|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dnevni san
8.3.2010 9:19:20   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

U Mojoj bebi (kupila juče), piše da bebe od 3 do 6 meseci spavaju ne manje od 13 sati, od čega oko 3 sata otpada na dnevno spavanje. Danju Andrej upravo spava oko 3-4 sata, tako da je to OK. Isto kao i mala Una, retko kad je budan više od dva sata - ako je budan tri, onda je jako nervozan. Verovatno je tvoja beba, cule, velika spavalica user posted image

Evo tabela:
0-3 - 16-18 sati na dan
3-6 - najmanje 13 sati
6-12 - 13 sati u proseku, po danu dva puta po dva sata
12-24 - 12 sati, jedno dnevno spavanje od dva-tri sata
2-4 godine - desetak sati sna ukupno, neka deca ukidaju dnevni san

Sve ovo treba uzeti sa rezervom, jer je svaka beba individua za sebe. user posted image


I onda u državnom vrtiću deca MORAJU da spavaju dok ne kreneu u školi (a kreću sa 7)!!!

Moje dete je sa 3 godine izbacilo dnevni san, malo manje je imao od 3god, i sada sam ga vrtaila u školicu, i morala sam mu vratiti dnevno spavanje! Pa ko je ovde lud??? user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 76
   RE: Dnevni san
8.3.2010 11:12:28   
Lu
Moj još uvijek spava 2-3 sata,kad dođe iz vrtića,oko pola 1 legne.
Jednom su nas iznenadili gosti sa djecom i on se zaigrao, jadan je naveče u 18h zaspao sjedeći,nisam ga mogla probuditi ni da večera ni da ga okupamuser posted image


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Dnevni san
25.4.2010 23:34:49   
Anoniman
Devojke, citam ove vase postove...sve su starija deca...

Tea me pomalo cudi.
Danas je na primer spavala skoro ceo dan jer smo bili na Avali pa je bila u kolicima i vozala sam je.
Ali na primer ima dana ( kao juče) kad prodje ceo dan a ona možda malo samo odrema...
ne znam

- koliko beba od sest nedelja treba da spava preko dana?
- da li vec sad treba da uvodim neki red ili treba da je pustim da radi kako hoće?

Mama mi kaže da treba više da spava i sad sam se zabrinula...user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 78
   RE: Dnevni san
25.4.2010 23:54:35   
sanji
OTI, nemoj da brineš! Moje su znale da bauljaju po ceo dan a neće da spavaju, to i sad rade! Nikad nisu spavale onoliko koliko je preporučeno! Nekad prespavaju dan a nekad neće ni da legnu! Dremkaju po 15-20 minuta par puta u toku dana i to je sve! One još uvek nemaju neki red i trude se svim silama da ne spavaju. Uglavnom spavaju 3 puta dnevno ali nikad vremenski isto i to je razmak od 15 minuta do 2 sata! Takva su deca! Ja sam probala da ih uspavljujem u isto vreme svaki dan ali nema od toga ništa. Sad vidim da im klima glava i trljaju nos i oči pa potrpam u krevet i to je to!

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Dnevni san
25.4.2010 23:59:38   
Anoniman
joj sanji hvala ti..

i tea dremne preko dana na pola sata ili manje..
a nekad odvali i tri puta po dva sata...

nocu uvek isto..spava od 22h do 8h sa budjenjima na tri sata...

hvala...ljubi male devojke...

(odgovor članu sanji)
  Direktna veza do poruke: 80
   RE: Dnevni san
26.4.2010 0:00:12   
JULIE
OTIuser posted image user posted image nemas razloga za brigu uopste...I kod mene isti slucaj kao kod sanji-miki je u pocetku samo par puta"spavao"po 15min u toku dana i to je to,plus se nocu budio da sisa.Uh kad se setim,bila sam zeljna sna i premorena ali imala sam tu srecu da nismo osetili ni grceve ni zubice,znaci bio je budan ali dobaruser posted image

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Dnevni san
26.4.2010 0:02:44   
sanji
Meni je bilo bitno da znaju kad je noć, i to su odmah naučile! Tad dajem sve od sebe da spavaju, mrak, tišina... I sa mesec i po dana su spajale od 9 do 5 bez hranjenja i buđenja. Sad su produžile do 6- 6:30! A danju kako im dođe! Lakše mi je da danju ne spavaju uopšte nego da se noću jurimo po stanu! user posted image

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Dnevni san
26.4.2010 0:11:40   
Anoniman
Neno,znala sam da ćeš i ti da se javiš da me utešiš

Tea je preko dana budna ali mirna...leškari i mlatara rukicama ili samo mirno leži...
Sanji, i ova moja zna kad je noć jer ja to baš hoću..okupamo je i onda je u sobi u polumraku i tišini podojim, podignem da podrigne i spustim u krevetac gde moram malo da je nunam...ali sve to radim bez igre i razgovora..

Evo pre 20 minuta je prvi put zaspala posle podoja sama u krevecu bez ikakve moje pomoći....user posted image

Znači sve je ok...uh!

(odgovor članu JULIE)
  Direktna veza do poruke: 83
   RE: Dnevni san
26.4.2010 0:13:01   
Anoniman
user posted image OTI (1000 zasto 1000 zato) nam se vratila user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 84
   RE: Dnevni san
26.4.2010 0:15:51   
sanji
Strava! To ti je najbitnije a danju je lako boriti se čak i ako su namćorasti! user posted image Ja sam imala "pomoć" pa sam ih tek pre dve nedelje naučila da ih spustim, dam dude , pokrijem i one 5-10 minuta vrte guzama pa spavaju! user posted image Ne pitaj kako mi je bilo pre toga! user posted image Poljubac za tebe i Teodoru!!! user posted image

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Dnevni san
26.4.2010 0:19:41   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: pcelica Maja

user posted image OTI (1000 zasto 1000 zato) nam se vratila user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
pcelice, tek cete sad da vidite...

ljubim te sanji

neno hvala ti...ljubim te

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 86
   RE: Dnevni san
10.5.2010 20:48:54   
Anoniman
KOliko je " normalno" da beba spava preko dana ako ima skoro dva meseca???
meni tea juce i danas spava mnogo vise...
ne znam da li je vezano za ove probleme sa nosem i kasljem sto ima...
temperaturu nema, normalno se ponasa ali vise spava...user posted image user posted image

verovatno zvucim kao kreten koji dize frku ni oko cega..

(odgovor članu Brisani korisnik)
  Direktna veza do poruke: 87
   RE: Dnevni san
10.5.2010 21:09:47   
Nena81
OTI meni je sve normalno ako je beba zdrava prava, opusti se draga i uzivaj. Samo prati njen ritam znaju oni kad im sta treba veruj mi.
Meni je malecka nonstop spavala kako smo dosli iz porodilista, cim s enasisa presvucem je ona sama u krevecu zaspi.Retkokad da je bila duze od pola sata budna. To se menja kako je veca vise je budna. 
Sin mi je takva dobrica bio po tom pitanju pa sam se opustila, budan oko 2h pa spava (nekad 1h nekad 2h), pa opet budan 2h i sve tako u krug do kupanja uvece i nocnog spavanja.Ako smo napolju znao je u kolicima da spava i vise od 3h.
Malecka isto tako, ujutru nekad nastavi posle podoja da spava nekad ne.
Po neki dan imamo 2x po skoro 3h spavanja a nekad 3x oko 2h, sve zavisi kako ih uklopim i ko koga probudi.
Tea je mozda umorna od nespavanja ako je nocu muci nosic, pa to danju hoce da nadoknadi.


_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Dnevni san
10.5.2010 21:50:27   
Anoniman
ko ce kome ako ne svoj svome?

user posted image user posted image user posted image user posted image

Meni se moja NEna uvek javi da odgovori...

verovatno misli u sebi: "Oti, kretenu dosadni"
ali ipak mi uvek lepo odgovori...

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Nena81)
  Direktna veza do poruke: 89
   RE: Dnevni san
10.5.2010 22:04:42   
Lu
Opet nam se desilo,baš sam grozna evo sama sebi mogu reći zato što sam znala šta će se desitiuser posted image
Juče smo "morali" ići u goste i dijete mi nije odspavalo.
Ajd što je bio nervozan, razdražljiv, ma nemoguć, nego je zaspao kad smo došli kući u 16.30. i nisam ga mogla naveče nikako razbuditi, prespavao je sve do jutra nije se ni okupao ni večerao...nikad višeuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Dnevni san
10.5.2010 23:11:43   
Nena81
IZVORNA PORUKA: OTI

ko ce kome ako ne svoj svome?

user posted image user posted image user posted image user posted image

Meni se moja NEna uvek javi da odgovori...

verovatno misli u sebi: "Oti, kretenu dosadni"
ali ipak mi uvek lepo odgovori...

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



Draga uvek sam tu ako mogu da dam svoje iskustvo.
Vec sam ti rekla toliko si ista ko mm da mi je toslatko .
1000 zasto 1001 zato, od mene user posted image

p.s.dana sam ocekivala da cu te sresti u parkicu , ne znam sto al mi nesto doslo, neki osecaj user posted image

< Poruku je uredio Nena81 -- 10.5.2010 23:12:07 >


_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Dnevni san
11.5.2010 0:13:30   
sanji
Ženske trebaju mi neki pametni saveti! Ovi moji mali praslini preko dana jako malo spavaju i to iseckaju na po 20 minuta! Kao trebalo bi da spavaju 3 puta dnevno po ne znam koliko ali to je za nas naučna fantastika! E, sad! Ja bih njima da to nekako uobličim ali to nikako ne mogu da budu tri spavanja ako će iole da se odmore! Kako da ih držim budne i kako da im napravim dva ili jedno spavanje u toku dana a da to bude spavanje! Mislim, bar sat, sat i po u komadu! Ovako se one uopšte ne odmore i vidim da i njima ne prija! Pomagajte!!! user posted image

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu Nena81)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Dnevni san
11.5.2010 0:18:14   
gagana83
I kod nas je bila ta faza,ne secam se vise kad i koliko je trajala ali je Una posle nekog vremena sama sredila dnevno spavanje,bez ikakve moje intervencije.Verujem da ce tako biti i kod vas.
Sada spava 2 puta dnevno,nekad dva puta po 2 sata,nekad jednom tri sata a drugi put sat vremena....nema pravila,uglavnom lepo spava.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Dnevni san
11.5.2010 0:26:53   
sanji
Kod nas ova faza traje od rođenja! user posted image Noćni obrok su rano izbacile, već sa mesec dana a verovatno bi i ranije ali sam ja forsirala prvi mesec! Ali dnevno spavanje nam je ludilo! "SPAVANJE" je dremka nekad 10 minuta a nekad pola sata! Kad odspavaju preko sat vremena idem da ih proveravam da nisu slučajno budne pa se igraju same i ćute! Jedva čekam da se to sredi! Volela bih nekako da im pomognem! Samo se muče!user posted image

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Dnevni san
11.5.2010 0:30:19   
Ellenica
A dali spavaju jedna uz drugu?


_____________________________

Veliki sam mamin dečak

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Dnevni san
11.5.2010 0:34:24   
sanji
Da! Ali nije to problem! Probala sam po 5- 6 dana zaredom da ih stavljam u odvojene sobe i opet isto!

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu Ellenica)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Dnevni san
11.5.2010 0:37:09   
Ellenica
A noću koliko spavaju.

KAd sračunaš, okvirno koliko ti spavaju u 24h?


_____________________________

Veliki sam mamin dečak

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Dnevni san
11.5.2010 0:39:21   
sanji
Noću spavaju fenomenalno!!! Od 21:30 ili 22:00 do 8:00 ili 8:30, sa jednim buđenjem između 6:00 i 7:00 kad poklopaju mlekce, okrenu se i nastave!

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu Ellenica)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Dnevni san
11.5.2010 0:44:35   
Ellenica
A da probaš sa renijim kupanjem i uspavljivanjem.?




_____________________________

Veliki sam mamin dečak

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Dnevni san
11.5.2010 0:47:14   
sanji
Pa mi krenemo sa kupanjem oko 20:00 ali se igramo a i njih su dve pa se to oduži! Mogu da probam da pomerim sat vremene ranije! Hvala! user posted image

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu Ellenica)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dete koje skače je dete koje raste
Skakanje nije samo zabavno, već ima i višestruku korist za psihomotorni razvoj deteta. A najbolji deo što je to jednosta...
Ide zmija - VIDEO!!!
video
Malo zabave za najmlađe



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here