|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Sarlah
18.3.2018 17:37:53   
Rosita
Von, on je sad dobro, osim promuklosti. Ma ništa me ne pitaj, dala mu je amoksiklav ali je boca trajala 5 dana...

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Sarlah
18.3.2018 17:48:12   
vonavoj
Ja bi isla po jos jednu bocu😂

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Sarlah
18.3.2018 17:57:42   
milicicak
Rosi, ja nemam iskustva sa sarlahom ali bih ga odvela da mu urade bris grla ujutru. Da znas na cemu si. Uvek moze dr da mu da ab ako je test pozitivan

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Sarlah
18.3.2018 18:03:35   
vonavoj
Dzabe kad je pio antib..bris nece biti dobar..

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Sarlah
18.3.2018 18:09:23   
Maraj
Pa sto mu ne bi dala neki drugi ab. Na amoksiklav , kada je vec prestao da ga pije je verovatno rezistentan
Nek mu da neki drugi ab
Uz probiotik...
Pi bre rosi , bas bezveze ta doktorka. Pa valjda kad mu je gledala grlo, videla je i jezik

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Sarlah
18.3.2018 18:15:14   
vonavoj
Ne,ne..pije se isti antib 10 dana..moje su pile amoksiklav 10 dana😁
Kada je preetao da pije? Ti njrga opet odvedi..mozda i nije sarlah,neka ga opet pregleda..mada jako brzo nestanu svi simptomi..moja T je posle 3 doze bila kao nova..a imala je samo blagi osip..

< Poruku je uredio vonavoj -- 18.3.2018 18:16:32 >

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Sarlah
18.3.2018 18:22:14   
Rosita
Možda se jezik kasnije pojavio. To je zadnji simptom šarlaha. Završio ab pre 9 dana! Sutra ću mu dati i krv i urin i bris. Jbt, ovo nam je najgora zima ikada.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Sarlah
18.3.2018 18:34:30   
Maslacak15
tako je odraditi sve analize da budete sigurni.... I ako ima naznaka bakterija jos uvek, lako je dati Ab. Drzite se! Oce to kad se urusi imunitet, pa jedno za drugim. Jedino eto nije ti bas trebalo u kasnoj trudnoci, ali sta da se radi. Bice dobro on....

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 18.3.2018 18:35:04 >

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Sarlah
18.3.2018 18:43:02   
vonavoj
Rosita.po jeziku se odmah vidi...i to jako brzo nestane od antib..

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Sarlah
18.3.2018 19:29:10   
smeško
Ne mora da se vidi po jeziku, ne mora ni da ima osipa, zato su mene slali na infektivnu. Nije bilo klasicnih simptoma, osim uvecanih zlezdi i krvavo crvenog grla. Ali, terapija od 5 dana je kratka. I ja sam za bris posto je proslo 9 dana od ab. Da znas na cemu si.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Sarlah
18.3.2018 19:59:21   
Rosita
Hvala vam. Dosta mi je vise da ja budem lekar. Ja sam sebi uradila bris jer sam posle njega dobila T i bio je ok. Njemu nisam jer je odmah dobio ab. Jezik sam primetila pre 3-4 dana i sad prolazi. Piskio je cesce dva-tri dana, sad ne. Jos je i urbazon dobio. Nadam se da nema neke komplikacije, dete je dobro ali promuklo i ima providno slivanje niz zdrelo. Bem ti i sarlah ako moze bez klasicnih simptoma. Uff. A prekosutra slavimo rodjendan.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Sarlah
18.3.2018 21:03:44   
smeško
Rosi, ne verujem da ima komplikacija. Inace, Niki je takvo grlo imao od ovog novog virusa koji traje po dve nedelje. Svuda je neki haos trenutno, pojma nemaju lekari sta da rade.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Sarlah
18.3.2018 21:31:04   
Maslacak15
Malo je cudno sarlah bez koznog osipa, iako ne sumnjam da je sve moguce.Ali to je obicno glavni simptom. Kad Su moji imali sarlah pre cetiri godine, Jako Rano Smo ukacili, uradjen je bris, Pa je terapija pocela isti Dan. Temperatura je skoro momentalno suzbijena Ali Su se ipak osugali tj imali pecate Po kozi Par dana. Ali da ne teoretisemo, uradi kako Si isplanirala Pa cemo vise znati.

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Sarlah
18.3.2018 21:38:39   
Misha i Ljisha
Rosita moja D ima geografski jezik ali njoj je jezik stalno takav. Znaci nije kandida nisu bakterije njoj je jezik stalno prosaran tako da kazem. I nasa dr je rekla da je to to.
Ja mislim.da nema tvoj D sarlah i drzim fige da nema. Ne treba vam sad jos i to

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Sarlah
18.3.2018 21:48:21   
Rosita
Puno vam hvala, divne ste.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Sarlah
19.3.2018 13:50:40   
Rosita
Ovako. Crp 4, ok. Urin- sve ok. Kks mi nije izdala dok rucno ne prebroje trombocite. Kaze mnogo ih je, oko 700. I kaze retko se ne podudare rucni i kompjuterski brojani. Odvedemo kod dr i opišemo ovo, pokažemo šta imamo. Laborantkinja mi reče za dva, tri sata može nam poslati kks. Usmeno reče le mirni, oko 11, hgb 124, formula ok. Laborantkinja pita da nema krvarenjeuser posted image . Dr kaže da se sa brojanjem trombocita često greši i da to ne mora ništa da znači. Ako budu veći možemo ujutru ponoviti u državnoj lab ks. Za jezik kaže da to često prati infekcije i povlači se. Nije dala na značaju. Grlo ok. Za promuklost- verovatno od puno kašlja, slivanja, suvog vazduha. Kaže čim je crp ok biće i bris. Ja šarlah ne pominjah. Nije ni ona. Aerius da nastavi i sisa pantenol. Eto to je. Dozvoljava proslavu rođendana. Sad čekam kks na mejl.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Sarlah
19.3.2018 14:50:14   
smeško
Super!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Sarlah
19.3.2018 15:00:12   
mama Jo
Uh, dobro je, ma sjajno!! Verujem da ti je pao kamen sa srca!

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Sarlah
19.3.2018 15:07:29   
vonavoj
Super rosita! Mirna si!
Nego i ovaj kasalj mutirao..prvo bude suv,pa zreo pa suv..uzas..J kao sazrelo,sad je opet iritantan..uvela sam joj aerius.ali nema sline..samo joj se valjda nocu sliva..

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Sarlah
19.3.2018 15:28:40   
Ana RR
Von, tako je kod Marka, evo već dva meseca. Noćas nismo spavali koliko je kašljao. Poludeću.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Sarlah
19.3.2018 15:48:13   
Rosita
Joj žene, mirna delimično. Mirna za ovo, ali trombociti normalni do 400, njemu 775 nakon ponovnog brojanjauser posted image . Sutra moramo opet vaditi krv.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Sarlah
19.3.2018 16:03:54   
vonavoj
Eto Anci..odlepicu i ja..kad krene,ne moze da stane..
Rosita pa bas..nikad mirni..

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Sarlah
19.3.2018 16:13:15   
Maslacak15
Hej Rosita ajmo da probamo sa mirna skroz....svugde pise da Sekundarna pedijatrijska trombocitoza (Tako se to zove) obicno nastaje kao reakcija organizma na infekcije, alergije i druge tipove stresova. I ne zahteva tretman i povlaci se Samo od sebe. Bio je bolestan tonema spora, kazes i sama vise puta proteklih meseci. Treba da ispratite Ali ubedjena Sam da nema razloga za preteranu brigu. Nemoj da dozvolite da Vam to pokvari slavljenici raspolozenje.user posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Sarlah
19.3.2018 16:42:06   
Rosita
Nece, nece maslackonjauser posted image . I ja sam to shvatila, uvek su njemu tr veci u infekciji, ova zadnja bila je zestoka, al nikad toliko. No, praticemo. Hvala puno zene

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Sarlah
19.3.2018 17:12:51   
Rosita
Nego, sta mislis maslačak da ja sačekam dan- dva, tri pa tek ponovim kks? Dam vremena malo da to padne?

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here