|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Alergija,kako otkriti na što je dete aler...
27.9.2009 7:20:15   
Lu
Da Snješka,to je koprivnjača ili urtikarija,sigurno je alergična na nešto iz čokolade,može biti mlijeko,ipak provjeri kod pedijatrauser posted image

(odgovor članu snješka)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Alergija,kako otkriti na što je dete aler...
27.9.2009 8:21:35   
Anoniman
snjeska, ja sam kao mala bila alergicna na mleko u prahu, kog ima u cokoladi. Alergija je prestala sama od sebe, ali par godina nisam smela da jedem nista sto ima u sebi mleko u prahu.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: Alergija,kako otkriti na što je dete aler...
27.9.2009 12:32:14   
sephora
moja maka je dobila letos urtikariju (koprivnjaču) i pazila sam kako joj koju namirnicu dajem da li joj to smeta, ali na hranu ništa nije ispoljila, onda sam rekla to pedijatru jer mislim da je reakcija na neke trave, iskreno mislila sam da će mi dati uput za alergologa ali je rekla da samo pratim sledećeg leta...videću, ne znam sa koliko mogu da se rade kožne probe, ona sada ima četiri ipo godine...odvešću je kod alergologa kada budem imala vremena...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Alergija,kako otkriti na što je dete aler...
27.9.2009 12:34:17   
sephora
ja sam maloj davala PRESSING sirup, odličan je!!!

(odgovor članu sephora)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Alergija,kako otkriti na što je dete aler...
27.9.2009 22:52:52   
snješka
Joj žene drage, hvala vam puno. Juče sam joj dala malu mrvicu eurokrema, baš da vidim šta će biti i rekacija je izostala. Vjerovatno je nešto drugo. Sutra ću probati da joj dam još kašiku mlijeka samog pa ćemo vidjeti. 

_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu sephora)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Alergija,kako otkriti na što je dete aler...
20.10.2009 20:45:28   
Anoniman
Juce sam primetila kod Nese par crvenih tackica na sred cela. Nocas je (nevezano za to) prespavao kod nas u krevetu, jutros se crvene tackice pojavile i na nosu. Jako je slabo spavao, jutros slabo jeo, odspavao pola sata i budi se sa crvenilom i tackicama na celu, nosu i preko pola levog obraza. Cekala sam par sati da vidim hoce li se povuci, da se nije nazuljao (ume on da se nazulja tako jako) i na kraju ga odvedem kod dr gde smo cekali od 15 do 18h da dodjemo na red. Doktorica ga je pogledala i pita me da lisam mu davala nesto novo, ja kazem da sam u poslednjih par dana pocela da mu dajem dosta pomorandzi, a pre toga ih je jeo samo dva puta. Njoj je to bilo sumnjivo...i da ne duzim, izgleda je u pitanju perjani jastuk koji sam pre par dana stavila na nas krevet jer ih jako volim (na pamet mi nije palo da dete moze biti alergicnouser posted image ). Dobili smo AERIUS sirup i LINOLA FETT mast. Tu sam se jako razocarala, jer mi je dr rekla da ne postoji nista drugo sto smem da dam detetu od 14 meseci, osim ta dva proizvoda koja se naravno kupuju (po 450 din oba). Nisu to velike pare, ali kako bre nema nista drugo??!
Druga stvar, ne smem da mu dajem belancevine 3-4 dana. Pa sta da mu dam da jede?! Sargarepu i karfiol po ceo dan?!?!
Bas sam jako tuzna, i razocarana...'ebo me perjani jastukuser posted image

(odgovor članu snješka)
  Direktna veza do poruke: 31
   RE: Alergija,kako otkriti na što je dete aler...
20.10.2009 22:11:47   
Anoniman
Nemoj da se nerviraš. Sada znaš i neće se ponoviti. user posted image

I ja sam alergična na perjane jastuke, mada mi ne smeta ako onaj pored mene spava na njemu, samo da ja ne legnem na njega, jer sam gotova.

Na tvom mestu, obratila bih pažnju na kontakt sa životinjama i životinjske dlake.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 32
   RE: Alergija,kako otkriti na što je dete aler...
20.10.2009 22:51:34   
Anoniman
user posted image
Nije reagovao do sad, mazio je kucu, oprali ruke momentalno i to je to. A za jastuk...izbacila sam ih momentalnouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 33
   RE: Alergija,kako otkriti na što je dete aler...
19.5.2010 13:49:05   
usamljena
user posted image  se juce pojavio krug velicine lesnika iznad slepocnice, i ima neke sitne tackice (nisu bele). Stavila sam joj sinoc kremicu na to, dr Pavlovic, jutros nije roze boje vec kajsija, kao da prolazi. To je negde ispod kosice. Je li to alergija ili ne?
I ispod vrata ima tackica ali nisam sigurna je li znoj ili sta vec user posted image Znoji se uzasno. Ne bih da je vodim dr-u jer opet ima neki virus pa jos da to pokupi user posted image


_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Alergija,kako otkriti na što je dete aler...
19.5.2010 13:51:39   
Anoniman
ne vjerujem da je alergija, naročito ne na hranu, jer ako je u pitanju alergija na hranu onda kreće obično od stomaka

ili je znoj ili si promijenila datardžent...ali mislim da nemaš potrebe odmah juriti ljekaru

(odgovor članu usamljena)
  Direktna veza do poruke: 35
   RE: Alergija,kako otkriti na što je dete aler...
19.5.2010 14:27:59   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

ne vjerujem da je alergija, naročito ne na hranu, jer ako je u pitanju alergija na hranu onda kreće obično od stomaka


Vule, šta znači "kreće od stomaka"?

Usamljena, ako nisi uvodila novu hranu, ne verujem da je od hrane. A ako već prolazi, onda nemaš o čemu da brineš, osim ako se opet pojavi. Tada otiđite do pedijatra, čisto da on vidi da li je nešto što zahteva dalje analize.
Pišem kako bih ja user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Alergija,kako otkriti na što je dete aler...
19.5.2010 14:43:22   
Anoniman
znači da obično ako bilo ko, dijete ili odrastao čovjek ima alergiju na neku namirnicu , prvo se pojavljuje ospi na stomaku, ne mora biti pravilo ali tako obično kreće

znači tako sam ja čula od jednog pedijatra (metuzalema doduše)

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 37
   RE: Alergija,kako otkriti na što je dete aler...
19.5.2010 14:47:48   
usamljena
Ma jeli smo novo. E sad da li je do toga. Slabo jede pa sam joj kupila Cokolino i Frutolino. Juce je jela to Frutolino, ne znam da nije to? Ali je pre probala Milupine zitarice sa vocem nije bilo nista. Nista joj  nisam menjala, nista sem toga. Izgleda kao neki lisaj, mislim da se tako kaze.
Ma ja se odmah uspanicim kad je ona u pitanju, a nisam bas tip koji odmah leti dr-u- Evo radje pitam vas
Ne zahvalih se, HVALA VAM, duse ste prave


< Poruku je uredio usamljena -- 19.5.2010 14:48:25 >


_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Alergija,kako otkriti na što je dete aler...
19.5.2010 14:49:42   
*Alexx*
Aha, osip kreće od stomaka.
A može i oko usta, moj Andrej je imao reakciju na kukuruzne pahuljice, pojavili su se crveni pečati. Posle je bilo sve OK. A prijateljica mi je rekla da i ojed ume da se pojavi od hrane.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Alergija,kako otkriti na što je dete aler...
19.5.2010 14:50:34   
*Alexx*
Ja zaista mislim da nije ništa alarmantno. Vidi kako izgleda, da li se povlači, sačekaj sa tim Frutolinom, pa daj za par dana.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Alergija,kako otkriti na što je dete aler...
19.5.2010 15:03:04   
Anoniman
čini mi se al opet možda lupam, da frutolino u sebi ima meda, pa ako ranije nije jela med, pričekaj malo

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 41
   RE: Alergija,kako otkriti na što je dete aler...
19.5.2010 18:27:41   
usamljena
Ma ne bih rekla da ima meda, pazim na to, ali pogledacu. Ako se ne povuce do sutra onda idemo da vidimo sta je, za svaki slucaj. Da ne bi bilo kasno.
Cak i da vam slikam mislim da se ne bi bas lepo videlo


< Poruku je uredio usamljena -- 19.5.2010 18:28:37 >


_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Alergija,kako otkriti na što je dete aler...
20.5.2010 14:48:35   
usamljena
Ovo nase bilo u redu, pocelo se povlaciti sinoc a danas opet kao da se siri. Cekam da se probudi i jos razmisljam da li da je vodim dr-u ili ne?
Jedna molba, ako mogu mame za sve alergije, ili za ono sto misle da im je alergija kod user posted image , da postave sliku. Ja sam pokusala slikati ovo nase ali se ona okrece za aparatom a pokusala sam naci i taj lisaj na netu ali nema slike user posted image


_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Alergija,kako otkriti na što je dete aler...
16.6.2010 15:21:12   
Nena81
Sin ima osetljivu kozu od rodjenja. Vec sa mesec dana smo ga vodili kod dermatologa zbog ospica koje su bile velike sa belom tackom u sredini ( kao gnojne bubuljice ). Nije ga svrbelo, radili smo bris - nista se nije pokazalo.
Kada smo krenuli sa uvodjenjem nemlecne ishrane, po savetima dr strogo sam vodila racuna kad i sta uvodim od namirnica, jer po njihovim recima cim se od prvog dana pojavljuju reakcije po kozi znaci da moze biti sklon alergijama.

U decembru mesecu *09 ( mali je imao 21mes) dobije neke tacke malo vece po kozi, pravilnog ogranicenog oblika u ravni sa kozom. Pedijatar nas upucuje na alergo test u Tirsovu, jer sumnja da je reakcija na konzervans ( pojeo je par komada virsle iz mog tanjira). Radjen je test na nutritivne alergene  ( spanac, paradajz,  belance, kruska, jabuka, pomorandza, psenicno brasno, sargarepa, visnja, breskva, banana, mleko, soja,kikiriki ), jedina reakcija +/- je bila na jabuku. Odmah posle toga je dobio laringitis.

Sad u maju jednog popodneva posle spavanja dete dobije takvu alergijsku reakciju, koja je prosla za 1h koliko smo cekali na pregled kod pedijatra. Ruke od saka do ramena, guza pa sve niz butine, levi obraz levo uvo, ne crvena nego bordo boja je bila, sve ujednom komadu, ne ospice. On je plakao da ga boli, nije dao da ga istusiram niti presvucem. Dva dana posle ove reakcije opet je dobio laringitis.
Pedijatar opet salje u Tirsovu, pregled cekamo skoro mesec dana, danas smo bili, radili alergo test, ovoga puta na inhalacione alergene ( dlaka macke/psa, budj,polen drveca/ambrozije, kucna prasina, perje, bubasvaba, festuca pratense, dermatophagodies), reakcija nula, nista.

Dr mu ipak daje sirup Galitifen kontrola za mesec dana.
Posle svake reakcio je pio je sirup aerius, ili presing, njemu bude bolje, tj prodju ospice jos taj dan, ali ne bih ga ovako malog kljukala lekovima.

Bili smo i kod dermatologa koja ga leci od rodjenja, ona kaze za ovu poslednju reakciju, kako je brzo dosla i prosla misli da je kontaktna, da je mali nesto dodirnuo, ili prasak za ves, omeksivac ..ali ja nista nisam promenila.. 
I da se deci ispod 3god ne rade alergo testovi jer jos uvek imaju antitela od majke, pa i ako je alergican na nesto nece pokazati na sta. Sto je verovatno kod nas slucaj user posted image

Sva sam sludjena, bojim se svega od hrane do peska i zemlje u parkicu. On je sad bas u fazi kopanja, a ja drhtim da li ce imati reakciju. Aeirus stalno nosim u tasni, za nedaj boze da mu dam,(po savetu pedijatra).



_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Alergija,kako otkriti na što je dete aler...
16.6.2010 21:02:33   
magde
moje dete imala je alergiju pre neki dan.Pila je Avil.U glavnom sam zadovoljna a ta alergija bila je zbog ampicilin ali nije 100%sigurnost moram da se osiguram/

(odgovor članu Nena81)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Alergija,kako otkriti na što je dete aler...
23.12.2010 21:38:14   
gagana83
Jedva nadjoh temu...
Elem,moje dete stalno kija.Od rodjenja.Svakog dana po nekoliko puta,i leti i zimi.
U pocetku nisam pridavala paznju tome posto bebe inace kijaju i kad su zdrave,ali sad je ona vec velika a kijanje ne prestaje.
Drzimo papagaja u kuci,ali ga imamo tek par meseci a ona je kijala i pre toga.Pas nam stoji u dvoristu.
Pada mi na pamet jedino da je alergicna na grinje,ne znam sta bi drugo moglo da bude.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu magde)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Alergija,kako otkriti na što je dete aler...
13.1.2011 10:59:32   
bojana86
Evo i ja da kazem o svom bebacuuser posted image
prije 7 dana mu se pojavio osip po licu velike bijele fleke,kao kopriva ili ujed pauka,i to se povuce za pola sata.... doktorica nam dala flonidan,al nije rekla kolko da ga pijemo,niti imam pojma od cega bi mu to moglo biti.... najcesce mu se to pojavljuje poslije spavanja i to svega nekoliko tackica,oko uha i po ledjima...
nekada mu i preskocim dati flonidan,pa se zna pojaviti,a zna proci citav dan da se ne pojavi - nisam pametna !!!!user posted image
ako je neko imao slicno iskustvo,voljela bih cuti iskustva!!!!

_____________________________

"Ne idi onuda kuda staza vodi.
Radije kroči onamo gdje puta nema
i ostavi trag..."

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Alergija,kako otkriti na što je dete aler...
13.1.2011 11:10:44   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: gagana83

Jedva nadjoh temu...
Elem,moje dete stalno kija.Od rodjenja.Svakog dana po nekoliko puta,i leti i zimi.
U pocetku nisam pridavala paznju tome posto bebe inace kijaju i kad su zdrave,ali sad je ona vec velika a kijanje ne prestaje.
Drzimo papagaja u kuci,ali ga imamo tek par meseci a ona je kijala i pre toga.Pas nam stoji u dvoristu.
Pada mi na pamet jedino da je alergicna na grinje,ne znam sta bi drugo moglo da bude.



a da promeniš prašak, omekšivač, kupku...pa redom jednu po jednu hemiju koju koristiš u kući?

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Alergija,kako otkriti na što je dete aler...
13.1.2011 11:40:33   
gagana83
Prasak i kupku sam menjala nekoliko puta,omeksivac od skoro stavljam na njenu odecu  tako da to nije.
Mozda stvarno da promenim ostalu hemiju koju koristim...


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Alergija,kako otkriti na što je dete aler...
13.1.2011 11:43:34   
*Alexx*
Ja se dugo kanim da kupim jonizator. Možda su grinje, čestice prašine, a, KAO, trebalo bi tim jonizatorom te stvari svesti na najmanju moguću meru. 

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Šta određuje krvnu grupu bebe?
Roditelje često zanima koje će krvne grupe biti njihovo dete, naročito ako je jedan od roditelja Rh negativan. Pogledajt...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here