|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Smisao života
7.7.2011 17:05:42   
vukosava

IZVORNA PORUKA: Verus RR
"boze daj mi znak, samo me uzmi za ruku i povedi putem kojim treba da idem, a uz tvoju pomoc, i snagu, ja cu ostalo"


Ja verujem u znakove pored puta, kako je ovaj fenomen zvao Ivo Andric. Uvek kad je stani-pani, kockice se sloze i novi put se ukaze, nova neka sansa ... A ko nikad nije stvarno patio, taj mozda ni nece ni primetiti sta znaci stvarno srecan, mozda i ne primeti da je bas to trenutna stvarnost i da treba uziveti sto jace u takvim trenucima.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Smisao života
7.7.2011 17:17:51   
vukosava
Moj smisao je da zivim suprotno ovom opisanoj u mojoj omiljenoj pesmi Pink Floyd - Time

Ticking away the moments that make up a dull day
You fritter and waste the hours in an offhand way
Kicking around on a piece of ground in your home town
Waiting for someone or something to show you the way

Tired of lying in the sunshine
Staying home to watch the rain
And you are young and life is long
And there is time to kill today
And then one day you find
Ten years have got behind you
No one told you when to run
You missed the starting gun

And you run, and you run to catch up with the sun, but it's sinking
Racing around to come up behind you again
The sun is the same in a relative way, but you're older
Shorter of breath and one day closer to death

Every year is getting shorter
Never seem to find the time
Plans that either come to nought
Or half a page of scribbled lines
Hanging on in quiet desparation is the English way
The time is gone
The song is over
Thought I'd something more to say

tj. kako provodis svoj zivot i dokle stignes zavisi od tebe. Ne vredi plakati i kukati i cekati cudo da se desi. I ne propustaj sanse, nego ih zgrabi, mozda nece ponovo naici.

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Smisao života
7.7.2011 17:28:14   
Verus
godilo mi je da procitam opet ovaj post...wow pre vise od 2 godine postavljen...

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Smisao života
8.7.2011 21:08:36   
Lu
Kako ste sve fino napisale, baš treba koristiti sve moguće šanse, pa i griješiti u životu, što nas ne ubije to nas ojača!
I ja mislim da ne treba samo pustiti da nam se život događa i da samo jedva čekamo da nešto dođe, pa jedva čekamo da nešto prođe, pa se prisjećamo kako je nešto nekad bilo divno...a šta je sa SAD, životom koji živimo ovog trena jer jedino to i jeste pravi život!
Ja moram da poradim na tome, ne želim da doživim 100-tu i kad se okrenem da nema ništauser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Smisao života
22.10.2018 18:52:27   
Dora89
Mislim da je smisao života za sve ljude u ljubavi i činjenju dobrih dela, i oplemenjivanju ovog sveta na bilo koji način.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Smisao života
18.7.2019 21:59:00   
MimaKos
Smisao mog zivota je moj mikrosvet koji sam stvorila sa mm i nasom decom, kao i malim krugom prijatelja i porodicom, izolovala se od svih negativnih uticaja i stvorila nam.koliko toliko zdravo okruzenje puno smeha i ljubavi. Ali je moja porodica pre svega moja deca (nije klise) su dala smisao mom zivotu, sve pre toga je bilo lutanje. 


(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Smisao života
20.10.2019 21:53:02   
flamingos
Smisao života je činiti dobra dela jer-dobro se dobrim vraća.Živeti život punim plućima,jer život je samo jedan.Moj smisao života je,kao i svim roditeljina,dete.Bez nje sve bi bilo drugačije.Koliko samo radosti donese njen osmeh tokom odrastanja,njen zagrljaj i reči:"Mama,tata,volim vas najviše na svetu".


(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Smisao života
20.10.2019 22:03:12   
vocicana
Do rodjenja deteta, skitanje, putovanje, sve u skladu sa mogucnostima. Druzenje sa interesantnim ljudima, izlasci, stalno istrazivanje.
Rodjenje deteta je svakako promenilo sve, za 1000 stepeni, ali se i smisao promenio. Smislovi su promenljivi, samo kada smo zivi, zdravi, kada imamo snage da odcutimo i pogledima se razumemo, to je smisao zivota, da smo ispunjeni od budjenja do spavanja, ali smisleno.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Smisao života
20.10.2019 22:11:28   
kamičak
Smisao zivota mama je da ne stignu da o istom razmisljaju, drage moje 😃 Volim da mislim da je porodica onaj delic koji upotpunjuje slagalicu..

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Smisao života
20.10.2019 22:42:40   
Mirko Svirko
Pre rodjenja deteta skitanje , istrazivanje,isprobavanje novih stvari, prosto pronalazenje sebe... Onog trenutka kada su ga uvili kao kiflicu i dali mi da ga zagrlim, smisao zivota postao je upravo moj malisa. Verujem da se dobro dobrim vraca. Verujm i da je pravda spora ali dostizna. Sve u svemu smisao je svima drugaciji. Vazno je kavlitetno provesti vreme sa nama dragim osobama.

(odgovor članu kamičak)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Smisao života
6.6.2020 13:18:12   
branki*
biti srecan i zadovoljan sobom.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Smisao života
6.6.2020 16:52:10   
flamingos
Moja porodica je smisao života.To je sve mohe.❤


(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Smisao života
2.11.2023 9:52:24   
Srecko47E
Smisao zivota je sam zivot.
Cinjenica da si ziv,da udises vazduh da si tu.

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Smisao života
2.11.2023 10:30:54   
flamingos
I u tome se dlažem.Ali opet,nešto mora da se izdvoji.

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Smisao života
2.11.2023 10:33:21   
Srecko47E
Deca.
Ako cemo jedno da izdvojimo...


Totalno drugi smisao,zivot uz decu.

Kada pogledas prioritete pre dece.

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Smisao života
2.11.2023 10:45:08   
flamingos
To je to-porodica.Gde su deca tu je i muž.

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Smisao života
2.11.2023 14:25:07   
Srecko47E
Naravno,porodica.
Stub drustva.

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Smisao života
2.11.2023 15:07:19   
flamingos
Da,bez porodice ništa.Mada,kod nas se sve više njih kasno žene(udaju) ili se ni ne žene(udaju).Ništa lepše od porodice,bez obzira i na poteškiće i probleme kroz koje svako od nas prođe-porodica je smisao života.

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Smisao života
2.11.2023 15:29:09   
Srecko47E
Od moje sveki,sestra se nije udala,nema dece.
Kaze da ju je briga,da ima macke i da nema osecaja.
U smsilu,da je nesto propustila u zivotu.

...ali ,vidi se da joj nedostaje drustvo.
Steta,meni je bas zao,znam da ona ne misli to sto kaze,ali BOze moj,svako najbolje zna za sebe.

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Smisao života
2.11.2023 15:32:55   
flamingos
Pitaće je starost gde joj je bila mladost.Ježim se kad čujem to"ima mačku".Pa imam i ja ljubimce,ali ljubimci su za ljubimca,a a sa kime da ostarim?Barem sam ja tog shvatanja.Doduše,imam dete i ne znam šta me čeka...Da ne pametujem baš mnogo...

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Smisao života
2.11.2023 15:37:03   
Srecko47E
Nema ona osecaja,to je cinjenica,ostala je razocarana u ljubav.
Razumem je donekle...

Ali,zena je otvorena nije za decu i ne vidi sebe kao majka.
Bolje i to,nego da je bila losa majka.
Sada ,kao majka,razumem je potpuno u smislu-deca bi trpela.

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Smisao života
2.11.2023 15:48:03   
flamingos
To je već druga stvar vezano za nju.Pričam generalno,za ostale.

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Smisao života
3.11.2023 10:02:53   
Srecko47E
Generalno,postoje zene koje sebe ne vide kao majke i to je sasvim ok.
Imaju macke ,pa sta?

Imaju obavezu,lepo im je.

Bolje i to,nego da dete posle ostave.
Da se ne posvete detetu,da eskiviraju obaveze.
I da budu majke samo na papiru.


Nego kod ljudi nije podignuta svest i ne mogu da prezubce u glavi,da ne zeli svako decu.

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Smisao života
3.11.2023 11:00:14   
flamingos
I u tome ima istine što kažeš.Ako misle da im je smisao života da ostare same-to je njihov izbor.

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Smisao života
3.11.2023 11:01:42   
Srecko47E
Naravno.

Sto sam starije,to vise razumem da svi zive svoje zivote u skaldu sa svojim nacelima...
Ne cudim me vise nista.

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here