|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dnevni san
29.12.2012 0:06:51   
gagilly
I mi, a jos nemamo ni dve godine. Ali smo veseli i prepuni energije, vala, svaka mu cas_t. Dakle legne oko 21, mozda i nesto kasnije, i ujutru do 10 ( nekad i duze) spava kao jagnje. Jeste da mi se ceo dan mota oko nogu ali super mi je, igra se dosta sam i nema vise onog cimanja i histerije oko uspavljivanja. Sad se uspava sam, legne i zaspiuser posted image

< Poruku je uredio gagilly -- 29.12.2012 0:08:05 >


_____________________________

One day, I'm gonna make the onions cry!

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 276
   RE: Dnevni san
7.2.2013 10:50:29   
Agripina
Moja cura ima 14 mjeseci i dalje spava 2 puta dnevno, uglavnom po sat i po, a nekad i duže. Zanima me kada djeca počnu da spavaju jednom dnevno? Još mi nije uspjelo da to svedemo na jedno spavanje, a nisam nešto posebno ni pokušavala. Ako preskoči prvu dremku, koja je obično oko 11h, jer negdje moramo da idemo, nervozna je cijeli dan, ne mogu ni kasnije da je uspavam, a ako i zaspi, spava 30-ak minuta i opet nervoza, vrištanje zbog svake sitnice...

(odgovor članu gagilly)
Direktna veza do poruke: 277
   RE: Dnevni san
7.2.2013 11:01:47   
Anoniman
agripina i moja ima 14 meseci i i dalje spava dva puta dnevno, npr. sinoc je zaspala oko 9, ustala jutros pre 9, oko 11.30 zaspala i spavace oko sat vremena i jos jednom ce zaspati oko 3.40 - 4. desilo se par puta da odspava samo jednom dnevno po dva sata u komadu, ali onda uvece nekako ne izdrzi, pa zaspi rano, pa se produdi tipa u 11 i hoce da se igra user posted image

(odgovor članu Agripina)
  Direktna veza do poruke: 278
   RE: Dnevni san
7.2.2013 12:11:28   
Agripina
Ista stvar i kod nas. Par puta nije odspavala poslijepodne, a muž i ja so negdje išli i baba je uspavala oko 19h. Čim mi dođemo kući, ona se probudi, naspavana, i onda dva sata moraš da se igraš s njom. Mm je rekao svekrvi da će kada je idući put uspava u 19h, a ona se probudi u pola noći, njoj da je odnese. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 279
   RE: Dnevni san
7.2.2013 13:11:36   
Anoniman
hahahauser posted image  a nama se to desava kad je mm cuva, on kao ne ume da je odrzi budnom i onda kad se ja u 11 uvece vratim s posla, ona vristi da je uzmem i da se igramo. juce sam mu pripretila da mu ne padne na pamet da je pusti pre 8.30 da zaspi, pa ju je zato malo izveo do sveki i posle je sve super bilo.

(odgovor članu Agripina)
  Direktna veza do poruke: 280
   RE: Dnevni san
7.2.2013 13:14:55   
Anoniman
Agripinia od kada nisi pisala, pa jeste li porasle?user posted image

Moja je negde oko 13 meseca naucila da spava jednom dnevno zaspi oko 1 , pola dva i do 4 sata najkasnije spava, a uvece kako kad, nekada zaspi oko 10,a nekad oko 11, ali jos uvek ne spava po celu noc, stalno se budi, ja mislim da je to zbog dojenja.... jer gladna nije, lepo vecera....

mada ima dana kada mi odspava po 2x dnevno....

(odgovor članu Agripina)
  Direktna veza do poruke: 281
   RE: Dnevni san
7.2.2013 13:26:34   
cockic
da bi deca lepo pajala mora da se svaki dan y isto vreme stave da spavajy ja sam to tek naycila sa lenom pekija sam terala dva pyta dnevno a on je zato bas lose spavao preko dana a i nocy mozda sat pre sat popodne a lena ne ona ystaje oko 7-8h yjytry i tek oko 13h ali to je najkasnije kad je stavim i spava po 2-3h odjednom i to je za ceo dan.ali isto tako leze oko 20-21h kako kad i spava do 7-8h yjytry bez bydjenjda ili kad se probydi nocy kenka pa se sama yspava user posted image

a on je jako lose spavao kao mali do nekih 15 meseci je bilo dosta bydjenja,ali sa njom sam od 8m sve to prekinyla i nadam se da se nece menjati.ima izmena kad je prehladjena ali ovako ne sve postyjemo.a kako sam sa njih dvoje sama to stavljanje oko 13h mi odgovara jer peki zaspi nekih pola sata sat posle lene.a kad bi je ranije stavila ranije bi i ystala i onda peki nebi spavao.ovako je syper.mada mi odgovara jer do 16h najkasnije ystany i ona jos malo pa nam dolazi mm oko 18h cak i pre user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 282
   RE: Dnevni san
7.2.2013 14:32:44   
minna
Nasa slaba tacka, bio dnevni ili nocniuser posted image
Vlada spava preko dana od 11-13 u jaslicama, retko kad tamo nece da zaspi, mada se i to desava, ali kad zaspi lepo odspava 2h.
Vikendom kod kuce nema sanse da zaspi, ranije smo se borili i borili pa nekako uspevali, sada vise ne, ali i nije umoran, tek malo pre 19h ga uhvati umor i onda brzo i ide u krevet, tada vec oko pola 8, 8 spava.
Nervira me jer znam da kad uspe da zaspi lepo odspava, ali taj horor sa uspavljivanjem jeuser posted image a i stvarno on tad ne deluje uopste umorno, tako da ga ne teram da se ne bismo oboje mucili

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 283
   RE: Dnevni san
7.2.2013 14:40:32   
Anoniman
cockic, M je to sama uredila. oduvek je puno spavala, ali recimo kad je bila bas mala odspava pola sata pa za sat i po hoce opet i tako u krug. sad je sama napravila ovaj raspored pa ujutro bilo kad da se probudi (nekad je ja moram probuditi ranije, nekad je pustim da spava do 10 ako hoce) za dva sata je opet spremna da zaspi. dok posle poslepodnevnog sna bude budna i po 4 - 5 sati. jednostavno nije jutarnji covek user posted image

(odgovor članu minna)
  Direktna veza do poruke: 284
   RE: Dnevni san
7.2.2013 14:47:32   
Didy
Moji su oboje nešto pre prvog rođendana izbacili drugo dnevno spavanje. Nisu spavalice uopšte. Stefan od treće godine ponekad ne odspava popodne, sad već jako retko. U vrtiću nikad ne spava, a ustaje oko 7h ujutro, ali je zato uveče između 20 i 21h već u krevetu. Nekad ga vikendom malo isforsiramo, pa zaspi popodne, ali onda do ponoći nema u krevet, a to je za moja poimanja vremena kad deca treba da idu u krevet uveče pre pre prekasno.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 285
   RE: Dnevni san
7.2.2013 14:50:18   
jovana13
Janja je sa oko 14mes pocela 1 dnevno da spava. Pa u vrtic krenula sa 16m i tamo spava od 12do 14h a vikendom kuci od skoro nece jedino kad joj kazem mora i da cu da sedim dok ne zaspi pored nje pa tad malo odspava ali je inace ako ne odspava katastrofalna sve joj smeta ne mozes da joj ugodis.

_____________________________

Hodaj,nebo strpljive voli... Hodaj,mozda se ipak sve u dobro pretvori......

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 286
   RE: Dnevni san
7.2.2013 18:50:18   
Agripina

IZVORNA PORUKA: Unina mama

Agripinia od kada nisi pisala, pa jeste li porasle?user posted image

Moja je negde oko 13 meseca naucila da spava jednom dnevno zaspi oko 1 , pola dva i do 4 sata najkasnije spava, a uvece kako kad, nekada zaspi oko 10,a nekad oko 11, ali jos uvek ne spava po celu noc, stalno se budi, ja mislim da je to zbog dojenja.... jer gladna nije, lepo vecera....

mada ima dana kada mi odspava po 2x dnevno....

Ima godinu dana, sigurno. Prvi mjeseci su nam bili tepki zbog grčića, stalno mi je bila na rukama, nisam ni u WC mogla da odem, pa sam izgubila naviku. Ipak, pratila sam ja vas. user posted image Cura je porasla, nije više beba. Sorry za off, moderatori.

Cockic, ona je uvijek spavala u isto vrijeme, tj. od 4. mjeseca, jer do tad uopšte preko dana nije spavala. user posted image Liježe naveče do 21h, ujutru ustaje oko 8h, ali poslije 2, 3 sata je pospana i lijepo mi pokaže da hoće da ide u sobu da spava. Nisam je nikad forsirala s tim dnevnim spavanjem, jednostavno vidim po njoj kada je vrijeme, a sama je sebi uvela ritam. Možda radim nešto pogrešno, ali žao mi je da patim dijete kad vidim da se ruši od umora.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 287
   RE: Dnevni san
9.1.2014 21:23:52   
Anck Su Nmaun
Za raspust nam se dosta toga poremetilo pa tako i dnevni san, tj izbacile su ga totalno!
T je jos i ranije, nisam je forsirala ali H ima tek 2 god i 3 meseca , jednostavno borimo se oko popodnevnog uspavljivanja i nemam vise ni volje ni snage da je teram kad nece, mada je hvata kriza oko 17h pa bude nervozna, pogotovo ako smo kuci.
Ali to je to.. u vrticu ce verovatno spavati, ali kuci smo izbacili.

(odgovor članu Agripina)
Direktna veza do poruke: 288
   RE: Dnevni san
4.2.2014 23:21:28   
viktori
Meni N vec neke dve nedelje spava samo jendom dnevno oko sat i po dva i ukoliko ga svekrva izmori kuka da mu se spava oko 20h i posle imamo besanu noc. Ako bude sa nama uspava se tek oko 21h i onda samo nastavi celu noc. Kako babi to uspe nemam pojma, al kad moram da ga ostavim znam da me ceka besana noc.

_____________________________

Na kraju sve bude dobro. Ako nije dobro, onda nije kraj :-)

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 289
   RE: Dnevni san
27.9.2014 17:39:20   
branki*
IZVORNA PORUKA: mati

Imamo temu o spavanju nocu, ali ovu za preko dana nisam nasla...
Mita spava bas malo preko dana. Ja cak mislim i premalo...
Probudi se oko 9h, pa oko 13h odspava 30-45min, pa opet oko pet toliko i spavanjac je 22h-23h.
Naravno postoje odstupanja od ovog tajminga koji sam navela kao primer ali je uglavnom tako...
Ja i dalje mislim da je malo, i da mu je potrebno vise dnevnog sna ali on to nicim ne pokazuje, tj nije nervozan.
Kako vasi bebci spavaju?


IZVORNA PORUKA: mati


IZVORNA PORUKA: Mala Elena


IZVORNA PORUKA: mati

Zdravo mame... Mita se uspavao napokon. Od 10 je budan, a spavace celih pola sata mozda i manje i mozda oko sest jos pola sata. Meni se cini da je to malo...
Kako spavaju vasi bebci?



Mati, E nije spavala od jutros, ustala je u 8...spremali se da krenemo u goste , ona pocela da besni. ..ja je uzmem, ona mi zaspe u rukama. Spavala je citavih 10 minuta pa smo morale sici do auta. Onda smo imali problem sa autom pa evo sada tek spava mukica u nosiljci .
Nemoj da brines , desava se to. Popodne ili predvece mi uglavnom zaspi ali na kratko.


IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha


IZVORNA PORUKA: mati

Zdravo mame... Mita se uspavao napokon. Od 10 je budan, a spavace celih pola sata mozda i manje i mozda oko sest jos pola sata. Meni se cini da je to malo...
Kako spavaju vasi bebci?

to je malo nije ni cudo zeno sto nista ne stizes pretpostavljam i da ti nervozira u toku dana. Moras nesto da promenis i stvoris mu rutinu od dve dnevne dremke od po sat i po barem. cini mi se LO i Peace da su pisale da su svakog dana isle u isto doba u set_nju da zaspi bebac pa kad su se navikli bebci spavali su i u kuci normalno, ja sam lezala sa njom jedno dve nedelje jer je duze spavala pored mene i kad se navilka da duze spava vise nije bilo potrebe da lezim pored nje. Znaci kazes muzu da zivot staje dok se dete ne nauci da spava malo viseuser posted image , nema rucka nema niceg ahahah nek se snalazi. Prvo to je potrebno i tebi radi organizacije dana kad i sta ces i kako ces da radis a i detetu da bi bilo veselo i odmorno.

Mi imamo goste ja sam unutra jer D spava. Muci je kasalj zaspala je u svoje redovno vreme u 11 ali se brzo probudila zbog kasljanja i onda sam je opet stavila da spava sad u 14h jer vidim da joj fali i da cemo svi komplet nadrljati od njene nervoze. Gostima nije dozvoljeno da udjuuser posted image . Ja pijem kaficu.

I tako lep dan danas definitivno, jes da duva vetar ali je fino napolju izigrala se moja D.






IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

ok super sto nije nervozan to je stvarno sjajnouser posted image , e sad posto on ima vec 10 meseci mozda bi mogao vec da predje na jedno spavanje dnevno ali duuuuuuugooo. Npr moja D se eto juce komirala i spavala 3 i po sata. Uglavnom spava dva sata od 11 do 13, ali juce je bas odvalila. Danas evo spava drugu turu i obicno to ne radi ali je spavala svega 15 min jer se jako zakasljala i probudila pa joj je tih 15 min dremke dalo jos malo energije da pregura jos dva sata i onda sam je uspavala. Mozda ti spava tako malo jer je premoren. Moja D jako malo i jako lose spava kad je umorna


IZVORNA PORUKA: Klarita

N uopste ali uopste nema pravila. Neki dan ne spava uopste, neki dan se razvali...nisam pametna kako i sta, ali moracu malo da ga dovedem u red sto se kaze. K mi nekako sve bila po rasporedu, ovo cudo od detetauser posted image
probudi se izmedju 7 i 9h ujutru, i to nema veze kad se uusoavauvece, a uspavljuje se izmedju 21h i 23h. Onda dremne od oko 10h, pa nema pravila, nekad odvali do 13h, nekad se probudi za pola sata, sve nema veze da li se probudio u 7h 8h ili 9h...pa, onda opet dremka koja nema pravila oko 15-16h, opet nekad dremne 15min, nekad odvali do 18-19h. Ludilo, ludilouser posted image


IZVORNA PORUKA: Klarita

N uopste ali uopste nema pravila. Neki dan ne spava uopste, neki dan se razvali...nisam pametna kako i sta, ali moracu malo da ga dovedem u red sto se kaze. K mi nekako sve bila po rasporedu, ovo cudo od detetauser posted image
probudi se izmedju 7 i 9h ujutru, i to nema veze kad se uusoavauvece, a uspavljuje se izmedju 21h i 23h. Onda dremne od oko 10h, pa nema pravila, nekad odvali do 13h, nekad se probudi za pola sata, sve nema veze da li se probudio u 7h 8h ili 9h...pa, onda opet dremka koja nema pravila oko 15-16h, opet nekad dremne 15min, nekad odvali do 18-19h. Ludilo, ludilouser posted image



IZVORNA PORUKA: Bibilib

Moj bekac je i dalje mali pa mislim da bi trebao da spava tri puta dnevno po dva sata ali on nekad spava nekad ne,desava mu se da odspava pola sata-sat i eto ga...


IZVORNA PORUKA: mati

Ljiso nista ne stizem, zato stize mm.user posted image
Ja dok se opravim da nesto uradim on vec budan ili taman sednem on place. A lepse spava kad legnem s njim, ali se onda i ja komiram i dodjem u iskusenje da mu dam sisu , a danju ne sisa... Evo od 14:20 sam ga uspavljivala dva puta, tj budio se pa sam ga ljuljala.
Cini mi se da je stariji spavao duze, ali eto on sad sa cetri god ne spava danju, osim u vrticu. A njegovi vrsnjaci vikendom spavaju i preko dana.


IZVORNA PORUKA: mirkam

M je do u nazad mjesec dana spavao tri puta, jer se budio u 6h. I bilo je kao po satu svakog dana - od 8h-9h, od 11h - 13h i od 15h-16h.
Evo mjesec dana se ujutro budi oko pola osam i preko dana ima dva spavanja od otprilike 10h-11h i od 14:30 do 16h. Oko dva ipo sata spava danju sve ukupno.


IZVORNA PORUKA: big mum


IZVORNA PORUKA: Klarita

N uopste ali uopste nema pravila. Neki dan ne spava uopste, neki dan se razvali...nisam pametna kako i sta, ali moracu malo da ga dovedem u red sto se kaze. K mi nekako sve bila po rasporedu, ovo cudo od detetauser posted image
probudi se izmedju 7 i 9h ujutru, i to nema veze kad se uusoavauvece, a uspavljuje se izmedju 21h i 23h. Onda dremne od oko 10h, pa nema pravila, nekad odvali do 13h, nekad se probudi za pola sata, sve nema veze da li se probudio u 7h 8h ili 9h...pa, onda opet dremka koja nema pravila oko 15-16h, opet nekad dremne 15min, nekad odvali do 18-19h. Ludilo, ludilouser posted image



Ovako su i moji oboje.Nikad nikakvih pravila.Jedino sam ih naveče stavljala u isto vrijeme na spavanje.Onda su se budili po 5-6x u toku noći i na kraju ustanu u 7huser posted image
Takva djeca ,spavaju koliko im je potrebno u tom trenutku.Ja sam se sikirala,tjerala da spavaju čak i vodila doktoru.Mislim bila sam toliko očajnauser posted image i doktorica mi kaže -možeš se na trepice nasaditi ali oni neće spavati.oni su jednostavno takva djeca da nevole spavati.Nisu spavači -doduše i ja sam takva.meni je 7h sna sasvim dovoljno.




< Poruku je uredio branki RR -- 27.9.2014 18:48:08 >


_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu viktori)
Direktna veza do poruke: 290
   RE: Dnevni san
27.9.2014 19:32:15   
Mala Elena
Ljiso user posted image nasmeja me ono za muza, da mora sve da stane dok se beba ne nauci da duze spava E to malo teze ide. ..on hoce rucak , veceru , za dorucak sam spasena cesto ... ali i one price "lezi i spavaj sa bebom dok ona spava.. ." mi ne pije vodu-kada cu stici oprati sudove, izbaciti ves, obrisati po kuci...? Nece mi doci komsinica da to zavrsi .
Ja imam naviku , da kako ona malo bolje utvrdi, skacem da radim. ...lepo ne znam gde cu pre. Nekako i ako ne spavam, ne mogu da kuliram u fotelji nego sve mi nesto drugo prece , a posla da se ne lazemo uvek ima.
E. neki dan ovako, neki dan onako...nekad ja ne uticem na to da se umori , a opet je nervozna i ne moze da zaspi.
U idealnim uslovima, ima dremku pre podne i jednu popodne ! user posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 291
   RE: Dnevni san
27.9.2014 21:22:30   
Misha i Ljisha
Mala Elena bolje dve nedelje sve da stoji, nece niko drugi oprati sudove nego ti, nece niko drugi skloniti nego ti a bice ti lakse, bices ti odmornija, organizovanija, zadovoljnija a beba ce ti biti vesela, odmorna i nece biti nervozna. San je malcima izuzetno bitan i ako se zna tacno u koje vreme idu na spavanje mnogo znaci njima kao i nama. Ja sam bila vrlo stroga i kruta sto se toga tice i sada sam (malo manje doduse ali jesam za to zaguljena). Dok je spavala dva puta dnevno uvek je spavala u 8:30 prepodne i onda u 15h poslepodne (mislim da je to bila satnica-kao da je bilo pre sto godinauser posted image ). Od kad je presla na jedno spavanje uvek zaspi izmedju 11 i 12 a od kad ide u vrtic uvek u 11. Naravno ako je nesto muci ili ima temperaturu onda nam se nekad nesto i poremetilo eto kao danas (ali je opet zaspala u 11-naglasavam bukvalno TACNO u 11 ali ju je kasalj probudio). Meni je to vazno da bih ja stigla malo da danem dusom, da skuvam da malo visim na rruser posted image , ma prosto da se relaksiram

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 292
   RE: Dnevni san
28.9.2014 2:26:19   
mati
NM po onoj tabeli koju si linkovala u prethodnoj temi, Mitar spava super, mozda mu fali samo pola sata dnevnog sna. Bas sam se prijatno iznenadila kad sam preracunala...

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 293
   RE: Dnevni san
28.9.2014 6:09:06   
Misha i Ljisha
cek ako ode u krevet oko 22 ili 23 a probudi se oko 9 to mu dodje oko 10 do 11 sati sna, i dva puta eto neka bude po 45 minuta to je jos sat i po znaci spava izmedju 11,5 sati i 12,5sati. Fali mu izmedju pola sata i sat i po. a da li racunas vreme koje nocu provede budan? Ja bih rekla da mu fali vise. No posto ti nije nervozan vrlo je moguce da je njemu to dovoljno. Nego mozda bi stvarno trebao da predje na jednom dnevno da spava pa da ti lepo odspava dva sata u cugu, bice ti lakse. Na rr sam ja nasla da pise da dete izbacuje jedno spavanje vec oko devetog meseca evo idem sad bas da nadjemuser posted image

evo klik

< Poruku je uredio Misha i Ljisha -- 28.9.2014 6:22:56 >

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 294
   RE: Dnevni san
28.9.2014 14:16:22   
mati
Ljiso on mi nocu super spavao. Do pre par dana od kad ga muce zubi... Od kako legne ne budi se do ujutru sem da sisa , ali i tad spava. Bez nosanja i uspavljivanja...
E sad i ja pokusavam da ga ne tesim sisom kad se probudi, jer se mnogo cesto budi, nego ga ljuljam i on se od plakanja rasani malo pa opet dremne...
Matija je sa sise preso na jogurt i nije puno patio, ali posto ovaj duponja ne koristi flasicu ne bi mu uvodila nista na flasicu... Ne znam vise sva sam zbunjena oko svega...

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 295
   RE: Dnevni san
28.9.2014 14:53:17   
cockic
kad sam bila na ovoj temi cera je imala godinu dana,sin par meseci pred treci rodjendan.
sad je to ovako.

ceri treba sna,ali bata nam je izbacio od 4tog rodjendana skroz to dnevno spavanje,pa sad i ona kad je on budan misli da je spavanje gubljenje vremena user posted image
znaci kad su zajedno nema sanse da niko spava.sin je vec krenu da proredjuje dnevno spavanje sa tri i po godine,da bi sa cetiri skroz izbacio.

ona ima 2g i 8m.mislim da joj jos treba dnevnog sna,evo sad smo same uspavala se za 10min.njoj treba samo da legne i da je niko necacka i uspava se brzo.jer ona ako nespava preko dana bude nervoza vec oko 17-18h.

(odgovor članu gagilly)
Direktna veza do poruke: 296
   RE: Dnevni san
23.10.2014 16:15:48   
degu
Kada treba bebama uvesti neku rutinu u dnevno spavanje? Mi još uvek imamo kratke dremke, uglavnom oko 40 min do sat vremena, al počela sam da primećujem neki šablon kad joj se spava i uvek je pratim i tad je legnem, međutim još ne spava duže od sat vremena preko dana u jednoj turi. Jedino pre podne, posle buđenja, presvlačenja, sisanja, igranja, gde smo budne oko sat vremena obično nastavi još 2 sata. To računam u prvo dnevno spavanje.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 297
   RE: Dnevni san
23.10.2014 16:27:24   
emicaa
Teodora je prije prar dana spavala dva puta dnevno,a sad je sama izbacila jedno spavanje i uvjek zadrijema oko 6 kad nema nista od spavanja,sad je pokusavam naviknuti da zaspi oko 11:30 pa da spava do 2 bar ali danas je spavala samo 45 minuta.Ja i dalje mislim da je premala da spava samo jednom preko dana ali sta cu kad nece user posted image


_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 298
   RE: Dnevni san
23.10.2014 17:48:32   
Mala Elena
Emice , i ja mislim da je malo, ja bih je radije pustila da spava oko 18h user posted image
E za sada dva puta, uglavnom je uzela neki svoj ritam pa bar znam kako i sta. Znaci, to je Degu, u nasem slucaju od 6-og meseca.
Mojoj kumi sin od 5 meseci spava kao zec u toku dana ali joj se uvece uspava u 20 h najkasnije i to sam, samo je dovoljno da mu stavi mekanu tkaninu pored lica.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 299
   RE: Dnevni san
23.10.2014 19:56:29   
emicaa
Elena kad bih je pustila u to doba da zaspi nebi naveče do ponoći zaspala user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







“U životu najviše žalim što nisam rodila t...
Zatvorila sam oči i videla nas za 10 godina. Videla sam porodične odmore sa planinarenjem kroz kozje staze i igranje na ...
Kada se farbaju jaja za Vaskrs?
Jaja se u Srbiji farbaju još od 16. veka. Kroz nekoliko vekova usavršavale su postojeće tehnike, izmišljale nove, ali je...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here