|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
27.2.2011 11:17:14   
Olga75
izmerili smo se u cetvrtak i 12,6 kg a visoka je 90 cm . Dr rece da lepo napreduje i da je po krivulji rasta ok .
Necu da se hvalim ali juce je pojela sva tri obroka plus narandzu i kivi a do jutros je doruckovala , otvorila frizider , uzela puter i med i pojela je celo parce hleba user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
27.2.2011 11:42:08   
Lu
Super Olga, apetit im je svima promjenjiv, dođe neki period kada im ne možeš udovoljiti a nekad sami tražeuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
27.2.2011 15:21:48   
lanajelena
Olga sta se ti zalis meni ce Lana sad 4 godine i ima 12 kg a sve jede,pojede kao odrastao covek ali nista joj se ne lepi user posted image ....kako da ugojim deeeeeeeeeteeeeeeeee nece je primiti u skolu user posted image  (tesi me samo sto sam i ja sa 3,5god imala 12 a sad sam kao medjed)

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
27.2.2011 15:59:41   
Olga75
ja sam pred upis u prvi razred imala 17 kg a sad ihaaaj
imace do skole 21 kilicu user posted image

< Poruku je uredio olga75 -- 27.2.2011 16:00:02 >


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
28.2.2011 11:37:45   
lanajelena
IZVORNA PORUKA: olga75

ja sam pred upis u prvi razred imala 17 kg a sad ihaaaj
imace do skole 21 kilicu user posted image


I ja sam tri godine zaredom imala 17 ali sam imala problema za upis u skolu pa zato strahujem user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
28.2.2011 11:46:45   
Lu
IZVORNA PORUKA: lanajelena

Olga sta se ti zalis meni ce Lana sad 4 godine i ima 12 kg a sve jede,pojede kao odrastao covek ali nista joj se ne lepi user posted image ....

Jel to sutra rođendanuser posted image
Ako ona jede sve i dr. kaže da je zdrava, možda je samo jako aktivno dijete, nema to veze, šta misliš?

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
28.2.2011 11:50:27   
lanajelena
Sutra user posted image ...umesto da spremam ja se zakacila za rr user posted image

Malo ima slabiji imunitet ali je zdrava ovako,nije ni malokrvna ali je bas aktivna od kad ustane dok ne legne oko 23 ne staje ceo dan kruzi po stanu,prepesaci dobrih 15 km dnevno user posted image  mozda i vise

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
5.6.2011 15:50:45   
Olga75
evo mene da se zalim user posted image
danas nije nista jela , samo je popila 1 dcl vocnog jogurta , ok vrucina je ali vec nedelju dana ne jede meso uopste , skroz ga istrebi pa cak ni iz supe nece user posted image
poludecu od toga , ne moze malo dete uopste da ne jede meso i jaja , nije vegetarijanac pa da kazem : tvoje ustavno pravo je da ne jedes
uhhhh , eno je sad spava , zaspala je dva minuta pre rucka a mogu misliti i sta ce da pojede kad se probudi

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
5.6.2011 21:39:27   
Olga75
eto ceo dan je prezivela na 1dcl jogurta , dva parcenceta sira i pola krastavcauser posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
5.6.2011 21:40:50   
New Mom
Je l' to tako hronično? Ili od skoro?

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
5.6.2011 21:41:04   
jabudic
Olga, da vidis mog sina utjesila bi se user posted image
Samo pije mlijeko, danima...
Danas je slucajno fino rucao, ali ostatak dana samo mlijeko... I ja sam prezadovoljna, jer obicno ne mogu ni rucak da mu utrpamuser posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
5.6.2011 21:43:29   
Olga75
to jedenje-nejedenje ce me tacno u Kovin poslati user posted image
NM , meso i jaja nece uopste , do sada je jela ako nista bar krompir ali danas nista
Jabudicu , ona mleko skoro i da ne pije , sta da ti kazem kad za nedelju dana popije malo vise od litra i mozda litar jogurta
uhhhh


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
5.6.2011 21:46:18   
jabudic
Ja sam tacno prestala da se nerviram, jos je on mali bio poceo da me zeza: "Spemi mi ovo, necu to, ocu drugi jucak..." A ja sve spremam i bacam...
Oduvjek je on pio mnogo mlijeka, ali sad kako su vrucine, tesko sta drrugo da pojede...
Mlijeka dnevno popije od 1.5l-2l...
Moram kravu kupiti, bankrotirah user posted image

Olga, ja je ne bih forsirala, imaju oni neki svoj "tempo"... Da je gladna jela bi...

< Poruku je uredio jabudic -- 5.6.2011 21:47:19 >

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
5.6.2011 21:49:23   
Anoniman
Olga, ispasiraj meso i povrće i ubaci u supu. Napravi čorbu faktikčki. Možda je prevariš?

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 64
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
5.6.2011 21:51:58   
Olga75
da , izgleda da cu morati da ga izblendam pa tako da probam
profesionalno istrebi i koncice mesa iz supe iako je ono totalno prekuvano user posted image

< Poruku je uredio Olga RR -- 5.6.2011 21:52:36 >


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
5.6.2011 21:54:32   
Anoniman
Samo nemoj praviti gusto jer garant neće hteti. user posted image Bolje 3x po ređe, nego da ne jede. 

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 66
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
5.6.2011 21:56:52   
jabudic
Isto, a ako nadje komadic hoce kao da povrati... Ali sam ga danas prevarila, pricala mu pricu o vuku kome ce on moci da slomije kicmicu kad pojede svu corbu, i pokazivala mu sumu, dok je on gledao tamo ja mu trpala kasike u usta...user posted image Inace jede sam, otkad se rodio, cini mi se, i nema sanse da mozes da mu das nesto sto on nece...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
5.6.2011 21:57:57   
Olga75
a znas kad mi sa gadjenjem kaze : fuuuuuj i napravi facu k'o da sam joj da prostite g. dala padne mi mrak na oci
sutra cu da joj blendam a sargarepu cu da ubacim ucelo pa da vidimo


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
5.6.2011 22:02:08   
Anoniman
Luka na sve što stavim na sto kaže BLJAK! Više se ni ne obazirem... user posted image

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 69
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
5.6.2011 22:05:02   
jabudic
Nemanja kaze: "Pi hrana" user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
5.6.2011 22:10:01   
minavb
STa je bre ovoj deci pa bojkotuju?user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
5.6.2011 22:11:19   
New Mom

IZVORNA PORUKA: minavb

STa je bre ovoj deci pa bojkotuju?user posted image

To se i ja pitam i hvata me živi strah kad vidim da to može da ima hroničan tok.user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
5.6.2011 22:12:43   
minavb
Ja ne smem ni da pomislim na to, taman je poceo normalnije  da jede. user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
5.6.2011 22:12:47   
Anoniman
Neeeeeeeee

Vremenom naučiš i ne misliš o tome. user posted image

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 74
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
5.6.2011 22:47:07   
Anoniman
Iz teme "Ishrana deteta od 2god pa na dalje"

IZVORNA PORUKA: Anoniman

Sada već jede SVE! Negde smo pričale da šampinjoni idu tek 12-te godine, ja sam ih Luki dala pre nego što sam saznala tu informaciju.

Za doručak i večeru ide svašta od navedenog: viršle, paštete, sve vrste salami, domaće šunke, slanine, sira, namaznih sireva, margarin, jaje (kuvano, kajgana, a najviše voli na oko, pavlaka... i pije uglavnom jogurt, ređe čokoladno mleko.

Za ručak apsolutno sve, a najomiljenije mu je: pasulj, pohovano sa španćem.

Salate: voli kisele salate, npr kiseli krastavci i kiseli kupus. Jedva čekam da krene sveža salata, prošle godine baš i nije bio ljubitelj, pa me zanima šta će biti ove godine.

Voće: omiljene su mu banane, i imao je fazu kiselih jabuka i mandarina, koje je na moju tugu prošla.  Zanima me šta će da kaže na breskve, kajsije, šljive, dinje, lubenice, prošle godine nije bio oduševljen ni jednim od navadenog, ali je zato jeo jagode kao lud...
Moj svekar spominje već neko vreme penjanje po drvetu i jedenje trešanja i višenja, mene ta ideja ne fascinira, prvo jer to nije oprano ako je sa drveta, koliko god da ih nije prskao, pa onda jer je koštica u sredini, i na kraju zbog toga što su teške za stomak. Jel preuveličavam?

Jao kada će već jednom lepše vreme???



IZVORNA PORUKA: Lu RR

Ovako je bilo prije vrtića;
doručak:jaje umućeno sa vrhnjem i kruha izmrvim u to
             šnita nutele
              nesqik sa mlijekom

ručak:kuhanje sve moguće varijante povrća,mesa,tjestenine itd...
večera:nešto iz frižidera a najčešće domaći proizvodi kao slanina,čvarci,kobasica bez jakih začina koju smo napravili baš da on može jesti,ponekad jede paštetu ili salamu napravim topli sendvič u tosteru ili palačinke,
za desert dobile nesqik čokoladne kuglice.
Između obroka u malim količinama jede slatkiše,valjda se zasiti sa ovim obrocima,obično pojede milchsnite,pinguin,monte,čokoladicu

Sada u vrtiću doručkuje i ruča,onda mu popodne dam naš ručak a za večeru samo slatko,palačinke ili nutelu i popije napitak.


IZVORNA PORUKA: Lu RR

Ja zaboravila voće,pojede ga u vrtiću ponekad,a kod kuće obavezno uvijek je na stolu i onda zajedno jedemo.
Obožava jabuke,banane i naše domaće grožđe koje je jako slatko,neće ništa što je imalo kiselo a nadam se da će se to promijeniti.
A Tasha te trešnje i Višnje su od tvog tate?
Pa reci mu da ih nešprica,ja naše voće kao i povrće nedam špricati pa koliko ostane ostane.


IZVORNA PORUKA: Anoniman

Kod svekra (mm tate). Ne šprica ih, ali ne znam kako bi se dete od 3god popelo na drvo (i zašto... ali to je već druga tema), i kako će da ih jede kada imaju koštice, a ja ga znam - neće ih pljunuti... sve u svemu, ne sviđa mi se ideja.


IZVORNA PORUKA: Lu RR

A ti se kao nisi penjala po voćkama
Ma daj pa neće se popeti na vrh drveta i neće biti bez nadzora,nemoraš odmah uključivati svoju vizualizaciju,
možda će ga djed samo podignuti da dohvati a o košpicama ćete se već dogovoriti,kako se pljunu,budi sretna da ti dijete jede voće i to sa grane,koliko djece voće vidi samo u supermarketima
Evo ja ću svog Roka sama da popnem na jabuku samo nek jede


IZVORNA PORUKA: Anoniman

Ja se nikada nisam popela na drvo. I bila bih mnogo srećnija da deda ubere te voćke i na tanjiru, bez koštica ih da detetu.


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
PRONAĐI ME! Nestala 2-godišnja devojčica u...
Dvogodišnja Danka Ilić nestala je danas u prigradskom naselju Banjsko polje kod Bora. Prvi put u Srbiji pokrenut sistem ...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here