|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
28.5.2013 10:02:56   
Spektra
E ovako da i ja podelim svoje iskustvo sa vama. Mi smo skinuli pelenu sa dve i po godine, i to u leto. Sve je išlo mnogo lakše nego što sam mislila. Bojala sam se da će tu biti piškanja noću u krevet medjutim ne. Prvih par noći smo se budili da idemo na nošu, Medjutim organizam se vrlo brzo navikao da spava po celu noč a da nema potrebu da piški. I da napomenem najvažnije, istog dana smo skinuli i dnevnu i nočnu pelenu. Mnogi su me upozoravalai, i vaspitačice iz vrtića i imam još par primera gde je dete skinulo dnevnu pelenu a noćna ostala bar još godinu a kod nekih i dve. Tako da nisam htela da se kockam sa tim, odmah smo skinuli i noćnu i hvala bogu niam pogrešila.

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 251
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
10.6.2013 9:03:20   
Anck Su Nmaun
Do kada ste budili dete nocu da piski?
T se stvarnmo odavno nije upiskala u revet, ali je budim u 2 nocu

(odgovor članu Spektra)
Direktna veza do poruke: 252
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
10.6.2013 9:05:47   
mati
Mi Matu ne budimo. MM ga probudi ponekad ili ja kad vidim da se vrpolji, ali ga samo pitam, pa on ako mu se piski ustane. Ali nam je jogurt i dalje veliki problem...

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 253
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
10.6.2013 9:08:33   
Olga75
ASn , ja M nisam budila , mozda samo u pocetku , par puta ali stavljala smam je na nosu pre spavanja i odmah ujutru , vrlo brzo je prestala sa pispis nocu , samo kad je bila baaas umorna pa nije osetila

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 254
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
10.6.2013 9:09:14   
Ivanka 75
ja čekam 22 jun za skidanje noćne pelene... idem na odmor pa ću se verovatno i manje nervirati.... user posted image

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 255
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
10.6.2013 9:12:13   
Moiraina
Ovo nas čeka kada se vratimo sa mora. Moraću za početak da mu smanjim vodu pred spavanje, noćna pelena mu bude baš teška (doduše, nekad je prazna ali retko). Mislim da ću morati da ga budim noću da piški, ne znam kako drugačije... I kako da mu smanjim vodu leti...

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 256
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
10.6.2013 9:15:47   
Sanjica26 RR
Nama je cesto puuna pelena, jer ona dok ne zaspi non stop trazi vodu.

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 257
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
10.6.2013 9:22:16   
Ivanka 75
Ivi je suva noćna ima sigurno 2 meseca, zato ću i da je skinem, a tečnost ne dajem posle 9 uveče, na nošu oko 9 i nema više da se pije, može kad je baš toplo poneki gutljaj ali da se ne naliva

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 258
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
13.6.2013 15:08:23   
Shishica
Ja skinula Emi. Piski i dalje pa perem, evo danas sam jastuk prala jer je njega upiskila..naravno dupetom je na jastuk, ne glavom..

Ali najzad otarasila sam se pelena.. uvece ne pije puno tecnosti, piski i onda je nekad probudim samo pre nego sto ja odem na spavanje ili u toku noci ako je rano zaspala uvece. Ali trudim se da je ne budim!

To je to. .videcemo kako ce ici..Ima vec mesec sigurno da sam joj skinula nocnu.

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 259
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
13.6.2013 15:13:17   
lelaigor
Mi smo noćnu skinuli nekako spontano. Primetila sam da je ujutru stalno suva i onda smo je jednostavno zamenili sa gaćicama i hvala Bogu još se nije nikad upiškila, kad joj se piški ili se probudi ili njari pa je stavimo na nošu i gotovo. :)user posted image

_____________________________

Always look on the bright side of life...

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 260
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
22.6.2013 8:33:57   
Anck Su Nmaun
Eto ja pitala i prekinula da je budim, lepo piski pre d spavanje i to je to. vec 10 -tak dana se nije upiskila a da je nisam ni jednom budila user posted image
1 down -1 to go user posted image

(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 261
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
23.7.2013 15:06:21   
Moiraina
Od sinoć definitivno nema više noćne pelene. Pričam mu već danima kako će, kada potrošimo pelene, da spava u gaćama, pa evo, potrošili smo user posted image
Počela sam da ga više nutkam vodom preko dana, kako bi smanjio nalivanje pred spavanje, ali on je predveče u parku, istrči se i čim dođe kući traži vode. Tad je već vreme za kupanje i spavanje. Sinoć sam mu opet ponovila da će da spava bez pelene, da treba da traži nošu i noću (ako se probudi, naravno), popio je samo par gutljaja vode pred spavanje i tako... Ipak smo ga u ponoć stavili na nošu, nije se skroz razbudio i piškio je baš dosta user posted image Ujutru je bio suv, a probudio se tek u pola 9. Znači, nama je problem ta voda koju pije uveče, a ne mogu da mu ne dam kada traži, pogotovo što je sada toplo. Probaćemo par noći ovako, pa ćemo da vidimo za dalje. Najbolje bi bilo da ne moram noću da ga stavljam na nošu, jedino da probam noćas malo kasnije nego sinoć da ga stavim na nošu, da postepeno pomeram, pa da vidim da li može da izdrži celu noć (noćna pelena je poslednjih dana češće suva, ali povremeno i piški, samo ne mogu da provalim da li piški noću ili ujutru čim se probudi).

< Poruku je uredio Moiraina -- 23.7.2013 15:07:26 >

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 262
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
23.7.2013 21:55:10   
Janncica
Stavi musemu na krevetac i probaj jednu noc da ga ne budis... Meni je J kad je pocela da koristi nosu odmah izbacila i nocnu pelenu. Doduse svako jutro je bilo budjenje po principu kosog hitca user posted image kad drekne mama brzo piki mi se,ali se nikad nije upiskila,a ja je nisam budila.

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 263
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
23.7.2013 21:59:40   
Moiraina
Večeras je opet otišao na spavanje u gaćama, ali se danas upiškio tokom popodnevnog spavanja user posted image Ne pamtim kada mu se to desilo... Videćemo kako će noćas biti.

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 264
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
25.7.2013 11:28:10   
Moiraina
Prethodna noć: stavili ga na nošu u ponoć, opet piškio puno. Do ujutru bio suv. Ova noć: upiškio se pre ponoći user posted image Onda se probudio ujutru u 5, tražio da pije vode i da ide na nošu. Piškio opet puno. Inače, obe večeri je pio pred spavanje tek par gutljaja, ali to ne znam kako da mu uskratim kada i ja pijem puno vode, i budim se noću da pijem vodu, pa verovatno i njemu treba, vruće je... Preko dana pije dosta, i kada je predveče u parkiću uvek je tu flašica Rose, traži često. Uglavnom, pelenu ne vraćam sada kada smo krenuli, valjda uskoro bude napretka.

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 265
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
25.7.2013 11:42:13   
dijana1*
Mi smo prosle godine skinuli nocnu pa smo vratli. Vec dve nedelje smo bez pelene i ne vidim napredak.
Pije mnooogo vode. Pred spavanje piski, posle sat ipo ga probudim i bas puno piski i celu noc bude suv.
Prednost: znam kada piski i posle bude suv
Problem: kako da ga ne budim i da se sam probudi i da trazi da piski ili da ne piski nocu ako mozeuser posted image
A da ako se ja uspavam i ne probudim ga on ce se tada upiskitii spavati tako mokar. Pa tek posle kada se malo nadpava bude svestan da je mokar. On toliko cvrsto spava da i nezna da ga ja budim.

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 266
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
25.7.2013 11:53:45   
Moiraina
A što ste vraćali? Mi smo pokušali jednom proletos, ali desilo se to da se on upiškio, otkrio (kod nas u stanu je hladno) i spavao tako mokar nekih sat vremena možda (toliko dugo ga nisam obilazila). Ujutru - temperatura. Moj se ne razbudi skroz kada ga stavim na nošu, ali ni noćas kada se upiškio uopšte nije bio svestan da je mokar, nastavio bi da spava tako ko zna koliko.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 267
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
26.7.2013 7:50:15   
Shishica
Vec neko vreme ne piski nocu u krevet. Skinula sam joj definitivno kada se Lena rodila jer bilo je cudno previse gledati toliko dete od sada tri godine u peleni nocu i da je zulja i gluposti..
Trebala sam i pre, ali sam se plasila da cu onako trudna morati nocu da presvlacim i nju i posteljinu.

Stavila sam musemu za sto ispod carsava i onda sam shvatila da tako ne ide jer se guzva i bas je ne udobno, ali sa musemom je pregurala najgore. Znaci kada se budila i govorila: "Mama mokra sam.." i tako..

Onda sam stavila duplo savijenu step deku i dva puta je upiskila i vise nije. Jedno dva-tri puta joj se piskilo nocu i budila me je da mi kaze i sada prespava noc i ne budi se da piski. Cak trazi i vode u toku noci jer je nesnosno toplo, pije, ali ne piski..

Hvala Bogu. user posted image

Razmisljam da sklonim i tu step deku, ali bojim se da se ipak ne desi pa sta cu onda sa dusekom?!

Ima sigurno dva meseca od kako se odvikla od piskenja nocu i pre spavanja uvek piski i ne pije nista sem mozda deci vode ako bas zeli.

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 268
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
26.7.2013 13:48:25   
Moiraina
Zaspao oko 21.30, u 23 se budio, tražio da piški. Jutros suv! user posted image

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 269
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
22.8.2013 17:30:44   
minna
Mi smo dnevnu skinuli pre vise od godinu Dana.
nocnu Nisam htela da mu skidam jer je cesce Moira nego Suva.
Na moru je trazio par noci da mu skinem I nije se upiskio.
Onda Sam mu je stavljala ponovo I opet je vise Mokra ujutru.
pre 4 noci smo ostali bez pelenama, nije bilo velicine I ja resin da pokusamo,bar dok je jos toplo.
prvu noc se nije upiskio, drugu jeste pred jutro, trecu nije I nocas opet jeste al oko 1h.
Kad se upiski ne budi se, spava Tako u mokrom dok se ja ne probudim I proverim.
Nemam pojma, probacemo jos par noci Ali Nisam bas optimista

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 270
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
22.8.2013 18:55:57   
Anoniman
shishice, pa zasto ne uzmes ono nepromocivo sto je bas za krevet, sa jedne strane frotir, sa druge ono kao plasticno?

(odgovor članu minna)
  Direktna veza do poruke: 271
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
22.8.2013 19:25:04   
dijana1*
Mi smo vec mesec dana bez pelene. U pocetku sam ga budila sat ipo od momenta kada zaspi jer tada uvek piski a u poslednjih par dana se desi da ga ne budim i pustim ga do 3 -pola 4 tj. kada krene da se vrti u snu i pitam ga da li ti se piski. U principu i dalje imamo jedno budjenje nocu gde piski i ostatak noci bude suv. Pelene ne vracam a do kada cemo ovako videcemouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 272
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
22.8.2013 19:46:45   
Moiraina
Kod nas kako kad, još uvek ga stavljamo na nošu oko ponoći i tada uvek piški dosta. Desi se jednom-dvaput u nedelju dana da se upiški pred jutro (pretpostavljam da je tad, pošto ja ustajem noću bar jednom i uvek kad ga obiđem, bude suv). Njemu ništa ne smeta što spava mokar, ne registruje uopšte.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 273
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
22.8.2013 19:52:58   
dijana1*
Moiraina i Vuk ne registruje odma ako se upiski npr. dva sata posle nego sto je zaspao, ali cim se malo naspava on oseti i budi se. Ne znam da li uipste radim pravu stvar ali ja ga budim jednom nocu jer samo jednom i piski. Opet mislim da je i to prednost, ima dece koja po 2-3 puta piske. Ali kazem ti par puta se desilo da ga pustim dok ne krene da se vrti u snu i ustaje, bas se razbudi i tada mu ponudim da piski.

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 274
   RE: Kako skinuti noćnu pelenu?
22.8.2013 20:01:53   
Moiraina
Pa i ja ga budim (tj. stavljam ga na nošu u polusnu) i baš dosta piški, kontam da nema šanse da bi bez toga izdržao do jutra... Par puta se desilo i da se pre toga upiški... Nemam pojma šta da radim, znam samo da sada pelenu ne vraćam, pa valjda uskoro bude bolje...

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kada se farbaju jaja za Vaskrs?
Jaja se u Srbiji farbaju još od 16. veka. Kroz nekoliko vekova usavršavale su postojeće tehnike, izmišljale nove, ali je...
Šta vreme detetovog odlaska u krevet govor...
Pročitajte zabavne pretpostavke o tome, šta vreme kada tvoje dete ide na spavanje, govori o tebi kao roditelju.



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here