|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Solarijum:)
26.4.2009 14:15:29   
Anoniman
Dok nisam imala Luku, pred sezonu sam išla 3x nedelno u solarijum. Umela sam i zimi da odem - da se ugrejem. user posted image Sada nemam kako, jer mi je imbecilno da prevrnem mamu, dadilju i sve ostale, da bih bila 10min u solarijumu.
Mislim da je solarijum ni manje ni više štetan od sunca. Ja sa detetom nisam uspela da sedim u hladovini ni na moru ni na Dunavu, pa onda u skladu sa tim idemo i na plažu: do podne i posle 16h. A mislim da ni tada sunce nije bezazleno... pa ako se izlažemo suncu - što ne i solarijumu? user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 26
   RE: Solarijum:)
26.4.2009 14:15:37   
Lu
IZVORNA PORUKA: bebać

Nevolim ni crte od odjeće po tjelu,ono ispod majice bijelo i kad obučem nešto golih ramena užas.


Lu ne skontah draga,šta si htjela reći,koje crte???



Mislim, recimo kad sam u nekoj majici i šorcu na suncu a bijela kakva jesam pocrvenim i onda ispod odjeće ostane bijelo pa kad obučem nešto drugo ili sam gola sva sam šarena,dok u solariju pocrnim ravnomjerno jer sam gola,kužišuser posted image

(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Solarijum:)
26.4.2009 14:18:43   
Anoniman
Ma da bre, i od kupaćeg ostanu štrafte. user posted image

Najviše mi se dopalo kada sam jedne godine imala tanga kupaći... ta štrafta mi se dopala. user posted image user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: Solarijum:)
26.4.2009 14:18:52   
Lu
IZVORNA PORUKA: Tasha RR
... pa ako se izlažemo suncu - što ne i solarijumu? user posted image



Da i još treba dodati da su UV zrake u solariju pod kontrolom koliko-toliko dok sunce nije ni malo a kad odem na more nemoguće je sa djetetom sjediti u hladovini od11 do 16 kako doktori preporučuju,ma zamisli...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Solarijum:)
26.4.2009 14:20:01   
Anoniman
Da, ja sam se u to vreme povlačila gore u kuću, tamo je hladovina. Samo što odlepimo totalno od dosade, no, nije bio problem jako, jer je Luka spavao u to vreme. 

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 30
   RE: Solarijum:)
26.4.2009 14:21:52   
Lu
 Ja sam u podne na plaži sama,tad mm spava s Rokomuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Solarijum:)
26.4.2009 14:23:17   
bebać
IZVORNA PORUKA: lu

IZVORNA PORUKA: bebać

Nevolim ni crte od odjeće po tjelu,ono ispod majice bijelo i kad obučem nešto golih ramena užas.


Lu ne skontah draga,šta si htjela reći,koje crte???



Mislim, recimo kad sam u nekoj majici i šorcu na suncu a bijela kakva jesam pocrvenim i onda ispod odjeće ostane bijelo pa kad obučem nešto drugo ili sam gola sva sam šarena,dok u solariju pocrnim ravnomjerno jer sam gola,kužišuser posted image


Jeste,jeste...upravu si..i ja to mrzim.Ja i na moru imam par kupaćih,tako da non stop mijenjam,pa tako i pocrne mi oni dijelovi koji su ostali bijeli od prethodnog kupaćeg i sve tako.A  za tange kupaće jesam,definitivno,mada mi je dobro vidjeti na nekome,a ja ih nisam nosila dosad nikako...čisto bikini onako,i kad smo išli na malo manje prometnije plaže onda sam bila u toplesu,jest da m nije bio za to,ali zaboli me!

< Poruku je uredio bebać -- 26.4.2009 14:24:21 >


_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Solarijum:)
26.4.2009 14:23:27   
Anoniman
Blago tebiiiiiiii 

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 33
   RE: Solarijum:)
26.4.2009 14:24:28   
Anoniman
Ja sam tanga kupaći nosila samo jednom... mladost ludost - ne bih se sada usudila. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 34
   RE: Solarijum:)
26.4.2009 14:27:01   
bebać
Ja jesam moderna mama,ali ne bih ni ja sada,a ni u toplesu pred Sergejom,da gleda maminu guz..u i s..seuser posted image user posted image user posted image nema šanse,poštujem svoje dijete,a pred m sam s eskinula u toples,on mi rekao da nisam normalna(jer je bilo još svijeta)ali nisam se htjela obući,pa šta...nisam bila jedinauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Solarijum:)
26.4.2009 14:34:11   
Lu
Ja i dalje hodam gola ispred svog djeteta,on i ne primjećuje moje intimne dijelove potpuno je nezainteresiran jer je navikao da je to nešto prirodno i normalno.

(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Solarijum:)
26.4.2009 14:35:22   
Anoniman
E sada pec pec pec! user posted image

Imamo temu za gole roditelje pred detetom (mislim lu da si je baš ti otvorila). user posted image
A otvorih i temu o kupaćim kostimima. user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 37
   RE: Solarijum:)
26.4.2009 15:15:17   
afrodita
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

IZVORNA PORUKA: Modessty

Juče sam na jutarnjem programu RTS-a gledala devojčicu koja je završila u bolnici zbog opekotina zadobijenih u solarijumu!
Grooooznoooooo!!!!
Baš sam htela juče da povodom toga otvorim temu, ali nisam uspela da nadjem tu priču na sajtu rts-a.



Modessty, ja sam juče kopirala deo texta iz PRess-a. pogledaj poruku iznad. Mislim da je to baš to što si ti gledala na RTS-u.


Jeca, (ako si mislila na moju poruku da se pogleda)
onda ja mogu samo dodati to da nemam nikakvu brigu
oko 5 minuta solarijuma posto Maja ima 16 god
a njene drugarice idu vec odavno, a to sto se njoj nije
svidelo i sto se plasi zatvorenog prostora - to sam ja
znala pre nego sto sam odobrila, tako da sam sad mirna
da nece ici krisom jer ima i takvih devojcica.


(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Solarijum:)
26.4.2009 23:34:55   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

a pazite danasnji tekst u Press-u

Četrnaestogodišnja M. Ć. zadobila je prošle nedelje teške opekotine posle tretmana u solarijumu! Kako smo saznali, devojčica je od prošle godine na terapiji za lečenje ekcema, pa se pretpostavlja da je otišla u solarijum da bi „ubrzala" izlečenje


Nismo se razumele. Apsolutno nisam mislila na tebe Afrodita. Mislila sam na ovu svoju poruku koju sam sad citirala. A to sam uputila Modessty pošto je ona pomenula da je gledala na rtsu ovu vest, ali je nije uspela naći na netu. A inače, mislim da je velika razlika između 14 i 16 godina. To je ona stara priča, kada je devojka osmi razred, a dečko prva godina srednje škole veeeeeliki je jaz. Zato što u tim godinama, godinu dana mnogo znači i za telo i za mozak.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu afrodita)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Solarijum:)
26.4.2009 23:39:26   
Jacaca
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Ja sam tanga kupaći nosila samo jednom... mladost ludost - ne bih se sada usudila. user posted image


A ako priznamo sve mi od obicnog pravimo tangicu jer ih cele ubacimo u guzu da bi pocrneleuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Solarijum:)
26.4.2009 23:50:30   
Jacaca
IZVORNA PORUKA: ana79

Ja jedva cekam da se porodim i da idem u solarijum. Nijesam bila od avgusta, otkako sam zatrudnjela.
Jacaca i ja imam kozmetcki salon i u njemu novi solarijum i to Mega sun. Cijena je povoljna 39 centi minut, ovih dana bas ima dosta posla. Reci mi da li dozvoljavate curicama koje su na polumaturi da se suncaju? Ja se jos mislim da li da ih pustimo da se suncaju ili mozda da dolaze sa jednim od roditelja, jer su ipak maloljetne. Kakva su tvoja iskustva?


Ana dozvoljavam ali prvi put dodju sa majkom koja mi potvrdi da dozvoljava. Njima ne dam vise od 5min. tako da svi decu dovode kod mene jer u nekim salonima em ne menjaju lampe, em pustaju neograniceno da bi uzeli sto vise para. Vise ja zaradim jer svi znaju da brinem. MIHI u Pancevu imam veliki centar verovatno si cula, ... , bazen, svasta nesto, ali da ne bude reklama necu dalje.

>dodala Tasha: Jaco, morala sam da obrišem naziv tvog salona, zbog reklame.<

< Poruku je uredio Tasha RR -- 27.4.2009 8:50:25 >

(odgovor članu ana79)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Solarijum:)
26.4.2009 23:59:21   
Jacaca
IZVORNA PORUKA: lu

Ja se svake godine kvarcam u 4-5 mjesecu,ove još nisam ali planiram svaki dan.
Odem 5-7 puta i baš dobijem boju koja mi se sviđa,krenem sa 7min. a završim sa dvadeset.
Nisam imala dosad nikakvih problema,znam da utom salonu svake sezone mjenjaju lampe a nemaju baš prometa cijele godine jer smo u malom mjestu,najviše 4,5,6 mjesec poslije mislim da više nitko ne dolazi osim vlasnice koja ima boju bljak,previše vještačku.
Kad nisam išla u solarij imala sam problema na suncu,odmah izgorim i ogulim se ko ljuštura,dok poslije solarija nema šanse.
Nevolim ni crte od odjeće po tjelu,ono ispod majice bijelo i kad obučem nešto golih ramena užas.



Lu ne znam zasto menja lampe svake sezone jer one rade na satnicu, kvalitetne lampe traju od 600-800 sati ja imam puno posla i traju m celu godinu. Ali kod mene ne bi mogla da izdrzis 20min, mada imam jednu zenu koja se cele godine sunca svakoga dana po 15min, ima 50g izgleda kao avion a ja svake godinem ocekujem da naglo ostari od toliko suncanja ona ne stari nikako, ipak sve je to individualno, masnoj kozi prija suncanje. terala sam je da mi potpise da je sama trazila tu minutazu, prvo joj nisam dala a ona mi je rekla pa zar ti hoces da ja umrem od raka, ja se zaprepastila, a ona kaze: ako mi ti ne das ja dodjem kod tebe 10min pa idem u drugi salon jos 10min, ako hoces da budem zdrava lepo me ti pusti 15min i bice sve ok. Tada sam joj dozvolila.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Solarijum:)
27.4.2009 8:31:21   
Lu
Jacaca nemam pojma zašto tako mijenja ali znam da svake godine otprilike u proljeće mijenjauser posted image
Znam da lampe imaju svoju stanicu...
A zašto ne bi mogla kod tebe biti 20 min. možda je sa jačim lampama iliuser posted image
Ja nakon prvog sunčanja i nevidim razliku skoro nikakvu,kad bi išla po 5 min morala bi mjesec dana da bi dobila neku boju.
Baš ću kad odem da pročitam što piše na solariju pa ću da napišem ovdje a ti ćeš protumačiti,jer ja nemam pojma o tomeuser posted image

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Solarijum:)
30.7.2009 9:08:54   
mamanp
Malo edukacije iz oblasti solarijumauser posted image
 
 
 
SZO: Solarijum kao preduslov za kancer




Cetvrtak, 30. jul 2009. 05:08
 

Solarijumi su opasniji nego što se do sada mislilio i mogu ozbiljno da ugroze zdravlje ljudi, upozoravaju stručnjaci Međunarodnog centra za istraživanje raka (CIRC) koji deluje u okviru Svetske zdravstvene organizacije (SZO).

Kao i cigarete ili azbest, solarijumi mogu da dovedu do pojave raka. CIRC, sa sedištem u Francuskoj, do sada se ograničavao na procenu da su lampe u solarijumu "verovatno" kancerogene za ljude. Prvo takvo saopštenje objavljeno je 1992. godine.

Međutim najnovija istraživanja pokazuju da izlaganje ultravioletnim zracima u solarijumima povećava rizik od raka za 75 odsto, pre svega kod dece i osoba mlađih od 30 godina.

Ako se sa veštačkim potamljivanjem kože počne pre 30 godine, rizik od melanoma povećava se za 75, upozoravaju stručnjaci.

Oni dodaju da se upotrebom solarijuma povećava rizik i od melanoma oka.

Ne moguće je zabraniti upotrebu solarijuma, s obzirom na to da je njihova upotreba stvar izbora svakog pojedinca, ali se može apelovati na dermatologe i kozmetičare, da redovno upozoravaju svoje klijente, naročito mlade devojke, na opasnosti od veštačkog potamljivanja kože, poručuju iz SZO.

Solarijumi se najviše koriste u zemljama severne i istočne Evrope, ali ima zemalja u kojima je
mlađima od 18 godina zabranjeno da ih koriste, kao i da je obavezno istaći upozorenje na ovim uređajima da ih "koristite na vlastitu odgovornost".

Izvor: Mondo

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Solarijum:)
30.7.2009 16:40:16   
magnetic
Ne idem na solarijum i veliki sam protivnik istog.Na moru sam uvek u hladu,pa koliko pocrnim,toliko pocrnim

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Solarijum:)
25.3.2010 10:08:31   
pepino
Ja sam isla u solarijum oko 2 godine cini mi se zaredom,nisam brojala koliko puta,prve zbog mature,da ne budem skroz bijela,a druge zbog svadbe i vjencanice koja nije imala ni baratele,samo korzet...Zadnje jedno 3 godine nisam nikako isla.
Sad sam se dvoumila da li da idem,ali stvarno nisam mogla ovako bijela da se skinem kad otopli!Volim tamniji ten,ne kada je bas pretaman,ali vise volim nego bijeli.Misliim da svaka zena izgleda bolje kada dobije malo bojice...Ja imam jako puno razlicitih benica po sebi,a nisam ih jos ispitala pa me je najvise zbog toga strah,namjeravam otici ove godine da vidim to...
Inace imam skroz bijel ten,tesko dobijem boju,a brzo mi se ispira...
Ove godine sam jos bijelja jer prosle godine nisam vidjela uopste sunca,a da ne pricam o tome da mi se omaklo i more i sve ostalo...(jer sam cuvala trudnocu,strogo lezanje),pa sam sad krenula malo pa sta bude,isla sam vec 4 puta,2 puta idem sedmicno,namjeravam jos par puta,jer tek pocinjem dobijati boju...
Valjda mi nece nista skoditi,nadam se...user posted image

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Solarijum:)
31.3.2010 22:14:20   
ljubičica
Ja iščitah sve postove i ne videh da igde piše da li sme da se ide u solarijum dok se doji!!
Ili, da li bar krema za samopotamnjivanje sne da se koristi?
Ja idem u solarijum pa oko 10 godina i ne znam da li sam samo par puta bila bez boje za svo to vreme (sem sad u trudnoći). Obožavam solarijum,100 puta sam i zaspala u solarijumu, a kad izađem osećam se fenomenalno.
Je l` zna neko nešto?

_____________________________

The day I will stop lovin you is the day I will close my eyes 4 ever!

(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Solarijum:)
2.4.2010 13:42:45   
lenaa
Ja sam jedno vreme isla cesto u solarijum. Sad posto sam trudna sigurno ne.

(odgovor članu ljubičica)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Solarijum:)
6.5.2010 10:35:16   
Anoniman
jaoj, ljudi ja bih da se suncaaaaaam!!! bel sam kao krpa!!!! necuuuu!!! a jos dojim! sramota me izaci na ulicu sada kad je ovako lepo vreme... kako bih volela da se isuncam, ja vama ne mogu opisati!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu lenaa)
  Direktna veza do poruke: 49
   RE: Solarijum:)
6.5.2010 10:37:32   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: ljubičica

Ja iščitah sve postove i ne videh da igde piše da li sme da se ide u solarijum dok se doji!!
Ili, da li bar krema za samopotamnjivanje sne da se koristi?
Ja idem u solarijum pa oko 10 godina i ne znam da li sam samo par puta bila bez boje za svo to vreme (sem sad u trudnoći). Obožavam solarijum,100 puta sam i zaspala u solarijumu, a kad izađem osećam se fenomenalno.
Je l` zna neko nešto?


e pa i ja se to pitam sve vreme, ali nema pouzdanog odgovora! aljda ce se neko naci ko zna!

(odgovor članu ljubičica)
  Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Mella Cosmetics – lepota u bogatstvu prirode!
Mella cosmetics je ujedinila nauku i prirodu u jedinstveni pristup nezi kože, čiji je cilj vratiti i očuvati koži sjaj i...
MELA B3 revolucionarno rešenje protiv hipe...
photo
Ovaj revolucionarni proizvod, kreiran u saradnji s vodećim svetskim dermatolozima i stručnjacima za hiperpigmentaciju, d...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here