|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nepravilan hod, ravna stopala
11.6.2018 14:57:50   
IvanaSK RR
Da, gledala sam sad po netuuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Nepravilan hod, ravna stopala
11.6.2018 14:58:17   
mama Jo
Hahahahaha, Ivana user posted image

Moras je nekako naterati, jbg...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Nepravilan hod, ravna stopala
16.8.2018 12:37:09   
Caca1988
Moja devojcica ima 5 god. Pre izvesnog vremena sam primetila da joj je levo koleno kao malo vece od desnog, medjutim niko sem mene to nije video.
Pre par dana su to primetili i ostali ukucani, i cini mi se kao da je razlika jos veca.
Inace je veoma aktivna devojcica, stalno je u pokretu, i nikad se nije zalila na bol u tom kolenu.
Vodicu je kod pedijatra da trazim uput za specijalistu, ali me zanima da li je neko imao iskustva sa ovim?

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Nepravilan hod, ravna stopala
14.11.2018 13:50:52   
IvanaSK RR
Mi smo danas bili kod fizijatra. Ravna stopala, desno vise ide na unutra. Da dodjemo kad napuni tri godine (zakazali 15.05.), do tada dublje, čvršće cipele sa uloskom da nosi. 

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Caca1988)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Nepravilan hod, ravna stopala
17.4.2019 19:05:54   
dunja RR
Mi smo sada bili kod dr Brdara, potvrdio mi je ovu dijagnozu, s tim što je naglasio da je blaga. Nije nas poslao fizijatru?? Dao vežbe da radimo kod kuće 5 puta dnevno, i kontrola za mesec dana, kada će nam moguće staviti gips, da nosimo neko vreme, ukoliko vežbicama ne korigujemo za mesec.

Ali eto, nije nas slao fizijatru.

Razlog je položaj u stomaku.

Inače, dr u DZ nakon prv ekontrole nas nije poslala ortopedu, ja sam na svoju ruku privatno zakazala, jer sam smatrala da imamo problem, a i dr Julka mi je na osnovu slika postavila tačno ovu dijagnozu koju je dr Brdar dao.

U DZ nisu ni kilu videli 3 godine, toliko ...



IZVORNA PORUKA: šarolta

Mojim curama je po rođenju utvrđen pes metatarsus varus, odnosno stopala su kriva kao kifle i uvrnuta ka unutra. Od rođenja im kontrolišu ortopedi nogice ali smo sa mesec dana kod pogrešnog dr upućeni, zaboravio dr da nas pošalje kod fizijatra na vreme. Tek sa pet meseci smo upućeni fizijatru, a to je bilo poprilično kasno. Tako da sad već imaju petnajest meseci a stopala još uvek kriva. Masiramo, mada nam to baš i ne ide, i nose ortopedske cipele. Za koji dan idemo na kontrolu, ja se već unapred plašim...




_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu šarolta)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Nepravilan hod, ravna stopala
18.4.2019 14:01:45   
Filadendronka
Mom detetu su nakon porodjaja postavili dve dijagnoze - tortikolis i  I metatarsus varus (Q 66.2). U porodilistu su mi onako bunovnoj nakon porodjaja pokazali neke vezbice koje od tada sprovodim, ali nisam sigurna da li to dobro radim. Prva kontrola kod pedijatra je tek za mesec dana i tada bih trazila uput za fizijatra. Da li imate neku preporuku za lekara ili kliniku? Ne znam da li se dugo ceka na slobodan termin drzavno ili se ipak treba obratiti privatniku. 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Nepravilan hod, ravna stopala
18.4.2019 14:10:42   
Ana RR
Filadendronka, ja preporučujem Snežanu Milanović - Centar za korektivnu gimnastiku. Mi smo vodili klinca kad je bio bebac kod nje zbog tortikolisa i hipertonusa. Sjajna žena, zaista.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Nepravilan hod, ravna stopala
18.4.2019 14:57:21   
dunja RR

Filadendronka, mi imamo istu dijagnozu za stopala, ali blagu pa nam u porodilistu nisu ni videli. Juce smo bili kod dr Brdara, jer ortoped mora da pogleda stošala kod ove dijagnoze i on daje vezbe. Vezbe su jako bolne za bebu i 5 puta dnevno vezbamo, dusa me boli koliko place. a i gips cemo verovatno da nosimo ako ne bude rezultata za mesec dana. Dr Brdar je najbolji deciji ortlped, tako da sam njega izabrala. 
IZVORNA PORUKA: Filadendronka

Mom detetu su nakon porodjaja postavili dve dijagnoze - tortikolis i  I metatarsus varus (Q 66.2). U porodilistu su mi onako bunovnoj nakon porodjaja pokazali neke vezbice koje od tada sprovodim, ali nisam sigurna da li to dobro radim. Prva kontrola kod pedijatra je tek za mesec dana i tada bih trazila uput za fizijatra. Da li imate neku preporuku za lekara ili kliniku? Ne znam da li se dugo ceka na slobodan termin drzavno ili se ipak treba obratiti privatniku. 




_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Nepravilan hod, ravna stopala
18.4.2019 15:28:28   
Ana RR
Dunjči, neverovatno.. Sava kaišiće, ona gips... :(

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Nepravilan hod, ravna stopala
18.4.2019 15:35:01   
dunja RR
Kaže dr takva mi materica, oblik, blokira im nogice kada se ugnezde.
A ja sam sumnjala u trudnoći, čim je i ona bila karlično do samog kraja, na kraju se okrenula.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Nepravilan hod, ravna stopala
18.4.2019 15:44:20   
Filadendronka
Ana, hvala na preporuci, prenecu suprugu da svrati do njih u D.Stefana na konsultacije.Dunja, prof Brdar je bas poznat i koliko me secanje sluzi predaje na Medicinskom fakultetu i radi u Tirsovoj. Pretpostavljam da ste isli kod njega privatno. Bas cudno da ti uopste pominje gips, ako vec kaze da je blazi oblik u pitanju. Ne znam koliko je nama hitan taj pregled, jer ne bih da bebu od dve nedelje vucem sad odmah po klinikama. Ove vezbe koje su meni pokazali se sastoje u tome da rukom fiksiram petu i prednji deo stopala povlacim ka spolja. I druga je stimulacija spoljne strane stopala, prstom vucem kao da palim sibicu od pete ka prstima. 


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Nepravilan hod, ravna stopala
18.4.2019 15:58:30   
dunja RR
Draga, nama u porodilištu eto nisu videli, a ni pedijatrica nije rekla da je alarmantno. Kao ispraviće se, nije dala dijagnozu, a dala nam je te iste vežbice kao vama. Patronažna sestra kada sam je pitala za stopala, a pitala sam, rekla, ma sve je super, kao zbog širokog povoja drži tako nožice.
Drugarica sa RR mi bila za vikend, gledla,gleda, ima dvoje dece inače, kaže ja ne vidim ovde ništa čudno. Ja vidim, ponekad stvarno izgleda ok, ali kada ih zakovrne ka unutra, vidi se.
Ja sam pedijatrici na prvoj kontroli za bebu usput tražila uput za otopeda za starijeg sina, jer nam u maju pada kontrola (jer je nosio kao beba kaiševe), i nije mi dala, opet priča nema termina da dođem početkom maja. Za bebu nije ni spomenula da treba a eto i da sam znala da treba, ne bi mi dala termin, i ne bi smo odreagovali na vreme.

Nakon kontrole sam slikala stopala i poslala dr Julki (dr koja odgovara na Ringerai) i ona mi je dala djagnozu odmah, tu koju na je Brdar i potvrdio.
I rekla nam je da što pre odemo kod ortopeda jer kaže da je bitno da do kraja drugog meseca ortoped pogleda, ja pitala jel treba i kod fizijatra, ona kaže ne.


Zbog svega toga smo i otišli privatno.
Za gips ću vala da jurim da idemo u Tiršovu.


Dr Brdar je dao drugačije vežbe, stiskaju se određene tačke stopala da bi se rotiralo ka spolja, ima nekoliko faza, jako boli.


< Poruku je uredio dunja RR -- 18.4.2019 16:01:38 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Nepravilan hod, ravna stopala
18.4.2019 16:03:33   
dunja RR
E da , čitala sam malo forume, elem, pišu mame da je tek gips pomogao, vežbe ništa. A posle se dugo nose i cipele ortopedske. Eto sada da li je tako, ali po pisanju tih mama, gips je obavezan da bi se ispravilo. A ispravi se.
I Brdar ja nama napisao, blag deformitet, korektabilan.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Nepravilan hod, ravna stopala
18.4.2019 16:52:23   
Filadendronka
Hvala ti puno na tako detaljnim informacijama. Mene gricka crv sumnje iako stopala ovog mog malog izgledaju skroz normalno. Pogotovo kad uporedim sa starijim detetom, a on je bukvalno prosao bez ikakve dijagnoze kod fizijatra. Medjutim, posto sam laik za te stvari najbolje je da se prepustim strucnom licu. Videcu sta ce reci pedijatar na prvoj kontroli i onda cemo preduzeti odmah naredni korak. Nadam se da cete proci bez gipsa. 💕 


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Nepravilan hod, ravna stopala
22.4.2019 14:26:51   
dunja RR
Fili, i nama je tako bilo u startu, sada vec bas primetim kako povremeno gura na unutra.Pricala sam sa dr Julkom, kaze da ne bezimo od gipsa, iz njenog iskustva daje najbolje rezultate. Mi radimo vezbe redovno, pa kako god. Dr Julka kaze da se te gipsane longete nose samo nocu, i da nije strasno. 
Mnogi roditelji odustanu i od vezbi i od gipsa, po principu samo ce se ispraviti. Ne znam, ja mislim bolje sada nego kasnije. 

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Nepravilan hod, ravna stopala
25.5.2019 8:52:30   
IvanaSK RR
Evo nasih ortopedskih sandalice 
user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Nepravilan hod, ravna stopala
25.5.2019 11:06:25   
dunja RR
Iv mnogo su slatke!

Ček, šta je sa stopalima, nisam u toku? 

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Nepravilan hod, ravna stopala
25.5.2019 11:53:25   
Maraj
Mislim da je pisala da maca ima ravna stopala. I moj L ima ravna... pedijatrica rekla da nas nece jos nigde slati jer bi kaze trebao da radi vezbe...a ona misli da je on mali za saradnju...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Nepravilan hod, ravna stopala
25.5.2019 11:57:00   
IvanaSK RR
Da,ona bas ima problem. I idu joj nogice na unutra-ono što se pre resavalo kad se obuje desna cipelica na levu nogu i leva na desnu. 
I nama su rekli da je mala za vezbe,al da od tri godine idu ortopedske cipelice. Zakazali nam sa tri godine i tri dana 😃 imamo prava dva puta godišnje da dobijemo besplatno cipelice.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Nepravilan hod, ravna stopala
25.5.2019 12:04:38   
Maraj
Super Ivanauser posted image
Mi za sad jos nista...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Nepravilan hod, ravna stopala
25.5.2019 12:21:25   
IvanaSK RR
Maraj,mom sinu se skoro skroz to resilo bez ortopedskih cipelica. Fudbal je dosta pomogao. A i patike za fudbal su dosta cvrste pa lepo drze noge. Istina,on cesto i u skolu nosi patike za fudbal. Sve druge urnise za tri nedelje.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Nepravilan hod, ravna stopala
25.5.2019 13:20:56   
Rosita
Ivana, isto i moj D. Žali bože, sve patike mu oguljene na vrhu i ispucale. Jedne kappa je prvi dan uništio, ej, prvi. Mi reklamirali, ma kakvi, šutirao i ćao. Uskoro treba da mu kupimo za rekreativnu, ali i za fudbal opet, one su jedini spas iole.



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Nepravilan hod, ravna stopala
25.5.2019 13:28:40   
Duškić
Bas su joj slatke cipelice.
Vezbace Maca, sa batom.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Nepravilan hod, ravna stopala
25.5.2019 14:05:03   
Filadendronka
Super su cipelice, nisam imala pojma da one mogu bas lepo da izgledaju. ☺️ Ivana gde ste isli, to se takodje zakazuje preko pedijatra? Moje starije dete gazi krivo na unutra celom unutrasnjom stranom stopala, a sto je najgore isao je do godinu dana kod fizijatra da ga prati i uvek je sve bilo ok. Sad puni tri godine.

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Nepravilan hod, ravna stopala
25.5.2019 14:21:10   
veselicaa
Ivana bas su vam lepe cipelice user posted image user posted image

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Click Here