2010 0:30:33   
Didy
Noćno hranjenje je navika, a ne potreba beba starijih od 6 meseci (naravno, nećemo se u dan držati ove granice). Ukoliko ih uspavljujete flašicom ili podojem, oni u sred noći ne mogu da zaspu ponovo dok ne dobiju ono čime se uspavljuju.
I njihovi organi za varenje treba da se odmore noću, zato ih ne bi trebalo hraniti. Organizam "zapamti" kad je jeo i noću se budi uvek u isto vreme.
I ja sam se uvek tripovala da je Stefan gladan kad god se probudi, ali nedavno smo bili na dijeti zbog osipa koji mu se pojavio na telu. Morali smo da izbacimo sve belančevine iz ishrane, što je automatski značilo slabiju ishranu tokom celog dana, za večeru najčešće testo i povrće oko 20h, u krevet bez mleka, ako se probudi pred zoru samo voda i ujutro nije hteo da pojede doručak pre 9h nikada. To mi je bio dokaz da dete uopšte nije gladno noću i da sam mu ja stvarala naviku, a sebi problem.



_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu sonja021)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
16.3.2010 0:35:24   
dunja RR
A ko će mene odvići od noćnog hranjenja user posted image user posted image user posted image , izvinjavam se na offtopic

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
21.4.2010 12:08:41   
Nena81

IZVORNA PORUKA: marince

Joj mi se budimo 3 puta nocu,.cak nocu mnogo bolje jee nego danju! user posted image

Sve bih dala kad bi mogla jednu celu noc da prespavam user posted image

Joj marince meni je tako vec tri godine. Sina sam dojila zbog zutice na svaka 2h i nije imalo sanse da mu izbacim nocni podoj, sad vidim cista navika. Mislila sam da je gladan pa sam pojacala veceru, HUmana pahuljice sa keksom, plus nocu sam mu pocela davati adaptirano jer je meni opadalo moje mleko. Nista mi to nije pomoglo,do 11meseca kad je sam jednu noc prespavao,i od tada prestao da jede al se zato budi i po 5 puta da pije vode. Sto opet povlaci druge probleme mnogo se znoji,pa ga presvlacimo,puna mu pelena pa i to mora da se promeni...sve do dana danasnjeg.
Sad sam resila da maleckoj izbacim nocni podoj, jer nece da se skine sa sise, odbija kasice, a i pedijatar kaze da je velika i da joj nije potrebno nocu da jede, kada lepo napreduje.
Ali nam nesto ne uspeva, mala je zajeban lik totalno. Nocas sam je pustila 2h sa pauzama je vristala, nema suza samo vriska, od 02-04h i na kraju sam morala da joj dam siku jer nisam mogla da spavam ni ja ni cela zgrada kolko je glasna.
Umorna sam a treba se posvetiti njima dvoje + kuca, na kraju sam zivaca.

_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
4.5.2010 14:47:27   
*Alexx*
Dižem temu user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
4.5.2010 15:12:44   
LillyT
IZVORNA PORUKA: dunja

A ko će mene odvići od noćnog hranjenja user posted image user posted image user posted image , izvinjavam se na offtopic


user posted image     user posted image     user posted image

Glupo pitanje, da li bebac moze da se vrati na nocno hranjenje? Mislilm da smo je odvikli, odnosno odvikla se sama, pa me zanima da li postoji sansa da opet zatrazi sisu?



_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
4.5.2010 17:04:50   
gagana83
Na zalost moze ali ajde da se nadamo da tako nece biti sa vamauser posted image

Beba moje kume je od mesec dana spavala celu noc da bi se sa 5.5 meseci ponovo pocela buditi nocu da jede i to je trajalo do pre neki dan a sad ima skoro 14 meseci.Njima se to desilo kad su malo promenili ritam,nakon dolaska sa odmora.E sad ja mislim da u tim slucajevima beba se ne budi sto je gladna vec joj sisa sluzi kao neka uteha.
Mislim da je najbitnije da prvi put kad bude pocela(ako bude pocela) ponovo da se budi da joj tad ne das da doji,jer ako joj das prvi put posle ce se buditi i traziti da sisa iz navike.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
5.5.2010 8:09:44   
LillyT
user posted image
Taman sam se juce pohvalila kako ne sisa nocu, kad eto nje nocas u tri sata (pre toga je sisala u pola deset), nakasljava se, krci, meskolji... Bila je jako gladna jer je juce ceo dan kilavila (sisala po par minuta na dva sata), nocas je sisala kao zmaj. Onda nas je ostavila na miru do sedam.


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
6.5.2010 8:23:07   
minavb
IZVORNA PORUKA: Verus RR

mina moja, ma ne ljutim se ja, nego sam pomislila na to da je dete gladno pa me odmah uhvatilo neko ludilo ja za to stvarno nisam nikad cula, niti sam cula pedijatra da je ikad nesto tako rekao....moram bas naci literature ili neke pouzdane izvore da iscitam o tome sto si napisala nisam znala....bez obzira-ici cu ritmom deteta, nemam srca da tako nesto radim, a i logicki gledano mi nema smisla.  Hajde ako mozes da objasnis sta tacno i zasto-u odgovarajucoj temi naravno....ne kazem da nema smisla sa redovnom hranom, ali ne vidim kako majcinsko mleko moze tako nesto stetno da uradi?

Krivo si shvatila, ne moze majcino mleko nista lose da uradi i ne radi se o stetnosti majcinog mleka koje je za dete najbolje hrana. Radi se o izbacivanju nocnog obroka, bilo da su bebe dojene ili dohranjivane. Prvo da objasnim-postoje dve vrste lipida u ćelijama: strukturni lipidi, koji su nasledni deo ćelijskih opni i drugih delova ćelija, i rezervne masti. Rezervna mast koja se sastoj i od neutralnih masti ili triglicerida, pohranjena je u masnim,t.zv. adipoznim ćelijama depoa masti. Ova rezervna mast se mobiliše za vreme gladovanja, dok su strukturni lipidi očuvani. Rezervna mast nastaje od viška unetih kalorija, a po različitom izgledu, sastavu i metabolizmu, razlikuju se dve vrste masti: bela i smeđa mast. Smeđa mast kod negojaznih ljudi sačinjava mali deo ukupne masti u organizmu. Ona je nešto rasprostranjenija u male dece. Ove dve vrste masnog tkiva pokazuju velike razlike u pogledu metaboličke aktivnosti. Da ne sirim pricu, ali ogromna je razlika u ulogama i koristi ove dve vrste masnog tkiva, kako u oksidativnoj fosforilaciji i SDD-u, tako i u tome da belo masno tkivo, nastalo zbog konstantnog viska unetih kalorija,  jednog dana luci inflamatorne faktore i ima veliku ulogu u nastanku kardiovaskularnih oboljenja i secerne bolesti. Ne kaze se bez razloga da jos tokom intrauterinog razvoje, uticete a to od cega ce vam dete bolovati kad odraste.
E sad, ukoliko beba normalno napreduje i sasvim lepo uvecava svoju telesnu masu, preporucuje se da se izmedju prvog i treceg meseca ukine nocni podoj. Neke bebe ce ga same izbaciti i prestati da se bude, a negde majka mora da prekine tu rutinu. Neke majke mogu i da primete da bebe nocu ne sisaju aktivno i jako, vec prosto dremaju sa dojkom u ustima jer su tako navikle, a ne zato sto im je nocni podoj zaista potreban.
Zasto su retki pedijatri koji ce vam ovo savetovati? Oni se bave kurativom, tj lecenjem, i njima nije preterano bitno sta ce se sa njihovim pacijentom desiti jednog dana. Nas posao je preventiva, posebno u danasnje vreme epidemije gojaznosti, secerne i kardiovaskularnih bolesti. Vas izbor je da odlucite kako cete raditi, niko vas ne moze primorati na nesto sto ne zelite. Dodala bih na kraju samo jos nesto-pravilnom ishranom  mozete nesto leciti, ali jos mnogo vise problema mozete spreciti. user posted image


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
6.5.2010 8:26:34   
Anoniman
moja tea nocas spojila sest sati.,.,,user posted image user posted image
zaspala u 9h i probudila se u 3h

uvek odvali vise od tri posle kupanja...a onda sledece spavanje tacno 3 sata...



(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 144
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
6.5.2010 8:28:17   
Anoniman
minavb, ne znam...vidim da produzava sama pa cu da pratim...


(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 145
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
6.5.2010 8:32:18   
minavb
Naravno.user posted image Mislim da ce Tea to vremenom sama da regulise.user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
6.5.2010 8:40:04   
buhla
mi smo uspeli 24h da budemo samo na mom mleku, bez dohrane! user posted image
provalila sam da kada ga okupam oko 20h i nahranim, probudi se oko 24h, pa tek ujutru oko 6h a nekad i kasnije. a kad ga kupam posle 21h, onda mi siki na 3 sata! mozda to nema nikakve veze, ali eto nama je tako u poslednje vreme. pocela sam da mu dajem hippov caj pre mleka i bas ga pije, tako da cu time pokusati nocu nekad da ga zavaram.


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
7.5.2010 13:52:55   
Nena81
Ja da se pohvalim kako nam dobro ide ovo odvikavanje od nocnog podoja.
U ponedeljak sam bila na ivici nervnog rastrojstva jer me je princeza prethodnu noc nasetala ko mladog majmuna, sikila je svakih 1.5h. Nisam znala gde mi je du.. a gde glava. I resim da prekinem torturu, tu noc sam je prenela u drugu sobu negde oko 02h i pustila je da vristi oko 1.5h nekoliko puta sam je uzimala smirivala al siku nisam dala.Nije pomogao ni caj, voda varalica nista. Vristala je sve bez suza ..mala drekavica. Sama se u ogradici smirila i zaspala, ja sam visila na RR nigde nikog u to doba user posted image . Probudila se u 7h dobila siku i nastavila da spava do 10h.
Sledecu noc se probudila otprilike u isto vreme, samo sam je okrenula na drugu stranu dala varalicu i ona je nastavila da spava do 06 ujutru, sikila i vratila se spavanju.
Evo ovih noci se ne budi tek pred zoru oko 05-06h user posted image user posted image .

_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
20.5.2010 0:02:18   
linica
Cao Neno,volela bih da saznam da li ste do kraja uspeli da izbacite nocne pododoje.Naime nas slucaj je najpriblizniji vasem.....Moj sin i ima 9 meseci i 3 nedelje,jos uvek ga dojim,iako jede sve ostalo.Problem je u tome sto se nocu budi mno go bukvalno na svakih pola sata i trazi siku,mada ni danju ne zna da zaspi bez sisanja...i jos ni jednom nije sastavio vise od tri sata spavanja(i to se desavalo dok je bio mali 2-3 meseca),situacija se pogorsavala polako ali sigurno!Dete se konektovalo na sisuuser posted image Ne treba da spominjem da nece ni dudu ni sok ni vodu nista.....a prosto nemam srca da ga pustim da se dernja,,,,,,UPOMOC

(odgovor članu Nena81)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Odvikavanje od nocnog hranjenja
20.5.2010 0:26:03   
Nena81
Linica evo stize odgovor.
Uspeli user posted image user posted image  posle ovoga prethodnog posta nije se vise budila nocu. Mada sam ja skroz prekinula dojenje zbog lekova koje moram piti. Jos moja mala ne prihvata tako lako kasice a ni adaptirano nije htela pa smo bas bili u sosu, al evo sad cim nema sike pocela sve lepo da jede. Garant me vozala zna da posle nepojedene kasice ide sika i sto bi jela kad ne mora. Joj mutni su oni za sve pare.
Ovaj metod odvikavanje je proveren, jeste tezi al je brzi. Kad sam citala knjigu Sta da ocekujete u I god, ima taj deo oko odvikavanja od nocnog jela, ja sam bila zgrozena kako da pustim svoje dete da toliko place. Ali kad ti dodje zuta min sve ces probati kako bi se bar malo naspavala.
Fali joj to uspavljivanje uz siku, narocito ono posle kupanja uvece , ali ja sad legnem pored nje zagrlim je pricam joj pricice tiho najtise na uvce i tako zaspi. Kad utvrdi san prenesem je u krevetac.
Sta da ti kazem,i ja sam sina tako pustila nisam imala iskustva...a da ti ne pricam koliko je to nespavanje uticalo na mene. Do pune god je on nocu jeo negde oko 3-4h, a onda je sam jednu noc preskocio i to je bilo to.

_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu linica)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here