|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 20 [21] 22   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dete odbija da jede
20.4.2019 1:20:35   
Ivanka 75
Ljiso, nista na silu. Ivka je docekala polazak u skolu jela samo krompir, sir, punjene paprike i paradajz 😊 Povremeno kobasice, kad joj dune. Od voca jabuke i banane. Svezu sargarepu i dalje obozava, kuvanu ne, ne zna ni ona zasto 😅
Ja se nervirala, kljukala, pasirala hranu (da da, postaal sam majstor za guste corbe u kojima ima svakojakog povrca) samo da bi jela. I zacudo, jela je te corbe, i sad ih voli. 
Svima sam rekla da je puste i ne sile da jede ono sto ne voli tj nece. A mislim da je to i bio problem, baba i deda bi hteli da ona bude ješno dete, kad ono, ona buntovnik na jelu. 
A onda, negde pred predskosko carobno pitanje, A sta je to? Kupus. A da li ja to jedem? Jesi  elad kad si bila mala. Mogu li da probam? Samo izvoli... 
I tako je krenulo... Kupus obozava, kiseli, svezi, zacinjen, samo koren u ruke i idi napolje. 
Krastavac jede ceo, samo opere. Paprike isto, kisele, sveze... Sad jede  ukvalno sve, a do pre 3 god izbiracica. 
Sveze mleko fuuuuuuj! Sad pije po pola litra dnevno. Jagnjetina njam njam. 
Grozdje obozava, sedne pa vadi semenke, uziva. Lubeniceeeeeee, sljive, kajsije, breskve, nismo mogli prosle god da nakupujemo koliko je trazila. 
Sve to dodje na svoje mesto. Jeste stresno, ja sam kad je imala oko 3 god rekla ma necu da se nerviram, sta voli to i jede. I kad sam ja tako odlucila sve je islo mnogo lakse, niko nije bio pod stresom. Bitno je da se sva hrana nalazi na stolu, da bude ponudjena, ako hoce uzece je, i kad hoce uzece je, Ljiso, ne nerviraj se. Spremi ono sto voli. 
Iva nije jela keks do 3 godine, keks i mleko neeeee, sve bebe to jedu samo moja ne, sad je ovako, Ivka sta bi da veceras, plazmu i mleko... A posle toga pojede jos bar 2, 3 parceta hleba sa necim. 
Nema pravila, samo ne nervirati se. 

(odgovor članu Nensiq)
Direktna veza do poruke: 501
   RE: Dete odbija da jede
20.1.2020 21:33:38   
Filadendronka
Drugari, kako vam jedu deca? D nece nista, ovo postaje bas strasno. Ima 3.5 godine, prosecan je za svoj uzrast, ali bas slabo jede. Zdrav je inace. 

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 502
   RE: Dete odbija da jede
20.1.2020 21:36:39   
pari
Moji jedu dobro u vrtiću, kod kuće izvoljevaju, nekad jedu dobro, nekad ne...pokušavam da se ne nerviram oko toga



_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 503
   RE: Dete odbija da jede
20.1.2020 22:22:12   
vonavoj
Vrtim im samo ono sto vole..retko hoce novo nedto da probaju..i tacno sa godinu ipo dana su svi prestali da jedu sve i puno,do tad su jeli svee i to velike porcije.evo M vec uveliko zeza..Bitno da su zdravi..I da,u vrticu sve jedu,i masnu krpy,znaci da nas kod kuce zezaju..Samo nudi ono sto voli da jede..nema druge.

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 504
   RE: Dete odbija da jede
20.1.2020 22:41:01   
Ivanka 75
Kad nisu vise bebe pocnu da zezaju. Deverov mali samo slatkise jede, voce i povrce nikako. Jela i kuvano uopste, samo uspeju corbu i supu ponekad da mu uvale. Muke zive. Ali zato torte, kolace i sve sto ima secer tamani samo tako.
Ja sam Ivi nasla resenje kad je odbijala sve zeleno, narandzasto  i belo, tj corbu. 
Natrpam svega i izmiksam do neprepoznatljivosti. I dan danas jedemo takvu gistu corbu. Mm je obozava. Zaprzenu, sa jajetom, grizom, po volji i zelji kako im volja. Odlicna kad imamo problema sa stomakom, retko kad ali super je. Tada je ne zaprzavam i  ne stavljam jaja i griz. 

< Poruku je uredio Ivanka 75 -- 20.1.2020 22:42:18 >

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 505
   RE: Dete odbija da jede
16.2.2020 22:40:26   
dunja RR
Kod nas je S taj koji slabo jede, visok je ali strašno mršav, imao je u decembru 19kg, ali smo oko NG počeli sa kljukanjem, bukvalno ga kljukamo, obroci, brdo voća između, slatko on ne jede nešto, ali pojede šta voli u toku dana i slatko. Dogurasmo za mesec i po do 21kg, on je i dalje kost i koža, noge su najkritičnije, ali nastavljamo sa kljukanjm, jer ne mogu više da se nerviram, dok ga gledam. I mm i ajsmo bili mršavi kao deca, i visoki, ali ne toliko mršavi, kao S.
Njemu je glava poveća od uvek user posted image , pa ljudi ni ne provale da je baš toliko mršav, ali kada se skine ...

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 506
   RE: Dete odbija da jede
16.2.2020 22:59:33   
Rosita
Ja sam sa N doživljavala da mesec dana ne jede, u vrtiću ručak 60 posto ne okusi, 30 posto tek nesto,a 10 posto jede. A ostaje 8 sati. I onda svane dan kad počne jesti, uzme i sam, traži još, kašikom jede, ja snimala da ovekovečim... Mene užasno nervira kad pljuje i neće ništa, a skroz sam ok sa tim 5 zalogaja, 5... On jeste krupan, al znao je vidno da smrša. 



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 507
   RE: Dete odbija da jede
16.2.2020 23:04:15   
dunja RR
Kod S je zapravo situacija takva da on ne bi jeo da mi ne zvocamo, jedi, jedi, on bi pojeo ar zalogaja i nastavio da se igra. Nikada nije gladan, ne traži. A sada kada ga kljukamo, počeo je više da jede, i priča kako mu se dopada svašta i traži još, i brzo je dobio 2kg, tako da nastavljam sa tom metodom. Bio je on i ranije mršav, ali je bio skladniji, pa je i dr govorila da je graciozan, unazad par godina, ali je i ona prvi put rekla, na poslednjem sistematskom da mu fali.
A u vrtiću kažu da lepo jede ..ali sada nije išao od januara.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 508
   RE: Dete odbija da jede
16.2.2020 23:10:23   
dunja RR
Njemu su noge baš jako jako mršave, samo kost i koža, meni to strašno izgleda.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 509
   RE: Dete odbija da jede
16.2.2020 23:15:01   
Sanidej
Moja mrsavica od skoro 8 godina ima faze da ne jede i da jede toliko da mislim da ce joj biti muka. Dunja ako je dete zivahno i raspolozeno ja ne bih mnogo brinula na tvom mestu.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 510
   RE: Dete odbija da jede
16.2.2020 23:21:01   
Mirko Svirko
Dunja, koliko ima godina tvoje dete?Moj sin napunio 5 god i 23kg. Izduzio se i sav je kao glistica. 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 511
   RE: Dete odbija da jede
16.2.2020 23:24:05   
dunja RR
5,5 godina, a visinu kao da ima 7 (preko 120cm, zaboravila tačno koliko). A 21kg, sada, a u decembru imao 19, na sistematskom.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 512
   RE: Dete odbija da jede
16.2.2020 23:29:56   
dunja RR
I preiše živahan, oduvek tj. od nakon bebećih dana, kao beba nije bio takav (a ćerka jeste user posted image , ona ne staje ni sada, kao beba). To dodatno ga troši, što je takav.

< Poruku je uredio dunja RR -- 16.2.2020 23:30:59 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 513
   RE: Dete odbija da jede
16.2.2020 23:30:38   
vonavoj
Dunja,gliste nase...Moja T ima skoro 148cm i 31kg..ne mogu da kazem da odbija da jede..ali npr.jede bez hleba...A J ima 115cm i 21kg.ona je kao ok,nije mrsava.Ali zato je sad M poceo da zeza..ima 90cm i 12kg...glista,glista..a on i T su potpuno iste gradje..on je poceo da odbija..i uopste nece da jede kao pre,kao beba.upola manje jede.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 514
   RE: Dete odbija da jede
16.2.2020 23:42:00   
Sanjica26 RR
Ma, koja glista Von. Ona super ima kilazu. Moju T, S prestize u kilogramima. ☹️ Vidim da i ona pada u bedak. A nije da ne jede. Jede bas lepo. Ne vredi. Dr kaze da ne brinem. Zdrava je sto je najbitnije. U toku godine se jednom razboli. 



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 515
   RE: Dete odbija da jede
17.2.2020 0:08:25   
Sanidej
Dunja, on ti je lepo porastao i aktivan je, sto brines da te lepo pitam?

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 516
   RE: Dete odbija da jede
17.2.2020 0:23:15   
dunja RR
Nije sad da brinem, nego ne mogu da gledam takve nov+ge, skroz krive, tj. rupa između nogu, kolena iskočila, bez trunke mesa, izgleda kao neuhranjeno dete.
Jednom, pre godinu dana, da li posle operacij kile, ne sećam se, dovela ja njega u vrtić, ušao on, a ja ispred slagala stvari u ormarić, i čujem posle nekog vremena vaspitačicu kako mu kaže, Savke, baš si mi smršao, da li mu je nameštala majicu, ne znam, ona nije znala da sam ja tu ispred, slučajno sam čula, a on tada čak i nije bio mršav kao sada.

< Poruku je uredio dunja RR -- 17.2.2020 0:24:18 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 517
   RE: Dete odbija da jede
17.2.2020 7:53:42   
nata11
Dunja znam da to i nije neka pomoc ali mene su jedva pustili u 1 razred na sistemskom. Vodila sam se oduvek kao neuhranjena i jedva imala 20 kg.  Secam se onog biomeda da me majka kljulala, ma sta ti ne. Deca su me zezala Etiopija. 🤣 Ali stvarno. Skoro je neko stavio moju sliku na fejsuba onooo, glava ogromna a telo kao cacakalica. Pa se sve dovelo u red. Ako dr kaze da je ok, ne brini.  (verovatno cu i ja ovde kukati za par godina posto smo i jani mm kao deca bili kosturi)


A jesi mu davala ima za apetit oni kao medvedici, bombonice? 

_____________________________





(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 518
   RE: Dete odbija da jede
17.2.2020 8:32:18   
bubulence
Mislim da kg nisu presudni nego da li dete jede ili ne. I sta jede. Moja Marija ima 113cm, 5 godina i 14kg (dosla je u decembru do 15 ali se vratila na 14). Ona jede lepo, ne prejeda se kao ranije ali ima normalne obroke, jede bar 3 vocke dnevno. Mm je krenuo u skolu sa 17kg, brat sa 16. Verovatno je povukla na njih. U svakom slucaju bolje to nego da se muci sa kg kao starija cerka. Bitno je da lepo jede a za kg me boli uvo. 


(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 519
   RE: Dete odbija da jede
17.2.2020 9:20:53   
Sanidej
Ima i toga da deca dobro jedu u vrticu ili skoli pa nas zezaju kod kuce.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 520
   RE: Dete odbija da jede
17.2.2020 11:15:33   
Sanjica26 RR


IZVORNA PORUKA: bubulence

Mislim da kg nisu presudni nego da li dete jede ili ne. I sta jede. Moja Marija ima 113cm, 5 godina i 14kg (dosla je u decembru do 15 ali se vratila na 14). Ona jede lepo, ne prejeda se kao ranije ali ima normalne obroke, jede bar 3 vocke dnevno. Mm je krenuo u skolu sa 17kg, brat sa 16. Verovatno je povukla na njih. U svakom slucaju bolje to nego da se muci sa kg kao starija cerka. Bitno je da lepo jede a za kg me boli uvo. 





Sad si me utesila Bubi. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 521
   RE: Dete odbija da jede
17.2.2020 11:29:13   
Ana RR
Ja sam bila kost i koža do srednje škole user posted image Marko ima mm-ovu konstituciju 100% i gledam njegove fotke iz detinjstva, isti su skroz. Mršavi, tanki, visoki...

Dunja, preeeeviše brineš oko svega. U poslednje vreme vidim da se opterećuješ raznim stvarima. Savke je super, ne treba da bude debeo. Bitno je da jede raznovrsnu hranu a da li će se ugojiti to nije važno. Troši se i ne može ni da se ugoji. Moj Marko ima skoro 150cm i 31kg. Sav je žgoljav, noge pogotovo. Mislim da je i smršao sada dok je bio bolestan, ili je još izrastao, ne znam. Ja više ne moram da se sagnem da bih ga poljubila.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 522
   RE: Dete odbija da jede
17.2.2020 18:30:59   
Misha i Ljisha
Moji nisu mrsavi ali mi je svaki obrok agonija. Mrzim svaki obrok i uvek jedva cekam da zavrse. Umesto da bude najsretniji deo dana kad se svi za stolom okupimo to je vecito neko ubedjivanje ucenjivanje dranje plakanje i td


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 523
   RE: Dete odbija da jede
17.2.2020 19:07:34   
degu
Dunja i ja mislim da se previse opterecujes, nikada nisam pomislila da je Sava mrsav,gledam ga od rodjenja na slikama, potpuno je normalno uhranjen. Teodora ima 22kg, meni je to cak i previse, ja sam imala 17kg kad sam krenula u prvi razred a ona jos nije ni predskolac. Bogdan mi je jako mrsav i sitan i oset_ljiv. Ima 13kg, 3 god, on nece ni 17 imati kad krene u prvi razred. Bubulence, ti si me utesila sa ovih 14kg i 5 godina. On bas ne voli da jede, bas se mucimo sa hranom, jede par namirnica, a rucak mu i dalje blendam, jer je to jedini nacin da unese bar nesto od povrca. Nece nista ni da proba, ni da pipne, ni da pomirise, to je histerija i urlanje. Uopste ga ne zanima ono sto mi jedemo, uvek ga ponudim, s nadom da ce nekad pristati. Ja mu kazem, nikad neces porasti ako ne budes jeo! On kaze: "Hocu da ostanem mali" mislim sta vise reci 😄



_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 524
   RE: Dete odbija da jede
17.2.2020 19:27:34   
dunja RR
Nato, nije dr rekla da je ok, već pisah, rekla je da ima manje 2kg na svoju visinu (znači do donje granice mu je falilo 2kg, a sada kada smo dobili ta 2kg je na donjoj granici, što će reći nismo ni blizu proseka), i dr je rekla da treba da radimo na tome, a ne da pustimo.

Ja se uopšte ne brinem, nego sam svesna da je slabo jeo i da je premršav, i prosto sam počela da ga teram da jede, znači radim na tome da počne da bolje jede, i ima rezultata.

Degu, on na slikama ne deluje mršav, u odeći, ali kada se skine, posebno tada kada imao 19kg, na svoju visinu, noge su strašno izgledale, i gornji deo tela, ali posebno noge.
A sa 3 godine i mesec dana imao je 14kg, sećam se jer smo bili na moru, bio je bolestan, pa smo davali brufen po kilaži. A visina mu je bila tada kao za dete 4 godine. Ali tada nije bio ovako mršav kao sada, a bio je mršav i tada.

Sava nije dete koje suoer jede, a mršav je, On slabo jede, to je poenta, zato i pišem u ovoj temi. Slabo jede, i slabo je jeo pa je posledica toga mršavost, pa sada na tome radimo, da bolje jede. A tako će i da se ugoji, tj. da ima normalnu kilažu, ili malo ispod za svoju visinu, a ne a bude ispod donje granice.

< Poruku je uredio dunja RR -- 17.2.2020 19:28:47 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 525
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  18 19 20 [21] 22   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 20 [21] 22   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here