|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kad dete ostaje samo kod kuće
2.7.2013 12:00:45   
salle

IZVORNA PORUKA: Bebilina

Ja ih ne ostavljam same, niti sam ikada. U prodavnicu sa njima ili moze da saceka, a ako je pitanje zivota i smrti pozvala bih mm-a koji radi iza coska ili komsije, na srecu uvek ima nekog na raspolaganju...
Ovo sto citam da ostavljaju bebe- za tren bi mi zbog toga dete oduzeli, cak i veliko dete... user posted image



jako je velika razlika kada imas koga da pozoves, ili ako ti mm dolazi svaki dan kuci, u bilo koje vreme, moj dolazi samo nedeljom, van srbije je 6 dana, i ja moram u nabavku, i zamisli napolju provala oblaka, a ja moram da odem u prodavnicu u nabavku, jer drugacije ne mogu da spremim rucak.... 6 dana ne mogu da cekam rucak da se spremi user posted image

ne treba nikoga osudjivati, zavisi u kakvoj ste situaciji, i kako su vam deca naviknuta, K koji ima 3 god je potpuno svestan da samo sami, i ja kada izadjem on ili gleda crtace ili se igra, ako mu brat zaplace on mu da igracku i uredno mi to prijavi kada dodjem kuci, da se razumemo, to ostajanje ne traje duze od 3-4 min, prodavnica mi je u zgradi u kojoj ima da se kupi sve za ne daj boze, a u vece nabavke idem iskljucivo sa njima, pa iz 5-6 puta zajedno sa njima donosim kese u stan.....

ko nije iskusio ostajanje sa decom, potpuno sam, bez apsolutno nikakve pomoci, po nekoliko dana, taj ne zna kako je user posted image

i nogu sam lomila kada sam bila sama sa K, V se jos nije rodio, pa sam uspela u bolnicu da odem tek posle 12 h, i sa sve gipsom na nozi i detetom koje je tek prohodalo, sama 3 dana user posted image

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Kad dete ostaje samo kod kuće
2.7.2013 12:19:14   
Torbica
Kad se setim, i u predskolsko sam isla sama... Ali druga su vremena bila. Mene nije imao ko da ceka i ispraca, kad je mama radila.. A ja moju cerku necu ostavljati samu ni prva dva razreda osnovne, ici ce u celodnevni boravak, od 8-16h, pa od 9 godina, videcemo! Jos mi je to daleko... Jasno mi je skroz da su situacije i prilike razlicite, ali sto je rano - rano je. Zabezeknula sam se za bebe......user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu salle)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Kad dete ostaje samo kod kuće
2.7.2013 13:14:38   
Bebilina
Sale ako cemo o provali oblaka niko to bolje od mene ne zna, veruj mi user posted image Po bilo kakvom vremenu vodim i dovodim starije dete iz skole sa mladjim u kolicima. Nije uvek brzo i jednostavno spremiti i njih i sebe ujutru za bilo kakve vremenske uslove: starije sa svim njenim torbama i opremema, mladje maltene od rodjenja svakodnevno u kolica i preko kilometra peske u jednom smeru. Ali ziv se covek na sve navikne, uhoda, organizuje. I po snegu sam ih vodila, nju na sanke, njega sa 5 meseci u kengura i put pod noge. user posted image
Ja se na komsije ne oslanjam, dvaput mi je za dve godine komsinica pricuvala dete, jednom kad sam se poradjala, drugi put nedavno. Porodicu blizu nemamo, nablizi su 2h voznje, tako da jedino to sto mm radi blizu i sto smo bas iz tog razloga birali ovu kucu da nam je potaman.
A kupovina kazem moze da ceka jer pisemo planer obroka i jednom nedeljno idemo u veliku nabavku tako da uvek imamo sve sastojke za obroke. Sta zafali izmedju obicno moze da ceka ili kupim u povratku iz skole.
Eto, to je nasa organizacija, zato kazem da jedino u slucaju zivota i smrti imam potporu, za ostalo niti trazim, nit ocekujem. Takva sam osoba, ne volim da mi se cine usluge, cuvam ih za ne daj Boze... Nikog ne osudjujem, nisam hodala u tudjim cipelama, ne znam kako je kad su ti deca sa tako malom razlikom, muz stalno odsutan od kuce, al opet, to je sve stvar izbora i odluka koje smo donosili i sad sa njima zivimo. user posted image

P.S. Imala sam slicnu situaciju kada je mm par dana posle moje operacije kolena krenuo da radi 200km od nase kuce, a ja ostala sama sa detetom i kutijama da nas pakujem za preseljenje i kucu da sredjujem za nove stanare. Preporuceno mirovanje 2ned, ja stake bacila drugi dan i rizikovala da pokidam sve sto su odradili... Ali prezivesmo, nadamo se necemo ponovo user posted image

< Poruku je uredio Bebilina -- 2.7.2013 13:21:36 >


_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Kad dete ostaje samo kod kuće
2.7.2013 13:36:44   
salle
ja sam malca sa mes dana stavila u kengur, i pravac u vrtic po starijeg user posted image

prosto kako se ko organizuje, ja nemam problem da ih ostavim na koji min da odem do prodavnice, K je jos mali da bi 50 stepenika isao brzo koliko i ja, da ne bi ostali skroz mokri user posted image

ssestra i ja smo isto rano ostajale same, i nikada nije bilo problema....

ja sem se organizovala kako mi najvise odgovara, deci i meni, i to stvarno dobro funkcionise

taj jedan dan smo posveceni jedni drugima, tj, muz deci, jer bas malo vremena provode zajedno, i tada nista ne radimo, ranije smo velike nabavke obavljali zajedno, a sada ni to, jer mi je bzv da na to trosimo malo zajednickog vremena, pa ja to radim sa klincima

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Kad dete ostaje samo kod kuće
2.7.2013 13:53:35   
tijatija
Salle u potpunosti te razumem jer ih imam cetvoro a najstarije je 4.5 godina, pomoci niodkuda...

(odgovor članu salle)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Kad dete ostaje samo kod kuće
2.7.2013 13:57:00   
tijatija
A da se roditelji kaznjavaju kad ostave dete od 12 godina samo je po meni bolesno. Sa 14 mora da bira profesiju za citav zivot (za to je zreo) a sa 12 jos mora da ga cuva mama i tata user posted image

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Kad dete ostaje samo kod kuće
2.7.2013 15:03:34   
lanajelena
Ostavila sam ih nekoliko puta ali to sve traje ne duze od 10min,kad me neko pozove da sidjem do kancelarije a nemam vremena da ih spremam kazem Lani ona jedva ceka takve situacije i akd ja brzo dodjem ona vec si se vratila user posted image

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Kad dete ostaje samo kod kuće
2.7.2013 15:23:49   
Ana RR
Ja se ne bih usudila, najdalje što sam otišla dok on spava je do garaže, treba mi minut da siđem i da se vratim. Do prodavnice mi ne bi ni palo na pamet da odem, meni nikad kupovina nije hitna. Za njega uvek imam namirnice za ručak, za nas ne moram ni spremiti (mada u frizu uvek ima nešto).
Ja nisam tip koji će zbog posla dete ostaviti kod kuće, i po cenu otkaza bih se javila na posao i rekla da ću kasniti, neću doći ili šta već. To me uopšte ne interesuje.

Moju drugaricu i njenog brata (ona je 3 godine starija) su roditelji ostavljali same u kući na ceo dan dok su oni na poslu. Pre nego što se on rodio je ona ostajala sama. Meni je strašna i pomisao na to, ali eto, preživeli su. Ja toliko hrabra nisam.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Kad dete ostaje samo kod kuće
2.7.2013 22:09:04   
salle

IZVORNA PORUKA: tijatija

A da se roditelji kaznjavaju kad ostave dete od 12 godina samo je po meni bolesno. Sa 14 mora da bira profesiju za citav zivot (za to je zreo) a sa 12 jos mora da ga cuva mama i tata user posted image



upravo tako!

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Kad dete ostaje samo kod kuće
2.7.2013 23:22:35   
Anoniman
vuko, da li to znaci da je detetu od 12 godina zabranjeno i iz kuce da izadje samo? zar to nije isto, mozda i opasnije nego da ostane u stanu?

(odgovor članu salle)
  Direktna veza do poruke: 35
   RE: Kad dete ostaje samo kod kuće
3.7.2013 0:09:45   
Sanjica26 RR
Razmisljam kao. Ana. Nikad se nisam usudjivala da izadjem dok spava. Sad je pocela da govori kad je spremam da idemo do prodavnice: " Mama idi ti. Ja cu da ostanem sama". Tek kad bude osnovna skola mogu da je ostavljam. Deci svasta pada na pamet. Posebno kad je je neko vragolast kao ova moja.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Kad dete ostaje samo kod kuće
3.7.2013 12:22:38   
lanajelena

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Ja se ne bih usudila, najdalje što sam otišla dok on spava je do garaže, treba mi minut da siđem i da se vratim.

Verovatno se ni ja ne bih usudila da Dusana ostavim samog da nije Lane(mada opet kazem to je sve na par minuta)

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Kad dete ostaje samo kod kuće
25.11.2013 15:39:25   
vikiveki
Ja sam moju ćerku primorana da ostavljam samu kod kuće kada ja radim,sada sam na bolovanju pa nije sama.Inače kada radim kako god da okreneš smene nam se ne uklapaju i ona kada ja radim pre podne od 7 do 13h ostaje sama jer ide posle podne a isto je i kada smo u istij smeni opet mora da bude jedan deo vremena sama.U pošetku je bilo problema pošto nije naučila da ostaje sama kod kuće a inače ima 9 go.kažem bilo je problema jer sam ja dve godine bila na porodiljskom tako da u 1 i 2 razredu ni jedan dan nije ostajala sama.Ovih dana se prilagodila i čak šta više kaže da joj je zanimljivo da bude sama jer tada nema ove dvojice da je diraju

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Kad dete ostaje samo kod kuće
25.11.2013 15:43:40   
Peace*
Jao ja ne znam kako ću to da naučim Luku. On pođe sa mnom čak i kad idem u stan preko puta našeg, kod moje bake. user posted image Ma, ni minut ne ostaje sam. Baš se boji.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Kad dete ostaje samo kod kuće
25.11.2013 15:50:31   
vikiveki
Ma i moja Viki se jako bojala ali takve su okolnosti jer nemam nikog sa kim bi mogla da ostane,duša me boli.Najgore je bilo prvih dana kada je ostajala sama pa me non stop zivkala na tel, a ja na poslu...puna grupa dece njih 25,i imamo neku aktivnost a ona zove,izludela sam ,nemogu da se javim a iznutra me kopka zašto me zove,pa onda zovnem koleg izađem napolje i zovnem je, a ona me bezveze za neku glupost zvala...tako je bilo dok jednom nije posle škole došla u vrtić i videla koja je gužva i galama u mojoj grupi,pa je shvatila da ja nemogu da joj se javljam za svaku sitnicu

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Kad dete ostaje samo kod kuće
21.2.2015 6:40:55   
mila83
Ja imam prodavnicu druga kuca od nase,tako da ponekad skoknem ali obavezno klincima kazem da sam izasla.M sad krece u prvi razred, ali posto samna porodiljskom dve godine, to njeno ostajanje kod kuce da bude sama ce malo sacekati.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Kad dete ostaje samo kod kuće
12.3.2015 15:17:29   
gale77
Imam dete od 7 godina i ostavljam je samu, kada odem nesto na brzaka da zavrsim po gradu i svi me kritikuju.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Kad dete ostaje samo kod kuće
3.7.2015 9:34:50   
vikiveki
Ja sam izgleda ovde najgora jer decu ostavljam same kod kuće.Volela bih da imam nekoga sa kim bih mogla da ih ostavim,ali nemam.Jedna baba mnogo daleko,a jedna je mnogo stara...tražila sam i nekoga koga bih platila kada mi nešto iskrsne da ostane sa decom na sat ili dva,ali nisam uspela da nađem.

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu gale77)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Kad dete ostaje samo kod kuće
3.7.2015 11:26:49   
veselicaa
Ih bre Veki,steta.Zar nemas u komsiluku neku devojku ili tinejdzerku da ih pazi kada si odsutna?

< Poruku je uredio veselica -- 3.7.2015 11:27:19 >

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Kad dete ostaje samo kod kuće
3.7.2015 15:16:19   
vikiveki
Nemam,kod mene u komšiluku sve same babe i po koja zaposlena žena bez dece...nemaju moja deca ni sa kim u ulici da se igrajuuser posted image a tražila sam preko prijatelja neku ženu ili devojku koja bi mogla tako povremeno da ih čuva,ali kao što rekoh ni jednoj se to ne isplati,one bi onako više sati za 15000 mesečno,a moj ide u vrtić najmlađi a dvoje starijih u školu

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Kad dete ostaje samo kod kuće
4.7.2015 12:16:13   
mila83
Viki,bas ti je nezgodno.Ali vec su tvoji malo porasli(ovo dvoje starijih,jel) pa i ja bih ih ostavljala mozda na kratko da nesto obavim,ako moram.Nisi najgora.user posted image Ja sam sa 7 godina ostajala sama kod kuce,seka bila u vrticu,a moji radili.I sama isla u skolu,mama bi mi samo sve pripremila sta treba.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Kad dete ostaje samo kod kuće
4.7.2015 12:25:03   
veselicaa
Zaboravila sam da napisem,mi kada idemo negde a znamo da cemo se zadrzati samo sat,dva i to preko dana,moja A ne zove sveki da ih cuva vec ostaje sama sa Stasom.I bas je lepo cuva,ali sveki mi zivi u istom dvoristu pa ih pogleda ponekad.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Kad dete ostaje samo kod kuće
4.7.2015 12:37:36   
mila83
To mi je skroz ok Veselice, pa A puni uskoro 10 godina.Ja kad sam bila trudna sa T,dva tri puta sam ostavila M i D same ,na 45min otprilike ,D bi obicno spavao ili bi gledali crtani,ja im objasnim gde idem i da se brzo vracam. Sada ne ostavljam.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Kad dete ostaje samo kod kuće
4.7.2015 12:40:31   
vikiveki
Pa rekla sam da sam mislila da sam najgora jer često decu ostavljam same,tj,ovu dvojicu ostavim sa sekom,da ih ona nadgleda...nekad bude sve ok,ali nekad se i potuku...e onda me zivkaju svakih 5 min

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Kad dete ostaje samo kod kuće
4.7.2015 18:08:52   
NadaR
M u septembru puni 7. Sa punih 6 je poceo ostajati sam po nekoliko sati. Nekoliko puta se sam spremao u skolu .
Meni je to bilo strasno i vise od tog . U glavi se izvrti bezbroj scenarija. Nazalost nije postojao drugi nacin. Njemu super,nikad se nije zalio. Gleda tv, crta , povremeno igra igricu. Lud je za kolom srece pa tad ni sta vidi ni sta cuje.

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







MAJKE i SINOVI - to je jedna nežna i neras...
Ali postoji ta mekoća i nekomplikovana nežnost u odnosu majka-sin, nešto što postaje sve snažnije kako moji sinovi rastu...
Deca koja imaju tantrume biće bogatija i u...
Ako se dete bori svim silama protiv tebe, ima tantrume i prkosi autoritetu - verovatnije je da će biti uspešnije u karij...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here