|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dete odbija da jede :-)
29.11.2011 0:27:19   
dacica

IZVORNA PORUKA: Snelle

IZVORNA PORUKA: Tash

Ako je puna šlajma, možda joj je i stomačić pun, pa zato ne jede.


Tasho, grom te spalio user posted image  pitala sam našeg pedijatra za ovo, žena mi se smejala. I ja blesava što pomislih da to stvarno može user posted image

pa i ja pomislila stvarno..bilo mo logicnouser posted image user posted image


_____________________________

kakve su nam misli.......takav nam je zivot....!!!!!!!!!!

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Dete odbija da jede :-)
29.11.2011 0:29:21   
dacica
potpisujem!!!
IZVORNA PORUKA: vukosava

Moja na kasicicu stegne usta, okrene glavu, ima jako dobar refleks da mi mlatne ruku i sve prospe.

mi zivimo samo na mleku ujutru,i uvece na aptamilu...izgleda da hoce da bude manekenka...a,mama nervni..bolesnikuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

kakve su nam misli.......takav nam je zivot....!!!!!!!!!!

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Dete odbija da jede :-)
29.11.2011 10:11:28   
bratzz
Milica je tesko prihvatila cvrstu hranu, mnogo sam se namucila da joj uvedem sve namernicce i kad god bi je naucila nesto novo da jede onabi odbila nesto sto je vec jela ali ja sam gledala situaciju sa vedre strane, znala sam da nije gladna jer sam je hranila onim sto je jela ali samse usput trudila da proba nesto novo i vremenom bi pristala da jede. Desavalo mi se da ponekad jede vrlo malo ali to bi bilo prolazno, jer je nisam jurila hranom pusti la bi je da sama potrazi i kad bi potrazilalepo bi jela. Evo trenutno ne zeli da jede meso, sad samo voli mleko i mlecne proizvode a pre samo mesc dana nije htela da pije mleko tako da budite strpljive i tolerantne.

(odgovor članu dacica)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Dete odbija da jede :-)
29.11.2011 10:39:36   
Anoniman
Vidim da su ovde mnoga dečica već veća (uglavnom oko 11 meseci)...
Mi smo tu fazu odbijanja hrane imali od 5 do 8 meseca, dakle uvođenje čvrste hrane... To je bila noćna mora. Moje dete je urlalo, davilo se, zacenjivalo se... Plakali smo svaki obrok u duetu, kad bih pogledala na sat i videla da je vreme za novi obrok već me muka spopadala, i znala sam da pitam: pobogu, koliko puta dnevno ovo dete mora da jede?! user posted image Najviše mi je pomogla cucla i pesmice... Dakle zalogaj pa cucla, pa zalogaj pa cucla.... Tako je još uspevao da pojede u miru nešto i Zakleo se bumbar 9 miliona puta user posted image pa onda leti kašika zuuummm user posted image i da ponekad sam gurkala stolicu kao kolica (ima točkiće) pa sam ga tako smirivala... Ali verujte, morala sam da zatvaram kuhinju, jer su mi dva puta zvonili na vrata da pitaju šta se dešava-toliko je urlao user posted image I probala sam varijante kao probaćemo kasnije (nekad je palilo) i ja jela sa njim... Uglavnom je hrana završavala po celoj kuhinji (čitaj-grašak na plafonu!) samo ne u ustima... Onda je na pregledima dosta sporo napredovao... Dobijao možda 200gr mesečno i tako od 4. meseca do 8. (dakle jedva kilu za skoro pet meseci)... I otišli smo na Ohrid, tamo je samo odjednom počeo da jede sve što nikad nije!!! Otada se sve okrenulo na bolje.... Danas mogu da kažem da sam jedna zadovoljna žena (sa pola kile živaca manje) jer moje dete sve jede user posted image

(odgovor članu bratzz)
  Direktna veza do poruke: 79
   RE: Dete odbija da jede :-)
29.11.2011 14:34:56   
dacica
jao Nina...pa jedino i mi da odemo na Ohrid...haha,ako je to resenje..ili cu ja zavrsiti u ludnici...uhhh..mislila sam da je grlo,zato sto krlja-kaslje..ali nije,jedino da se stvarno naguta slajma..i zasiti..pocecu da verujem Tashi...user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

kakve su nam misli.......takav nam je zivot....!!!!!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Dete odbija da jede :-)
29.11.2011 17:01:11   
vukosava
IZVORNA PORUKA: n i n a

Vidim da su ovde mnoga dečica već veća (uglavnom oko 11 meseci)...
Mi smo tu fazu odbijanja hrane imali od 5 do 8 meseca, dakle uvođenje čvrste hrane... To je bila noćna mora. Moje dete je urlalo, davilo se, zacenjivalo se... Plakali smo svaki obrok u duetu, kad bih pogledala na sat i videla da je vreme za novi obrok već me muka spopadala, i znala sam da pitam: pobogu, koliko puta dnevno ovo dete mora da jede?! user posted image Najviše mi je pomogla cucla i pesmice... Dakle zalogaj pa cucla, pa zalogaj pa cucla.... Tako je još uspevao da pojede u miru nešto i Zakleo se bumbar 9 miliona puta user posted image pa onda leti kašika zuuummm user posted image i da ponekad sam gurkala stolicu kao kolica (ima točkiće) pa sam ga tako smirivala... Ali verujte, morala sam da zatvaram kuhinju, jer su mi dva puta zvonili na vrata da pitaju šta se dešava-toliko je urlao user posted image I probala sam varijante kao probaćemo kasnije (nekad je palilo) i ja jela sa njim... Uglavnom je hrana završavala po celoj kuhinji (čitaj-grašak na plafonu!) samo ne u ustima... Onda je na pregledima dosta sporo napredovao... Dobijao možda 200gr mesečno i tako od 4. meseca do 8. (dakle jedva kilu za skoro pet meseci)... I otišli smo na Ohrid, tamo je samo odjednom počeo da jede sve što nikad nije!!! Otada se sve okrenulo na bolje.... Danas mogu da kažem da sam jedna zadovoljna žena (sa pola kile živaca manje) jer moje dete sve jede user posted image



E moja sve tako isto. Najvise uspem uz youtube i Nuki Nuki i ako je ekstra dobre volje, a usput uprlja i kosu, i sve zivo... I mene i tepih...

I ja se nadam tako jednog prelomnog momenta kad ce vise da odluci da hoce da jede NA KASICICU. Posto kad joj dam tu istu kasicu u AD mleku u flasici sve pojede...


< Poruku je uredio vukosava -- 29.11.2011 17:02:35 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Dete odbija da jede :-)
15.12.2011 16:37:44   
Tea2
Ova prica sa losim apetitom kod nas je prisutna od septembra.Pao joj je hemoglobin,mada ima to veze i sa postojecom urinarnom infekcijom.Uvela sam spric u pribor za jelo.Ono sto pojede kasicicom ili rukicom-premalo je.Ne mozete ni zamisliti sta sve stane u spic.Danas smo jeli telecu corbu,cveklu,mandarine,jabuku,pili Odmenjsku vodu i frutekov sokic od kajsije.Plazmu sa mlekom nije htela ,sutra pravim retku da stane u spric.U rucici je bila virsla i malo gibanice,koliko da znam da nije zaboravila da zvace.Tako da smo danas lepo jeli..

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Dete odbija da jede :-)
4.1.2012 18:29:54   
kliklik
Od kad sme sirup za apetit? Malecka ima 11 meseci, a jela je mnogo vise kad je imala 5. Nadam se da cemo uspeti da naguramo kilazu do osam kila za prvi rodjendan. Ne postoji nista sto voli da jede, a sa vocem imamo najveci problem. Ne znam sta da radim.

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Dete odbija da jede :-)
4.1.2012 18:40:50   
minavb
Apetito sirup može vec od 6 meseci. 

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu kliklik)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Dete odbija da jede :-)
4.1.2012 18:43:03   
Snelle
Meni je juče pedijatar baš za taj sirup i ostale takve sirupe rekla ne pre druge godine! Bolje se posavetujte sa svojim pedijatrom.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Dete odbija da jede :-)
4.1.2012 18:59:22   
minavb
Ja sam ga koristila uz kosultaiju sa dr Perišićem, Vanjinim gastroenterologom, a i pitala sam pedijatra. Na samom sirupu piše da je za decu posle 6 meseci.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Dete odbija da jede :-)
4.1.2012 19:03:58   
Jeca*
ja mislim da nista od tih sirupa ne treba davati pre godine. Evo i oni sami kazu od godine...retko koji sirup se savetuje za mladju decu, ima ih, ali malo ih je.
KLIK

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Dete odbija da jede :-)
4.1.2012 19:18:01   
minavb
Da imaš dete koje nema apetit, možda bi promenila mišljenje.user posted image Elelm, na apetito sirupu, u uputstvu koje ide u kutiju koju sam ja kupila, kad je Vanja imao 8 meseci, po preporuci doktora specijaliste, piše da ga mogu piti deca od 6 meseci u dve doze od po 1 ml (moguće da sam omašila) ujutru i uveče, ili jednadoza ujutru od 2ml. Na sajtu je i tada pisalo isto što i sada, tj nigde nije pisalo da mogu deca od 6 meseci da ga piju. Mi smo ga pili dva dana, ali pošto je Vanja i njega povraćao, odustali smo i razvlačio se po kući bezveze. Skoro sam ga bacila. Poslednja dva, tri meseca pije Pikovit i ne mislim da mu utiče na apetit.


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Dete odbija da jede :-)
4.1.2012 20:38:16   
Jeca*
A ja sam Luki Pikovit dala jednu kutiju i odustala jer mu je apetit bio mnogo veći...bas je puno uticalo. Eto, svako dete priča za sebe. A B vitamin u granulama (to je kao topla čokolada) i to sam ja davala Luki po preporuci imunologa kad je onda imao onu gadnu virusnu inf sa prolivom...čini mi se da to mogu i baš male bebe. Onaj Galenikin Beviplex u granulama

< Poruku je uredio Jeca* -- 4.1.2012 20:45:47 >


_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Dete odbija da jede :-)
5.1.2012 13:51:48   
boba 11
Ja imam jedan problem ali sa starijim sinom-ima 6 godina.Sta god skuvam nece da jede supu redovno otplace on to ne voli,povrce sve odbija osim spanaca ili blitve(podvalim mu misli da je spanac)ali i to samo ako je raspolozen.Onda uglavnom jede ako ga ja hranim ali vec mi je dojadilo moram cerku da hranim pa onda i njega ubija me u pojam ovakvim ponasanjem.Znam da je tu i ljubomora a sad vec pokusavam i malu da osamostalim al se redovno zalije ili prospe i posle par zalogaja pobegne kao piski joj se ili kaki ili je boli stomak uglavnom bi da zavrsi cim i Aleksa bude gotov .Tako da ja ustvari imam dva a ne jedan problemuser posted image
Pomagajte nemogu opet kod psihologa znam sta ce mi reci al to nije fizicki moguce postici sta sve oni savetujuuser posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Dete odbija da jede :-)
5.1.2012 16:07:23   
Tea2
boba 11,ne vidim tvoj tiker,ali posto ija imam takvu decu,znaj da nisi jedina.Kod nas se svaki obrok otplace,ali to sve ide u rok sluzbe!Bitno je da su zdravi,valjda ne rpe glad...Mene su kao malu jurili da jedem,a sada me gledaju popreko jer nikako da smanjim kolicinu !!

(odgovor članu boba 11)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Dete odbija da jede :-)
7.1.2012 1:16:10   
Mamica Gaga
moja nina nece da jede kada sedne za sto....tako je bilo letos kada je povracala tako je i sada, taman je lepo jela jedno 3 meseca i onda je pre par dana steglo u nosicu, kasljala je, bila puna slajma, povratila 2 puta dok je jela jer se zakasljala i sada imamo problem da jede....hoce, ali kao da se boji da jede....ono, ima kao nagon da povrati, onda uz neku igru, crtani ili igrice, normalno jede......neznam sta da radim, letos sam joj ukljucila sanostol...ali neznam da li je do apetita ili ona prosto navuce strah kada povrati.....neznam kako da se postavim, pocne da place, grli me i ljubi... bas sam bez veze user posted image

_____________________________

“Najveći čovek uvek ostaje dete.” Goethe

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Dete odbija da jede :-)
8.1.2012 17:58:59   
boba 11
Tea ista stvar i sam nom nisam jela nista pa su valda na mene a ni tata mu nije bio bolji sveki kaze da je odrastao na eurokremu pasteti i plazmi.Ona se kao meni divi kako nateram decu da jedu.Pa bolje i da placu al moraju pojesti supu i neko povrce bar 2-3 puta nedeljno.
Inace nisam uspela da ubacim tiker mrzelo me da cackam Aleksa ce 20.01 6 godina napuniti a Ana ima 2.5 godine.
Pa ssad ona kopira batu i tako da smo u haosu kad postavljam rucak.Mislim da kad je u vrticu jede bolje jer tako kaze vaspitacica kao neda im da ustanu dok ne zavrse a lenj je za medalju nekad jede supu pola sata cak i bez crtanog kao da to radi u inat.Nemam pojma sta im je u glavi valda je i ljubomoran jer mi je sto puta prebacio kako ja hranim seku a njega ne ali ima tu verovatno i genetika udelauser posted image

(odgovor članu Mamica Gaga)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Dete odbija da jede :-)
8.1.2012 18:10:58   
boba 11
Mamica gaga nisi napisala koji sanostol ja sam deci davala onaj za gvozdjem misim da ima neki nastavak u nazivu na apetit nije uticao ali je gvozdje otislo u nebesa i moglo je doci do zgrusavanja krvi sto smo slucajno ustanovili tako da oprez za ovakvim preparatima
Nama je za apetit pomogao pikovit ali tablete kad je napunio 4 pocela sam mu davati i jeo je kao luduser posted image

< Poruku je uredio boba 11 -- 8.1.2012 18:12:48 >

(odgovor članu boba 11)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Dete odbija da jede :-)
8.1.2012 21:19:40   
Mamica Gaga
obican sanostol sam davala, onaj bez gvozdja.....popila je 2 bocice i napravili smo pauzu, iskreno nisam ni planirala da joj dajem ponovo, nego je nikola doneo virus iz skole, pa ga je zakacila i ona i eto zato sam htela malo da joj ukljucim cisto preventivno.....mada nisam, jer je suprug kupio beviplex granulice pa im dajemo uvece s mlekom, kao da malo bolje jedu, jer, navela sam gore da mi nina nista ne jede ovih dana, place kada treba da jede i tako to.....neznam sta bih mogla da ukljucim da bude 2 u 1 da poboljsa apetri i da malo imunitet posle ovog virusa vratimo...u nekoj temi sam pitala da li je Probio Imuno Kid dobar kao sto se prica....moja prijateljica je dr pedijatar i ona predlaze taj preparat.....pije se 3 meseca u kontinuitetu, valjda 10 dana pa pauza, pa 10 dana pa pauza, pa opet 10 dana i malo duza pauza...je l tako....vise neznam ni sta pricam

bas se brinem sto nece da jede, ajde sto nece da jede, neka kaze necu da jedem i tacka, ali ona cim joj pomenem da je vreme da se jede, ona place ili kada uzme zalogaj davi se....ma dodje mi da iskocim iz svoje koze...tako je bilo letos posle stomacnog virusa kada je povracala, tako sada kada je povracala eto zbog slajma..... tuzna sam...user posted image

boba 11...koliko dugo je konzumirao te pikovit tablete pa si zapazila poboljsanje....?


< Poruku je uredio Mamica Gaga -- 8.1.2012 21:21:37 >


_____________________________

“Najveći čovek uvek ostaje dete.” Goethe

(odgovor članu boba 11)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Dete odbija da jede :-)
8.1.2012 22:48:20   
gagana83
IZVORNA PORUKA: minavb

Da imaš dete koje nema apetit, možda bi promenila mišljenje.user posted image Elelm, na apetito sirupu, u uputstvu koje ide u kutiju koju sam ja kupila, kad je Vanja imao 8 meseci, po preporuci doktora specijaliste, piše da ga mogu piti deca od 6 meseci u dve doze od po 1 ml (moguće da sam omašila) ujutru i uveče, ili jednadoza ujutru od 2ml. Na sajtu je i tada pisalo isto što i sada, tj nigde nije pisalo da mogu deca od 6 meseci da ga piju. Mi smo ga pili dva dana, ali pošto je Vanja i njega povraćao, odustali smo i razvlačio se po kući bezveze. Skoro sam ga bacila. Poslednja dva, tri meseca pije Pikovit i ne mislim da mu utiče na apetit.


Mene izludjuje to sto za jedan isti lek nailazim na razlicita uputstva. Primer je Brufen sirup, na sajtu Galenike jedno uputstvo a na uputstvu koje ide uz lek potpuno drugo(mislim na doziranje) Na sajtu pise moze od 6 meseci a na uputstvu tek od 1 godine.
Ja se uvek savetujem sa pedijatrom, ne oslanjam se na uputstva.
A ovaj sirup za imunitet od Pharmalife se po sastavu razlikuje od sirupa ostalih proizvodjaca. Ostali uglavnom sadrze vestacke vitamine, a ovaj je na bazi biljaka.



_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Dete odbija da jede :-)
8.1.2012 22:50:03   
boba 11
Sto se tice probiokid-a mi smo koristili i nije pogogao za imunitet mada mi je jedna dr rekla da se imunitet nemoze popraviti nikakvim lekovima vec samo dobrom ishranom i genetski nasledjuju ali opet mi kao majke moramo sve probati.Ovde na forumu sam procitala da je neko davao deci dve cedjene narandze i limun i kasicicu meda pa sam i ja probala ali kratko-sin je hteo a cerka samo dva tri gutljaja jer je kiselo tek su bile izasle narandze pa jos i limunuser posted image
Inace pikovit smo koristili dugo ali neznam mislim da je posle kratkog vremena poceo da rucka bolje ,ali sad vise nekoristim jer oni jedu al je problem odvojiti se od crtanog ili igre da bi gubili vreme na jelouser posted image
E da moja komsinica je davala cerki takodje probiokid i njima je kao pomoglo ali mislim da kod njih nije to u pitanju vec je takvo dete jaceg imuniteta ,a i mi smo sina u staklenom zvonu drzali i nije bio puno u kontaktu sa decom do vrtica pa je sigurno i to rezultat ovakvog ocajnog stanjauser posted image

(odgovor članu Mamica Gaga)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Dete odbija da jede :-)
8.1.2012 22:52:41   
boba 11
Gagana mislim da je merodavno ono u kutiji ali sad lupam to je moje misljenje ,a inace uvek treba pitati dobrog lekara za sve vezano za lekove.Iz iskustva znam da apotekari nemaju pojma njih mozete pitati za sebe a za decu nikako-zbog pametnih apotekarki mi zaglavismo sa frasom u bolnici

(odgovor članu boba 11)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Dete odbija da jede :-)
8.1.2012 22:57:27   
gagana83
Boba, nema pravila. Ja nisam neko ko cuva dete pod staklenim zvonom. Od rodjenja je u kontaktu sa decom,jurca po napolju, igra se u pesku, pa opet od kako ide u vrtic imunitet joj je jaaako los.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu boba 11)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Dete odbija da jede :-)
8.1.2012 23:03:59   
boba 11
Poslacu ti napp jedan preparat ako zelis koji ja sad dajem deci i mislim da pomalo pomaze ali im ujedno dajem i kozije mleko pa mozda i od toga
Inace je za imunitet

< Poruku je uredio boba 11 -- 8.1.2012 23:04:49 >

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prelepa GRČKA imena ZA DEČAKE
Grčka je zemlja sa drevnom kulturom, bogovima i mitološkim bićama, koja nam je dala i prelepa ženska i muška grčka imena...
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here